לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2006, 21:23
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
הם עשו עבודה לא רעה בסרט הזה. אבל יש חריקות וחד צדדיות- בעיקר בסוף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סתם מבין שמתחילה ב "הסרט 'גן עדן עכשיו'. תמונות וביקורת."

מכיוון שאני מתאר לעצמי שהח'ברה פה בפורום אם יצפו בסרט לא יעשו כן כדי להנות מתוך סקרנות של "לדעת מה הסוף" אני אגלה פה כמצה פרטים ומי שלא רוצה- שידלג על ההודעה.
למען גילוי נאות- אני שמאלני מאוד.
חקרתי לא מעט את נושא המחבלים המתאבדים במסגרת עבודה מקיפה שכתבתי באוניברסיטה (השוואה בינם לבין הקאמיקזים היפנים) וגם במסגרת מכון מחקר שעבדתי בו, בו אספתי נתונים ופרטים אודותיהם.
אני חושב שהסרט עושה עבודה טובה, ולעתים גם הגונה בתיאור המציאות ( למשל בתיאור תהליך הטהרה, למשל כשמצלמים את הסרטון של המתאבדים על רקע הדגלים, וזה לא הולך, אז לוקחים "טייק שני", המפעיל המשלח וחבורתו נוגסים בפיתות שהביא אחד המתאבדים המצטלמים- ורואים שיש שם חוסר נוחות- איך הם אוכלים בעצם על חשבונו... הקבלה לאיך הם צוברים הון פוליטי צבאי וכולי על חשבון תמימותו).
הנקודות הבעיתיות (חד צדדיות, לא הגונות, שקריות) שמצאתי בו:
1. המתאבד יכול לעלות על אוטובוס שיש בו ילדים ובוחר לא לעלות. בסוף הסרט הוא עולה על אוטובוס בתל אביב, עמוס חיילים, עם נשקים וכומתות אדומות, ובוחר להתפוצץ. יש פה התעלמות בוטה מהעובדה שאין תיעוד של מקרה בו מתאבד בחר לחוס על חיי ילדים\אזרחים. המטרה היא ישראלית, במוצהר תמיד, כשיש הכשר אסלאמי הלכתי לפגוע בילדים ובאזרחים (פסק ההלכה טוען שכל ישראלי היה, הווה או יהיה חייל, אמא של חייל אח של חייל וכו').
2. הפיצוץ ותוצאותיו אינם נראים- רק אור לבן. התעלמות בוטה מההשלכות של הפעולה.
3. למתאבדים מושאר נייד למקרה של החלצות ואחד המתחרטים נאסף- אני לא מכיר שום מקרה כזה. יש מקרים של "מתחרטים" אבל אלה בדרך כלל זורקים את החגורה ובורחים או נלכדים (מסגירים עצמם במחסום)- יש פה ניסיון כאילו ניתנת להם אפשרות ליברלית כזאת של בחירה, של לסגת... זה שקר גס, בדרך כלל מדובר על "שגר ושכח".
4 דמות של הנערה שמתנגדת לפעולה- אני מבין למה מישהו יכניס דמות כזאת לסרט, בטח יש גם פלשתינאים שמבינים שפעולות התאבדות עומדות בניגוד לאינטרס שלהם- אבל מתאבדים מרגע שמאותרים על ידי המערכת מבודדים על ידיה, הם הופכים להיות לא נגישים, כדי שלא יהיה להם זמן להרהר... אמנם הנערה מביעה את דעותיה לאור תקלה מבצעית בפעולה, אבל ספק רב אם הטרוריסט הראשי היה נותן למתאבד שנכשל רכב, כסף ויום פנוי למצוא את הטרוריסט השני- ביום הזה הוא יכול: 1. לחשוב. 2. להתחרט. 3. להתפש ולהלשין...

בקיצור- שווה לראות, על אף אי הדיוקים, מכיוון שזו הצצה טובה לאיך הדברים נראים מהצד השני של הכוונות, ואיך האויב חושב.
לא הייתי הולך לראות בקולנוע למרות זאת- לא צריך לפרנס אותם...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:38

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר