לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2006, 14:30
  סרג'יו סרג'יו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.05
מאותה סיבה שלא יגידו לך שמות בכירים במוסד ובשב"כ.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "שאלה על הסודיות בצבא"

העיניין זה לא רק חטיפה, כשיש לך שם אתה יכול לעשות הכל: למצוא כתובת, טלפון והכל...., מה גם שיש פה עניין כבד של בטחון אישי ובטחון שדה.
עכשיו בקשר לשאלת לדרגות הגבוהות. קודם כל זה לא נכון מה שכתבת. הבא נבהיר כמה דברים:
1. הרמטכ"ל הוא דמות יצוגית, כלומר חלק מתפקידו זה להיות נציק הצבא והמפקד הכללי ולכן אין סיבה להסתיר את שמו. (אגב- מקום מגוריו לא ידוע, כמו כן מספר הטלפון שלו...)
2. ישנם אלופים ואלמ"ים למניהם שכן מסתירים את שמותיהם בגלל תפקידם הבכיר והרגיש. לדוג': מפקד יחידת איסוף מודיעין ביחידה 8200....

נערך לאחרונה ע"י סרג'יו בתאריך 31-03-2006 בשעה 14:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2006, 18:51
צלמית המשתמש של nimer
  nimer nimer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.05
סימני הזמן

בעבר, כל מידע בטחוני, כולל שמות בעלי תפקיד, היה סודי.
אולם, כל חייל צריך להכיר את שרשרת הפיקוד אליה הוא שייך, בפרט את שמות מפקדיו. מאחר והגיוס לצה"ל הוא חובה, שמו של הרמטכ"ל ידוע בציבור מיום הקמתו.
לאחר מלחמת ששת-הימים הפכו מפקדי הצבא לסלבריטאים, והיו מוזמנים לאירועים נוצצים אליהם היו מגיעים במדים. פרסום שמם של מפקדי השדה היה חלק מיחסי הציבור של המדינה.
הטיעון של זכות הציבור לדעת מי האנשים אשר המדינה מעמידה לנהל את בטחונו הוא טיעון חדש יחסית (ומוצדק לטעמי). לאור טיעון זה הוסר החסיון מעל שמם של ראשי השב"כ, המוסד, המלמ"ב לפני מס' שנים (שמות סגניהם עדיין חסויים).
כיום אין אף אלוף בצה"ל ששמו חסוי. בתקופת דן חלוץ כמפקד חיל האויר הוחלט גם לפרסם את שמם ופניהם של קציני החיל מדרגת אל"מ ומעלה, כמקובל בחילות היבשה (שוב, מהלך יחצ"ני הראוי למאה ה-21, כולל העברת קורות חיים לדובר צה"ל).

יצויין כי גם במדינות מערביות אחרות זהות ראשי השירותים החשאיים ומפקדי הצבא היתה חסויה, ואילו היום הם זמינים לציבור (כולל קו"ח) דרך מערכות הדוברות של גופים אלה.
ישן 01-04-2006, 14:01
  tktk tktk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.06

סודיות משמשת לתכלית בטחונית רק לעיתים נדירות.

בד"כ משמשת הסודיות למטרות הבאות:
1. סיכול אפשרות לביקורת ציבורית על אופן התנהלות (שאינו תקין תמיד, כידוע).
2. יצירת סמל סטטוס וקבוצת סטטוס של "יודעי דבר" על-מנת לזכות ביוקרה מהסביבה

שימו לב שהסתרת העיניים לא מונעת ממי שמכיר את הטייס לזהות אותו בקלות. ההסתרה נעשית על-מנת להעצים את יוקרתו של הטייס בקרב מכריו. גם אני ראיתי לא פעם טייסים עם כנפי טיס בקניון עזריאלי (כנראה מגיעים מהקריה). גם לוחמים ביחידות מובחרות מסתובבים בציבור עם סיכות היחידה ענודות על החזה.

דוגמה נוספת היא זהותו של ראש להק מודיעין. רלמד"ן הוא הקצין היחידי במטה חיל האוויר שזהותו אינה נחשפת. לצורך ההשוואה, זהותו של קצין מודיעין ראשי (חלמיש יובל כיום), מקבילו באמ"ן בדרגת תא"ל, וכמובן זהותם של ראשי השירותים החשאיים נחשפים ברבים. ואגב, הרלמד"ן הנוכחי הוא תא"ל רם שמואלי, מי שהיה מפקד בסיס רמת דוד. שמו נחשף כבר ביולי 2004, סמוך מאוד למועד כניסתו לתפקיד, כאשר ביקר בארצות הברית.

שמואלי התארח בבית ספר התיכון "פרוזדור" וב-JINSA, והזדהה כרלמד"ן.

ראו כאן: http://www.prozdor.org/yomrishon/111404.pdf, עמוד שני, פסקה שמאלית:

Brig.Gen.Ram Shmueli is the newly appointed head of
the Israeli Airforce Intelligence Corps and former commander of Ramat
David Air Force Base.

ופירסום נוסף כאן:
http://www.jinsa.org/articles/artic...,2166,1722,2680

פיסקה שנייה מהסוף:

The newly appointed head of the Israeli Air Force’s Intelligence Corps, Brig. Gen. Ram Shmueli, was hosted by the JINSA delegation on Tuesday evening, July 20. After a dinner, Gen. Shmueli discussed the U.S.-Israeli strategic partnership and the Israeli Air Force role in Israel’s fight against Palestinian terrorists.

בפרסומי חיל האוויר בישראל, מזוהה שמואלי רק כ"תא"ל ר". כמובן שאין שום הגיון פרקטי ואף לא צורך בטחוני בהסתרת זהותו. מה גם שלא קשה לגלות את זהות רלמד"ן על-ידי תחשיב אלימינציה פשוט (כמה טייסים תאל"ים כבר יש?).

דוגמה נוספת היא הטישטוש המגוחך של פני החיילים באתר חיל המודיעין. וחיילות שט"ל המופיעות באתר חיל האוויר עם גבם למצלמה ומזוהות כרב"ט מ' וסמלת ש'.

נערך לאחרונה ע"י tktk בתאריך 01-04-2006 בשעה 14:07.
ישן 01-04-2006, 14:59
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי tktk שמתחילה ב "סודיות משמשת לתכלית בטחונית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tktk
סודיות משמשת לתכלית בטחונית רק לעיתים נדירות.

בד"כ משמשת הסודיות למטרות הבאות:
1. סיכול אפשרות לביקורת ציבורית על אופן התנהלות (שאינו תקין תמיד, כידוע).
2. יצירת סמל סטטוס וקבוצת סטטוס של "יודעי דבר" על-מנת לזכות ביוקרה מהסביבה
.

כל עניין הסודיות כתכלית בטחונית הוא אכן בעיתי ולעיתים משתמשים בסיבות "סודיות" על מנת להצדיק ענינים אחרים, אבל וזהו אבל גדול, השטויות שכתובות כאן אינן מדויקות ולו במעט.
הצצה קטנה להיסטוריה של חיל האויר תגלה שבמשך שנים רבות (לפני המלחמות הקשות..) היו מפרסמים את תמונות הטייסים ללא כל הסוואה או טשטוש, רק בעקבות הלקחים של החוזרים מן השבי הוחלט להפסיק את העניין הזה..
ולכן... הסיבה שלא מפרסמים את תמונות ושמות הטייסים היא אך ורק עניין סכנת הנפילה בשבי (חס וחלילה) , אם החוקרים אינם פרטים על האדם שהגיע לידיהם, זה הופך את חיהם ליותר קשים ואת חייו של השבוי ליותר קלים (וזה יכול למנוע התאוריה מעבר של סודות מסוימים לידי האויב..).
בקיצור TKTK אתה לא רציני...
אמיל.
ישן 01-04-2006, 15:27
  tktk tktk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=tktk]סודיות משמשת..."

טישטוש הפנים הוא בד"כ קל ביותר. אם חס וחלילה יפול טייס בשבי לא יהיה זה קשה מדי לחוקרים לעבור על הפרסומים של טייסים בתקשורת ולגלות את הטייס שבידיהם, אם הופיע באחד מהם. מה גם שלא ברור לי איך הסתרת זהות טייס תקשה על חוקריו. זה ממש לא משמעותי. אם באמת היה חשש מזיהוי הטייס היו משחירים את דמותו לחלוטין ולא עושים איזה טישטוש עלוב, כזה שמאפשר למכריו לזהות אותו.

ומדוע טייסים ולוחמים מיחידות מובחרות מסתביבים עם סמלי הסטטוס שלהם ענודים על החזה, כשעוברי אורח יכולים לצלם אותם? הרי הם יכולים להסיר את הסיכות כשהם יוצאים מהבסיס.

ומה התירוץ להסתרת זהות רלמד"ן למשל מהציבור הישראלי, כאשר בה בעת הוא מופיע בחו"ל ומזדהה בשמו ובתפקידו?
ישן 01-04-2006, 15:38

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי tktk שמתחילה ב "טישטוש הפנים הוא בד"כ קל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tktk
טישטוש הפנים הוא בד"כ קל ביותר. אם חס וחלילה יפול טייס בשבי לא יהיה זה קשה מדי לחוקרים לעבור על הפרסומים של טייסים בתקשורת ולגלות את הטייס שבידיהם, אם הופיע באחד מהם. מה גם שלא ברור לי איך הסתרת זהות טייס תקשה על חוקריו. זה ממש לא משמעותי. אם באמת היה חשש מזיהוי הטייס היו משחירים את דמותו לחלוטין ולא עושים איזה טישטוש עלוב, כזה שמאפשר למכריו לזהות אותו.

ומדוע טייסים ולוחמים מיחידות מובחרות מסתביבים עם סמלי הסטטוס שלהם ענודים על החזה, כשעוברי אורח יכולים לצלם אותם? הרי הם יכולים להסיר את הסיכות כשהם יוצאים מהבסיס.

ומה התירוץ להסתרת זהות רלמד"ן למשל מהציבור הישראלי, כאשר בה בעת הוא מופיע בחו"ל ומזדהה בשמו ובתפקידו?

איך הסתרת זהות טייס תקשה על חוקריו? נו באמת, תשתמש בדמיון או שתשאל מישהו שנפל בשבי או מישהו שמבין, לי אין כוח להסביר למי שכותב שטויות ורק אחר כך נזכר לשואל את השאלות..
מדוע הם יוצאים מהבסיס עם האותות, כי הסיכוי שיצלמו אותם- שהם לא ישימו לב שמצלמים אותם- שמי שמצלם אותם הוא גורם אויב- שהגורם הזה יעביר את התמונות לגורמים בחו"ל -ואחר כך שהם יפלו בשבי אצל אותם גורמים הוא בין נמוך מאוד ל0. לעומת זאת, צילום שמתפרסם במדיה האזרחית מגיע ב100% לידיים של כל הגורמים בחו"ל.
אז התשובה לשאלתך (ואני לא יודע למה אני עונה לך...) היא ההבדל בין 2% ל 100%.
לגבי רלמד"ן, לא יודע את התשובה אז אני לא אכתוב סתם, אבל אני משער שיש סיבה הגיונית שחשבו עליה (גם אם היא לא שיא הגאונות היא בטח תשובה סבירה..).
ממליץ שתתחיל להיות יותר רציני (זאת אומרת, קודם תברר עובדות ותשאל שאלות, ורק אחר כך תכתוב את התגובות..).
אמיל.
ישן 01-04-2006, 16:03
  tktk tktk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=tktk]טישטוש הפנים הוא..."

ניקח לדוגמה טייס F-16 שהופיע בטלוויזיה לפני מספר חודשים ואמר משהו בסגנון של: "אנחנו ערוכים לכל פעולה אפשרית" בהתייחסו לאיום האיראני. איזה נזק היה נגרם אם היו רואים את פניו ושמו? הטייסים נושאים עליהם תעודות צ"א, אם נפל בשבי אין שום דרך או הגיון בהכחשת העובדה שהוא טייס ישראלי (מטוס התרסק, צריך להחליף שבויים...). אם חלילה אותו טייס שהופיע בטלוויזיה ייפול בשבי, מה כבר יכולים להפיק חוקריו מהופעתו בטלוויזיה?

לא ברור לי כיצד החלטתה שמדובר דווקא ב-2%. היום כשיש מצלמות בסלולרי או סתם מצלמות קטנות, זאת לא בעיה עבור מי שרוצה לצלם טייסים לחכות במקום ציבורי ולצלם טייסים מבלי שיבחינו בכך. אבל נשאלת השאלה למה שיטרחו בכלל לעשות זאת? ואפילו אם הסיכון הוא נמוך, ניתן לבטלו בקלות ע"י הסרת הסיכות בציבור.

ד"א, דברי לגבי הסיבות לסודיות היו כלליים, ולאו דווקא לגבי הסתרת זהותם של חיילים בתקשורת.

ועוד דבר, שאלותי הם רטוריות, ואני עומד מאחורי דברי בעניין הסודיות. אם יש לך תשובה טובה אתה מוזמן לענות, אם לא תחסוך ממני את "ההמלצות" שלך.

נערך לאחרונה ע"י tktk בתאריך 01-04-2006 בשעה 16:07.
ישן 01-04-2006, 15:32
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
גם בחייל הירוק לא חסרים מקרים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי tktk שמתחילה ב "סודיות משמשת לתכלית בטחונית..."

לדוגמה בעיתונים תמיד יטשטשו פנים של חיילים מפלס"רים, ולא יכתבו את שם מפקד היחידה וכו'...
לעומת זאת במקרה (נשבע לכם שבמקרה) ראיתי תכנית של יהורם גאון, שבו הם עשו ביקור בפלס"ר גולני ובין השאר ראיינו מפק"צים עם שמם המלא ללא תשטוש, ובנוסף לכך גם דיברו עם מפקד היחידה כנ"ל עם שם מלא וללא טשטוש.

אני חושב שהרבה מזה זה סתם בשביל ה"וואסח" של אותה יחידה - אם מטשטשים אותנו אז אנחנו נחשבים...
הרי אין באמת סיבה לטשטש את הפנים של לוחם X מעורב צנחנים לדוגמה...

המקרים היחידים שאני יכול לחשוב עליהם שזה רלוונטי זה ליחידות שפועלות בעומק מדינות אויב, ואז למקרה שיפלו בשבי הם יוכלו להכחיש שהם מישראל...
ישן 01-04-2006, 21:10
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
זה לא כזה בדיחה בוא אני אסביר לך משו...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "כל זה בדיחה"

כשחוקרים אותך תחת עינויים ואתה לא רוצה לגלות דברים חשובים.. מן הסתם שתהיה חייב לגלות את הדברים הפחות חשובים אין אחד שלא מדבר בשבי וחוזר חי אז הפרטים הלא חשובים האלה כמו הדרגה שלו השם שלו הטייסת בה הוא מוצב נותנות לו זמן הוא יכול לתפור לעצמו סיפור כיסוי אני ידעתי רק על מערכת א,ב אני לא שמעתי על מערכת ג
ובמלחמה כוללת תאמין לי שלמודיעין הסורי\המצרי\האיראני יש הרבה על הראש וחקירת שבוי שטוען שהוא יודע על מערכת א וב אבל לא על ג סביר להניח שיפסיקו לענות אותו ויתרכזו באנשים אחרים.. מומלץ לקרא את הספר על האס אי אס במדבר העיראקי כדי להבין כמה זה עזר להם שם...
ישן 01-04-2006, 21:14

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "זה לא כזה בדיחה בוא אני אסביר לך משו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שולה מוקשים
כשחוקרים אותך תחת עינויים ואתה לא רוצה לגלות דברים חשובים.. מן הסתם שתהיה חייב לגלות את הדברים הפחות חשובים אין אחד שלא מדבר בשבי וחוזר חי אז הפרטים הלא חשובים האלה כמו הדרגה שלו השם שלו הטייסת בה הוא מוצב נותנות לו זמן הוא יכול לתפור לעצמו סיפור כיסוי אני ידעתי רק על מערכת א,ב אני לא שמעתי על מערכת ג
ובמלחמה כוללת תאמין לי שלמודיעין הסורי\המצרי\האיראני יש הרבה על הראש וחקירת שבוי שטוען שהוא יודע על מערכת א וב אבל לא על ג סביר להניח שיפסיקו לענות אותו ויתרכזו באנשים אחרים.. מומלץ לקרא את הספר על האס אי אס במדבר העיראקי כדי להבין כמה זה עזר להם שם...

שולה מוקשים בהחלט בכיוון, זה העיקרון אבל זה קצת יותר מסובך.
atlantix לעומת זאת לא ממש מבין את העניין.
לא נורא.
אמיל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר