לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2006, 21:40
  jjoco jjoco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
איזה באסה לי..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי suspect שמתחילה ב "חיזוק ליוסי בכינור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי suspect
עוד לא הגענו למצב של חוסר חמור כל כך בחיילים יהודים שצריך לגייס מוסלמים.

פי איזה באסה לי שאני מוסלמי וצה"ל כן גייס אותי.... אם אני כל כך מסוכן ועלול לרגל אז למי אני פונה כדי לקבל את התעודת שיחרור שלי??
זה השלב שבו אני אזכיר כדרך אגב שאני צ'רקסי ואז המגיבים למעלה יגידו שלא הם לא התכוונו אלינו כי אנחנו נאמנים וכו' וכו' וזאת בדיוק הנקודה שלי, אל תעשו הכללות באופן כל כך גורף כשיש אנשים שנתפסים בהכללה הזאת ושלא אמורים להיות שם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי suspect
קשה לי להאמין שחייל מוסלמי שישלח לשטחים ירה במחבלים מוסלמים בראש שקט!

אני מכיר מספיק אנשים שעשו את זה (והם מוסלמים), אומנם אני לא יודע אם בראש שקט אבל הם עשו את כל מה שהתפקידים שלהם חייבו אותם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2006, 22:04
  general_m general_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל general_m שלח הודעה דרך MSN אל general_m
כל ההשקפה של הדיון הזה מוטעית.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OMJ שמתחילה ב "כתבה בערוץ 2 - צה"ל יחל לגייס מוסלמים תושבי ישראל מהצפון"

אני לא חושב שיש מקום לפסול ציבור שלם על רקע דת. זאת טעות חמור.
כאשר אתה מונע מאדם שמרגיש נאמנות ושייכות למדינה שלו, ואותה המדינה מונעת ממנו את האפשרות לשרת בצבא, מה שהוא מאוד רוצה לעשות בכדי לתרום למדינה, זה רק מגביר את תחושות התיסכול והאכזבה מהמדינה.

ואני ממש לא מסכים לזה ש"מוסלמי לא ירה במחבל מוסלמי"...
אתם יודעים, גם בצבאות ערב יש מוסלמים...כן פה ושם יש להם כמה מוסלמים...ופה ושם הם נלחמים במדינות ערביות אחרות...וכן, גם בצבאות שלהם יש כמה מוסלמים....ותאמינו או לא, הם יורים אחד על השני!
אני לא חושב שעניין הדת רלוונטי לעניין. ממש לא.

אמנם בעבר היו תקדימים של חיילים בני מיעוטים ש"החליפו צדדים" במהלך קרב.
לי במיוחד זכורים הסיפורים על קרב תל יוחנן, שבו חיילים בני מיעוטים, אני כבר לא זוכר איזה, וזה גם לא מאוד רלוונטי, פשוט סובבו את הרובים כשהסורים התקרבו מדי....
את הסיפורים האלה שמעתי מדודה של אימי זכרונו לברכה, שהיה מפקד בגדוד המיעוטים....
ואתם יודעים מה, זה לא גרם לו לשנות את דעתו הטובה על בני המיעוטים בארץ. ועד היום כל פעם כשאני נפגש עם אדם דרוזי, וזה קורה די הרבה, והוא שומע שאני קרוב משפחה שלו, נמתח לו חיוך רחב על הפרצוף.

שירות של בני מיעוטים בצה"ל, יותר מהסיכונים הכרוכים בו, שאני לא אומר שאינם קיימים אלא פשוט מפריזים בהם, מסייע מאוד לקירוב ביננו כעם אחד.

כשאתם רואים בן אדם, שפטו אותו כבן אדם, ולא כבן דת מסויימת.

אתם פשוט עושים "משפט דרייפוס" לציבור המוסלמי בישראל...ככה זה נראה לי בכל אופן.
ישן 30-01-2006, 08:00
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
עזוב, אתה בכלל לא בכיוון
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי suspect שמתחילה ב "בסדר..."

אתה לוקח את דברי הגנרל, עידו ופזי ומתייחס אליהם כ"כן, אבל" וזאת גם הטעות שלך. עבדתי הרבה עם לוחמי גדוד הסיור הבדואי ואני יכול להעיד שהם אנשים אמיצים, חמים, וצה"ל יכול אך להתברך בהם. בשנות האינטיפאדה הנוכחית סבל הגדוד מקשיים בגיוס לוחמים, בגלל שהוא מגייס אנשים בצורה אישית ונקודתית ולא דרך לשכת גיוס (בכפרים מסויימים בעלי אופי קיצוני אף הותקפו מגייסים של הגדוד). ועדיין, אותם לוחמים גאים לשרת את המדינה ואם צריך גם לשלם את המחיר.

שאלה לי אליך, suspect:
ידוע שבסיירות החי"ר אחוז חובשי הכיפות הוא גבוה. ידוע גם שבהתנתקות התנגדו חובשי כיפות לפינוי, וחובשי כיפות ביישובים מסויימים בשטחים עושים צרות לצה"ל ולמקומיים. האם זה אומר שמעכשיו אסור לתת לחובשי כיפות להיות טייסים ולוחמי סיירות?!
(אל תענה לי, פשוט תחשוב על זה טוב)

ישן 30-01-2006, 15:49
  יוסי בכינור יוסי בכינור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.05
איך אתה משווה בכלל
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "עזוב, אתה בכלל לא בכיוון"

מי שהתנגד להתנתקות ועבר על החוק מימש את זכותו הדמוקרטית למחות על חוק שבעיניו אינו מוסרי וקיבל את עונשו על פי חוק.. יש לי ציטוט של מיכאל בן יאיר היועץ המשפטי לממשלה לשעבר שאומר במפורש שמעשים כאלו נמצאים בהחלט בתוך התחום הדמוקרטי.
לעומת זאת אצל ערביי ישראל התפרסם רק לפני שבוע שכל שני ערבים מתוך שלושה רואים עצמם כפטריוטים פלסטיניים, ו80% מערביי ישראל מתנגדים ל'מדינה יהודית' בארץ ישראל. ועוד לא דיברתי על כנסים של תמיכה בחמאס ובפתח של עשרות אלפים, של תמיכה בשייח' ההוא ששוחרר מהכלא אחרי שהיה מעורב בטרור ורבבות קיבלו את פניו. איך אפשר בכלל להשוות אותם לדתיים לאומיים. יש כיוונים שונים אצל היהודים לאיזה כיוון המדינה שלנו צריכה ללכת, אבל המונים מערביי ישראל לא נמצאים בסקאלה הזו בכלל, אצל רבים מאוד מהם הדיון הוא האם לתמוך בטרור בגלוי או בסתר, האם לדרוש את ביטול מדינת ישראל או לחכות עוד עם העניין הזה.
אלי סיני - בדולח - בני עצמון - גדיד - גן אור - גני טל - דוגית - כפר דרום - כפר ים - כרם עצמונה - מורג - נוה דקלים - ניסנית - נצר חזני - נצרים - פאת שדה - קטיף - רפיח ים - שירת הים - שליו - תל קטיפא - גנים - כדים - שא נור - חומש
השתיקה היא הזעקה הגדולה ביותר.

נערך לאחרונה ע"י יוסי בכינור בתאריך 30-01-2006 בשעה 15:53.
ישן 30-01-2006, 16:08
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 09.12.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "איך אתה משווה בכלל"

ממש מפתיע....
כשבן אדם- לא משנה מאיזה עדה... עובר על החוק ופוגע במדינתו בצורה אקטיבית, רק בגלל שהמדינה והוא כבר לא מסכימים על נושא כזה או אחר- זוהי בגידה.
אני מסכים עם יוסי בכינור שסירוב פסיבי בהחלט יכול להיחשב בגבולות הדמוקרטיה.
להבדיל- אין הבדל בין מעשי המתנגדים האקטיבים והאלימים (והיו כאלה) לבין קצין ערבי שמוכר נשק תמורת כסף.
בשניהם מדובר באנשים שהפסיקו להתייחס לשלטון החוק בגלל שזה לא התאים למצבם הנוכחי, בדיוק כפי שלמתנחלים האלימים יש "תירוץ" (אמונה, איסור מסירת שטחים וכו') כך גם לקצין הערבי יש "תירוץ" (אין כסף למשפחה- והכל באשמת המדינה..).
שורה תחתונה והקישור לפורום צבא וביטחון- בוגדים יש בכל ספקטרום האוכלוסיה, ימנים שמאלנים ערבים עשירים (קלמנוביץ) ועניים...
את כולם צריך לגייס ולהמשיך לסנן את הבודדים שמהווים סכנה- לא אוכלוסיות שלמות.
פז.
ישן 30-01-2006, 16:43
  יוסי בכינור יוסי בכינור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.05
נלמד מההיסטוריה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "ממש מפתיע.... כשבן אדם- לא..."

כאשר החוקים היו דמוקרטיים וחוקיים, ועברו את אישור בתי המשפט. בסין, בבריה"מ, בארגנטינה, בגרמניה, בדרום אפריקה.
עצם קיום החוק אינו נותן לגיטימציה לציית לו. רק אם החוק תואם את המוסר מותר וחובה לציית לו. מהו המוסר ? זה דיון לפורום אחר.

לא היתה בגדול אלימות נגד הצבא, מספיק להסית. שמענו כבר על אגדות החומצה והסודה שהתבדו. הכי הרבה זה פינצ'ור ג'יפים, וזו עבירה על החוק אבל כבר אמר עמוס עוז מה הוא וחבריו יעשו במקרה של עקירת יישובים אז יש להם על מי לסמוך...(נ.ב - לפי הגדרתך עומרי שרון הוא בוגד...)
אתה באמת נותן אמון בערביי ישראל כאוכלוסיה שמסוגלת לשמור על חיי מדינת היהודים ולמסור את הנפש בפועל ? אני לא מדבר על בדואים ודרוזים. אני מדבר על מאות האלפים שמגדירים עצמם פטריוטים פלסטיניים.
אני פשוט לא מבין לאן נעלם השכל הישר.
אלי סיני - בדולח - בני עצמון - גדיד - גן אור - גני טל - דוגית - כפר דרום - כפר ים - כרם עצמונה - מורג - נוה דקלים - ניסנית - נצר חזני - נצרים - פאת שדה - קטיף - רפיח ים - שירת הים - שליו - תל קטיפא - גנים - כדים - שא נור - חומש
השתיקה היא הזעקה הגדולה ביותר.

נערך לאחרונה ע"י יוסי בכינור בתאריך 30-01-2006 בשעה 16:48.
ישן 30-01-2006, 17:12
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "נלמד מההיסטוריה"

השיחה קצת נגררת לפוליטיקה ומצד אחד זה טבעי כי הנושאים קשורים אחד בשני ומן הצד השני אני אשתדל להתעסק בצד הפוליטי כמה שפחות ובעיקר לחבר זאת לפן הצבאי:
אני סומך על אזרחי ישראל הערבים הרבה יותר מאשר על הפנאתיים ואני אסביר "מדעית":
כבר 50 שנה שהמדינה והרוב היהודי מתייחס לערבים כאל אזרחים סוג ב'!! בכל תחום: כלכלי, חברתי, גילוי גזענות וכו' ולמרות זאת הם ברובם המכריע!! אזרחים נהדרים שומרי חוק.
מן הצד השני החברים הקיצוניים שלנו (ואני מתייחס רק למאוד קיצוניים, המתנחלים האלימים וכו' לא לבעלי דעות ימניות מן השורה) בסה"כ שנה אחת מתייחסים אליהם כמו אל שאר העם (מבקשים מהם לשמור על החוק וכו') וכבר הם הופכים את המדינה ומאבדים כל פרופורציה....
לא הייתי רוצה לדעת מה היה קורה אילו היו מתייחסים לקיצוניים מהימין כמו שרגילים להתייחס פה לערבים.
שורה תחתונה ושוב כאן החיבור הישיר לפורום צבא וביטחון: אזרחי ישראל הערבים הם אוכלוסיה שניתן לבטוח בהחלט ואפילו יותר מאשר האוכלוסיה שאתה יוסי כל כך תומך בה (שכבר הוכיחו שהנאמנות שלה הראשונה שלה היא לא כלפי המדינה כמדינה דמוקרטית)
פינת ההיסטוריה: טענות כמו שלך נשמעו גם כלפי השחורים ובעיקר כלפי היפנים האמריקאים בזמן מלחמת העולם השניה, אני מפנה אותך ללמוד על ה NISEI, מהדעות החשוכות שלך אין לי ספק שמעולם לא שמעת עליהם...
על מנת שההיסטוריה לא תחזור על עצמה, תקליד NISEI בגוגל ותגלה מי היו הלוחמים הטובים ביותר במלחמת העולם השניה....
תחסוך ממני הערות כמו "אבל זה לא אותו הדבר"... שום דבר זה לא אותו הדבר "אי אפשר לשחות באותו נהר פעמיים" (הרקליטוס).. אבל זה הכי קרוב שיש.
תן הזדמנות, שים את גישת ה RED NECK שלך מאחור ותגלה ששחורים יכולים לשחק כדורסל יחד עם הלבנים (ואפילו להיות יותר טובים מהם), מי שזה נראה לו מוזר- רבים האמינו שהשחורים לעולם לא יגיעו לרמה של הלבנים בכדורסל- תחשבו כמה זה מצחיק היום...
פז.
ישן 30-01-2006, 19:32
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "מה שאתה אומר פשוט אינו אמת."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexKarpman
ערביי ישראל הם מגזר האוכלוסיה הכי פחות יצרני, בעל המון פשע(ספר לתושבי
עומר כמה נחמדים הערבים באזור...), ומקבלי קצבאות ענקיים. ולמרות כל זאת,
הם האוכלוסיה הראשונה והיחידה שמסייעת לטרור בארץ. (אם לא נכליל את האזרחים
הזרים בסגנון אנרכיסטים נגד הגר, ISM וכו')

המתנחלים(ותושבי אזור עוטף עזה) - דמם הפקר. הממשלה ובית-המשפט העליון
עשו יד אחת כדי לעזור למחבלים לרצחם(לא פוליטיקה ולא פרשנות; בית-המשפט
העילון עצמו אמר שיפחית את בטחון הישראלים כדי להקל על חיי הערבים). ולמרות
כל זאת, מהאוכלוסיה הזו יצא רק פיגוע אחד, וגם הוא היה לפני 12 שנה...

עזוב....
אתה גזען מהסוג הגרוע ביותר...
אתה אשכרה מזכיר בהכללות שאתה עושה את שנות ה30 של המאה הקודמת...
תיקון היסטורי קטן, יש עוד אוכלוסיות שעוסקות בטרור: המחתרת היהודית, יגאל עמיר,גולדשטיין וכו'.
לשמחתי, בחיל האויר משרתים מספר ערבים שעושים עבודתם נאמנה.
אין לי ספק שבך ALEX אין לי סיכוי להיתקל במסדרונות הטייסת....
פז.
ישן 30-01-2006, 18:42
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
תגובה שכתבתי בפורום אחר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OMJ שמתחילה ב "כתבה בערוץ 2 - צה"ל יחל לגייס מוסלמים תושבי ישראל מהצפון"

בנושא החייל המוסלמי שרצה להתגייס לחיל האוויר .צרות אופקים חוגגת פה , במיוחד בדמותו של יוסי בכיינור , כמו שנוכחתי לדעת באשכול אחר שניהלנו בו דיון . לא אשמתו - זה החינוך ...
ציטוט:
אך ראיתי במקרה אשכול זה עוד כשהוא היה בפורום "צבא ובטחון" . כשהתחלתי לקרוא , לא יכולתי להתאפק מהבורות המדהימה של כמה מהחברה פה .
באותו גדוד של הגדס"ר הבדואי משרתים לא רק בדואים (הם לא מוסלמים ? הם לא ערבים ? ) , אלא גם חיילים ערבים נוצרים וערבים מוסלמים . ערבים מוסלמים משרתים גם במספר יחידות שונות , רוב מכריע עד כמה שאני יודע הוא במג"ב . אני מכיר מקרה של חייל (קרבי ) מאזור המשולש , אום אל פאחם . אותו אחד סיכן את חייו לא רק בשירות , אלא גם בדרך הבייתה ובביתו , כדי שכמה זבי חוטם בלי טיפת הבנה (וסובלנות) של עדות שונות שגרים אצלו בארץ (ולצערנו הרב זאת נהיית יותר ויותר הדרך ישראלית) יכפישו את שמם ואת כבודם של חיילים אילו .

אני מכיר אחת מהסיבות שישנם חיילים ערבים מוסלמים . בזמן יישוב הארץ , מתיישבים יהודים העסיקו אצלם בשדות פלאחים (עובדי אדמה , איכרים) ערביים , שנקשרו אל מעבידיהם היהודים , ויותר מאוחר גם קשרו את גורלם למדינת ישראל , כמו כן משפחתם . בעבודה הקודמת שלי , מעובדת סביבת העבודה , יצא לי לפגוש לא מעט אנשים כאלו . אני מודה שגם אני לפני לא ידעתי שישנם אנשים כאלו , אבל לפחות לא קבעתי חרוצות שחיילים כאלו שמשרתים בצבא הם סיכון למדינה . זה עילבון להם כאנשים טובים , עילבון להם כאזרחים של מדינת ישראל שאני מכבד אותם יותר מרוב האנשים שהגיבו פה באשכול עד עכשיו , עילבון להם כחיילים לשעבר בצה"ל וחלקם כשוטרים מן המניין במשטרת ישראל ....

אני מאוד מצער שחיילים האילו אינם "ראויים" להיות חיילים בצה"ל , ואף התאבדות מדינית כדברי אחד הכותב באשכול . חברה סובלנית , עוד לא בדיוק הגענו לשם ....
אני לא מבין את אותם החברה הערבים שדופקים את כל חייהם , מסכנים את חייהם ומסתכנים בנידוי חברתיים , כדי שכמה נמושות שאני בטוח עוד הרבה לפני הגיוס יוכלו לשבת בבטחה בבתיהם ולכתוב שורות נבזיות אילו . הצעתי להם - למה אתם צריכים לעשות את זה ? תעשו טובה לעצמכם , ואל תלכו לשרת בשום מקום . הרי זה היחס שאתם תקבלו בכל מקרה

יוסי . קח מכונית , תגיע במהרה לנצרת , אני אקח אותך באוזן להתנצל בפני כל בני משפחת זוהבי ששירתו בחילות הקרבים ואחרי זה במשטרת ישראל . או שיש לך ביצים רק לכתוב כמה אי אפשר לסמוך על שום ערבי ?
אתה צר אופקים בדיוק כמו אותם אנשים בצד השני של המתרס עליהם אתה נהנה כל כך לקטרג (תדר בעבוע או תדר מראה שלהם , אם תלמד פעם אלקטרוניקה) . אני מצטער שישנם חיילים ערבים שהולכים לשרת בצה"ל ומסכנים את חייהם גם בשביל זבל כמוך (כן , לא אכפת לי ששירתת בגולני) כדי אחרי זה שתכתוב שורות נבזיות כאלו עליהם .
ישן 30-01-2006, 20:43
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
חברה אתם ממש ממש מגעילים אותי...

על פרשת דרייפוס שמעתם? האשימו את דריפוס בריגול כי הוא היה יהודי ...מה שאתם אומרים זה אותו דבר.. בגלל מוסלמיותם של הערבים הם חשים דחף עמוק לבגוד במדינה....

יש לכם מושג איזה אומץ צריך כדי ללכת מהציבור הזה ולהתגייס לצה"ל?!ומה יעבור ל הנערים האלה

ואל תשאל איזה ריגול אפשר לבצע גם בלי להיכנס לצבא.. באמת שלא צריך להיות בצה"ל כדי לרגל.. שאל את המחבלים של חיזבאללה שניסו לחטוף חייל בהר דוב לפני כמה חודשים...והכירו כל מוצב באזור כל מפת קוד צילמו את הבסיסים שלנו ומה לא...

עצם זה שבכלל מתגייסים בני מיעוטים לצה"ל זה בגדר תופעה בלתי מוסברת כי חוץ מלהתנהג אליהם כמו לאזרחים סוג ב שהתפקיד היחיד שלהם זה להיות חומה אנושית לנו לא משקיעים בהם יותר מדי...
מעניין למה הבדואים לא רוצים להתגייס כבר לצבא...

אגב אני מאמין בהם יותר מהמסוממים שמסניפים גז מזגנים ב8200 ומהנרקומנים שמסתובבים בצבא...

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 30-01-2006 בשעה 20:51.
ישן 30-01-2006, 21:21
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
חוסר יכולת הקריאה שלך מגעילה אותי.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "חברה אתם ממש ממש מגעילים אותי..."

לא בוטחים בערבים הישראלים לא בגלל שהם ערבים, או בגלל שהם מסלמים, או בגלל צבע
העיניים שלהם.

אין לבטוח בהם כי באוקטובר 2000 הם שלפו יהודים מרכבים ולפי תעודת הזהות פיצצו יהודים
במכות. (שלא להזכיר את בכור ז'אן...)
אין לבטוח בהם כי הרוב המוחלט של הפיגועים בתוך הקו הירוק נעשה בעזרת סייענים מקרבם.
אין לבטוח בהם כי הם מיצבו עצמם כאוייבי מדינת ישראל, ובאוייב - מה לעשות - לא בוטחים..

אין באמור לעיל משום להפחית בתרומתם למדינה של המוני אזרחיה הלא-יהודים שנלחמו ומתו
למענה, כשהיא מפקירה אותם לגורלם, כולל הגדס"ר הבדואי, הלוחמים הדרוזים, צבא דרום
לבנון, וכמובן מדחת יוסף...
ישן 31-01-2006, 16:36
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
וואלה וכמה מרגלים יהודים היו לך?!
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "חוסר יכולת הקריאה שלך מגעילה אותי."

כמה כאלה שהסיעו מחבלים לפיגועים בשביל כמה שקלים מחורבנים?!
אז גם היהודים מסייעים לטרור.. ויש עוד הרבה מקרים שאתה לא יודע עליהם של מכירת אמל"ח לארגוני טרור והרחות של נשק לצורכי רווח אישי מי אתה חושב מביא למחבלים ולעבריינים נשק צה"לי המלאך גבריאל?!
הם לא מיצבו את עצמם כאוייבי המדינה אתה מיצבת אותם ככה ב48 הם הניפו מעל כל כפר דגלי ישראל הבעיה שמאז ממשלות ישראל התייחסו אליהם כאל אוייב וגייס חמישי מן הסתם שיהיה להם קשה להשתלב במדינה כזאת ואני ממש ממש לא שמאלן ואין לזה שום קשר אדם שהוא ערבי יכול להיות חייל לא פחות טוב ואפילו יותר טוב בחלק מהמקרים מחייל יהודי ואם היית יום אחד בשטח היית מבין את הרצון של האזרחים הלא יהודים של המדינה הזאת להקריב למענה וכן זה כולל גם ערבים ישראלים
היה איתי בטירונות בן מיעוטים שעשה טירונות 02 כדי ללכת ליחידה מסויימת כי "היו לו קשיי קליטה" לפי מה שהחליטו בבקו"ם...מעניין הוא היה נראה לי בן אדם שמדבר עברית דיי בסדר הוא סיים תטירונות במחלקה הכי מחורבנת בטירונות שהייתה מורכבת מכל"צניקים והלך לאותה יחידה...

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 31-01-2006 בשעה 16:45.
ישן 30-01-2006, 22:44
  general_m general_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל general_m שלח הודעה דרך MSN אל general_m
ממליץ לנעול את הדיון הזה.

אנחנו נגררים כאן לדיון שמזמן ירד אל פסים גזעניים, מובלי דעות קדומות, ולא מבוסס.

העובדה היא שצה"ל מגייס כבר שנים בני מיעוטים, וכן, אפילו מוסלמים!
העבודה שאותם עשו החבר'ה האלה אינה ידועה מספיק, אבל עצומה ומבורכת.
מנגד, ידוע שמקרב אותו הציבור עלולים לצאת גם סייענים לטרור ואויבי ישראל.
בתור התחלה אני מתאר לעצמי שאותם אויבים בנפש לא יטריחו את עצמם כלל ללשכת הגיוס, ואם כן אני חושב שאת שלב הסינון יש לעשות אחרי הגיוס במקום לסנן אוכלוסיה שלמה בגלל סטטיסטיקה!
אם האח של מי שרצח ראש ממשלה יכול להיות צלף, והבן של מי שרצח ערבים יכול להיות טייס, אני לא רואה שום הצדקה שמי שהקשר היחיד בינו לבין סייעני טרור הוא דתם המשותפת לא יוכל לשרת את המדינה כפי שיאה שיעשה.

אני לא שמאלן, נהפוך הוא אני ימני מאוד בדעותי (פוליטית אני מזוהה עם המפד"ל...וזה למרות שאני חילוני), אבל אני מתפלא מאוד ומאוד מעריך את הנכונות של אוכלוסיה שבלי שום ספק לא זוכה בישראל ליחס המיטבי, להיות נכונים לשרת את המדינה ואף למות למענה.

הדיון הגיע לנקודה שבה לדעתי הוא מיצה את עצמו. אין כאן יותר לאן להתקדם מאשר לעוד דעות קדומות ולדריכה במקום באותה נקודה.
אם זה ימשיך אז המשוכנעים ישכנעו את עצמם, וזה לא ייגמר.

בבקשה בואו נסיים את הדיון בנקודה הזאת.
ישן 31-01-2006, 16:49
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
כנראה שאתה צודק
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי general_m שמתחילה ב "ממליץ לנעול את הדיון הזה."

עצוב לראות שיש עדיין מי שרואה ערבים בצורה "מספיק טובים בשביל למות, לא מספיק טובים בשביל לחיות". רבים מבין המגיבים נגד שילוב ערבים מוסלמים בצה"ל הם מלש"בים שלא אחזו בנשק צבאי יום אחד בחייהם, ומאחורי הנוחות והביטחון שמספקים להם כוחות הביטחון - כולל כל אותם מוסלמים הנידונים כאן - הם רואים לנכון לשפוך רעל בהתאם להשקפתם הפוליטית.
לצערי הרב, אשכול זה מוכיח כי אין יכולת לנהל כאן דיון פוליטי תרבותי. מחוסר ברירה אני נועל את האשכול.

לכל אלה המחזיקים בדיעה שלילית בנוגע לגיוס מוסלמים - תתביישו (אם הרגש הזה בכלל מוכר לכם).

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:53

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר