לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2006, 22:11
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה רשמ"ץ למילואים

כיוון שאני הולך למילואים מחר (שוב), זו הזדמנות לרענן את רשימת הציוד שלי.
מאחר ויש לי את רוב הציוד (אני חתום על 90% ממנו במסגרות שונות), ומכיוון שאני מגיע עם רכב לתוך הבסיס, אני משתדל להגיע עם כל הציוד ולא לחתום על כלום (לא חותם=לא מזדכה = עוד כמה שעות בבית)

1. ציוד צבאי
    • אפוד, ובתוכו:
      • משקפיים + נרתיק
      • ת.א.
      • ח.ע.
      • פנס +סוללות ספר
      • נייר טואלט מנויילן
      • סכין יפני
      • פלייר
      • 5 מחסניות
      • 2 מימיות/שקית שתיה
      • כפפות נומקס
      • go- no go
    • קסדה
    • שכפ"ץ
    • רצועה לנשק
    • שק"ש (בחורף, שק"ש גרמני)
  2. מדים:
    • חולצה X3
    • מכנסיים X3
    • (באימון או קו טנקים: סרבלים X2)
    • נעליים + גומיות
    • כובע
    • חגורה
    • מעיל פליז, גם בקיץ! (בחורף גם חרמונית)
    • רצועה לנשק
  3. לבנים
    • תחתונים X4
    • גרביים X4
    • חולצות 4X T
    • גופיות X4
  4. חורף
    • חרמונית
    • כובע גרב
    • "שרוול" לצוואר (רצוי שניים)
    • גרביים אלפיניות
    • "גרבי זיעה"
    • כפפות גורטקס
    • כפפות עור לעבודה
    • געטקס X2 (לפחות), עדיף טרמי
    • גופיות ארוכות X2 (לפחות), עדיף טרמי
    • סווצ'ר כהה
  5. דת
    • תפילין
    • טלית
    • סידור
  6. כלי רחצה
    • סבונים קטנים (כמו של בתי מלון)
    • בקבוק קטן של שמפו
    • מגבת
    • כפכפי גומי
    • מברשת ומשחת שיניים (אני פשוט לוקח תיאדנט וסוגר עניין)
    • דאודורנט
    • מכונת גילוח (לא לאימונים )
    • אפטר שייב
    • אסלנית
    • נייר טואלט
  7. פק"ל כיסים
    • עט (ועוד כמה ספר בתיק)
    • טוש עבה לא מחיק
    • טושים דקים בכמה צבעים
    • שקף משפכים
    • מד קורדינאטות
    • סכין יפני
    • אטמים
    • דיסקית
    • פנקס שבי
    • דף קשר פלוגתי מעודכן
    • ת.א.
    • פנקס
    • צו
  8. ערכת ניקוי
    • משחולת
    • מגל"ר מכחול
    • מגל"ר מברשת
    • פלנלית
    • שמן
  9. ערכת שיפצורים
    • טוש עבה בלתי מחיק
    • גומיות (לנעליים ספר)
    • סכין יפני
    • לדרמן
    • מייתרים
    • איזולירבנד
    • בטריות ספר
    • סקלפלים
    • מצית
    • מיתר דק
    • אזיקונים
    • כיסוי לשעון
  10. רווחה
    • פלאפון + מטען
    • סדין
    • שקיות חימום
    • טרנזיסטור
    • עיתונים/ספר שכבר שנים אני מנסה לקרוא
    • סודוקו
    • גרעינים
    • מסטיקים
    • כסף קטן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2006, 22:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אתה בא עם אפוד מהבית ?"

לך תמצא אפוד במידה מתאימה.... הכל ק' או ב' קטנים ומגעילים....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-03-2006, 22:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "הייתי בטוח שזה נכנס בכל צה"ל..."

בכל צה"ל יש מחסני קו.... מתחלפים בין הגדודים....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-03-2006, 22:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "כנראה..."

אהה.... אצלנו כבר אימצנו שיטה אחרת.

הרס"פ יחד עם סרס"פיו מזכה את הפלוגה בסוף הקו (עוד לא יצא לי לעשות אימון מלא), ומעביר את הכל בשלמותו לגדוד. כך חוסכים זמן....
,
וינשוף.... אתה חייב לדרוך לבנאדם על היבלות, אה?

ישן 04-03-2006, 22:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "היי..."

לא לא לא.... הסירה שלו היא הסירה של עידו.

לכם ביחידה יש הרי לכל אחד סירה משלו, לא?

ישן 04-03-2006, 22:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "האמת שציפיתי יותר לתגובות..."

האמת שאתה מביא הרבה יותר דברים ממה שאני מביא. חוץ מלפטופ, לוח מחיק ,רשימות ושאר ירקות, אבל לי יש פלוגה, ולך יש תא נהג....

ישן 04-03-2006, 23:10
  _el _el אינו מחובר  
היסטוריה צבאית, בדגש על ישראלית

חבר מתאריך: 30.03.04
סעיף רווחה צריך לבוא ראשון
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "האמת שציפיתי יותר לתגובות..."

הכי חשוב קלפים. איך אפשר מילואים בלי וויסט?

תשבצי היגיון לשמירות (מבט חטוף לתשבץ ואז העיניים חוזרות לסרוק את השטח תוך כדי מחשבה על פתרון, כך שבניגוד לתשבץ רגיל זה אפילו לא ממש פוגע במבצעיות).

ספרי מילואים: תנ"ך, בשביל ויכוחים עם הדתיים, ספר אחד לפחות של שירה אנגלית, בשביל לעשות רושם על מש"קיות הקליעה, וגם כמה ספר מתח, בגלל שבסופו של דבר מסתבר שקוראים בעיקר אותם.

אטמי אוזניים עם חוט - אלה שמקבלים הם בלי. בפעילות מבצעית אני הולך איתם כשהם מושחלים בחור הכפתור העליון של החולצה, ככה שכשצריך\יש הזדמנות לירות (ובתור קלע זה קורה לא מעט), יש סיכוי שתשתמש בהם.

כבר כתבת, אבל: בטריות, בטריות, ועוד בטריות. לפנס ולאקילה. הרס"פ משום מה מקבל בטריות רק באמצע הקו.

לולאות של מיתרים לנשק, כשהן כבר מוכנות מהמילואים הקודמים. צריך רק להרכיב על הנשק שמקבלים ולזכור לפרק בסוף המילואים בשביל הפעם הבאה.

קיץ בישראל נמשך בערך 12 חודשים בשנה. לכן חשוב תמיד: מכנסיים קצרים, סנדלים, אולטרה-סול.

אני דווקא מעדיף מילואים בלי טלפון נייד וממליץ לנסות, אבל אני מניח שזה לא מתאים לכולם.

משולש (של חובשים). שימושי למגוון פעולות במהלך המילואים, עד הגרנד פינלה של החזקת הנשק אחרי הטבילה בסולר ביום האחרון.

אהה, והרבה מצב רוח טוב וסבלנות.
ישן 04-03-2006, 23:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ככנראה שאתה קצין! לא ישבת..."

אתה מלכלך סתם....

ישבתי כמו כלב בסופ"שית ובבט"שית ואכלתי שלג, גשם שוטף וחול....
אלה יהיו המילואים הראשונים שלי שיהיה לי מזגן בסופה!

ישן 05-03-2006, 18:05
  unccle SAM unccle SAM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.05
לאלו שלא אוהבים קפה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "רשמ"ץ למילואים"

מתכון מעולה של תה -לא אני פיתחתי.
לוקחים את הסיר/פיג'אן ומכניסים לתוכו כ 1 עד 1.5 ס"מ של סוכר.
שמים על אש נמוכה ומבשלים עד שהסוכר נמס והופך לקרמל ..# חשוב!!! לא להפסיק לבחוש נימרצות... אם לא בוחשים הלך כל התה.
לאחר מכן יצקים מים לנפח של עד שלושת רבעי הכלי - פה חשוב להיזהר כי הקרמל בטמפ' של 150 מעלות +\- והמים 20-25 כך שהקרמל לא יאהב את המים.
שוב מערבבים נמרצות ומביאים לרתיחה עדינה.
עכשיו מרכיב הקסם מוסיפים מקל קינמון (אם אין ניתן לשים מעט אבקה, אם אין אז לא חשוב )

מבשלים עוד מס' דקות תוך עירבוב ...והנה זה מוכן!!!
מתכון מעולה שזכה בפרס המחנה...ומומלץ ע"י בחום רב

ישן 05-03-2006, 21:46
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
היום הראשון והיום האחרון למילואים
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "כן, אני מכיר היטב את הצומת,"

היום הראשון:
- כולם מגיעים אט אט לבסיס היחידה, חיבוקים, טפיחות "אהלן, מה נשמע, איך, איפה, כמה......"
- נרשמים אצל קצינת/מש"קית הקישור שיושבת עם המפקדים לפני שולחן ארוך מלא ניירת
- בדיקת מצאי אנשים אחרונה, טלפונים למאחרים (מי שסיים מנהלות כבר ניגש להצטייד), עדכוני לו"ז
- באפסנאות הסיפורים הרגילים: המדים תמיד מגוחכים (המנוסים מגיעים כבר עם מדים מהבית שלא היו מביישים דוגמני צמרת), הציוד הקרבי ניראה מצ'וקמק מתמיד, הציוד הייעודי דור אחד אחורה לעומת הסדירים אבל כל אחד מתורגל כבר עם התפקיד שלו והציוד שלו ובמהירות מתאפס עליו.
- נשקייה: נשקים מסריחים מתערובת, מחסניות, התאמת רצועות, שקשוקים בנשק וטקס טעינת הכדורים מסביב לארגזי עץ, הנשקים הייעודי והיחידתי יילקחו מייד לאחר מכן....
- מאהל: אחרי כמה שעות כבר מתחילים להיראות חיילים וגוררים את עצמנו והציוד למאהל (תמיד ישנם כמה שכבר נשכבו על המיטות וכיסו את הפנים עם חולצה), חלק כבר התחילו לשחוט את הפרה הקדושה של המילואים - ערכת הקפה, העוגיות והגרעינים (מייד מקפלים כי הגיעה שעת ארוחת הצהריים).
- ארוחת צהריים צבאית (כולם מקטרים) זה הזמן בו מקבלים את לו"ז המשך היום ועידכונים
- הדרכות: על בטן מלאה ורצון לנמנם מתחילים סבבי הדרכות, הרצאות, תוד"א, עידכונים (במסגרות יחידתית, צוותים, תפקידים - הכל לפי העניין).
- מטווח: מייד עם תום השלב התיאורטי כולם מקבלים אנרגיה בירידה/נסיעה למטווח, מתארגנים ע"פ הנחיות קציני הקליעה ויורים, יורים, יורים בכל הסגנונות ובכל הכלים.......איזה תענוג!
- בערב כשאבק היום הראשון שקע מתיישבים על המיטות מסביב לשולחן מאולתר עליו הקפה, העוגות, העוגיות והגרעינים, מורידים את הנעליים והסיפורים והצחוקים זורמים יחד עם מאסז' רגליים
- כשהעייפות גוברת מרביצים מקלחת חמה והופ לסק"ש, מחר מתחילים המילואים האמיתיים.

היום האחרון:
- לכולם כבר בוער להשתחרר, כל מה שנשאר באזרחות כבר צועק עד השמים (בעיקר הנשים!!)
- הזדכות יחידתית במעגל אליו זורקים X אפודים, X מכנסיים, X חולצות, X קפל"סטים וכו' וכו' אל מול עיניו של מנכ"ל האפסנאות ושני העוזרים שלו שמכניסים את הכל לארגזי קרטון.
- הזדכות על הנשק והציוד הייעודי: טובלים בתערובת, משפשפים, נרטבים, וויכוחים עם הנשק והאופטיקאי אבל בסוף הכל מסתדר
- כבר צהריים כולם על אזרחי, שחרור מהיר חיבוקים ולהתראות במילואים הבאים (אם יהיה תקציב)
ישן 05-03-2006, 21:46
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
וכמובן DVD של
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "משהו שטוב לקו ואין שום סיבה להביא אותו לאימון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
MP3 או DVD נייד.

כשהייתי בארה"ב קניתי DVD נייד. קצת יותר קטן מלפטופ, עם מסך של 11 אינץ', קורא דיסקים צרובים ואת כל סוגי קבצי המדיה. בינתיים הוא משרת את אחי נאמנה בפילבוקס אי שם באזור חברון.

אני רוצה לחזק את סירפד בנוגע למצלמה. זה דבר חשוב מאוד, הנה הוכחה לכך:

הסרט - גבעת חלפון...

ישן 09-03-2006, 14:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "רשמ"ץ למילואים"

טוב, חזרתי!
היה מעניין מאד. היחידה שלי מיועדת לתפקיד מעניין שלא אוכל לפרט עליו כאן, אבל בגללו זכינו להנות מכל מיני הקצאות וארועים לא שיגרתיים.
זה מתחיל מכך שהסגל גוייס כבר שבוע קודם ועבר המון שיעורים. גם הרס"פ והסרס"פ גויסו שבוע לפני החיילים והכינו את כל הציוד והזיווד.
הגענו ביום ראשון (הגעתי ב10:00 כמו שהיה כתוב בצו, רוב החיילים הגיעו לקראת הצהריים).
פגישה עם השלישות וקצינת הקישור. במילואים קודמים הייתי צריך לכתוב מחדש את כל הילדים בטופס העידכון, גם את זה שנולד לפני יותר משש שנים.הפעם לא היה לי מה לתקן . כל הילדים הופיעו בטופס הפרטים האישיים, כולל התינוקת בת השנה וקצת, הכתובת הייתה נכונה וגם מס' הפלאפון וחשבון הבנק.
כל מי שחתם קיבל מעיל פליז עם סמל של תג החטיבה ושם הגדוד, מפקדים וקומבינטורים קיבלו גם טלקון ותיק אישי.
בחתימות קרה דבר מוזר: כל חייל קיבל קידבג ובו כל הציוד שנדרש לאימון: שני זוגות מדים, שק"ש, כובע, ת.א., מעיל, מחסנית ומשום מה גם שתי מימיות. למרבה הפלא לא חתמנו על אפוד וקסדה. בד"כ, גם באימוני טנקים, חותמים על אפוד, קסדה וחמש מחסניות, ציוד מיותר לגמרי שרק מסרבל אותנו. באנו להתאמן על טנקים ואין לנו צורך בו.
הלכנו לחתום על נשק בנשקיה. נדרשנו לבוחן בטיחות. לקחתי שני טפסים, את הראשון מילאתי בעט, חתמתי עליו והגשתי לנשקית, בשני הקפתי את התשובות הנכונות בטוש אדום עבה ותליתי אותו על חלון הנשקייה. הבחנים של שאר הפלוגה עברו יותר מהר
במפתיע לכל הנשקים היו מיתרים כבר משופצרים, הם לא טיפטפו מסולר וקיבלנו עבורם רצועות עבות.
המשכנו אל הטנקים. הם עמדו על המשטח לפי סדר, ליד כל טנק הונחו שילוטי בד, מתוחים על עץ וחוטי ברזל. כך לא היינו צריכים להאבק בצבעים, בבד ובמסקינטייפ ליצור שילוטים (חוץ מהטנק שלי שלצורך היעוד החדש קיבל שילוט לא סטנדרטי וציירתי לו שילוט במהירות).
הרס"פ והסרס"פ הביאו את הזיווד לטנקים. בעבר קיבלנו פטיש 5 אחד למחלקה, כמה חבלי פריסה, ומעט כלים. הפעם כל טנק קיבל את כל הזיווד הנדרש, כולל כל הבוקסות, מגרזות, מפתחות שונים וכו'. הזיווד אורגן מראש לפי טנק. לא היה צריך לחתום על כל פריט ולדלות אותו מהמדפים באפסנאות אלא כל טנק קיבל ארגזים עם כל מה שהוא עלול להזדקק לו.
משאית הפגזים הגיע ומיד אחריה מלגזה (!) הפגזים הורדו למשטח והוכנסו לטנקים.
כל הנ"ל קרה עד שעה 12:00 שבה הלכנו לארוחת צהרים.
הארוחה הייתה נסבלת.
חלק מאנשי הצוות הלכו לשיעורים. השאר המשיכו לעבוד על הטנקים.
ראוי לציין שמעבר להקצאה המדהימה של הציוד קיבלנו גם הקצאה טריה ונדירה של אנשי צוות, משוחררים טריים שתרמו מאד לאימון.
בערב הטנקים כולם היו כבר בשטח עם כל הזיווד והתחמושת. כך שהיה לנו לילה ארוך של שינה (במאהל המדוגם, כולל גנרטור, עוקב ותאורה)
בבוקר כשהתעוררנו יכלנו ישר להתחיל להתאמן. על האימון לא אוכל לפרט כאן. מה שכן, אני יכול להוריד את הGO-NO-GO מהרשמ"ץ. אין לנו יותר 0.5 אלא תת"ק. אני יכול לומר גם שכל הנדרש לנו הגיע בזמן, כולל כל הארוחות, לא נדרשנו לתת תורנים, שומרים, או כל משימה אחרת עבור המתקן המארח, ירינו המון פגזים והלו"ז תיקתק, כך שלמרות שהוכנס עומס אימונים גדול עדיין הצלחנו תמיד לסיים כל אימון לפני סוף הלו"ז (וזה לא דבר קל בפלוגת טנקים, כל טנק צריך להתאמן בפני עצמו, אח"כ עם המחלקה ואח"כ עם הפלוגה). לא הייתה בעיית הקצאת שטחי אש, בעיות הקשר והחימוש תופעלו מיד. לרגע חשבתי שהתגייסנו למילואים בצבא זר.
גם בזיכויים הכל תיקתק: בנשקייה היה קומפרסור לניקוי האבק מהנשק. אח"כ טבלנו אותו בסולר ומיד קיבלנו את פתק הזיכוי (על האפסנאות והשלישות אני לא יכול להעיד כי השתחררתי קצת לפני כולם).

בקיצור: למדנו המון, ירינו המון, הפקנו המון לקחים וחזרנוט הביתה עייפים אך עייפים
כל הכבוד לצה"ל.

כחתי לציין שגם מזג האוויר היה לטובתנו, הדבר היחיד שהיה חסר זה קרם הגנה מהשמש.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 09-03-2006 בשעה 14:56.
ישן 09-03-2006, 20:47
  _el _el אינו מחובר  
היסטוריה צבאית, בדגש על ישראלית

חבר מתאריך: 30.03.04
"הדבר היחיד שהיה חסר זה קרם הגנה מהשמש."
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "טוב, חזרתי! היה מעניין מאד...."

זה מה שקורה כשלא קוראים את הודעה 21 באשכול.

ארגון האימון שלכם מעורר קנאה. אצלנו לא מקובל לעשות משהו מועיל ביום הראשון. מחפירה במיוחד ההתנהלות במטווחים (של שלושת הבא"פים), שם צריך כל פעם לבזבז שעות על העמדת מטרות באמצעים מאולתרים, ואז לחכות עוד שעות לתחמושת\מדריכה\קצין\תחמושת מהסוג המתאים\אישור ירי\חובש\רכב פינוי\תיק מטווח. כשמגיע הגורם האחרון שהיה החסר, מתברר שאחד מאלה שהיו כבר הלך. באימון לפני הקו האחרון, אחרי המתנה של שעות למטווח הטייסונים, התברר שהמטרות כבר כל כך מחוררות שהן בקושי סופרות פגיעות.

לבוא, לירות, ללכת. זה לא צריך להיות ממש מסובך ששיש בסיס אימונים קבוע שזו העבודה שלו.
ישן 12-03-2006, 17:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי הפ.ב. שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]. לרגע חשבתי..."

גם אם ברור שכך צריכים להתנהל המילואים... זה היה מאד לא שיגרתי!
זו לא הפעם הראשונה שאני מפותע לטובה.
אבל, לרוב אני מאד לא מופתע (כי המצב בקנטים), כל היום הראשון מתבזבז על חתימות, בד"כ גם היום השני. מבזבזים המון זמן על שיעורים. כמעט ואין הקצאות (שטחי אש, מדריכים ותחמושת) למטווחים. לא מתאמנים על דברים חשובים (לדוגמא, אם כבר יש יריר לילה, אז לא בודקים פגיעות במטרות.
וכו'...

ישן 09-03-2006, 19:12
  yotam_l yotam_l אינו מחובר  
רס"ן מיל' יותם לוטן ז"ל

חבר מתאריך: 26.05.04
שלום יוסיפון
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "קיבלנו בעיטה חזקה לראש. אמרו..."

חיכיתי שתחזור מהמילואים כי הבנתי שאתה משרת בגדוד מקביל לשלי באותה חטיבה. אני מ"פ בגדוד שסיים את האימון לפני שבועיים. אכן- לא צריך לדבר על מה שמייעדים לנו. שמחתי לקרוא שחלק מהלקחים מהאימון שלנו הופקו בזה שלכם. אנחנו ירדנו לשטח ביום שני בבוקר והספקנו עדיין לעמוד בכל הלו"ז. אצלנו מזג האוויר גם כן היה מצויין אלא שבלילות היה ערפל עצבני שגרם לתרפ"ל שלי להידחות מהשעה 4:00 לשעה 7:00 מה שנתן לפלוגה עוד שעתיים שינה וחסך מאיתנו תנועת לילה בערפל סמיך.
היה יכול להיות מעניין לנהל דיון על מה שאנחנו מיועדים לו. יש לי הרבה מה לומר (ומסתבר שלא רק לי- כך לפחות בגדוד שלנו) אבל זה כאמור לא למדיה הזאת.
ישן 09-03-2006, 19:30
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי yotam_l שמתחילה ב "שלום יוסיפון"

וואלה!
אנחנו באמת באותה חטיבה.
יש לי המון מה לומר על היעוד הזה, אבל אני חפ"ש... לא ממש שואלים את דעתי.
בהחלט הופקו לקחים מהאימון שלכם.
אני מציע שלא נדבר כאן גם על המסגרת שמעל לחטיבה שלנו...

אגב, אם אתה בגדוד הזה, אז אתם החלפתם אותנו בדיוק היום לפני שנה בביקעה (הפלוגה שלי הייתה בהילטון). יש לך במקרה תמונות מהקו ההוא? אם כן נסה לבדוק אם רואים בהן את הסתרשפים. חלק מהחיילים שלכם חתם על גלילינים עם מתאם למטול M203. אני מחפש תמונה של סתרשף כזה בנרות.

ישן 09-03-2006, 19:59
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי yotam_l שמתחילה ב "אבדוק"

חיחי אני קיבלתי אותך כשהגעת לחפיפה.
נדב היה בגדוד והגעת עם עוד מישהו עצמאית.
אני זוכר שהתרשמתי מרמת השליטה שלך ושל המ"מים בחיילים. התארגנתם מהר לכניסה לפעילות.
מה עם ה"מתאבדת"? המשיכה לצייר בפלסטלינה ולשכב עם הנהג הדרוזי (אני זה שהתקשר לדווח עליה למח"ט ושהזהרתי אותך מפניה, אחרי שהיא הכניסה את הסתרשךף שלי לפה)?
אני חושב שיש בפורום חייל מפלוגה אחרת בגדוד שלך שהיה בחוחית בקו שלכם (פירסם פה תמונות)

ישן 10-03-2006, 14:08
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי yotam_l שמתחילה ב "לא מוכר לי"

המ"פ שלי הוא נדב הורנשטיין. דן קציר אינו מ"פ בגדוד שלי. אז כנראה שלא החלפת אותי אלא גדוד אחר בחטיבה.
אם הבנתי נכון, אתה מהגדוד שמסתיים ב4, אני מזה שמסתיים בשלוש.
מוזר חשבתי שהגדוד שמסתיים ב4 החליף אותנו.
אנחנו ירדנו מהקו ב17.3.05, אני מניח שהחלפתם את המחליפים שלנו ושהתחלתם מילואים ב27.3 או ב3.4.

ישן 01-02-2007, 19:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

עכשיו כבר מותר לגלות
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי someone1 שמתחילה ב "אותה הכוונה, קיבלתם לטנק..."

ביצענו אימון יעודי לקראת הלחימה בלבנון שהיה ברור שתקרה בקיץ.
תיכננתי להיפגש עם יותם ולדבר על זה קצת. לצערי פגשתי אותו בימ"ח רק לכמה דקות. בפעם הבאה שהגעתי לקירבתו הוא כבר היה הרוג.

למלחמה הגעתי בלי כל הציוד מהרשימה לעיל. וחבל. פרטים בתגובתי הזאת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:38

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר