לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2006, 15:53
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
ראש אמ"ן הנכנס - האלוף עמוס ידלין

ברכות לראש אמ"ן החדש

קוים לדמותו מתוך בטאון חיל האוויר - אפריל 2001.

נולד בחצרים, פיקד על חצרים
תא"ל עמוס ידלין, ראש מטה חיל-האוויר, הוא בנו של שר החינוך לשעבר, אהרון ידלין, נכדו של דוד הכהן, מראשי הישוב היהודי בארץ ונינו של מרדכי בן-הלל הכהן, סופר נודע ואחד ממייסדי העיר תל-אביב.
תא"ל ידלין נולד בקיבוץ חצרים בשנת 1951. ב-1972 סיים את קורס-הטיס והפך לטייס קרב. בראשית דרכו בחיל-האוויר הטיס מטוסי אוראגן ולאחר-מכן - מטוסי סקייהוק ונשר. במלחמת יום הכיפורים השתתף כטייס סקייהוק בטייסת "הנמר המעופף".
תפקידו הפיקודי הראשון היה בטייסת הנשרים "הנגב", ואחר-כך כסמ"ט ב' בטייסת הכפירים "הקרב הראשונה". מאוחר יותר שימש כסמ"ט ב' בטייסת "הסילון הראשונה", שהיתה הראשונה לקלוט את מטוסי ה-F-16. למרות שסיים את תפקידו זה ועבר לטייסת אחרת, השתתף ידלין בתקיפת הכור בעיראק. שנה לאחר מלחמת לבנון, בה נטל חלק כמוביל בכיר בטייסת F-16, החל ידלין בלימודי תואר ראשון בכלכלה.
ב-1985 מונה למפקד טייסת הסקייהוק "הכנף המעופפת" וב-1987 עבר הסבה למטוס ה-F-15 ומונה למפקד טייסת "הבז השנייה". בתפקידי מטה שירת כראש ענף אימוני קרב ולאחר-מכן כראש ענף תיכנון וראש מחלקת תוא"ר (תיכנון ואירגון). בשנים 1993-1994 השלים ידלין לימודי תואר שני במינהל ציבורי באוניברסיטת הארוורד בבוסטון. עם סיום לימודיו, החל לפקד על בסיס חיל-האוויר נבטים וב-1995 מונה למפקד בסיס חצרים. לפני כשלוש שנים מונה לראש להק מודיעין ובחודש יוני 2000 החל לכהן כראש מטה חיל-האוויר. במהלך שירותו צבר תא"ל ידלין למעלה מ-4,200 שעות טיסה וביצע 255 משימות בשטח אויב.
ידלין (49), נשוי לקארן ואב לשלושה: בתו הבכורה רותם (20), משרתת בחיל-האוויר כקצינת מבצעים, בתו השנייה אורי (18) עומדת בפני גיוס לצה"ל ודן (15).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2006, 18:59
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
ידלין
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "מהטובים ביותר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fezy
מהטובים והמוכשרים ביותר (ואולי המוכשר ביותר בשנים האחרונות),
היה בין ה8 שתקפו את הכור בעירק.
הלוואי ויהיה הרמטכ"ל הבא... (אבל כנראה שזה לא יקרה).
פז.

מבלי לפגוע ולגרוע מיכולותיו של ידלין , ממקורב למערכת ציפיתי לקצת יותר מאשר הצהרות כלליות שכאלו...
"מהטובים ביותר בשנים האחרונות" - על פי איזה מדד? נא שתף אותנו.

ובקשר למקרה שהזכרתי-

לא מכיר את כל הפרטים (אולי מישהו מהמקורבים הבכירים המשתתפים בפורום יוכל לסייע)
אבל סיפור השלד הוא כזה -

בטיסה בבז מעל הים התיכון , ביצע ידלין תירגול א"א מול בז אחר. בטעות חימש ידלין את אחד הטילים ,נעל ושיגר טיל חי לכיוון בן זוגו למבנה. המטוס נפגע בצנ"פ והצליח לשוב לנחיתת חירום מוצלחת.

ישן 08-01-2006, 19:50
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
מלבד אותה תאונה היה עוד משהו
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "שכחו להזכיר שפיקד על המכללות הצבאיות..."

בהיותו מפקד המכללות היתה לו "יציאה" בראיון בגלי צה"ל שם התבטא בצורה "מגעילה" למדי (ואני משתדל להיות מאופק). הוא נשאל לגבי המחסומים בשטחים ואמר משהו בסגנון "צה"ל לא שם שם דוקטורים"
זו היתה אמירה אומללה שנבעה מצד אחד מאי הכרה של החברה הטובים מיחידות היבשה שמשרתים באמונה בעבודה כפויית טובה בשטחים ומן הצד השני מאותה התנשאות אופיינית לאנשי חיל האוויר שברב המקרים היא בעוכריהם.

באופן אישי, אדם עם התבטאויות כאלו לא יכול להיות "מהטובים ביותר"

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 08-01-2006, 20:42
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 09.12.05
הכל בראש שלך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "מלבד אותה תאונה היה עוד משהו"

יכול ועוד איך יכול להיות מהטובים ביותר.
לו פסלנו את הטובים ביותר בשל טעות קטנה או פליטת פה היינו עם....אף אחד.
מה גם שהציטוט שנתת אינו בוטה במיוחד ובהחלט יכול להיות שהוצא מהקשרו והכל בראש שלך,
אני אסביר:
האם צה"ל שם במחסומים דוקטורים? מבלי לקפוץ ולהתלהב אתה יודע בדיוק את התשובה, צה"ל לא שם דוקטורים אלא חיילים, קצינים, שוטרי מג"ב וכו.
בראש שלך זאת אולי הערה מתנשאת, אבל לגופו של עניין ההתבטאות הזו משקפת את האמת.
אם אתה מתכוון להגיב "הוא התכוון ל..." אז חסוך זאת מאיתנו, איך אתה יודע מה הוא התכוון, אתה יודע רק מה הוא אמר, ואתה בוחר להשמיץ אותו בגלל מה שאתה חושב שהוא התכוון...

לסיכום: לא אמרת כלום בתגובתך, לא הוכחת שידלין אמר משהו שקרי או פסול, וגם אם תוכיח זאת הרי שזוהי פליטת פה, טעות קטנה וחד פעמית שאין להסיק ממנה כלום.
מה שכן הוכחת זה שיש לך רגשי נחיתות, יתכן וספציפית מול אנשי חיל האויר ויתכן שכללית מול כל העולם.
יתכן שגם אצלך ההכללה העלובה לגבי חיל האויר הינה טעות חד פעמית, לכן אני עדיין לא מסיק מסקנות...
פז.
ישן 08-01-2006, 21:00
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

הכל סופר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "פז"

לגבי הארוע:
למיטב זכרוני (לא חותם על זה ב100%) כל מה שנכתב פה נכון, חזרו מגיחה מבצעית, ביצעו תרגול בים, ידלין ביצע טעות + אני חושב שהיתה איזו תקלה טכנית מסוימת שאיפשרה את שחרור הטיל.
הטיל היה טיל חום מהדור הקודם אז הוא פשוט פגע במנוע (הטילים של היום פוגעים במרכז המטוס) ולכן הבז (שיש לו שני מנועים...) הצליח לנחות בשלום (גם הטייס בבז השני הינו טייס מצטיין שמשרת עד היום קקצין בחיר בח"א).
ידלין לקח אחריות מלאה לארוע.
לגבי פירוט בנושא "הטובים ביותר" מדובר בדעתי האישית בהסתמך על העבר הטיסתי (ביצוע נ"א בעיט במלחמת יום כיפור, תקיפת הכור, הקמת טייסת הנגב וכו'), הרקורד כקצין מטה ומפקד בסיס, והיכרות אישית.
זה לא עניין מתמטי זה עניין סובייקטיבי.
פז.
ישן 08-01-2006, 21:49
  offerd offerd אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "הכל בראש שלך"

הקשקשנות שלך ממש לא לעניין
לעצם העניין, יש "טעויות" שממש חושפות מה אדם חושב - אני לא אוהב אותן
לגבי דוקטורים - אני לא מכיר איזה מחקר מבוסס שמשווה את רמתם של לוחמי השריון והחיר לרמתם של אנשי חיל אוויר. אני כן מכיר אשכול כאן באתר שסיפר לנו קצת מנפלאות האקדמיה ורמתה האקדמית באוניברסיטת באר שבע, "דוקטורים" לא ממש יש שם אפילו BA סטנדרטי בקושי

כל זה לא אומר כלום על כישורי הטייס שלו או אחרים, זה אומר שיש לו חשיבה אופיינית לאנשי חיל האויר כולל ההתנשאות וכל זה על אף הדעות שלך

ישן 09-01-2006, 09:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ראש אמ"ן הנכנס - האלוף עמוס ידלין"

מצד אחד: "לא כל החיילים דוקטורים, ואם היו להם כישורים טובים, הם היו במקומות אחרים. זאת עבודה קשה וכפוית טובה". מצד שני הוא אחד מהקצינים הבכירים הבודדים שטרחו בכלל לרדת לשטח לראות מה באמת קורה, אבל מה הוא עשה עם המידע הזה?

עם זאת, הכרזה כזו:
"זאת עבודה מחורבנת", אמר, "לא הייתי רוצה להמשיך בה ולו דקה. אתה אף פעם לא יודע מי המחבל וצריך להתייחס לכל אחד בחשדנות"

קצת מפריעה - או שתעשה משהו לשפר את המצב או שתתלה את הדרגות ולך הבייתה.

נ.ב. דווקא אצלנו יש כמה "דוקטורים" שטחנו מחסומים בקו האחרון. אשמח להפגיש ביניהם....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 09-01-2006 בשעה 09:37.
ישן 09-01-2006, 10:40
  offerd offerd אינו מחובר  

הזהרו בכבודם של חיילים פשוטים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מצד אחד: "לא כל החיילים..."

לפני שנים רבות כאשר הייתי שומע על מפקדים שלי שזלזלו בחיילים הייתי אומר להם בחצי חיוך (לאחר הנזיפה):
אתם לא תהיו רמטכלים - אתם ואני יודעים את זה אבל לא אתם ולא אני יודעים מי המחיילים שאתם מריצים עכשיו או מזלזלים בו עכשו יהיה רמטכל

ולמה נזכרתי במשפט הזה עכשיו כי זו היתה התחושה שלי כאשר שמעתי את ידלין מתבטא כפי שהתבטא. "צהל לא שם במחסומים דוקטורים" הוא לא התכוון שהחיילים הסדירים אינם דוקטורים במשעמות המילולית של המילה - זה ברור הם לא יכולים להספיק להיות כאלו, האמירה הזו נשמעה כהתייחסות מזלזלת בחיילים הנמצאים במחסומים. מי מהם יצא דוקטור ? מי מהם יתקדם ויתרום למדינה בתחומי החיים השונים ? איש אינו יודע כולל האלוף ידלין.

אגב, אין לי בעיה עם אנשים שטועים או שנפלט להם משפט כזה או אחר, או כפי שלמדתי באשכול הזה נפלט להם טיל כזה או אחר, כולנו בני אדם. את ההבדל עושה ההתנצלות או לקיחת האחריות על דברים שלא היו צריכים להאמר.

ומילה אחרונה מצידי לפז, התבטאויות כמו שלך מבריחות אנשים מהפורום - בין אם פנית אליהם ישירות ובין אם הם לא אוהבים לקרוא סגנון כזה, תחשוב על זה בפעם הבאה שאתה מתחיל להשתלח

ישן 09-01-2006, 11:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "הזהרו בכבודם של חיילים פשוטים"

לא תקבל התנצלות מאנשים שחושבים ככה.

בכלל, זילות של מעמד המפקד היא הדבר הנפוץ יותר כיום.
דאגה לחיילים הפכה "פסה" בדרגות הגבוהות. כולם רוצים להיות דומים לאנשי ההייטק. דיונים בנושאים רציניים "מתובלים" במשחקים עם ה"פאלם" החדש. בתרגיל חשוב האוגדונר והמח"טים שלו דנים ב"מי יקבל ראשון את האיסוזו", וחניכת מארב ארוך בלבנון נקטעת בגלל "תיקים באפלה".

הבחור לא אשם. הוא תוצר של המערכת והתבטאותו לא מפתיעה. במציאות שמפקד לוחם אומר ש"לא צריך להיות לוחם בשביל לחסל מחבלים" - על חייל מת שנהרג בנסיונו להגן על משפחה בכישורים שאין לו, במציאות בה בכירי צה"ל שולחים לוחמים ללא ציוד ומאשימים את המפקדים הזוטרים בקלקלותיהם, אני חושב שהוא הפחות בדאגותינו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-01-2006, 13:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "אתם חיים בסרט"

אני אומר שאני לא מכיר את ח"א, לבד מהופעותיהם בתקשורת.

אבל אני מכיר טוב מאוד את הירוקים ומכיר לא רע מה קורה בדרגי הפיקוד הגבוהים, כולל תהליכים ותוצאותיהם.
קצת קשה לומר שאני מנותק - אני אומר את הדברים מנסיוני האישי, כולל שיח ושיג בנושאים הרלוונטיים אלי, ואת הדוגמאות שהבאתי, הן דוגמאות שנכחתי בהן (כולל נסיעה עם אותו אוגדונר והמח"טים שלו).

תגיד לי, נראה לך הגיוני להעמיד חייל שעשה 02 (במקרה הטוב) שירה 5 כדורים, בישוב מועד להתקפות בשטחים? לשלוח חיילים ללא ציוד למשימות? לא לאמן יחידות במשך שנים כי "אין כסף"? לשלוח חיילי מילואים פצועים הביתה בשביל לחסוך בהוצאות? למנוע השוואת תנאים לאלמנות מילואים כי זה עולה כסף? לשקר ללא בושה, ופנים ישרות?

בנושא ספציפי זה, הציטוטים שהובאו, נותנים הרגשה שהאדם "ירד אל העם", עשה פקקט 8 שעות משמרת, עיקם את האף והלך. הוא אמר שהוא לא היה מוכן לעשות עוד דקה שם. אבל כנראה יש אחרים - שמה? טובים פחות? רוצים להיות שם? אתה בכלל מכיר מישהו שרוצה לעמוד במחסום?
מה הוא עשה עם המידע המופלא שהוא גילה, תגיד לי?

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 09-01-2006 בשעה 13:28.
ישן 09-01-2006, 20:55
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "פז"

לגבי ההערות שלך על התגובות שלי ולגבי גילך הינה תשובה אחת:
לא חושב שיש דבר כזה באמת תשובה אופיינית לצוות אויר.
לפי גילך ברור לי שאתה לא יודע מהי תשובה מקצועית בתחום כי אינך מכיר את המקצוע, לכן תשובה או נושא שאתה חושב שטייס צריך להכיר אינו בהכרך כזה.
לגבי הסגנון שלי- אכן סגנון בעיתי, זאת מכיוון שאני גם עצלן וגם לא חכם גדול, מה שמביא אותי להערה האחרונה שלי, ואני באמת מבקש שלא תעלב או שתיקח קשה:
מהחתימה שלך אני למד שיש לל שאיפה להתגייס לקורס טייס.
מהתגובות שלך אני למד (בהנחה שאתה באמת בן 17) שאתה מאוד אינטיליגנטי ורהוט, וגם קצת "מרובע".
לכן תתכונן לאכזבה (קטנה), סיכוייך להיות טייס עם מנת משכל(מאוד גבוהה) כמו שלך היא די נמוכה-אנשים חכמים כמוך הם נווטים.
ולגבי עצמי- מה אתה בדיוק רוצה כהוכחה, שאני אעשה לך באז מעל הבית?
פז.
ישן 09-01-2006, 19:53
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
צמד תהיות בקשר לגנרל ידלין ולחיל האויר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ראש אמ"ן הנכנס - האלוף עמוס ידלין"

הראשונה נוגעת לדו"צ וללקיחת האחריות:
עד כמה שהבנתי כתוצאה מטעות תפעול שגוי הוא ירה טיל חיי על חבריו. נגרם נזק במליונים אך לא היו הרוגים.
מה יש כאן "לקחת אחריות" מה ציפתם שהוא יגיד בשלב זה "זה לא הייתי אני"???.
אצל הירוקים זה היה מסתיים בהדחה ומשפט. על פליטת כדור שלא לכיון חייל אחר מדיחים מבה"ד אחד. אני לא זוכר מקרה בודד של ירי שפגע בחייל אחר שלא הסתיים בהדחה מתפקיד, כלא וכו'.
האם חייל האויר מחזיק סטנדרטים כפולים או שבדרך כלל נהוג לסלוח למי ש"לקח אחריות"?

על הנקודה השנייה אוותר כי עופר הסביר אותה טוב ממני אך ידלין בפרוש מסמן בעיני את חייל האויר שאינו חלק מצה"ל המחזיק ערך שונה לחיי אדם ירוקים וחיי אדם כחולים לפי מורשתו הרעה של עיזר וויצמן ז"ל.

ישן 09-01-2006, 20:05
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

בינתיים אתייחס רק לנקודה אחת
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "צמד תהיות בקשר לגנרל ידלין ולחיל האויר"

ומבלי להיכנס לכל הפרטים הספציפיים...
הסברת שבמקרה כמו של ידלין הירוקים היו נוהגים אחרת ומדחים אותו וכו'.
מה זה בדיוק מוכיח... שחיל האויר צריך לנהוג כמו הירוקים? שהסטנדרטים של הירוקים הם הסטנדרטים שקובעים? שחיל האויר צריך להפוך להיות יותר דומה לירוקים?
והנה התשובה המקובלת על רוב המומחים בתחום וגם כנראה על ראש הממשלה ואחרים שבחרו בחלוץ כרמטכ"ל..
הירוקים צריכים לנהוג יותר כמו חיל האויר. הירוקים צריכים לנסות לאמץ את הסטנדרטים של חיל האויר.
הירוקים צריכים להפוך דומים יותר לחיל האויר! ולא להיפך!
אין אני מציג פה דווקא את דעתי, וכמו כן בוודאי שאני לא טוען שהכל מושלם בחיל האויר, רחוק מכך.
אני כן טוען שתתעוררו מהסרט שלכם ומרגשי הנחיתות שלכם ותתחילו ללמוד מחיל האויר במקום לחפש אותו בפינה.
עם כל הבעיות של חיל האויר, יש סיבה כנראה שהוא נתפס כטוב ומיוחד בעיני מומחים בעולם ובעיני רוב אזרחי ישראל.
להתלונן על כך, מר TAL53, ולבוא בהאשמות לא רלוונטיות ולא מבוססות לימינו, אולי יגרמו לך להרגיש טוב, אבל לא יגרמו "סימן 3" שלך להתקדם לשום מקום.
פז.
ישן 09-01-2006, 20:27
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "חבל שלא ענית לשאלה שלי, אני מנסה ללמוד איך עובד הצבא הכחול כדי שנוכל להשתפר"

למיטב זכרוני (אני לא מתחייב ב 100% ואני אבדוק זאת שוב) ידלין התפטר מפיקוד על הטייסת לאחר הארוע.
כמעט בכל מקרה, ארוע כזה היה מסיים קריירה של מפקד, אבל במקרה של ידלין היו כנראה בצמרת אנשים שחשבו שאסור לוותר עליו למרות הארוע, ובצורה זו הוא מצא עצמו לאט לאט חוזר למרכז הענינים.
עוד הערה אחת- לא יודע איך זה בירוקים, אבל בחיל האויר אין טייס קרב שלא עשה טעות רצינית במהלך הקריירה שלו (רצינית הכוונה שהיה נגרם אסון/ תאונה) למזלם של הרוב, הטעות שלהם נגמרה רק בכמעט תאונה ולא בתאונה באמת, אבל ההבדל בין אלו שעשו תאונה לבין אלו שלא הוא מזל ולא כישרון.
לגבי שאלתך השניה- לא הבנתי אותה, תנסח שוב ואולי ואולי אוכל לענות.
פז.
ישן 09-01-2006, 22:47
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
רבותיי היקרים (כחולים/ירוקים/לבנים ושאר הצבעים....)
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי spritz שמתחילה ב "[QUOTE=fezy]פשוט לא נכון! ,..."

כשפתחתי את האשכול הזה, רציתי לברך קצין בכיר בצה"ל שקודם על ידי המטכ"ל והדרג המדיני.
חשבתי שאולי יברכו אותו עוד אנשים ויעשירו את האשכול בסיפורים עליו ואפילו התחייבתי (בהלצה כמובן) לאכול את כובע המתכת בתמורה לסיפור פיקנטי.
חזרתי ופתחתי את האשכול והנה מצאתי שהנושא המרכזי התפוגג לטובת הטחת האשמות אישיות והתלהמות בין ירוק לכחול, קראתי את ההודעות ולא הבנתי מה נושא הויכוח או איך שאומרים בסלנג - מה הקשר בין מחט לת...?
השילוש המקודש (אוצר, משהב"ט והמטכ"ל) הוא הקובע את תקציבי היחידות!!! אז מה הקשר בין חוסר שכפ"ץ לחייל ירוק לבין כסא מפלט עודף של חייל כחול ולחגורת NAVY בלויה של חייל לבן??
לפי המשוואה המעוותת הזו אפשר גם להכניס את בתי החולים שאין להם מספיק מיטות, תלמידים באשקלון שלא קיבלו ארוחה של מפעל ההזנה ואת האחים עופר שקיבלו את זיכיון מפעלי ים המלח
לכריית פוספטים (שזה נכס לאומי) "בדרך נס" על גבם של עובדי קבלן וכו' וכו'
סרגל התגמול של אנשי הקבע בנוי מכל כך הרבה פרמטרים וביניהם תפקיד, וותק, מקום, ת"ש וכו' - גם הסרגל הזה נקבע ע"י השילוש המקודש שהוא הכתובת להטחת ההאשמות שבאשכול הזה.
אסיים בנושא האשכול - כולם טועים, אבל זה שלוקח אחריות, מפנים ומודה בכך הוא זה שיצא נשכר מהעניין וזה לא רלוונטי אם הוא כחול ירוק או לבן.

<------------- זה הדבר הקובע והאוייב נמצא שם בחוץ!!!!
ישן 09-01-2006, 22:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "פשוט לא נכון! כל מערכות חיל..."

אגב, בנקודה זו אני מסכים איתך.

לו מ"פ שחייליו היו חסרים באמצעים ובמיגון לא היה מוציא את חייליו למשימות, חיש מהר היה נמצא לו מחליף.
האם מפקד טייסת שהיה מעגל פינות בבטיחות ובמבצעיות היה מוחלף? לא נראה לי.

יש הרבה מה ללמוד מחיל האויר דווקא בגלל ה"מרובעות" שלו. הידיעה שלמשימה יש להקצות את האמצעים הנחוצים, ולא, לא תתבצע. בעוד שאצל הירוקים by hook and by cook הכוח יצא למשימה גם על קביים.
אני לא חושב שיש לטעון נגד ח"א. הוא פשוט מקדם את אנשיו, כמו כל חיל אחר. אבל מי הגאון במטכ"ל שהעדיף לקנות 102 מטוסי סופה, ולא 101 מטוסי סופה ומחסן קו מלא ל-5 גדודי חי"ר (לדוגמא).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:37

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר