לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2006, 22:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
תרגיל פלוגה מ' של גדוד 75 - תמונות דו"ץ

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כשראיתי את טנק ג' הרגשתי שאני נוסע בזמן, לטנק חסרים שו"שים מיגון שהותקנו לפני עשור! בנוסף על הטנקים מותקנים מק"כים (0.5), לא תת"ק וללא סולונואיד חשמלי.
לרגע חשבתי שאלו תמונות ישנות שעברו מיחזור.
אבל גיליתי כמה שו"שים חדשים יותר (חיבור קפיצים לתובה, למשל), זחל סימן 3 (עם טבעות קפיץ) ובוגי ללא גימום... עדיין התמונה יכולה להיות ישנה, אבל לא יותר מתשע שנים.
כנראה שבכל-זאת אלו תמונות חדשות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-03-2006, 18:59
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "יוסיפון, תמונות יפות..."

פלוגה מ' מעולם לא הייתה פלוגת צמ"פ.
כל הצמ"פים של חטיבה 7 נערכים בדרום. למעשה פלוגת הצמ"פ של גדוד 75, פלוגה ל' (יש לביא ברמה) הייתה הפלוגה הראשונה שירדה לצמ"פ בדרום.

חיבור קפיצים לתובה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
החיבור של הקפיצים לתובה מסומן אדום, החיבור בין הקפיצים מסומן בכחול.
זה שו"ש חדש יחסית, משנת 97 לכל המוקדם. אני קצת אחראי לו. במאי-יוני 96 הוקפצנו כמחלקת טנקים לתיגבור של מוצב עישייה (כל הטנקים של הגדוד שתפס את הקו עלו במקומנו לריחן). באחת מהתקפות המוצב נענו במשטח הרק"ם של המוצב. בנסיעה לאחור התנגשנו בכף של D9 שחנה ברחבה (הנהג של הD9 חנה קצת מחוץ למחפורת שלו וזה הספיק). פגעתי בכף עם פלטה 10, האחורית ביותר מצד ימין. באותו הזמן היה שו"ש כנגד נפילת פלטות: כל הפלטות היו מחוברות זו לזו בשרשראות. השו"ש הזה לא ממש עזר. מעוצמת המכה נגזרו כל הברגים שחיברו בין הקפיצים של הפלטות לתובה וכמעט כל הפלטות מצד ימין נשרו (למעט פלטות 5 ו-6).
הנה תמונה של הטנק כבר במשטח בארץ:
אחרי שחזרנו לארץ הגיעו מומחים מרפ"ט לבדוק את הטנק ואחרי כמה חודשים הייתה הפלוגה שלי הראשונה לקבל את השו"ש החדש כפי שנראה בתמונות לעיל.

באשר לגימום בוגים. קטונתי להשיב למומחה כמוך. נראה לי שאתה זקוק לחימושניק
הבוגי הראשון שאני מכיר למרכבה היה עם גימום וחורים קטנים (וצמד הבוגים הראשונים היה בוגי ספורט) בוגי כזה אפשר לראות בתמנה למעלה של הטנק ללא הפלטות.
הבוגי שבא אחריו היה בוגי שוט/מרכבה (נדמה לי שגם נחרט עליו דור ג') עם חורים גדולים יותר, עם גימום ונדמה לי שגם עם צלעות חיזוק ליד הטבור.
הבוגי האחרון שהכרתי נכנס לניסוי בגדוד 75 בשנת 96 וגם עליו היה חרוט שוט/מרכבה, עם חורים גדולים וללא צלעות חיזוק. היתרון של הבוגי הזה היה שכאשר היה נופל הגימום, או חלקו, לא היה צורך להחליף את הבוגי.
בוגי מהסוג האחרון מופיעים בתמונה הנ"ל, שים לב שחלקם עם גימום ולחלקם הגימום כבר נפל. לנוחותך סימנתי את הבוגים עם הגימום באדום וללא גימום בכחול (והשווה לתמונה הנ"ל) :
הבוגים שאני מכיר היום על כל המרכבות מתאימים גם לשוט (ובוודאי גם לנגמ"שים מבוסס השוט ולאכזרית שעברו התאמה למזקו"ם מרכבה).

ישן 25-03-2006, 19:28
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תרגיל פלוגה מ' של גדוד 75 - תמונות דו"ץ"

תודה יוסיפון, לא הכרתי את נושא הקפיצים.

עד כמה שאני יודע הבוגי בתמונה של הטנק שלך הוא הסוג המוקדם ביותר של בוגי מרכבה והוא הבוגי המקורי של הסימן 1 שגם הותקן על אכזריות/פומות/נגמחונים שקיבלו זר מניע וזחל של מרכבה.

שים לב לתמונה הנ"ל, יש פה סימן1 עם בוגי רגיל כבוגי ראשון ולמטה התמונה של הבוגי ספורט:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dor.edcomglobal.com/Elad/Mk2%20wheels.JPG]

הנה תמונה שצילמתי ב-LIC 2005 של הסימן 4 ולו בוגי דור ג' עם גימום ובוגי חדש יותר (דור ד'?) שנראה שלא ניתן להמשיך ליסוע איתו לאחר שהגימום נופל:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dor.edcomglobal.com/Elad/Mk4%20wheels.JPG]

אם יש לך תמונות של הבוגי עם הצלעות חיזוק אני מאוד אשמח לראות אותם.

שבוע טוב!
ישן 26-03-2006, 00:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "יוסיפון, בכל התמונות שראיתי..."

שו"ש = שינויים ושיפורים.
ככל הידוע לי במרכבות 2ד אין שינוי בבוגים וכמו שכתבתי למעלה אותם בוגים מותקנים על כל המרכבות שבשרות.
באשר לשו"שים של חיבורי פלטת הגחון, מיגוני רשתות לפתחי יניקה ופליטה ולאופטיקה וכו' אלו שו"שים שנולדו לשטחים ולא משהו שהיה בשימוש בלבנון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר