לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2005, 12:53
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Uri Leizin שמתחילה ב "עם כל הכבוד למומחיותו של טל הנכבד"

עם כל הכבוד ליכולתו של הגולש אורי לקרוא אנגלית ולחפש בגוגל, את התמונות לא לקחתי מהאתר שציין, למרות שאני מכיר אותו היטב ואף קראתי את הטקסט שהביא.

בניגוד לאותו גולש שמאמין לכל מה שכתוב באתר הנכבד העוסק בנק"ל, יש ברשותי לא מעט ספרים העוסקים בדיוק בנושא זה, ואף - שוב, כנראה בניגוד אליו - החזקתי בידי את הנשק האמור, פירקתיו ובחנתי אותו היטב.

אני שמח על עירנותו של הגולש הנכבד שתורם ממרצו ומזמנו לדיוק של תשובותי בפורום.

כבודה של תעשיית הנשק הצ'כית במקומה מונח, אך לטעון שהקשר בין קלאשניקוב ו VZ-.58 הוא רק בכדור יהיה דומה לטענה שהגליל הוא פיתוח ישראלי מקורי.

מכלל הדגמים מבוססי הרוס"ר קלאשניקוב שני דגמים כוללים שינויים רבים יותר מאחרים - הצ'כי, בעיקר במיכלול, וההונגרי - פרט לעיצוב גם בחלק מהרכב המתכות ששימשו לייצור הנשק.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 29-12-2005 בשעה 13:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2005, 01:05
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
ובכן
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[b]עם כל הכבוד ליכולתו של..."

עם כל הכבוד ליכולתו של הגולש אורי לקרוא אנגלית ולחפש בגוגל

אתה מעריך אותי יתר על מידה. לא חיפשתי בגוגל - אני מכיר את האתר די הרבה זמן. במיוחד הבאתי אתר רוסי - מאחר ולרוסים יש נטיה למצוא מקורות של מנגנון קלאש (או כל נשק רוסי אחר) בכל מיני נשקים מסביב לעולם, אז אם הם כבר אמרו שמנגנון שונה לגמרי - הוא שונה לגמרי.

בניגוד לאותו גולש שמאמין לכל מה שכתוב באתר הנכבד העוסק בנק"ל, יש ברשותי לא מעט ספרים העוסקים בדיוק בנושא זה

גם לי יש ספרים. BRASSEY'S INFANTRY WEAPONS OF THE WORLD - מספיק טוב לך? ובאיזה ספר בכלל כתוב שמנגנון של VZ.58 מבוסס על קלאש?

ואף - שוב, כנראה בניגוד אליו - החזקתי בידי את הנשק האמור, פירקתיו ובחנתי אותו היטב.

ובכן, פה אתה צודק. אבל פירקתי את קלאש, ומה שראיתי היה שונה לגמרי ממה שאתה מביא בתמונות. וכל מי שראה קלאש מפורק - יסכים איתי.

כבודה של תעשיית הנשק הצ'כית במקומה מונח, אך לטעון שהקשר בין קלאשניקוב ו VZ-.58 הוא רק בכדור יהיה דומה לטענה שהגליל הוא פיתוח ישראלי מקורי.

בוכנת הגזים שלו מופרדת מהמכלול (בניגוד לקלאש). נעילת הקנה מתבצעת ע"י סטיית השושנה (בקלאש השושנה מסתובבת). מנגנון ההדקים שלו שונה. מכל זה - המנגנון שונה. לכן זה לא מנגנון קלאש. נקודה.
ישן 31-12-2005, 16:27
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
אדון טל הנכבד , שנה טובה לך ולרבים וטובים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[b]עם כל הכבוד ליכולתו של..."

מאחר וטענת ש "בניגוד לאותו גולש שמאמין לכל מה שכתוב באתר הנכבד העוסק בנק"ל, יש ברשותי לא מעט ספרים העוסקים בדיוק בנושא זה, ואף - שוב, כנראה בניגוד אליו - החזקתי בידי את הנשק האמור, פירקתיו ובחנתי אותו היטב." . ולאחר שקראת לא מעט ספרים ואף החזקת אותו ביידים ופירקת אותו , הבאת מספר תמונות מאתר שמראים די יפה עד כמה נבדל סאמופאל מקלאשניקוב .

אולם , כאשר התבקשת מגולש לתאר את אופן פעולתו , בתגובה פשוטה אך אם זאת בעלת תוכן רב להפליא ענית " יש בוכנה הנעה בכוח הגז. לבוכנה קפיץ המיועד להחזירה למקום." .

בתור מישהו שהחזיק בידיים שלו VZ-58 , אתה יותר מכולם פה בפורום צריך לראות קצת את ההבדל בין מנגנון של קלאשניקוב לזה של VZ-58 , הלא כך ? הבאת הרי שני תמונות של בריח של VZ-58 בעצמך , ואחת עוד אם תיאור (בצ'כית נכון , צ'כית של כולם פה קצת חלודה למרות שמי שמדבר רוסית יכול להבין מזה כמה דברים) .

אתה לא שם לב להבדלים "קטנים " בין התמונות שאתה עצמך הבאת למנגנון קלאשניקוב ? אולי תוכל לתאר הבדל אחד למשל , בין מנגנון נעילה של קלאשניקוב לבין מנגנון נעילה של VZ-58 . למרות שלא אמור להיות הבדל , כאשר הינך אומר שזה אמור להיות פחות או יותר אותו דבר , ישנו הבדל די חזק .... מאוד משמעותי .

אפשר לראות אותו מצוין בתמונה שאתה ,אדוני , הבאת בעצמך . אפשר לראות אותו בכל שלושת התמונות שאתה הבאת . הנה , אני אעזור לך , הדגשתי פה בתמונה . אתה לא רואה משהו שאין אפילו בקרוב לאף אחד מוורסיות למיניהם של קלאשניקוב ?

משום מה , גם בנוקר עצמו , אתה לא שם לב למשהו מוזר ? מוזר מאוד . זאת אומרת , אני אישית לא מכיר מנגנון של קלאשניקוב שיש לו שתי קפיצים !! בחיי !! אני יודע שיש קפיץ אחד שמחזיר את הבוכנת גזים קדימה . אתה לא ראית את זה ? לא שם לב למשהו מוזר ? אני אעזור לך גם הפעם :

כיוון שפירקת אתה את הסאמופאל , תאכל לציין אולי למה הקפיץ הזה משמש ?

לצערי הרב אדוני הנכבד טל , איני מומחה לשום דבר בפורום נכבד זה בניגוד עליך . גם לצערי הרב לא החזקתי בידיים סאמופאל (אולי בילדות רחוקה , לך תדע , אבל מי זוכר ) . יש לי כמה ספרים בנושא הזה , פה ושם כמו שאומרים , כולם משום מה אומרים אותו דבר . אותו דבר כמו שאומר קצין צ'כי על הנושא הזה (שאת זכותו יוכל לאמת כל מנהל נכבד של פורום זה) :

ציטוט:
Hello Jakov,

you are right - SA vz. 58 has nothing common with AK47 or its clones except ammo and the shape. Majority people around the wotld consider this Czechoslovakian model as AK clone as your friend did and it is wrong. I have answered such a question thousands times in my career

I´ve seen the perfect photo gallery of the vz.58 but lost the address. When I find it, I will send you a link.

Frank

PS: BTW, due to the different (and worse, according to me) locking system vz.58 was never sold to the world in huge numbers. No one wanted it, even for free of charge ... as ANG (Astan) has done recently.

לפי המלצת הכנה שלא להאמין לאתר של מקס פופנקר (world.guns.ru) - וזאת למרות שעזר לו לכתוב את הכתבה חייל לשעבר בצבא הצ'כי (מירוסלאב נובאק) , לא מאמין . אך משום מה , כל אחד מהאתרים האחרים אומר אותו דבר !! כולל אותם האתרים שמהם הבאת את התמונות של הסאמופאל . האתרים עצמם בשפה צ'כית , אך מי שדובר רוסית יוכל להבין דבר מה אם ישבור את הראש שלו מספיק מול הטקסט . מוזר מאוד , אך זה המצב . איך זה יכול להיות ??? אף אחד מהם כנראה לא יודע מה הוא כותב .

הרי ברור פה שבמידה ואכן החזקת נשק זה , לא פירקת אותו , אחרת לא היית כותב את השורות שכתבת . במידה ואכן פירקת (יותר נכון פירקו לך , או ראית אותו מפורק) , היית רואה ישר את ההבדלים . בתקיפות רבה היית בטוח בדבריך למרות זאת , מתפלא לכן אני .

אדון טל הנכבד , יש לך תגובה ? תרומתך רבה לפורום זה , כמו כן העובדה שהינך חוקר בכיר במכון פישר . איני מאמין שמשקר אתה , אז מה לאזעזל הולך פה ?

בכבוד רב , ובברכת שנה אזרחית טובה . ומכחה לתשובה .
ישן 31-12-2005, 17:05
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
ידוע לי למה תגובתי הקודמת נמחקה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "כזכור לך, תגובתך הקודמת נמחקה..."

מצטער אני ומבקש ליישר את ההדורים . צר לי שאין לך שיח אם גולשים כמוני , מבקש אני לתקן את זה . חבל להוריד את הרמה של הפורום לפסים אישיים .

ועכשיו שאנחנו בפסים המקצועים , בכל זאת חבל לי ולכולנו לפספס את התשובה לשאלות ששאלתי . כיוון שכתבת שלא אמרת שבריח של קלאש זהה לזה של VZ-58 . אכן , לא כתבת , הצדק עימך .
אולם כתבת , ומצטט אני :

ציטוט:
תוכניות לייצור הקלאשניקוב הועברו ברשיון למדינות ברית וארשה, ושם יוצרו בכמויות רבות, תוך שינויים מבניים מינוריים בין המדינות - על פי החלטת מהנדסי המפעלים בהם יוצרו

ז"א , אם אני מבין נכון , העקרונות הם אותם עיקרונות , השינוים הם מינוריים (הרכב מתכות , אופן ייצור ? )

ציטוט:
מכלל הדגמים מבוססי הרוס"ר קלאשניקוב שני דגמים כוללים שינויים רבים יותר מאחרים - הצ'כי, בעיקר במיכלול

אינני בעל ספרים רבים על נושא הנק"ל כמוך כנראה , פחות מ20 . נשלוף ספר . נקרא :
מנגנון של נשק :
נעילת הבריח : קיימים 6 סוגי נעילת הבריח בנשק . קלאשניקוב וכל מבוססי קלאשניקוב הם קבוצה שישית - נעילה בסיבוב . VZ-58 שייך לקבוצה אחרת - קבוצה חמישית - נעילה ע"י סטיית השושנה .
לפי הגדרה הזאת זהו מנגנון שונה לגמרי . לא "שינוי מינורי" . נשק מקבוצה אחרת .

אם מעניין אותך מה זה הספר המוזר הזה , הנשק נקרא : "אבולוציה של נשקים" , ע"י פדורוב . בחור מעניין פדורוב , הרי הוא זה שיצר את האבטומט פדורוב שהוזכר כמה פעמים פה באשכול ....

עוד פעם מבקש סליחה אני על גלישה לפסים אישיים . מצפה לשמוע לתשובתך המקצועית ....

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 31-12-2005 בשעה 17:17.
ישן 31-12-2005, 21:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
הרגעו נא רבותי!
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי u5105 שמתחילה ב "טל ענבר הנכבד"

מפלס העצבים באשכול זה כבר עלה על גדותיו. כולם מתבקשים לחדול - מעקיצות וקטנות ועד בוטות מלאה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר