לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2006, 15:50
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אף פעם לא מאוחר: קורס קצינים בגיל 40

לצד צוערים בני 20 שקראו לו אבא'לה סיים אריאל אלמוג את קורס הקצינים. למרות שגילו כפול משל יתר החיילים הוא לא ויתר על תורנויות המטבח והשמירות. "העובדה שסיימתי את הקורס מוכיחה שאפשר לעשות את זה, צריך רק לרצות", מגלה הצוער המבוגר, שבמסגרת שירותו הצבאי מנע פיגוע

חנן גרינברג

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3220182,00.html

אפילו הרס"רים הוותיקים בבה"ד 1, בית הספר לקצינים של צה"ל,נדהמו כשהבחינו בצוער, אריאל אלמוג. בניגוד לרוב הצוערים בקורס שהם בני 20 או קצת יותר, אלמוג כבר בן 40 נשוי ואב לשלושה ילדים והוא ללא ספק אחד הצוערים המבוגרים ביותר בתולדות צה"ל.

"אני לא מתרגש, אבל העובדה שסיימתי את הקורס מוכיחה שאפשר לעשות את זה, צריך רק לרצות", סיפר אלמוג שבעוד מספר ימים יקבל את דרגת הרב סרן. אבל בתור מי שלא סיפר אפילו לאשתו על הצל"ש שקיבל כאשר התנפל על מחבל מתאבד ומנע פיגוע גדול, הוא גם לא מתכוון לבקש ממנה להגיע לטקס הענקת הדרגות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/730680/DSC_2205_wa.jpg]

בקרוב רב סרן. אריאל אלמוג (צילום: ירון ברנר)

זמן קצר לאחר שהתגייס לצה"ל, תחילה לחיל התותחנים, ידע אלמוג שהוא מתכוון להישאר במדים עוד זמן רב. "אף פעם לא חשבתי שאצא לקורס קצינים, אבל לפני מספר חודשים כשאלוף פיקוד העורף, גרשון יצחק אמר לי שהוא מצפה שאצא לקורס, ביצעתי בתוך יום את כל המבדקים והתייצבתי לקורס".

אלמוג מודה שמדובר בדבר חריג שאדם בגילו עובר את הקורס יחד עם חיילים שגילם מחצית מגילו. "בקורס הקצינים היו חבר'ה שקראו לי אבא או אבאל'ה, יש לי ילדה שהיא כמעט בגילם של הצוערים ואני אפילו יותר מבוגר מהמג"ד. היה גם קצת מביך שהיו שם חיילים שאני עצמי הוצאתי אותם לקורס קצינים, אפילו בצוות שלי היתה חיילת שאני הייתי המפקד שלה".

אבל אלמוג לא ויתר לעצמו במהלך הקורס, הוא עשה את כל המטלות בדיוק כמו חייל בן 18 כולל שבוע שטח, שמירות ותורנות מטבח. "אני לא אשקר ואגיד שלא היו רגעי משבר אבל הלכתי עד הסוף", סיפר אלמוג בגאווה. לאחר סיום הקורס בבה"ד 1 החל הצוער, שענד עד כה דרגות רב סמל בכיר, את ההשלמה החיילית בבה"ד 6, אותם סיים השבוע.

מנע פיגוע באוטובוס

שירותו הצבאי של אלמוג היה רצוף אירועים שמחים ועצובים. אלמוג נפצע קשה בדרום לבנון בשנת 1988 אבל 13 שנה מאוחר יותר הוא קיבל צל"ש, אותו הוא עונד על חולצתו, לאחר שסיכל פיגוע. "הייתי אז נגד המשמעת של גדוד שריון, היינו בדרך לג'נין, נסעתי עם הרכב שלי ובצומת שדה תרומות ליד בית שאן נעצרתי אחרי אוטובוס שהעלה נוסעים.

באותו הזמן היתה התרעה חמה על מחבל מתאבד, דרך חלון הרכב ראיתי איש עם מעיל שניסה להכניס תיק גדול לתא המטען של האוטובוס. חשדתי כי הוא היה לבוש במעיל באמצע חודש אוגוסט והיה ברור שמשהו כאן לא בסדר. זינקתי עליו, צעקתי לנהג שלא יתן לו לעלות לאוטובוס ואז השכבתי אותו על הרצפה שעל גופו חגורת נפץ. בתיק התגלתה פצצת מרגמה אותה הוא ניסה להעלות לאוטובוס. בסופו של דבר נטרלתי את המחבל וכך ניצלו חייהם של 62 איש שהיו על האוטובוס", סיפר אלמוג.
לאחר המקרה קיבל אלמוג צל"ש ממפכ"ל המשטרה דאז, רב ניצב שלמה אהרונישקי. על טקס הענקת הצל"ש ידעה אשתו רק מאמצעי התקשורת "לא רציתי להגיד לה, ככה אני", מסביר אלמוג בפשטות. גם בטקס סיום קורס הקצינים הוא מעדיף להיות לבד, לקבל את הדרגות ולחזור לתפקידו כמפקד המחנה של פיקוד העורף סמוך לרמלה.

כשיחזור לבסיסו לאחר סיום הקורס הוא ימצא שם עשרות צעירים הסובלים מתסמונת דאון. לאורך כל השנים בהם שירת בצבא טיפח אלמוג כאלף צעירים ששירתו בבסיסו, לבשו מדים וביצעו עבודות שונות על מנת שירגישו חלק מהצבא עד כמה שניתן. "בכל פעם שהייתי בלימודים או בקורס דאגתי שמישהו יטפל בחבר'ה האלו ועכשיו אחרי חמישה חודשים אני חוזר אליהם", אמר אלמוג

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-02-2006, 22:39
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
כל הכבוד לו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אף פעם לא מאוחר: קורס קצינים בגיל 40"

איתי בקורס מפקדים היה מישהו שהיה מ.א, הוא יצא לקורס כדי לחתום קבע ולהיות נגד קשר בגדוד.

הבן אדם גם התעקש לעשות את כל המשימות כמו כולם (חוץ מלשמור בש.ג, הוא אמר שזה משפיל שהוא יעמוד עם דרגות סמ"ר ואפוד בתור מאבטח ואיזה בלאי משבטה עם דרגות סמל ישב על כיסא ויהיה הבודק) ואפילו שלחו אותו להיות תורן מטבח בשבת.

אחד הגננים בסוללה הגיע לסוללה ותיקה מיד אחרי הטירונות, החייל הזה היה ה"ותיק" שקיבל אותו לסוללה וחנך אותו.

שבוע לפני הטקס סיום נודע לכולם על כל מיני שינויים שהיו בחייל, דבר שהלחיץ אותו מאוד, יום לפני הטקס המג"ד שלו קרא לו לשיחה וסיפר לו שהוא לא יכול להחתים אותו, שבוע אחרי זה הוא השתחרר מהצבא.

בתותחנים יש את סא"ל יוסי ס. הוא היה רס"ר מחנה ויצא לקצונה, הוא נהיה מג"ד דרקון, אחרי זה מפקד ענף מפקדים ואחרי זה סגן מפקד אגד, אחד האנשים היותר מרתקים בחיל. הוא היה נותן הרצאות של שעות והחניכים לא היו נרדמים לו. יש סיפורים על זה שהוא היה גנן בעבר, ובזכות זה הוא נתן יחס מעולה לגננים, אין ספק שמאז שהוא עזב את הענף הרמה שלו רק הלכה וירדה.
ישן 25-02-2006, 17:13
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
הוא תותח אמיתי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אתה מתכוון ל ע"ה מהגדוד שלי? הוא היה איתי בסוללה"

בתור אחד שהיה חייל שלו - בתור רס"ל ...
יוסי התגייס באוגוסט 1987 לגדוד צפוני, הלך למפקדים אבל לא הוציאו אותו לקצינים - קב"א או דפ"ר נמוכים, לא זוכר. חזר לגדוד בקעה, היה מפק"צ מצטיין וגנן מצטיין. השתחרר אחרי שלוש שנים ... וקצת אחרי זה חזר לקבע. כשאני הגעתי לסוללה א' "דרקון" הוא היה רס"פ של הסוללה (פעם אני אספר איך הוא היה שותף למתיחה שלנו, אבל לא קשור). היה אחלה רס"ל, ואכן מורעל אמיתי. תקופה קצרה אחרי זה אילן מלמד המג"ד עשה אותו רס"ג, והוא המשיך להתעקש לצאת לקצונה. בין לבין הוא העביר לנו הכנה למפקדים - והוא היה תותח, הכיר את התומ"ת לרמת הבורג.
אח"כ הצטרך אלינו להכנה לבה"ד 1, הלך לקק"צ וסיים מצטיין (אני חושב שגם בה"ד 1 וגם יסוד). חסר לגדוד שלו האהוב, "דרקון", ועשה תפקידים מהירים עד מג"ד. בתור מג"ד למיטב ידיעתי חטף נזיפה על אאוט בלבנון, אבל אני לא סגור על זה.
יצא לי לראות אותו באוגוסט 2000 כמג"ד - "דרקון" תפשו קו וישבו בחטמ"ר ג'נין, והסוללה שלי עשתה פלוגת ליווים שם. ביום הראשון שבאנו ראיתי אותו מעביר מסדר ונקרעתי מצחוק, וראיתי שהוא רואה אותי ומתאפק לא לצחוק.
שורה תחתונה - מורעל ללא ספק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר