לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2006, 22:10
  מגביה עוף מגביה עוף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.06
טלוויזיה ביום רביעי בשעה 22:15 בערוץ 1, ישודר סרט על הטייס תא"ל (מיל') אורי גיל.

טוב שפירסמו על הסרט במהלך המשחק.
מישהו מהמומחים יכול להרחיב על הטייס מעבר לתקציר?

"הסיפור האמיתי"
– "בקצה השמיים" – חשבון נפש אמיץ של טייס הקרב הוותיק ביותר בצה"ל ובעולם אורי גיל. תא"ל (מיל) אורי גיל זכה במהלך הפקת הסרט בשיא גינס על היותו טייס הקרב המבוגר בעולם. אחרי יותר מ-40 שנות טיסה קרבית הוא פרש בגיל 61 מטיסה קרבית בחיל האוויר. אורי הוא הטייס היחיד שהפיל מטוסים בכל מלחמות ישראל מששת הימים, ועד היום. (מלחמת ששת הימים, יום כיפור, ההתשה ומלחמת לבנון) והוא נחשב לאחד הקלעים הטובים של חיל האויר. סיפורו של אורי הוא סיפורו של חיל האוויר הישראלי.
לראשונה התיר חיל האוויר לצלם בטייסת F-16 לאורך זמן את שנת הטיסה האחרונה. הסרט מלווה את אורי בשנתו האחרונה כטייס קרב. באימונים, בזמן הטיסות (כשמצלמות ממוזערות הוכנסו לתא הטייס) בכונניות, בהקפצות, ואת המתח במשפחה, השבתות בבסיס ועד טיסת הפרידה המרגשת. אורי עורך חשבון נפש על המחירים האישיים והמוסריים שהוא וחבריו שילמו, על השינויים שחלו בחיל האוויר, על הלחימה של "הטובים לטיס" נגד המחבלים המתאבדים ומול הביקורת הציבורית על שחיקת האתוס של חיל האוויר הטוב בעולם. וגם על התפיסה המדינית שאותה שרת במשך ארבע עשורים. הסרט מאפשר להיכנס לנשמתו של טייס, אל המחשבות, ההתלבטויות המבצעיות, ואל השמחות והרגעים המרגשים, לצחוק ולבכי. כן, גם טייסים קשוחים בוכים. "בקצה השמיים" הוא סיפורו של טייס שהוא גם צייר פיגורטיבי מדהים, המצייר תמונות שמן בסגנון המאות ה-17 וה-18. כל ציור, בעל שכבות רבות, והכנתו נמשכת מספר שנים. צייר שלא נחשף עדיין בציבור ורק עתה כשסיים את פרק הטיס בחייו, הוא מקווה סוף לפרוץ לתודעה כאומן.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 22-03-2006 בשעה 18:18. סיבה: הגדלתי את הפונט למשהו שאפשר לקרוא
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-03-2006, 08:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מגביה עוף שמתחילה ב "ביום רביעי בשעה 22:15 בערוץ 1, ישודר סרט על הטייס תא"ל (מיל') אורי גיל."

מחקתי מהאשכול את התגובות בעלות התוכן הפוליטי, אך הן שמורות אצלי.
אם תרצו אשמח להעביר אותן לפורום פוליטיקה ואקטואליה שם תוכלו להמשיך לדון בהן.
הטעות הייתה שלי ואני מתנצל עליה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:56

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר