לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2006, 10:53
צלמית המשתמש של ריבולבר
  ריבולבר ריבולבר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
כוח צה"ל ירה למוות בראש התנזים בבית לחם

יום שני, 3 באפריל 2006, 11:34 מאת: עמוס הראל ואלי אשכנזי, הארץ

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mad.walla.co.il/w/18-200/208723-18.jpg]

(צילום ארכיון: רויטרס)

ראאד עביאת שהיה מבוקש בשל מעורבותו ברצח שני ישראלים, נורה כשניסה להימלט מהחיילים שכיתרו את הבניין בו הסתתר

חיילי יחידת המסתערבים "דובדבן" הרגו הלילה בבית לחם את ראאד עביאת, מבוקש בכיר הפתח, שלטענת השב"כ שימש כראש התנזים בעיר. עביאת, שהיה חמוש ברובה מסוג אם-16, נורה כשניסה להימלט מחיילים שכיתרו את הבניין בו הסתתר. מאוחר יותר התגלה על גופו מטען ובדירתו נמצא אקדח. מירי החיילים נפצע גם מבוקש אחר, ראאד אבו-ג'ורא, ששימש כסייען של עביאת.

עביאת היה מבוקש בישראל מזה כחמש שנים. ישראל ייחסה לו מעורבות ברצח שני ישראלים: אבי בועז, שנכנס בינואר 2002 לעיירה בית סחור ורפ"ק משה דיין שנורה במרץ 2002 ליד מנזר מרסבא, ממזרח לבית לחם.

במהלך פעילות שגרתית של צה"ל בגדה המערבית, נעצרו הלילה 13 מבוקשים, ביניהם שתי נשים. בעת מעצרו של פעיל פתח בשכם, נפתח אש לעבר כוח צה"ל. הכוח השיב אש לעבר מקורות הירי ואיש לא נפגע. בכפר ביר אל-באשא, מדרום לג'נין, נעצרו שלושה מבוקשים פעילי הג'יהאד האיסלאמי.

בכפר סאלם, מזרחית לשכם, נעצרו שתי מבוקשות של הג'יהאד האיסלאמי. בסריקה שנערכה בביתן התגלה רובה מסוג טראבין. בבית פוריק וברוג'יב נעצרו חמישה מבוקשים פעילי תנזים.

מנחם בגין, נוב' 1977.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2006, 22:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "כוח צה"ל ירה למוות בראש התנזים בבית לחם"

ההרוג הוא ראא'ד מחמד חסין עביאת, ראש ארגון 'התנזים' בבית-לחם. לאחר שזוהה עביאת כשהוא חמוש פתחו הכוחות לעברו באש, והרגו אותו. על גופתו נמצאו רובה מסוג M-16, ומטען מאולתר. בסריקות שערך הכוח בבית בו הסתתר נמצא אקדח.

עביאת מבוקש משנת 2001 בשל מעורבותו בפיגועי ירי רבים בגזרת בית לחם ולעבר השכונות היהודיות הגובלות עם העיר, הר-חומה וגילה. בין השאר רצח ביריות את אבי בועז ז"ל, ב-15 בינואר 2002, בזמן שנסע במכוניתו באזור בית סאחור, וכן בהריגת רב-פקד משה דיין ז"ל, קצין משטרה אשר נורה ממארב של עביאת וחבריי חולייתו, בעת שרכב על אופנוע בסמוך למנזר מרסבא, מזרחית לבית לחם, ב-2 במרץ 2002.

בבניין בו שהה עביאת הסתתר גם ראא'ד סלימאן חסין חליל אבו ג'ורה, מבוקש פעיל תשתית 'תנזים' בבית לחם וסייענו הקרוב של עביאת. אבו ג'ורה נפצע באורח קל בעת המעצר והועבר לקבלת טיפול רפואי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר