לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2006, 14:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "משקפות 20x120 ...."

1. כן.
2. אני לא בטוח למה אתה מתכוון, אבל אני מכיר משקפת בהגדלה דומה.

אין לי תמונות 'צטערת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-04-2006, 18:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "יפה ותודה + ושאלות נוספת..."

זכור לי התקן לאמר"לים למשקפת 20X120. הבנתי שניתן בעזרתו להתקין סוגים שונים של מכשירים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-04-2006, 19:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "וזאת בדיוק השאלה..."

לא תקני - השימוש היה ב- ITT הזכור לטוב, ואאל"ט גם ה"עדי" יכול להתיישב. אני עכשיו מנסה להשיג 2 התקנים כאלה בנרות....
לטובת השימוש הוצאו העייניות.

ישן 06-04-2006, 19:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ניקוס שמתחילה ב "יש תקני גם תקני, אמנם לא..."

תשמע, באין טרמי, מא"כ ימלא את המשימה בצורה מצויינת, כפי שנוכחתי בעבר - ואי לכך אני עדיין מחפש מתאם כזה - פרטים יתקבלו בברכה (מספר מק"ט ולמי לפנות), אם נוח לך, גם בפרטי.

ישן 05-04-2006, 00:12
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
לגמרי שכחתי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "יפה ותודה + ושאלות נוספת..."

גם אני צילמתי בהצמדה של המצלמה לעינית המשקפת. הנה התמונות שהעליתי לסיפור השרות שלי (מבטיח להמשיך אותו מתישהו), בתמונה התחתונה מצולם בדיוק אותו נוף כמו בתמונה העליונה רק דרך משקפת 120X20:
ו.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אזור הירי. התמונה צולמה מתוך מוצב הדר, מעט גבוה ומזרחה יותר מעמדת הטנק (העמדה נראית בתמונה) ולכן הבתים אינם מתלכדים. ליחצו על התמונה כדי לקבל אותה גדולה יותר וללא כיתוב. התמונה הבאה צולמה מאותו המקום דרך משקפת 120X20. השטח הבהיר בתמונה למעלה הוא השטח שנראה דרך המשקפת:
ליחצו על התץמונה כדי לקבל אותה גדולה יותר.

התמונות צולמו במצלמת פוקט פשוטה (עוד לפני הופעת המצלמות הדיגיטליות). פשוט הצמדתי את המצלמה לעינית המשקפת וקיוויתי לטוב.

לגבי דרכי צילום דרך המשקפת - האם אפשר להציע שימוש במנסרה, המנסרה תקרין את התמונה הצידה (ומשם אפשר להלוליך אותה באמצעות CCD) ולא תפריע (כמעט) לתצפית דרך העיניות.

ישן 03-04-2006, 20:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
הנה הסבר שנכתב בעבר ע"י weinman
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי roeis01 שמתחילה ב "הגדלה של 120 - ז"א שאני רואה מנתניה עד באר שבע?!!"

בפורום הישן

עינית ועוצמית
העינית (OCULAR) היא העדשה הקרובה לעין. העינית מגדילה את הבבואה המגיעה מהעוצמית לאחר שעברה דרך מערכת המנסרות. העינית בנויה מ 3-6 אלמנטים אופטיים שונים.
הגדלה, פירושה המעשי הוא, כמה קרוב נראה האובייקט לצופה. כל משקפת מוגדרת בעזרת צמד מספרים, לדוגמא, 7X50. המספר השמאלי 7, מבטא את עוצמת ההגדלה, פי-7. אם מסתכלים על אובייקט המצוי במרחק של 700 מטר, הרי עם משקפת המגדילה פי-7 נדמה שהאובייקט מצוי רק 100 מטר מאיתנו.
עוצמת הגדלה רבה יותר אינה בהכרח טובה יותר. בחירת עוצמת הגדלה תלויה במספר משתנים. משקפות בעלות הגדלה של למעלה מפי-10 נוטות להיות גדולות וכבדות. הגדלה רבה יותר, משמעותה צמצום שדה הראייה, הקטנת הבהירות, הגדלת השפעות אטמוספריות על כושר ההפרדה והקטנת Eye Relief.
מקובל להסכים שמשקפות בעוצמת הגדלה של פי-7 או פי-8 נחשבות נוחות יותר לייצוב בעזרת ידיים לאדם הממוצע. משקפות עם הגדלה של פי-10 זקוקות לידיים יציבות במיוחד. מעל עוצמת הגדלה של פי-10 מומלץ שימוש בחצובה.
העוצמית (OBJECTIVE) היא העדשה הגדולה במשקפת וממדיה נמדדים במילימטרים. לדוגמא: במשקפת 7X50 המספר הימני, 50 הוא הקוטר במ”מ של עדשת העוצמית.
מטרת העוצמית לכנס אור וליצור בבואה חדה של האובייקט הנצפה. ככל שקוטר העוצמית גדול יותר, כך יותר אור יחדור למשקפת, בהירות הבבואה תגבר ופרטי האובייקט יראו ברורים וחדים יותר.
ככל שתנאי התאורה בעת הצפייה יהיו קשים יותר, כך השפעת גודל העוצמית על איכות הבבואה תהיה רבה יותר.
לפי נוסחת חישוב שטח מעגל הרי, למשקפת 7X50 יכולת כינוס אור הגדולה פי-2ממשקפת 7X35, ויכולת כינוס אור הגדולה פי-4 ממשקפת 7X25.
לעדשת העוצמית השפעה גם על חדות התמונה או הרזולוציה. ככל שקוטר העוצמית גדול יותר גדלה הרזולוציה, ועימה היכולת להבחין בפרטים קטנים יותר באובייקט הנצפה.
במרבית המשקפות בנויה עדשת העוצמית משתי עדשות המודבקות אחת לשניה. כל חלק עשוי מסוג אחר של זכוכית בכדי לצמצם עיוותי אור וצבע.
במשקפות קומפקטיות קוטר העוצמית נע בין 20 ל 25 מ"”מ.
במשקפות שדה בינוניות קוטר העוצמית נע בין 30 ל 35 מ"”מ.
במשקפות שדה גדולות קוטר העוצמית נע בין 40 ל 56 מ”"מ.

שיטה טובה להמחשת יחסי הגומלין בין עוצמת ההגדלה לקוטר העוצמית היא צפייה במשקפת זום. במשקפת זו עוצמת ההגדלה משתנה יחסית לקוטר עוצמית גבוה. ולכן ככל שנגדיל את עוצמת ההגדלה נראה ירידה משמעותית בבהירות הבבואה.

הכתוב לעיל נלקח מתוך מערך הדרכה שנכתב ע"י החתום עבור לקוח מסחרי.

ותמונה משלי, משקפת 20X120 בעמדת תצפית בחרמון:

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 03-04-2006 בשעה 20:22.
ישן 05-04-2006, 04:41
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
יין ישן נושן... עד 120 ....!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "משקפות 20x120 ...."

Offerd העלה כאן תמונה של לייל מגדוד 79 לצד משקפת 20x120 מלפני 33 שנים....

נו אז אם נגענו ב"יין ישן נושן" הרי לפניכם שתי תמונות שצולמו לפני 37 שנים.... במלחמת ההתשה בתעלה. ואני "מאתגר" כאן כל חבר - אם יש ביניכם "זקנים יותר..."

הסיפור מאוחרי התמונות - מאי 1969, מלחמת התשה לאורף כל החזית המצרית. פשיטות קומנדו מצרי, מיקושים, תקיפות לאורך כל הגיזרה (163 ק"מ אורכה). הרוגים רבים בצידנו. יום ולילה. גם בצידם. ה"מבצעית" של סיירת חטיבה 7 מורדת לסיני. צוותים מתפרסים לתצפיות ארוכות טווח בשני שטחים שולטים (איירתי את המפה שלהלן. קוד יופיטר לא היה אז הקוד אולם זו המפה שיחידה שברשותי...
1 - תצפית ארוכת טווח ממומקמת על "כתיב אל חיל" וצופה על קו התעלה בגיזרההמרכזית המסומנת בתמונה שמול ציר טאסה. אגב - כתיב-אל-חיל נודעה לימים (במלחמת יוה"כ) כמתחם בעייתי מאד לכוחותינו ושמו ביוה"כ... "חמוטל".

2 - תצפית שנייה ממוקמת מול הגרה הדרומית על ציר הג'ידי, במתחם בשם "בסיס תחמושת".

הצפיות עובדות יום ולילה. ביום בעזרת משקפות 20X120 בלילה באיתור "יציאות" של מרגמות וארטילריה מצרית בעזרת... מכבירי אור כוכבים (דור א' - רבותי !!!!).

וכך זה נראה:

באיחולי עד 120......
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:54

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר