לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2006, 21:02
  יוגב מהצפון יוגב מהצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.04
יש כ"כ הרבה דברים שצריך להתכונן אליהם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tg688 שמתחילה ב "איך להתכונן לגיבוש שייטת 13"

אני באתי בכושר מעולה לגיבוש במיוחד בקטע של מסעות כי הייתי בקבוצת כושר קרבי וכל אימון עשינו איזה מסע 8 עם משקלים(שאגב הייתה טעות מצערת שהגוף שלי שילם עליה(יובל עילם ושבר המאמץ מושלם חח*)) ועדיין הייתי גמור במסעות רציתי למות המסעות הם בחול עמוק כל הזמן ועל זה גם התאמנתי ועדיין אתה מגיע ולא מצליח להבין מה עובר עלייך כאילו שהחול איפה שהתאמנתי פחות עמוק מהחול בעתלית זאת ההרגשה בערך =/...הייתי רוב הזמן אחרון במסעות והיו כמה פעמים שרצו להפסיק אותי אחרי שהתרחקתי מהקבוצה ותבין שהייתי בכושר ענק,אבל לא הפסקתי וזה מה שחשוב בסופו של דבר.
תתאמן על שחיה צלילה דברים של קורדינאציה מתחת ובתוך המים
ספרינטים וזחילות וכל אלה זה עניין שהוא הכל בראש, אם תתחיל חזק תוביל בחצי הראשון של הספרינט לפני כולם ,אנשים יבינו שאתה הראשון כמובן מאליו ולא ינסו לעקוף אותך כבר.
בסה"כ זה חוויה אדירה ואתה מבין בסופה כמה אתה מסוגל להוציא מהגוף שלך.מומלץ לעשות כרטיסיה לספא אחרי הגיבוש עם איזה עשרה כירטוסים חח
בהצלחה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2006, 22:30
  Jay Jay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוגב מהצפון שמתחילה ב "לשאלותיך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוגב מהצפון
הגיבוש הלך לי טוב,בלי להרחיב יותר מידי אבל
מסעות הייתי בינוני מינוס
ספירנטים ראשון ברוב
מים כנ"ל
ענינים של חשיבה ודברים שאסור לגלות אותם שעושים בגיבוש אני חושב שהייתי די סבבה

יובל עילם עזר לי המון ,בעיקרון לא הוא אלא עוזר מדריך שאיתו התאמנו, כל התקופה ביובל עילם בקושי התאמנתי עם יובל עצמו אלא עם עוזר מדריך תותח שעזר לנו בראש וכל אימון איתו היה גיבוש קטן בפני עצמו.
סיימתי את הגיבוש והתקבלתי .השבח לאל =)

מזל"ט..

אז מה חלקים סודיים בגיבוש? נשמע פצצה...

הגיבוש שלי באפריל ואני כמוך מתאמן ביובל עילם לקראתו.

יש מצב שתספר ככה יותר (איי סי קיו או משו כזה..) ספסציפי מה יהיה שם, עם דגש על המסעות, או טיפים וכאלה?
ישן 17-02-2007, 10:13
  ניר כהן ניר כהן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.07
גיבוש לשייטת 13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tg688 שמתחילה ב "איך להתכונן לגיבוש שייטת 13"

שלום רב,
הגיבוש לשייטת 13 נחשב לקשה היותר מבין הגיבושים ליחידות העילית של צה"ל.
הוא מאופיין במשמעת יחסית נוקשה ואופי "רע".
כל זה כמובן פועל יוצא של אופי היחידה...

מה שהופך את הגיבוש הזה לכה קשה הוא השילוב של מבדקי המים על סוגיהם השונים והמסעות הארוכים והקשים בקצב גבוה כמו שאין באף מקום אחר.

מה מחפשים?
זה זהה כמעט לכל גיבוש וגיבוש, אבל העיקר הוא:
1) איך אתה מתמודד עם הקושי בעצמך?
2) איך אתה מול החברים שלך?

אלו הנקודות העיקריות של הצלחה בגיבוש. בדיוק מהסיבה הזו קשה מאוד להתכונן לבד לגיבושים, אין את האינטרקציה הקריטית של עבודה בצוות, דבר שמתפתח בניגוד לדעה הרווחת שאי אפשר ללמוד דבר שכזה.

איך הייתי מתכונן לקראת הגיבוש?
דבר ראשון, הייתי מתחקר וחושב בדיוק מה יש על מה לעבוד?
מסעות ארוכים בקצב גבוה עם משקל?
או קי, זה מסוכן מאוד לעשות לבד על דעת עצמך, בנושא הזה חשוב מאוד שיהיה פיקוח מתאים של איש מקצוע (לא, בוגר שייטת 13 הוא לא איש מקצוע, הכוונה היא למאמן מוסמך של הכנה לצבא).
את המשקלים והמסעות יש לבנות בסרגל עדין מאוד. הרבה יותר עדין מאשר ריצה למשל...
לא יודע מה אתכם אבל אני לא נהגתי מעולם ללכת עם תד"ל על הגב שבתוכו ספרי הלימוד שלי לביה"ס.
בניגוד לריצה למשל שזה אני עושה כמעט משחר ילדותי.
הדבר החשוב ביותר הוא משטח העבודה, מסעות או ריצה על דשא או כורכר, לא מתאימות בעליל כהכנה לגיבוש הזה או כל גיבוש בכלל!
העומס והמאמץ על השרירים או שונה לחלוטין בעבודה על דשא או בעבודה על חול עמוק כמו שיש בגיבוש עצמו.

מבדקי המים
חלק קריטי בגיבוש. חובה להתכונן לקראת זה.
רצוי מאוד לשפר את סגנונות השחיה כחלק מ"ההכירות" עם המים.
דבר נוסף, השיגו שנורקל ומסיכה שמכסה גם את האף ולמדו איך לרוקנה מתחת למים (יש שיטה פשוטה בשביל זה), תרגלו נשימה מתחת למים עם שנורקל, לרובינו יש בעיה להפריד את הנשימה של האף והפה וחובה לתרגל ולשלוט בזה.

כושר גופני
סבולת אירובית היא התשתית לכל שאר הדברים!
הרבה מאוד חושבים שיהיה ניתן לפתח ספרינטים מאפס.
להתחיל תוכנית אימונים שבנויה על ספרינטים, זו תוכנית אשר מועדת לכישלון.
בחודשים (חודשים, לא חודש) הראשונים של תוכנית האימונים חובה לעבוד רק על סבולת לב ריאה ורק לאחר מכן יש לעבור במקביל גם לעבודה על ספרינטים וכדו'...
הסבולת האירובית משמשת לנו כיסודות בגוף לבניה של שאר האלמנטים הדרושים לנו, היא משפרת את ההתאוששות של אחרי הספרינטים לדוגמא, משפרת את זרימת הדם והספק דם מהיר לחלקי הגוף.
דבר שלא ניתן להשיג בעבודה רק על ספרינטים.

שימו לב,
בשום פנים ואופן לא לבצע עבודה עם משקלים לבד!
זה מאוד מסוכן ולרובכם אין מושג איך לעשות כך!
אל תלכו שולל אחרי "מאמנים" בוגרי יחידות מובחרות, הם לא מבינים הרבה בכושר גופני, הם "רק" לוחמים מעולים, מלאי כריזה אולי...

זהו, זה על קצה המזלג.
הייתי יכול לפתח פה מאמר שלם וארוך על כל ניואנס וניואנס, אבל את זה אני שומר לקבוצות שלי

מוגש כשירות מטעם המרכז החינוכי יובל עילם
בהצלחה!

הערה,
אין לראות בשום דבר מהכתוב לעיל סוג של המלצה או תוכנית כלשהי.
לפרטים נוספים אשמח לענות על שאלות ב:
nir@yuvaleilam.com

ניר כהן
ישן 17-02-2007, 13:03
  creative13 creative13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.06

שמע אני ממליץ לך לרוץ ריצות ארוכות משהו בסביבות ה 5-6 ק"מ אם אתה יכול אז יותר.
עוד משהו שאני ממליץ זה ללכת לקבוצת כושר קרבי זה משפר מאוד את הצד המנטלי שלך ומן הסתם זה גם ישפר את הכושר שלך.
בקשר לשחיה יש מבדק של שחיה באורך של 250+- כל כיוון בים, תתאמן על שחיה אל תוותר על זה!, זו שחיה בים פתוח יש גלים וזה קשה אני חושב שכולם סיימו את זה אבל אם אתה רוצה לסיים במקום טוב תתאמן על זה. אם אתה יכול תשחה בים אם לא תתאמן בבריכה.
חוץ מזה תחזק את הרגליים (אם אתה יכול תרוץ על חול ים זה הכי טוב כדי להתכונן לגיבוש הזה), תחזק את הכתפיים (חדר כושר או שתתאמן על שכיבות שמיכה רחבות או משהו כזה) .
בתכלס זה הרבה בראש אבל אל תשלה את עצמך בגיבוש הזה צריך כושר קצת יותר ממוצע.
בהצלחה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:56

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר