לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2006, 22:37
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "רמז2"

זה לא הופך ליותר קל.
אולי במלך בחידה הראשונה אתה מכוון למלך הפלות (ACE)? ראשון ועליון זו הפלה ראשונה (עליון=עליונות אווירית)?

בעקבות (אחרי) הסוד (רז) וצמרת העץ (אמיר) מוביל אותי אל שני הטייסים המפילים הראשונים במטוס F16 רז נתן ואמיר נחומי. מתוך רשימת הפלות הבכורה בויקיפדיה:
ציטוט:
(נץ, ברק, סופה) - מטוס קרב אמריקני רב-משימתי, הגיע לישראל בשנת 1980. ב-28 באפריל 1981 הפיל רס"ן רז נתן מסוק מי-8 סורי, מעל לבנון. ב-14 ביולי הפיל אל"מ אמיר נחומי מטוס מיג-21 סורי, מעל לבנון, 15 שנה בדיוק לאחר הפלת הבכורה העולמית של המיראז'. זו הייתה הפלת בכורה עולמית ל F-16.

מפגש נהרות? אתה מדבר על יובל? אולי דלתא (כנפי דלתא???)? אולי מפגש הפרת והחידקל?
רק אל תגיד ששוב אתה חד חידות על הפצצת הכור העירקי (שנעשתה ב7 ביוני 1981 ע"י מטוסי F16 אחרי ההפלה של רז נתן באותו המטוס ולפני ההפלה של אמיר נחומי. ההפצצה נעשתה ע"י שתי רביעיות מטוסים= שתי אחיות, שהיו די חדישים = צעירות, בחיל האוויר).
אם לא היית מכניס את היונקים הייתי כבר מחליט שהתשובה היא מטוס הF16 שבשמותיו בחיא"י נקרא נץ (בעל כנף), ברק וסופה (תופעות טבע).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2006, 07:00
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "הסבר"

בסדר, הבנו שמדובר על שתי טייסות הF16 הראשונות. את זה ידענו כבר קודם...

מ משותף להן?
שזתיהן ברמת דוד.
לבושתי אין לי מושג מי היו שתי הטייסות הראשונות. האפשרויות שלי הן: ט' מגיני הדרום (נדמה לי שהיא זו שקלטה מטוסי נץ אמריקאיים בשנות ה90 ולא את הראשונים, אבל, משום מה אני זוכר שמטוסים שהשתתפו במבצע אופרה משרתים בה), ט' הסילון הראשונה, ט' אבירי הצפון, ט' נשר הזהב (אני כמעט בטוח שזו הטייסת שהוציאה את אחת הרביעיות), ט' ציפור החול וט' הנגב.

אני מתפלא איך לא הכנסת לחידה את זה שהמטוסים יועדו קודם כל לאירן ורק בגלל נפילת השאה הוצעו לישראל 16 חודשים לפני המועד. וש22 מטוסים עוכבו ע"י ממשל רייגן אחרי תקיפת הכור.

ישן 31-03-2006, 07:42
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
כמה תשובות ותיקונים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בסדר, הבנו שמדובר על שתי..."

רז הוא זאב רז ולא רז נתן.

הטייסות שתקפו בעירק היו "אבירי הצפון" ו"הסילון הראשונה"

הראשון והעליון - בסיס רמת דוד, H-7
מיישם את התקנון עם שליט חם וחזק, - לא יודע לאן זה מוביל - דוד המלך? צארלס וממלכת השוקולד (או איך שקראו לזה שהכתב ע"י מתכנן הבסיס?)
מארח בהרמוניה , כמעשה קוסמות - הבסיס ממנו פעלה בעבר טייסת מגע הקסם?
בעלי כנף,יונקי חלב ולא מעט תופעות טבע. - סד"כ המטוסים שפעלו בבסיס? מטאור, דולפין, עטלף, ברק, נץ, להטוטים, ספיטפיירים, ווטור, עייט, (את מי החמצתי?)

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 31-03-2006 בשעה 08:11.
ישן 31-03-2006, 08:05
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "יפה!"

נוב' 1917? הסכם פריז?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצוק
מכיוון שהשקעתי יצירתיות בחידה- הייתי רוצה לבקש פתרון מלא.

ישד לך דרישות גדולות... הדרישה שלי היא קצת יותר צנועה, כמו שכבר כתבתי כמה פעמים: כשאתה מאתגר אותנו עם חידה אתה נדרש לתת קצת יותר מאשר פיתרון של שתי מילים. אנא תן הסבר מקיף וממצה, הפורום נועד לספק ידע ולא חידות היגיון.

ישן 31-03-2006, 08:26
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
נכון
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי m_daniel שמתחילה ב "דוד"

הראשון והעליון - הבסיס הצפוני ביותר (בסיס טיסה. לא הטכני...) + השם כנף 1
מיישם את התקנון עם שליט חם וחזק, - חולק ( עקרון הקומונה,שיתופיות...) שם עם קיבוץ רמת דוד , שנקרא על שמו של רוה"מ אנגליה שחתם על הצהרת בלפור בנובמבר 1917 (זה הרמז האחרון שנתתי) . בנוסף- דוד המלך היה כידוע מלך חם (ג'ינג'י+יצרי מאד) וחזק.

מארח בהרמוניה , כמעשה קוסמות -הבסיס מארח / אירח להטוטים (=מעשה קוסמות+טייסת מגע הקסם)
בעלי כנף(עייט,נץ),יונקי חלב(עטלף,דולפין) ולא מעט תופעות טבע.(ברקים.הרבה ברקים)

***הפתרון- בסיס רמת דוד.***

ועכשיו לתחקיר-
  • האם היה כיף לפתור את החידה?
  • האם הרמז היה מעניין ותורם?
  • האם תרצו עוד חידות כאלו?
  • האם זו חידה "יפה" או חידה "מציקה (מצוק....) ומרגיזה" ?
תודה למתחקרים.

ישן 31-03-2006, 09:06
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
צודק...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תופעות טבע -תוסיף את..."

מדובר בבסיס מעניין מאד.

מלבד היותו השומר הצפוני מול האיום הסורי / לבנוני , הבסיס הגיע לא פעם לכותרות בזכות ארועים יחודיים אחרים - נחיתת הקונקורד ב 1986 ( ????) , יירוט מטוס מנהלים לובי (1986?) וארועים חברתיים שונים עם / לתושבי העמק.

אגב - בבסיס נחתו ראשוני מטוסי ה C ב1987 וה D כמה חודשים אחר כך.לאותם טייסות שקיבלו 7 שנים קודם את מטוסי הנץ A /B
קצת מידע כללי מויקיפדיה :הערות שלי מודגשות

רמת דוד (כנף 1) הוא בסיס טיסה של חיל האוויר הישראלי. הבסיס נמצא בסמוך לקיבוץ רמת דוד בעמק יזרעאל, והוא בסיס הטיסה העיקרי (היחידי)של חיל האוויר באזור צפון מדינת ישראל, עובדה שבעטיה זכה הבסיס לכינוי "חיל-אוויר צפון".

בין השאר, פועלות בבסיס שלוש טייסות של מטוסי הקרב F-16 מדגמי C ו-D: טייסת 109 ("טייסת העמק"), טייסת 110 ("טייסת אבירי הצפון") וטייסת 117 ("טייסת הסילון הראשונה").+ טייסת עטלף

[עריכה]

שדה התעופה הצבאי הוקם על-ידי הבריטים בתקופת המנדט הבריטי בארץ ישראל. שמו המקורי היה "שדה לויד" ע"ש לויד ג'ורג'. - אותו לויד מהצהרת בלפור

ב־22 במאי 1948 הותקף הבסיס ע"י מטוסי חיל האויר המצרי כאשר היה עדיין בסיס בריטי. ב־23 במאי הבסיס עבר לידיים ישראליות.

בין השנים 1956 ו־1958 פיקד על הבסיס עזר ויצמן.

בסיס ח"א רמת דוד זכה בשנת 2003 בפרס המשרד לאיכות הסביבה על מאמציו ויוזמותיו המקוריות לשמירה על הסביבה, למניעת שפיכת דלקים לקרקע ולשימור פנינת הטבע.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר