לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2006, 22:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cream1 שמתחילה ב "בסיס מהדור השלישי נבנה בימים אלו בנגב המערבי"

ועל זה אני אומר:

מה קרה? לכל המילואימניקים יש ציוד לחימה? יש מספיק כלים ממוגנים? כולם התאמנו השנה? כל היחידות בצבא קיבלו מה שהן צריכות?

והעיקר, שיהיו קירות מזכוכית....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2006, 23:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דוק05 שמתחילה ב "בהרוג הבא"

אאהההה.... עכשיו הבנתי מה מופז התכוון שבשיחתו מול חיילים שהתלוננו על מחסור מיגון בצפון, באומרו "אני בטוח צה"ל פועל לפי סדרי העדיפויות הנכונים...."

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-02-2006, 23:45
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cream1 שמתחילה ב "בסיס מהדור השלישי נבנה בימים אלו בנגב המערבי"

קטע אחד בכתבה שמשך את עיני: "מרבדי צמחייה וספסלים לנוחיות הלוחמים"על איזה לוחמים בידיוק הם מדברים? האם בכלל יהיו שם לוחמים או שמדובר בעוד מפקדה שבמקרה הטוב תשב שם פלוגה אחת? (ואני בספק אם תשב שם פלוגה היא תקבל מגורים נורמאלים)

כל העיניין הזהמאוד מזכיר לי את התקופה שהייתי בחברון - לא היה לנו טבח או מטבח והיינו מקבלים את האוכל מהנח"ל (לא זוכר איזה גדוד) ההקצאות שלנו היו ממש נמוכות ובמשך חודש קיבלנו גבינה לבנה, לחם וסלט בבוקר , אורז, שניצלונים וסלט בצהריים ובערב אני לא זוכר מה הביאו, למה? כי אחרוחת בוקר הייתה מגיעה ב12 בצהריים וארוחת צהריים בערך ב16-18 בערב וארוחת ערב כמעט ולא הייתה מגיעה - ואני לא מגזים, רוב הזמן זה כל מה שקיבלנו.

יום אחד שלחו אותי להכניס את הסופה ליום טיפול בחטיבה, הייתי פשוט המום ממה שראיתי שם - כמות האוכל שנזרקה הייתה יכולה להאכיל את כל הסוללה ולהשאיר שאריות - לחמים מוכנים במקום, 3 מנות בשר בצהריים, מנה אחת בערב, כמות אדירה של תוספות וסלטים. הצלחתי "להציל" את הקורסונים והבורקסים ולהביא אותם למחלקה שלי. אבל התחושה הייתה נוראית - צבא שלנו וצבא שלהם...

מה שאני מנסה להגיד, רוב ההתייחסות באשכול עד עכשיו דיברה על בזבוז על רווחה כשאין כסף לביטחון, אני רוצה להראות שכשמשקיעים ברווחה משקיעים במקומות הלא נכונים. חוץ מזה שימו לב שבכתבה הוזכר שכמה מיליוני דולרים נתרמו לפרוייקט על ידי יהודי ארה"ב, ונגד מי הרמטכ"ל יוצא? הפלוגות שמנסות לגייס כמה שקלים בודדים כדי שלחיילים (סוג ב') יהיה פליזים, או טלויזיה או כל דבר קטן אחר שיגרום להם לחשוב שלמישהו כן איכפת שהם קורעים ת'תחת.
ישן 22-02-2006, 00:02
  haplo haplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
אני מסכים איתך, אבל...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "קטע אחד בכתבה שמשך את עיני:..."

בנושא התרומות שיחידות אוספות עצמאית..
נוצר פשוט מצב שיחידה עם שם וקשרים מסוגלת לגייס לעצמה הרבה יותר תרומות וכספים מאשר "סתם" גדוד. וכך יחידות עילית פשוט לא יודעות כבר מה לעשות עם כל כסף התרומות שהם מקבלים. זאת ועוד, שהיחידות שמצליחות לגייס את התרומות הגדולות האלו הם אותם היחידות שנהנות מהתקציב וההקצאות היפות ביותר בצהל..(ר"ע ש-13 ומשפחת עופר, עמותת השייטת..).
צודק הרמטכ"ל כשהחליט שכל תרומה צריכה להגיע לאגודה למען החייל ומשם הן יפוזרו באופן שווה פחות או יותר. כשעדיין תורם יכול להגדיר לאן הכסף ילך, אם הוא חפץ בכך..

דעתי האישית? אם תורם מסויים רוצה לתרום ליחידה או פלוגה, שפשוט ירכוש את הציוד ויביא לחיילים אישית, או שיעמיד לרשותם אשראי במקומות כמו למטייל.. בשיטה הזו קנינו המון ציוד, לדרמנים, שקיות שתיה, נעלי הרים, וכל מיני ציוד של "מסביב" כמובן שזה יועד לשימושינו בפעילות מבצעית או סתם להנאה בשיגרה בצבא.
ישן 22-02-2006, 03:27
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
ספר את זה לקודקודים בחיל הים...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "קטע אחד בכתבה שמשך את עיני:..."

שמוצאים תמיד כסף לעשות "טיולי צופר" לצוערי קורס חובלים כולל שהיה בחוף זר על חשבון משלם המיסים...כמובן שהמדינה משלמת שכר ללוחמים כאילו זה אימון לכל דבר ...
קורס צלילה כצופר ללא כל צורך מבצעי ואפשרות שאי פעם ישתמשו בזה...
ואני לא אדבר על כמויות האוכל שזרקתי במו ידי לפח...
נמשיך בחיל האויר שתמיד מוצאכסף לבריכות ושטויות...
ובאמת באמת שלא חסרים דברים שבכייף אפשר לקצץ...
אבל מישהו ממפקדי הקורס אמר לי פעם "חיילי חי"ר מבחינת הצבא הם כמו שקית גרעינים והוא מתנהג בהתאם"

עכשיו אני לא בא להגיד חס וחלילה שהחיל לא חשוב או משו כזה אבל רבאק אפשר בהחלט לקצץ בזה אם זה יכול להציל חיים של אנשים כדי לקנות להם קרמיים או להביא להם ציוד נוח יותר זה ממש ביזיון...
ישן 22-02-2006, 13:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי BLACK MUSTANG שמתחילה ב "מצד אחד סוף סוף משקיעים..."

זה לא בחיילי חי"ר. אלה ימשיכו "להנות" מבסיסים מינימליסטיים וצפיפות במגורים. זוהי מפקדת אוגדת עזה שרק אנשי המפקדה יהנו ממנה.. כבודם במקומם מונח, אבל לא צריך להגזים

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 22-02-2006 בשעה 23:35.
ישן 22-02-2006, 14:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "למה צריך לתחוב "דור שלישי" לכל מקום?"

כי אפשר לצלם בוידאו עם הקירות! (ובטח צה"ל "יחזיר" את ההשקעה עם עשרות אנטנות סלולריות....)

ישן 22-02-2006, 18:36
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
לעניות דעתי,
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "אולי זה כי אני "צעיר" או לא מעריך את גודל הבסיס אבל..."

הקטע הזה עם האופניים הוא במקרה הטוב איזה ברווז עיתונאי מן הסוג הגרוע, ובמקרה הפחות טוב מדובר בגימיק מטומטם ששוחרר לתקשורת על ידי "פלאפל" תאב פרסום כלשהו.

בשני המקרים, זהו לכל היותר עשן בלי אש. (ועד כאן ל"מלא את משפטיך בפתגמים ככל האפשר"). למעשה, הדבר הזה קיים בצה"ל בצורות שונות, ודווקא ללוחמים; בבא"ח גולני, למשל, ישנם כחמישים זוגות אופניים הניתנים לשימוש (חינם, כמובן; רעיון השכרת האופניים מופרך לדעתי הרבה יותר מהשימוש בהם) על ידי חיילי הבסיס בתיאום עם מש"ק האופניים (כן כן, יש אחד כזה), וניתן אף לעשות "טיול אופניים" עד סדר גודל של מחלקה. למעשה, טיול האופניים הנ"ל מבוצע ב"יום כיף למ"כים" הקיים כחלק מתוכנית הבא"ח ומבוצע ע"י כל מ"פ ומ"פ.

באותה מידה אנשים היו קופצים אם היו מתארים בכתבה איזה בריכת שחייה שתוקם בבסיס; אבל בריכות שחייה כאלה כבר קיימות, למשל כמו בבסיס הדרומי והמאובק המכונה ביסל"ח 17, והאמת נוצצת הרבה פחות ממה שאתם אולי מתארים.

_____
מיותר לציין - כמו כל הטלוויזיות וחדרי הכושר וכו' בצה"ל, האופניים מומנו ע"י תרומות מחו"ל דרך האגודה למען החייל.

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 22-02-2006 בשעה 18:43.
ישן 22-02-2006, 20:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

האמת? כן. יכולת השליטה בתקציבים היא לא רעה בכלל,
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Asafus שמתחילה ב "תחשבו רגע בהגיון. באמת נראה..."

ואת כספי התרומות ניתן להפנות ליחידות הזקוקות באמת לכך. תקציב זה דבר נזיל מאוד, ומעבירים מסעיף לסעיף כל הזמן.

ישן 22-02-2006, 23:21
  שבע קטן שבע קטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.05
הגיעה הזמן לסדר חדש

חברים ברצינות אותי זה לא מצחיק . לצערי כמעט בכל יום אני רואה דברים בצבא שקשה לי לאמין .

הזלזול המופגן באינטליגנציה . מפקדות מלאות כוח אדם . כל יום מפרקים משהוא שבנו שלשום כדי להעסיק את הכוח אדם . אבנים משולבות , מפקדי או"ג משפצים כל שני וחמישי את חדרי הישיבות ,לשכות וכ"ו מצד שני לוחמי סדיר או מי"ל נמצאים בחורבות . רכבים מושבתים . חיילים שעובדים 8/8 בגלל מחסור חמור בכוח אדם .

סיורים שעובדים על שטחים עצומים . כן לצבא יש תחושה שיש צבא אחר צבא של יחידות מיוחדות צבא של מפקדות מדושנות .

והצבא של גדודי הקיטבג .שאין להם בית הם עוברים ממשימה למשימה עבודה שחורה בלי תהילה . אתמול חברון מחר שכם . השימוש פשוט עלו לטיולית וסעו . לאחר השימוש אפשר לזרוק או לשמור לפעם הבאה . באוגדת עזה לא היה בה חייל אחד מגבעתי אולי אולי מפקדים יגיעו לתדריכים או פקודות לפני מבצע .

אפשר לבנות בסיס יפה וגם לשמור על צניעות ופרופורציות .אין צורך לבזבז כספים ושלוחמים בשטח פעם אחת ירגישו שיש שם מי שהוא

שדואג להם ושהם לא רק לשימוש חד פעמי .

וסוף סוף מפקד הצבא דן חלוץ היה הראשון שיפנה משעבים לטובת הלוחמים . וסוף סוף הציוד יגיע לשטח במקום למפקדות בגלל קומבינות .ארי הצבא מקצר את הנשקים ולאיפה הם מגעים לצריפין וכ"ו במקום ללוחמים .הגיע הזמן לשינוי וסדר בבלגן .

ישן 23-02-2006, 16:10
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
הערה -
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני מסכים עם כל מה שכתבת"

דווקא ב12 החודשים האחרונים שופר מאד הציוד ללוחמים בבסיסי ההכשרה של החי"ר, והשיפור כולל ווסטים חדשים (החל ממחזור נובמבר 04) במקום האפודים הישנים, נשקים מנוסרים (החל ממרץ 05) במקום ארוכים, כוונות מפרולייט לכל חייל (החל מנובמבר 05), וגם פריטים קטנים יותר כגון ברכיות משופרות ומשקפי אבק מהדגם החדש (החל מאוגוסט 05) וכן הלאה.

שלא לדבר על כך ששני הבסיסים החדשים ביותר בצה"ל, למעט בסיס הקריה, הם בסיסי האימון של חטיבות גולני וצנחנים. (וכן למעט בסיס אכסון נחשונים שהושלם לאחרונה ונבנה באותה שיטה, סגנון, מימון וקבלן מבצע)

____
לשם הדיוק, הבהרה: "החל מ..." - הכוונה למחזור הראשון בו הציוד היה זמין בזמן גיוס החיילים. כמו כן, הנתונים עוסקים ברוב בסיסי ההכשרה החטיבתיים, אך כמובן לא בכולם.
ישן 23-02-2006, 16:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "הערה -"

אכן, אבל זה עדיין לא גורע מהעובדה שיש הרבה מאוד יחידות שאין להן ציוד מינימלי.

למעשה, רוב החיילים אצלי בפלוגה, שבאים למילואים ראשונים, ממש לא מאמינים שזה המצב במילואים...

ישן 23-02-2006, 16:14
  {{פרח בר}} {{פרח בר}} אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
אוגדת עזה... (האמת מאחורי הפרוייקט)

אני מכיר קצת את האוגדה..
מי שראה פעם התגית היא מחולקת לחצי צהוב וחצי ירוק ועליה מצוייר שועל של פיקוד דרום...
הקטע הוא שהאוגדה שאחראית על כל עזה וחלק מהגבול עם מצריים (פילדלפי)..
שכנה לפני ההתנתקות בתוך הגוש...
יחד עם החטיבות שלה והגדודים הלוחמים ששמרו על הישובים בתוך עזה...
כל אלה היו בתוך הגוש עצמו..
ועם ההתנתקות היו צריכים להעתיק את האוגדה ואת 2 החטיבות שלה (הצפונית והדרומית)..
לתוך הארץ...
וזה היה אמור להיעשות תוך פחות מחצי שנה...
הצבא קיבל סכומי עתק מחו"ל בכדי להעביר את הבסיסים שהיו בתוך הגוש לפנים הארץ..
כיום בסיס אוגדת עזה, שהו בסיס דיי קטן... נמצא ליד אורים..
ששוכן סמוך לבסיסים נוספים...
וכמוהו, 2 החטיבות ששייכות לאוגדה נמצאות בתנאים מחפירים!!!
הבסיסים נראים כמחנות פליטים...
כשהביוב לרוב זורם על האדמה... והחיילים (כולם ג'ובניקים)...
ישנים במבני פח/גבס... אין אספלסט, אין מים חמים...
ואין מה לקנא באוגדה... במיוחד כשמשווים לאוגדה את עוצבת גבול לבנון או את עוצבת געש שברמת הגולן...
כמו כן...
צריך לקחת הכל בפרופורציה...

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 23-02-2006 בשעה 17:46. סיבה: הסרת מספרי יחידות
ישן 24-02-2006, 01:20
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
רוצה פרופורציות
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי {{פרח בר}} שמתחילה ב "אוגדת עזה... (האמת מאחורי הפרוייקט)"

מוצב ניל"י נמצא בתוך היישוב ניל"י, במגורים שם יש עובש במקלחות, בתוך הצינורות (אתה מצחצח שיניים ויש טעם של עובש) חורים בתוך הקירות, המגורים מיועדים במקור למשפחות, תנסה לדמיין ש18 אנשים גרים בבית שמיועד ל5-6 נפשות. בויילר של בית פרטי לא מספיק ל18 חיילים, ביוב זורם מחוץ למגורים והמים של המקלחת יוצאים מתחת לדלת כניסה ועומדים שם. חור באמצע הריצפה - אני חושב שהבהרתי את עצמי מספיק (חייתי בתנאים האלו 4 חודשים, עברנו כמעט כל קצין אפשרי עד שהמח"ט "הוזמן" לבקר בחדרים ואז במיידית רוב התקלות תוקנו, מה שהפך את זה ממצב נוראי לרק גרוע (עדיין - לא ניתן להכניס חיילים לבית שיועד לאזרחים במשך כמה שנים ולחשוב שכל הצנרת והבנייה לא יהיו דפוקים לגמרי)
ישן 24-02-2006, 16:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "רוצה פרופורציות"

אני מבין שהיה לך גם את התענוג לשרת שם.... אני הייתי שם ממש כשעברו לתוך הישוב, אז זה לא היה כ"כ נורא...

ישן 25-02-2006, 04:34
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

חברים יקרים

סליחה שאני קוטע את האידיליה.

יש לעיתים ותקציבי סיוע מגיעים למטרה מוגדרת ואין אפשרות להסב את הכסף למטרות אחרות.

דוגמאות : בניית בסיסי חיה"א עם פינוי סיני.

תכנון וביצוע אמריקאים.

בסיסי הטירונים של גולני והצנחנים עם פינוי השטחים בעקבות אוסלו.

כאן כבר אישרו האמריקנים מימון תכנון ישראלי בניה ישראלית ופיקוח אמריקאי.

כנ"ל בניית הבסיס הנ"ל.

על מנת להמריץ אותנו לצאת מעזה קיבלנו מס תמריצים (ואללה אני לא יודע הכל) ובינהם בסיס חדש לאוגדה (ולא רק הוא) .

עכשיו צריך להחליט : יש מימון אז עולים כיתה ובונים עם מעוף ואיכות ומודרני, או שהולכים לקסרקטינות בכניסה לראש העין ומעתיקים תוכניות מימי המנדט ?
(ודיר באלק לשים לי בפה מילה רעה על ראש העין רק דברים טובים - שם פשוט שימרו מבנים בתור מוזיאון)

אז חבריא לפני שמורחים פה ביקורת (מוצדקת או לא) לומדים את הנושא !

יש השגות על חלוקת המשאבים בתקציב הבטחון תפתחו אשכול !!!

ואגב לפני שתתפרצו מאיפה הוא יודע. חבר אישי שלי שניגש למכרז התכנון לבסיס הזה ועוד כמה (ולא זכה לצערי) במימון אמריקאי, הוא שסיפר לי על העניין.
ואגב בשום מקום במסמכים הוא לא נדרש לסודיות, ועל כך תמיהתי הגדולה.
(למרות שהמכרז היה סגור למתכננים העובדים עם משההב"ט ולא נפתח לכלל אוכלוסיית המתכננים)
ישן 25-02-2006, 13:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "חברים יקרים סליחה שאני..."

לפי המידע המפורסם ע"י צה"ל, מדובר על בסיס שרובו בנוי בתקציב שיקלי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:13

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר