לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2005, 04:40
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 09.12.05
ביקורת לא רלוונטית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oferz שמתחילה ב "הנמרים המעופפים"

טענות נכונות לצבא בכלל ולחיל האויר בפרט לא חסר..
כאן הם פשוט לא נכונות.
1. לא חוכמה למדוד את מטוסי הסקיהוק בבית הקברות למטוסים בעובדה, גם בבית הקברות למטוסים בבסיס דייויס באריזונה רבים מהמטוסים לא במצב טוב.
המבחן הוא כיצד והאם משמרים את המטוסים במוזאון, ולדעתי השימור שם (שנעשה באמצעים מוגבלים) הוא בהחלט מכובד.
2. לגבי המצנח- בתכלס, כיום הסקיהוק (ורוב המטוסים המודרנים) לא צריכים אותו, לעיט עצמו יש בלמים גרועים אבל הוא יכול לבלום ללא מצנח בלי בעיה על מסלולים מודרנים.
3. לבני- זכותך לדבר על אומנות שאתה לא מכיר, אבל זה חבל במקרה הזה,לידיעתך- אין כמעט שוני בין מטוסי שנות ה 50 לבין המטוסים היום (במובן הרחב של העניין), וההבדלים בין הסקיהוק לבין ה f-15 הם מינוריים במדדי "מטוס שהוא מטוס..".
להגיד שכיום מטוס הוא לא מטוס בגלל שיש לו איזה מחשב, זה כמו שמישהו יגיד לפני 30 שנה על הסקיהוק שזה לא באמת מטוס כי יש לו הידראוליקה....
ככל שהטכנולוגיה מתקדמת -נהיה יותר קשה להילחם במטוסי קרב, ולא יותר קל..
פז.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2005, 08:48
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אודות הביקורת
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "ביקורת לא רלוונטית"

הבה ניתן דוגמאות:

ציטוט:
המבחן הוא כיצד והאם משמרים את המטוסים במוזאון, ולדעתי השימור שם (שנעשה באמצעים מוגבלים) הוא בהחלט מכובד.

אולי תיתן דוגמאות? אתה מתייחס לבואינג של סרטי המורשת שיש לו תמיכות תחת הכנפיים כי הוא הוגדר מסוכן ובסכנת קריסה? אולי לזה שמטוס המיג 21 משומר היטב במצב חלוד וקורוזיה מתקדמת - כי עדיין לא הבשילה המסקנה את מי צריך להזיז - את המטוס או הממטרה? אולי כדאי שבפעם הבאה שאתה מציץ בסטרטו עם התערוכה - גם תביט באחוריו ותראה את שני החורים שנוצרו תחת הזנב וגם תשאל את עצמך כמה זמן צריך כדי להחליף נורה ששרופה 5 שנים?
לפני שאתה כותב את התשובה - כנס אל הביתן שבכניסה - תגיד לי כמה אבק יש על המדף בספריה ומי שומר שם על חיי העכבישים? אולי אותו אדם שהיה אמור לוודא שבסירת ההצלה יש אוויר ושהפנס מאיר היטב על מראת האיתות?

המצב במוזיאון מביש....

ציטוט:

לבני- זכותך לדבר על אומנות שאתה לא מכיר, אבל זה חבל במקרה הזה,לידיעתך- אין כמעט שוני בין מטוסי שנות ה 50 לבין המטוסים היום (במובן הרחב של העניין), וההבדלים בין הסקיהוק לבין ה f-15 הם מינוריים במדדי "מטוס שהוא מטוס..".
להגיד שכיום מטוס הוא לא מטוס בגלל שיש לו איזה מחשב, זה כמו שמישהו יגיד לפני 30 שנה על הסקיהוק שזה לא באמת מטוס כי יש לו הידראוליקה....

א. יש מי שטוען שמטוס עם הידראוליקה הוא לא מטוס וגם יביט בערגה במטוס ספיטפייר ויגיד - אך, כשמטוס היה מטוס"....

ב. ההבדלים בין מטוסי העבר למטוסים של היום הם הרבה יותר רחבים ממה שאתה מתאר. למשל עקרונות הניהוג, תחומי מהירויות, כושר נשיאת חימוש, זיווד אלקטרוני, עקרונות תיכנון ועוד כמה....
אם אתה מתייחס לכך שלכל מטוס יש גוף וכנפיים - אז בוודאי שאתה צודק - מה ההבדל בין הציפור השחורה והפלאייר של רייט? שלושה פלוס מאך?!? הבדל פעוט ברום הטיסה? מערכת הדחוס? קטן עלינו.

אבל אומנות, כמו באומנות....

ישן 28-12-2005, 00:21
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
הוכחה לעומק הטענה על מצב התחזוקה במוזיאון לעומת עובדה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "תשובתך הצינית ממש שברה אותי..."

תוכל למצוא בתמונה הבאה שצולמה כאשר ערכתי סיור מפורט לליבני במוזיאון והסברתי לו מה ההבדל בין הדבר עם המאוורר למעלה ולמה למטוסים יש חור מאחור (ולפעמים שניים).

ליבני, אתה צריך להבין, הוא מחיל הים - ושם לא מבינים במטוסים וגם מעט מאד בדברים אחרים.

אצל ליבני וחבריו - חור בגוף זה מסוכן! מטוס יכול לטבוע חס ושלום, וזה מאד מפחיד!

ככה זה. תבין. בגלל זה חיל הים הוא גם החייל הכי קטן - כי לא כל אחד מתאים לשרת שם.

בפעם הבאה שתתיחס אל כך אל ליבני - תשתדל לנקד - שיבין, ובאותה הזדמנות גם תסביר למה דווקא אתה זכית באור מן ההפקר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-12-2005, 00:42
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

חבל שאתה מעלה את נקודת המוזיאון
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "הוכחה לעומק הטענה על מצב התחזוקה במוזיאון לעומת עובדה"

כבר בפעם הקודמת שהעלית את הנקודה כבר הסכמתי איתך, וכך גם ציינתי.
(אני אישית התרשמתי מהמוזיאון, אבל כנראה שלא שמתי לב לפרטים שאתה ציינת, ולכן הסכמתי איתך בהנחה שאני לא שמתי לב.. וכך כתבתי בתגובה הקודמת שלי ושוב עכשיו).
הערותיך הציניות שוב לא מדגדגות לי.
בפירוש ציינתי שהנושא הוא בגדר אומנות, אבל גם באומנות לעיתים זה נשמע מצחיק לשמוע אנשים שלא מבינים דבר מדברים על אומנות...
לא זכיתי באור מן ההפקר, אבל טסתי על מטוסי קרב משנות ה 60,70,80,90,00 ולכן זה נשמע לי מצחיק לשמוע את ההערות החובבניות האלו.
שוב אני כותב שזכותו של כל אחד לכתוב מה שהוא רוצה. אבל אתם (אנשי הפורום הוותיקים והאדוקים) תמיד מציינים כמה אתם רוצים לשמור על רמה גבוהה ורצינית ואפילו ייסדתם שיטת כוכבים למומחים שאתה ולבני עונדים בגאווה...
אין לי דבר וחצי דבר נגדך ונגד לבני ההפך הוא הנכון ולכן אני אוהב לבלות בפורום הזה, אבל שב רגע ותחשוב (לפני שאתה עונה בציניות) איך זה נראה מהעיניים שלי.
אני אמור כל פעם להתווכח (לא לענות, לא להסביר, לא ללמד! ) אלא להתווכח עם חברים חובבנים שלא מבינים אפילו את השפה (שפת הטיסה הצבאית) ולא מעונינים גם ללמוד אלא מעונינים להעיר הערות ציניות על מנת להוכיח שדעתם החובבנית היא קבילה.
אז אני אקצר את הויכוח ואכריז את מה שכולם יודעים- הדעה של כל אחד היא קבילה!!
אם אתם רוצים לדעת או ללמוד משהו בתחום הטיסה הצבאית (שאינו מסווג), אתם מוזמנים לפנות אלי.
פז.
ישן 29-12-2005, 18:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
אני אנצל את ההזמנות הזו לפנות לכולם.....
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "חבל שאתה מעלה את נקודת המוזיאון"

כולי עונג ודגדוגים על כך שכל מיני אנשים עם נסיון וידע רב מגיעים לפורום, אבל זה לא שווה דבר וחצי דבר אם מרשים לעצמם להכניס קטנות לאחרים אותם הם רואים כחובבנים, טרחנים או שאר ירקות, בין אם זה העימות הזה או טל את javehn.
רבותי!
המנעו מ"קטנות", עליונות ותפסנות בכלל.
ולא... לא יהיה פורום. בכלל. זה מה שאתם רוצים?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-12-2005, 23:25
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

סלח לי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני אנצל את ההזמנות הזו לפנות לכולם....."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
כולי עונג ודגדוגים על כך שכל מיני אנשים עם נסיון וידע רב מגיעים לפורום, אבל זה לא שווה דבר וחצי דבר אם מרשים לעצמם להכניס קטנות לאחרים אותם הם רואים כחובבנים, טרחנים או שאר ירקות, בין אם זה העימות הזה או טל את javehn.
רבותי!
המנעו מ"קטנות", עליונות ותפסנות בכלל.
ולא... לא יהיה פורום. בכלל. זה מה שאתם רוצים?

אין צורך לקחת את העניין אישית, אני אמשיך לציין תגובות חובבניות כאשר אני אפגוש תגובות שנכתבו ע"י אנשים שמציגים דעה מקצועית כאשר את השכלתם הם רכשו ע"י צפיה בסרט TOP GUN...
לא עקצתי אף אחד ובוודאי שלא התכוונתי להעליב, ובמקום לירות תגובה חזרה הייתי ממליץ לך לבני לשבת ולחשוב על העניין, תחקר את עצמך מדוע בעצם כתבת משהו בנושא שאינך מבין בו כלום?
מזמין כל אחד כאן לבדוק את התגובות שלי ולראות שאני מגיב רק בנושא אחד- הוא הנושא שאני מבין בו.
יש כמובן נושאים שלא ניתן להבין בהם או שנתונים לפרשנות או לחיזוי העתיד ובהם כמובן יש יותר מקום לכל אחד לכתוב בצורה יצירתית ודמיונית את "דעתו האישית". אבל רבים מהתחומים המדוברים בפורום שלנו הינם מקצועיים גרידא ואני ממליץ לכתוב בביטחון ולהתווכח בעיקר כאשר יודעים על מה מדברים.
ולך ביטיס היקר- נאה דורש נאה מקיים, עם ההערות הציניות שאתה וחבריך כותבים לאנשים אשר ננעלים או מסולקים מהפורום הרי שדרישתך גובלת בחוצפה.
שורה תחתונה- מי שרוצה לכתוב בחובבנות בנושא טיסה צבאית שיבושם לו , אבל שלא יצפה שאני אשב בשקט. מי שיש לו שאלות או מעוניין ללמוד משהוא בנושא טיסה צבאית- מוזמן.
פז.
ישן 28-12-2005, 07:32
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מר פז היקר !...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "תשובתך הצינית ממש שברה אותי..."

ראשית אומר שממש אין בכוונתי להתנצח אתך (או עם כל אחד אחר) מעל "דפי הפורום" !
איני בא לטעון ש"זכיתי" לעמוד ליד מטוס זה או אחר כפי שאיני בא לספור את הפעמים שלך יצא להפליג בסטי"ל או בצוללת.

הערתי הצינית נבעה מן העובדה שבחרת להגיב לדברי כפי שבחרת !
אולי תטען שאני לוקה בסף רגישות נמוך מדי אך דבר אחד אני יודע והוא שלעולם לא אכתוב כתגובה לדבריך או לכל אחד אחר (ובכל נושא שלא יהיה ) שהם "מגוכחים" או "חובבניים" ובוודאי שלא בנימה שבה נכתבה תגובתך הראשונה.

איני מתכוון להכנס אתך לויכוח או ל"לופ" של תגובות והתנצחויות ואני רואה בתגובתי זו כאחרונה בעניין.

שיהיה לך יום טוב.
לבני.
ישן 29-12-2005, 20:26
  יסעור יסעור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בא לי להיכנס באמצע קצת....
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מר פז היקר !..."

הויכוח הזה נובע בעיקרו מהאמירה של מר ליבני "שפעם מטוס היה מטוס והיום זה מחשב עם כנפיים".

זכיתי לשמוע באופן אישי את עזר וייצמן אומר על מערך היסעור ואני מצטט :
"אתם טסים על האוירונים האמיתיים, לא כמו היום שהכל מחשבים ופלסטיקים....".
אני מקווה שציטטתי מילה במילה.

ואכן יש משהו נוסטלגי כשמסתכלים על העייט ומשהו היי טקי בברק, שהוא יופי של מכונת מלחמה אבל אין בו את ההוד של הקורנס למשל....לטעמי.

אז מדברים פה על משהו שבא מהבטן, זה מאוד אינדבדואלי ולכן ....אין טעם להתווכח.

בעניין בית הקברות בעובדה אולי זה כורח המציאות אבל זה עצוב עצוב עצוב לראות את המטוסים ככה.
על אחת כמה וכמה אם טסת עליהם פעם....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר