לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2005, 10:24
  teddyb2 teddyb2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.05
שיר-ושנור: להחזיר אהבה, לא לתת שקל

עם תקציב של 46 מיליארד שקל, עוד מבקשים מאיתנו כסף לחדרי כושר לסיירת וקומקום חשמלי לחייל הבודד

מחר זה יקרה שוב. בפעם ה-24, למי שרוצה לדייק: שיתוף פעולה מרגש וחד-פעמי של גלי צה"ל וערוץ 2 להפקת יום שידורים עם מיטב הכוכבים והשדרנים, והכל-הכל למען חיילינו, הבנים של כולנו. כמדי חנוכה יוצא צבא ההגנה לישראל, באמצעות האגודה למען החייל, למבצע השירותרום, או במלים אחרות: לפשוט יד ולבקש מאזרחי ישראל את כספם. אולי בעבר זה היה ראוי. אבל השנה הגיע הזמן לקום ולומר: מספיק. עד כאן. אני את שלי כבר תרמתי, והרבה. תרומות, אם בכלל, צריך להעביר למי שבאמת סובל מאוזלת ידה של המדינה ומחוסר בתקציב.

בתקציב המדינה לשנת 2006 למשל, שמסתכם בקצת יותר מ-271 מיליארד שקלים, מיועדים לתקציב משרד הביטחון כמעט 30 מיליארד. המשמעות היא שמתוך כל 100 שקלים של תקציב המדינה, כ-10 מועברים למערכת הביטחון. ומי שמממן את תקציב המדינה הם המסים שלנו. פרט חשוב אחר שצריך לזכור הוא, שמערכת הביטחון לא מסתפקת בתקציב הצנוע הזה, ואליו יש לצרף יותר מ-2 מיליארד דולר סיוע אמריקני. בסך-הכל מגיע תקציבה ל-46 מיליארד שקלים.

ובחזרה לשירותרום, שיתקיים השנה תחת הסיסמה: "הדרך להחזיר אהבה". שיטוט קצר באינטרנט הביא אותי לאתר גלי צה"ל ובו הכרזה על מטרות המבצע: "במהלך יום השידורים נבקש מכם לתרום למען החיילים - תרומות שיועברו למועדוני נופש, ימי כיף, עזרה לחיילים בודדים, קשר לחיילים עולים, מתקני כושר, טלוויזיות, מכשירים חשמליים, מזנוני דרכים והמון דברים טובים שמגיעים לכל חייל". ופה בדיוק מתחילה הבעיה. מישהו במערכת הביטחון מסוגל לקום ולהצהיר שבתוך 46 מיליארד השקלים לא ניתן למצוא כמה מיליונים כדי להבטיח עזרה לחיילים בודדים, קשר לחיילים עולים או קומקום חשמלי ווידאו לגדוד חי"ר בשטחים? לא הגזמתם קצת חברים? לא הגיע הזמן שתפתחו את העיניים ותסתכלו מה קורה מסביבכם?

ממש בשעה שאתם במערכת הביטחון מסתובבים עם כיסים תפוחים משקלים, דולרים ותרומות, מסתובבים הרחק מהעין של רובנו עשרות אלפי קשישים, ילדים או סתם נכים, שאין להם תחנת רדיו ואין להם אגודה-למען שדואגת להם.

אילו החברים במערכת הביטחון ובאגודה למען החייל היו מגלים קצת יותר רגישות בעידן של דו"ח עוני חמור הרודף דו"ח עוני חמור, כי אז היו מצהירים שהשנה הם מוותרים על השירותרום, ואת המאמצים והיכולת שלהם מקדישים לכך שלא יישאר אף קשיש בלי כסף לתרופות במדינת ישראל. אילו אנחנו היינו חברתיים כמו שר הביטחון למשל, שידוע - בעיקר בתקופה האחרונה - כמי שמאוד מוטרד מבעיות העוני והפערים, היינו אומרים "לא תודה" על ההזמנה לבוא ולהסתחבק עם כמה תורמים פוטנציאליים באולפן.

במקום לבנות עוד חדר כושר לסיירת או מועדון לטייסת, טוב היה עושה שאול מופז אילו הקדיש את כישורי השנור שלו לגיוס כמה מאות אלפי שקלים לקרן החדשה לרכישת תרופות לנזקקים. ובכלל, שאול, אולי הגיע הזמן שתעשה סדר אצלך בתקציב. קודם תדאג שלא יישאר אף חייל בלי שמיכה וקומקום, ואחר-כך, כשתגלה שנשאר לך עוד עודף מהמילארדים, תוכל להעביר אותו לסעיפים תקציביים אחרים המשוועים לכל שקל בימים אלה. ומכיוון שכל זה כנראה לא יקרה גם השנה, צריך לומר לאנשי האגודה למען החייל ברוח הסיסמה שלהם: את חיילי צה"ל אנחנו אמנם אוהבים, אבל הם את שלהם מקבלים. את הכסף שלנו ניתן למי שבאמת זקוק לו - ולא מקבל דבר.

עידן גרינבאום עורך ומגיש את התוכנית "הזירה הכלכלית" בערוץ 2

מקור: Ynet: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3190953,00.html

נערך לאחרונה ע"י teddyb2 בתאריך 28-12-2005 בשעה 10:27. סיבה: תיקון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2005, 10:52
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
מגעיל לא מתכוון לתרום אפילו שקל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "טור מיותר, לא רלבנטי ולא לעניין, אל"ח פועל נמרצות, הצבא משקיע לא מעט"

בתור מי שסיים שירות של שלוש שנים כלוחם לפני שלוש שנים, מעולם לא הרגשתי את התרומות של האגודה למען החייל.
התרומות היחידות שהגיעו אלי באופן אישי היו של חברות פרטיות ומשלוחים של אזרחיים פרטיים (בעיקר בתחילת האינטיפאדה - שם הציפו אותנו בצ'ופרים, בחגים ובזמן מבצעים גדולים).

בביסל"ש ישנו (לפחות היה לפני3 שנים) מועדון קצינים שהוקם בעזרתם האדיבה של אנשים מחו"ל והאגודה תרמה בו ציוד (שולחן ביליארד, טלויזיה וכו'), אבל היחידים שיכלו להיכנס היו עובדי הרס"ר של הבסיס שהחזיקו את המפתחות אצלם, וגם כשהגיע קורס מ"פים-מג"דים להתארח בבסיס, הכניסה "ניתנה" להם רק לאחר כמה ימים (אחרי שחלק מהציוד במועדון נעלם - והוחזר רק אחרי שהם עזבו).

אני מאמין שרוב התרומות לא מגיעות לייעדן, וכל הפסטיבל שעושים מההתרמות בעזרתם האדיבה של אמנים שלא עשו צבא / העבירו שירות "קל", על רקע תמונות של לוחמים מעורר בי גועל.

אולי במקומות אחרים חלק מהתרומות כן הגיעו ללוחמים, אבל אני אישית לא מתכוון לתת שקל.
ישן 28-12-2005, 17:34
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
לתרום ולא להיות פראייר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אומי 5 - סתם לידע כללי,..."

יש לתרום ולברר לאן הולך הכסף. אני משוכנע שיש הרבה תקורות (עלויות תפעול האגודה כלומר: שכר עבודה, מכוניות, מנכ"ל, סמנכ"ל עובדים וכו', משרדים ועלויות מנגנון רבות) ולכן חייבים לברר למה מיועד והולך הכסף. עדיף להתאגד ולאסוף סכום משמעותי כדי לגרום לכסף ללכת ליעד מוגד שאתה מוצא או מבקש שיראו לך.
יש חיילים בודדים בצה"ל, צדיקים ממש. כשאנו או בנינו באים לחופשה מהצבא הביתה, לאבא ואמא, הם הולכים לדירה בה הם גרים במשותף עם עוד חיילים בודדים. אין אמא ואבא, אין אחיות ואחים, כביסה, אבמטיה/מקלחת חמה, חוויות, אוכל ועוד.. הכל לבד לבד. יש מבניהם בכל היחידות וגם בשפיץ של השפיץ. מגיע להם תמיכה בהכל. מישהו שיתעניין, משפחה תומכ, מכונת כביסה, לתקן את המיקרו (אם יש) ועוד ועוד.
חשוב לתרום ובגדול אבל לא להשאיר כלום כדמי טיפול לאגודות למינהם.
תרמו ותרמו ואמצו חייל
ישן 28-12-2005, 18:45
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
לתרום - כן או לא?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי teddyb2 שמתחילה ב "שיר-ושנור: להחזיר אהבה, לא לתת שקל"

בתכלס, כמו שנאמר פה - הרבה פעמים הרבה ציוד שנתרם על ידי אל"ח סתם מוחזק במחסנים בבסיסים. אצלינו בבסיס למשל, טלויזיה של אל"ח מוחזקת במחסן של המרפאה, כי המב"ס מסרב שהיא תיהיה בחדרים, וגם במרפאה שלנו אין ממש מועדון, ככה שאין מה לעשות עם הטלויזיה. המועדון שיש לנו בבסיס נתרם ישירות ע"י תרומה פרטית של איזו משפחה מחו"ל... וגם שמועות מדברות על עוד הרבה ציוד של אל"ח שתקוע במחסנים שונים בבסיס, אבל משום מה - הרס"ר ועוד שאר נגדים וקצנים בבסיס, מסרבים לחלק אותו.
תראו, אם אתם רוצים לתרום לחיילים, תרמו ישר אליהם. באל"ח התרומה עוברת דרך כל מיני אנשים שלא תמיד בראש מעיינם לעזור לחיילים.

ישן 28-12-2005, 22:26
  OMJ OMJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי teddyb2 שמתחילה ב "שיר-ושנור: להחזיר אהבה, לא לתת שקל"

בעוד שאני בעד תרומות לחיילים אני מאוד מאוד מתנגד לאגודה למען החייל.
אף אחד מחברי ששירתו במגוון יחידות צה"ל לא ראו ממש משהו מהם חוץ מאולי איזה לוח שש-בש עם החותמת שלהם עליו.
אני אישית יודע משיחות עם אנשים שאת המועדונים שרואים עליהם את החותמת של האגודה למען החייל לא הקימה האגודה אלא משפחות פרטיות שממימנו את המועדון ולרוב היחידות עצמן בנו אותו.
כל התרומות הידועות לי לחיילי צה"ל הן או אנשים או מחברות.
ועוד הכי עצוב זה לא מספיק - ולזה יעידו הכתבות שמידי פעם מופיעות בעיתון על איזה מג"ד או מ"פ ששולח מתכתבים לבעלי ממון או לחברות פרטיות שבו הוא מבקש תרומה כדי לממן לחייליו מעילי פליז וכובעים כי החיילים עצמם לא יכולים לממן את זה.

ועוד בנושא השירתרום השנה - הכי הצחיק אותי לראות שהם הביאו את עברי לידר והמבין מבין(ולא אני לא רומז על הערה על נטיותיו המיניות אלא משהו אחר)
ישן 28-12-2005, 23:04
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
מיקוד התרומה ועזרה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי OMJ שמתחילה ב "בעוד שאני בעד תרומות לחיילים..."

יש, יש דרך חוקית ולגיטימית לסייע לחייל יחיד. ניתן לעשות זאת באופן "נקי" ולא "מהצד".
רצון טוב ולב חם יכולים להוביל לזה.
כתבתי בהודעה קודמת על חיילים בודדים (ובמיוחד עולים) אבל יש גם חיילים נהדרים שנכתשים בגלל שבבית המצב הכלכלי רע (וגורר אחריו מתחים בינאישיים של המשפחה). חיילים אלה נכנסים למצבים נוראיים מבחינה חברתית לדוגמא, כשאוספים "קופה משותפת" לקניית פיצה וקולה לכולם. זה משפיל ומביך לזוז הצידה כי אין כסף פנוי לזה או כי יש עדיפות אחרת. רבים החיילים שעוזרים להורים ועובדים בחופשות. תחשבו על זה, לאחר שסוגר 14-21 יום הוא עוד צריך לעבוד ולתת להורים כדי לשלם את חוב המכולת.
יש, יש דרך ישרה וללא מנגנון עם תקורות לעשות זאת.
פנה אלי בהודעה פרטית ואעביר פרטים מנסיוני.
ישן 29-12-2005, 08:22
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי kufxh שמתחילה ב "מיקוד התרומה ועזרה"

שתף את כולנו בבקשה.

ולOMG
בעיקרון כל תרומה שאזרח או גוף אזרחי רוצה להעביר לחייל או גוף צבאי חייבת לעבור דרך אל"ח.
לרוב מה שקורה זה שאו שהם שמים על זה חותמת ,או שהם אומרים שזו תרומה גדולה ,ומורידים אחוז לטובת שאר צה"ל.
אני ראיתי שתי תרומות חיצוניות בגדוד שלי ,אחת של פליזים ,שהיו דפוקים כל כך שאפילו בתור פליז עבודה לא שמרתי אותו....
ואחת של משקפי שמש ,חיקוי אוקלי שבשוק עלו 60 שקל כל זוג .
שתי התרומות האלה באו מגופים חיצוניים ונאלצו לעבור דרך אל"ח ,שכמובן עיקבו מאוד את העיניין.

שתי התרומות עברו דרך אל"ח שלהם נסיון גדול במצבי כאלה ,והם מיצדם חוץ רק שמו מיחשולים ,לא חשבו לרגע לדאוג שהגדוד יקנה בכסף משהו טוב .
ושלא יהיו אי הבנות ,אני לא בא בתענות לתורמים הנדיבים ,ואי גם לא בא בתענות למג"ד ולמפקדה שכנראה לא ידעו מה הם קונים.
אבל אם אל"ח גם מכניסים ת'אף לפחות שיתרמו מנסיונם ויעזרו לבחור ציוד טוב.

ישן 28-12-2005, 23:05
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
כנ"ל
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי OMJ שמתחילה ב "בעוד שאני בעד תרומות לחיילים..."

מעולם לא זכיתי לראות שום דבר מהתרומות האלה - כמו שנאמר, התרומות היחידות שראיתי היו מגופים פרטיים שנעשתה אליהם פנייה באופן אישי (פליזים לכל הפלוגה) או שתרמו מיוזמתם (כמו מועדון לצוערי השלמת החי"ר בשווי 15,000 ש"ח).
אני לא יודע לאן התרומות של אל"ח מגיעות, ואבל בטח לא לאן שצריך, ואני אישית אמרתי (ואומר מאז הגיוס) להורים שלי שלא יתרמו לאל"ח, וישמרו את הכסף הזה לדברים יותר טובים כמו האגודה למלחמה בסרטן וכו'...

זכור לי מקרה "משעשע", שבזמן קורס מ"כים לפני שנתיים, באו כמה חברה מאל"ח לעשות תשדירים לקראת היום המדובר, הביאו מצלמות רמקולים, הכל טוב ויפה. ואת מי לקחו לצילומים? כמובן שאת חיילי מפקדת ביסלמ"ח ולא הלוחמים עצמם.
לא שיש לי (או לשאר האנשים שהיו איתי) מחשבה שהתמונה הזו תוביל להם את הפריצה המיוחלת לעולם הטלוויזיה, אבל זה מעיד על דרך המחשבה של האל"ח.

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 28-12-2005 בשעה 23:10.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר