לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2006, 22:34
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי p10w שמתחילה ב "מישהו יכול לתת לי את הסטיות בM16 מנוסר ?"

ידידי
הוראות הצבא הן לאפס את המנוסר כמו המקוצר. ב25 מ' ל X המוקף בעיגול שבתוך השחור. למרות ההבדל של כמעט 10 ס"מ בקנה הם מתנהגים כמעט אותו דבר עד 150 מ' ולאחר מכן מתחילה נפילה של המנוסר (אקבל נתונים מדוייקים בהמשך השבוע) לעומת המקוצר. יש לזכור שחלק מהם יוצאים מצנטרליסטיות אחרי 200 מ' .
מנוסר שאני ניסיתי ב 215 מ' התחיל טמבלינג. אותו כנ"ל מנוסר נוסף שנבדק ועשה זאת ב 230 מ'.
לעומת זאת מנוסר של חייל שנבדק ירה עד 250 מ' יפה - למרות שכיוון לכתפיים כדי לפגוע.

כעיקרון אני גם את המקוצר שלי וגם את המנוסר בניגוד להנחיות הצבא מאפס עד 200מ' (השקה עם קו ראיה ב 175) ואם יש צורך מחליף ללונג אחרי 200 מ' (במקוצר כאשר רוחב מטרה הוא 2/3 הלהב,) במנוסר עשיתי דבר דומה - העברת חריר לא כל כך רלוונטית תתבצע כשהמטרה ב 1/2 רוחב להב.
ההחלפה ללונג משנה את האיפוס ב 3 וחצי דקות של מעלה.
2.4ס"מ ב25 מ'
4.8 ס"מ ב 50 מ'
9.6 ס"מ ב 100 מ'
14.4 ס"מ ב 150 מ'
19.2 ס"מ ב 200 מ'
24 ס"מ ב 250 מ' - רלוונטי לדיון
28.8 ס"מ ב 300 מ'
33.66 ס"מ ב 350 מ' - לא נראה לי רלוונטי לעבודה מדויקת עם מקוצר A1 מעבר לטווח זה.
A2 בכל מקרה כמצב מוצא מאופס ל 200 מ' ובגלל קליע כבד יותר הכל משתנה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2006, 10:54
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
zero problems
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "ידידי הוראות הצבא הן לאפס את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
ידידי
הוראות הצבא הן לאפס את המנוסר כמו המקוצר. ב25 מ' ל X המוקף בעיגול שבתוך השחור. למרות ההבדל של כמעט 10 ס"מ בקנה הם מתנהגים כמעט אותו דבר עד 150 מ' ולאחר מכן מתחילה נפילה של המנוסר (אקבל נתונים מדוייקים בהמשך השבוע) לעומת המקוצר. יש לזכור שחלק מהם יוצאים מצנטרליסטיות אחרי 200 מ' .
מנוסר שאני ניסיתי ב 215 מ' התחיל טמבלינג. אותו כנ"ל מנוסר נוסף שנבדק ועשה זאת ב 230 מ'.
לעומת זאת מנוסר של חייל שנבדק ירה עד 250 מ' יפה - למרות שכיוון לכתפיים כדי לפגוע.
.

IlanB,

Last week most of my reserve unit was issued the menusar and reported difficulties with
zeroing the weapon at 25m. Many of the soldiers heard and believe rumors that it is inherently inaccurate compared to the standard mekutzar for some reason. Some instructors also repeated this story. I've read on this forum that this is not true and only that the original bunch were badly assembled. Do you know if this is this true and if so why?

If the standard zero procedure results in a battle zero of 250m for the standard mekutzar, I expect that the menusar that is less than 3cm shorter should hit the line of sight at slightly less: 200m-225m?

I think that the new, supposedly cost-effective method of zeroing the weapon using a laser at about 15m and then just confirming hits on a metal plate at 45m is completely unsatisfactory. After zeroing my menusar this way I was able to hit the plate all the time. Then when I tried to hit the bottom of a 50 cal ammo can about 15cm wide at 25 meters I missed completely and had to readjust the sights twice. I doubt that I would be able to hit a man-size target at 100m, much less 200m with the original zero. think that this accuracy is comepletely unacceptable for any combat soldier, especially infantry.

Not happy with my shooting abilities, I later switched back to an A3 + trijicon

Also, can you explain why the tumbling phenomenom after 200+ meters occurs?

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 06-03-2006 בשעה 10:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:42

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר