לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2006, 11:34
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
צה''ל מפעיל לא רק יחידה אחת אלא מספר יחידות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "השירות ביח"טיות לפני העימות המוגבל"

שלכל אחד יש יעוד שונה...בשיטת הלוחמה ..ככה יש לך מספר רב של יחידות שעובדים בצוותים קטנים שעם אתה מרכיב את כולם יצא לך סדר גודל של יותר משתי גדודים גם..
היעוד של היחטיות זה לא לוט''ר,היעוד שלהם זה להוביל את החטיבה בזמן מלחמה..אם בסיור ומודיען מוקדם..ואם בכוח לחימה יותר איכותי וורסטילי..
היחידות הקימות בצה''ל שהיעוד שלהם הוא רלוונטי רק למצב הנוכחי..הם יחידות לוט''ר..כדוגמאת דובדבן,ימ''מ,ימ''ס..לוחמת גרילה..אגוז.
היום יש דיבורים להוריד את הלוט''ר ולהפוך את היעוד של היחטיות ליט''א-יחידות טקטיות אורבניות..
העבודה תיהיה על שדו''ב,ולו''ז....עם אמצעים מתקדמים והלוט''ר יהיה נחלת יחידות הלוט''ר כמו שאני קורא להם תחת פיקוד מפקדת הכוחות המיוחדים(שבאה לרכז יחידות מטכליות(שלא מחטיבה זו או אחרת) כמו אגוז,דובדבן מגלן,שלדג)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-03-2006, 12:08
  Nin_Modern Nin_Modern אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "צה''ל מפעיל לא רק יחידה אחת אלא מספר יחידות"

ידוע לי מה יעודם של היח"טיות, אבל כבר נשמע לא פעם אחת שהם זנחו את יעודם לטובת דברים "מכובדים" יותר כמו הכשרות לו"ז ולוט"ר למינהם. ושזה הגיע לכזו רמה שבזמן מלחמה, שהם יצטרכו לשכוח את הלוט"ר ולנסות להיזכר בק"סס שהם עברו כשהיו חיילים צעירים, הם לא יתפקדו היטב.
אני מקווה לפחות שההכשרה היעודית של עורב/חה"ן יותר טובה, ושהם עדיין שומרים על רמה טובה אפילו לאחר סיום מסלול.

על הכשרת היט"א ליח"טיות לא ידעתי, לדעתי היא מיותרת, אפשר להפנות אותה לגדוד יעודי לכך ואפילו אם צה"ל יהיה יצרתי לפתור שתי בעיות במכה אחת. במקום זה היח"טיות יתרכזו בהכשרה היעודית שלהם ובבט"ש כמו שאר הגדודים.
פלס"ר שיריון לדוג' עוסק רבות בעבודת גדודים רגילה והוא מקצועי מאד בתחום הסיור, אם אתה שואל אותי המצב הזה עדיף.

על הפיקוד החדש לכוחות המיוחדים ידעתי, אבל הוא מאגד בתוכו יחידות בעלות הכשרה שונה, מדוע לא לאחד למשל את אגוז ודובדבן וליצור להם הכשרה דומה אשר יכולה להיות מופנת גם ללוחמת גרילה וגם ללוט"ר? אפשר לעשות זאת ע"י קיום פלגות שונות ביחידה זו כמו שנהוג ביחידות שונות בצה"ל אשר תחת אותו שם ופיקוד אך בעלות הכשרה שונה.
גם נושא הגדלת הסד"כ דובר פעם, והוזכר בפורום שעלה הרעיון להחזיר את יחידת שמשון מן המתים.
ישן 10-03-2006, 12:25
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
תיקון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "השירות ביח"טיות לפני העימות המוגבל"

לא הופלה על היטע"ות להתעסק בענין הלו"ז והלוט"ר- הלוט"ר נשאר אך ורק במסגרת הפלס"ר והלו"ז מגיע כהכשרה יחידתית,. כלומר, בגלל האיחוד של החה"ן/עורב תחת אותו מפקדה של הפלס"ר זה מאפשר למפקד היחס"ר להשתמש במשק"י הלוט"ר של הפלס"ר להעביר את החה"ן/עורב הכשרה (עד כמה שאפשר ב שבועות הבודדים שהם מתאמנים על זה) בתוך היחידה אך זה לא משהו מטכל"י/תו"ל שמגיע ממקחצ"ר וכו.
הייעוד של היחידות בזמן מלחמה הוא אותו הדבר- הייעוד, ובלי להכנס לפרטים של היט"ע, הוא לתת מענה של יחידה עצמאית מבחינת מודיעין, שו"ב, פיתוח טקטיקות ואמל"ח לצורכי הלחימה היום באימו"ג לפי הפיקוד בהם הם פועלות. כרגע כל יחס"ר מתעסק במבנה עצמי עם שינויים ספציפיים כדי לבדוק את רמת היעילות של היט"ע באיזור שלהם (דוגמא: הנח"ל עם שינוי כל המבנה של היחס"ר עם הפלחי"ק שהפכה למשהו אחר; גבעתי וגולני על ההסוואה ותו"ל של האיזור שלהם-צפון ודרום).
הדבר עוד בחיתולים וכל שבוע יכול להשתנות הצורך היחס"ר זה או אחר לפי הפיקוד שהיא שייכת.
שבת שלום!
ישן 10-03-2006, 12:53
  Nin_Modern Nin_Modern אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "..."

קראתי את האשכול הזה בעבר, והוא שינה ועיצב מאד את התפיסה שלי.
בכל זאת עברה יותר מחצי שנה מאז הוא נפתח, וחשבתי שאולי דברים שונו כבר.

למה בעצם אותן הכשרות (יט"ע, לוט"ר...) נקבעו ליח"טיות ולא הופנו למקומות אחרים?
ואם נרחיב את השאלה, למה התקציב וכוח אדם מופנים למקומות מיותרים?
מפקדה חדשה לאוגדת עזה שתעלה מעל 100 מיליון שקלים ובמקביל ישנם חיילים שאין להם אפוד קרמי.

ואם ניגע בתחומים אחרים שיותר קרביים כמו למשל נושא המרכבה והתבור: האם באמת יש צורך בטנק מערכה חדש ובהכנסת רובה סער חדש למערך של צה"ל?
בפעם האחרונה שבדקתי ה M-16 עדיין ירו והסימן 3 עדיין נסעו, אז למה?

זה כבר ממש כואב שזה מגיע לחיי אדם, אביב חקאני וצוותו התאדו כש RPG פגע בקופסת סרדינים שצה"ל מתעקש לקרוא לה ברדלס, למה לו הוקצתה להם אכזרית שמאוחסנת בימ"ח?
כסף יש, אז למה לא להפנות אותו למקומות שצריך?
ישן 10-03-2006, 14:03
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
הסיבה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "קראתי את האשכול הזה בעבר,..."

גם ככה קשה לפקד על כל היחידות המיוחדות הקיימות ומאחדים אותם כמה שיותר..
אתם רוצים שיקומו עוד יחידות יעודיות..היחידות היעודיות זה הכאב ראש הגדול ביותר של צה''ל....הפיתרון שלו שלגדס''רים שגם ככה ישנם מיונים והכשרה ארוכה מוכנים בשבילהם...לתת להם עוד שיטות לוחמה שרלוונטיות להיום לא הגיוני שתכשיר משו כמו 4 גדודים..למצב של מלחמה ותשאיר אותם במצב הקפאה..תכניס להם עוד שיטות לוחמה ותעשה אותם רלוונטיות למצב הנוכחי...

אפילו הקומנדו הימי ויחידת שלדג..מתעסקים בלוט''ר יותר מהכל בלחימה שלהם בשטחים..כי אין מה לעשות זה מה שהמצב בשנים האחרונות דרש..

בנושא דובדבן ואגוז וההצעה שלך..הסיבה שלא איחדו כדי שכל יחידה תיהיה הכי טובה בתחומה...
אגוז..כמה שהלחימה הזאת לא רלוונטית להיום מעולים בלחימה בסבך והסוואה..ובלבנון הם היו יחידה מס' 1..עכשיו הם פחות רלוונטים
כמו שבמלחמה דובדבן לא תיהיה רלוונטית כי הם שנה וארבע במסלול לומדים הכי טוב לחימה אורבנית..שדו''ב,לוט''ר ...
אם הייתה מאחד בניהם היית מקבל יחידה בנינונית שיודעת לעשות גם את זה וגם את זה..הגדס''רים בד''כ הם ככה

נערך לאחרונה ע"י shikooz בתאריך 10-03-2006 בשעה 14:07.
ישן 10-03-2006, 15:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "קראתי את האשכול הזה בעבר,..."

אתה מתפרץ לדלת פתוחה.

לצערי, יש הרבה אגו, ומעט מחשבה בכל הקשור לבניין הכוח.
אני לא מאמין שמח"ט או מ"פ פלס"ר כלשהו יוותר על עניין הלוט"ר או היט"ע בכזו קלות. יוקרת החטיבה, ומסורת הפלס"ר מחייבים הרבה יותר מראיה נכונה של המציאות.
אחת ההאשמות שחזרו על עצמן לאחר כל מלחמה היתה אי מוכנותן של יחידות ללחימה קונבנציונאלית. ביום עיון שנערך בבאלי"ש בזמני, התפתח ויכוח גדול בין מאיר גחטן (מפקד באלי"ש), לבין דרור ויינברג ז"ל (מפקד מו"ס) בנושא. דרור ויינברג עלה לדוכן והקריא במשך שעה ארוכה הערות מפקדים בסיכום המלחמה, שעיקרן היא חוסר מוכנותן של היחידות הסדירות ויחידות המילואים ללחימה בשל"ג. גם הערות וספרים שונים העידו על חוסר המוכנות של יחידות ללחימה בכיפור או מלחמת ששת הימים - גם בימים בהם יחידות מילואים התאמנו 3 שבועות וחודש בשנה. בימים בהם הטכנולוגיה מתפתחת, ורמת הסיבוך הקיימת במקצועות הלחימה - נסיון התמחות במספר רב של מקצועות לחימה מביא לבינוניות בכולם.
כפי שציינתי באותו אשכול, פילוח מחודש של כוח האדם בין היחידות יכול להביא לשינוי מהותי בצורת ההפעלה, ההדרכה ובניין יחידות, ולדעתי יגביר את היעילות של היחידות בכל האמור לבט"ש ולמצב חירום.
כיום מסתמנת בעיה חמורה יותר: במצב בו שירות הסדיר הולך לעמוד על שנתיים - האם יש זכות קיום ליחידות "קונבנציונאליות" שאורך מסלול ההכשרה שלהן הוא שנה וארבע? האם לא יהיה יותר נכון להקטין את כמות הכשירויות פר יחידה, על מנת להרוויח יותר לוחמים, לזמן רב יותר?
קיצור השירות הולך להעמיד בפני צה"ל דילמות רבות יותר, שידרשו חשיבה מחודשת על מערך ההכשרה ועל מבנה יחידות השדה - דיון שלהבנתי לא מתקיים.
לעניות דעתי - משבר ביחידות השדה הולך ומתקרב, וטחו עיניהם של מעצבי המדיניות בצבא לראותו.

בנוגע לשאלה השניה שלך - אני מסכים איתך כי צה"ל הוא צבא לא יעיל בעיקרון, שהשחיתות והבזבוז בו גדולים. על כך אין ויכוח.
עם זאת, יש חשיבות להמשך ההתקדמות הטכנולוגית וההצטיידות. צה"ל ,הוא צבא עני באמצעים באופן כללי, שכוח האדם מחליף את הטכנולוגיה, ולא כך צריך להיות הדבר.
היום חייל החי"ר (ועל זה אני יכול להעיד) סובל מחוסרים רבים של ציוד - בין אם קשר, כוונות, ציוד לחימה, ציוד נשיאה, לבוש ועוד.אנשי המילואים סובלים עוד יותר מחסרונם של אמצעים אלו, וכולם סובלים ממחסור כרוני באימון והכשרה. זוהי בעיה חמורה שדורשת פתרון בהקדם.
אני יכול לתת דוגמה ממרדף שערכתי במילואים האחרונים: צעדתי בשדה יחד עם החפ"ק שלי כאשר אני נדרש לאחוז ברובה, עכברוש ושפופרת של הקשר. ברור שלא יכולתי לאחוז בכולם, ולבסוף נאלצתי לוותר על אחיזה ברובה, לטובת יכולת קשר ותצפית לילה טובים יותר. האם זה מצב סביל? לא. לו צה"ל היה מקצה לי חד-עיני או עכבר, והיה נותן לי אזנית קשר, הייתי מדוגל לנצל בצורה מיטבית את כלל האמצעים, בלי פגיעה בשליטה בכוח, תצפית הלילה ויכולתי להגיב להתקלות בטווח קצר. אלא שאני ושכמותי לא נמצאים בעדיפות בעיני הצבא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 10-03-2006 בשעה 15:23.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:49

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר