לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2004, 13:24
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
הרב דרוקמן: אינני מעוניין במשכורת הטבולה בדם יהודים

הרב דרוקמן: אינני מעוניין במשכורת הטבולה בדם יהודים
עם ישראל מקבל דוגמא למופת מה משמעות של רב בישראל. בהודעה שהוציא הגאון הרב דוד מאיר דרוקמן רבה של קרית מוצקין נאמר: "אם הסדרת תשלום המשכורת וכיו"ב כרוכה בתמיכה בממשלה, אשר משמעות התמיכה בממשלת זדון זו - ביצוע תכנית "ההתנתקות" - קרי, תמריץ לטרור והעמדת כל תושבי ארצנו הק´ בסכנת חיים ע"י קירוב הקאסמים לתוככי הארץ – מוותר הרב דרוקמן על המשכורת שאמורה להיות מוסדרת באמצעות "שיקום המועצות הדתיות" ע"י המפלגות החרדיות תומכות ממשלת הזדון. "אינני מעוניין במשכורת הטבולה בדם יהודי".

בתגובה להודעת חברי הכנסת החרדיים כי ינצלו את כניסתם לממשלה "כדי לשקם את המועצות הדתיות", מגיב הרב דוד דרוקמן רב העיר קרית מוצקין ומראשי עמותת "פקוח נפש", כדלהלן;

אמנם מצב המועצות הדתיות הוא בכי רע. בעירנו קרית מוצקין מתפקדת המועצה הדתית במצב של מצור וחנק, כאשר כמעט אפילו אין אפשרות לרכוש בולים למכתבים. גם נושא משכורת הרבנים לא הוסדר עדיין זה כמחצית השנה (ובהחלט מגיע על כך "תודה" לממשלת הליכוד-מפד"ל-שינוי).
ביחס עם זאת, מודיע הרב דרוקמן, כי עם כל הקשיים בגין אי קבלת משכורת מסודרת (והדברים הגיעו עד כדי נטילת הלוואות לצורך התיפקוד היומיומי),

"אם הסדרת תשלום המשכורת וכיו"ב כרוכה בתמיכה בממשלה, אשר משמעות התמיכה בממשלת זדון זו - ביצוע תכנית "ההתנתקות" - קרי, תמריץ לטרור והעמדת כל תושבי ארצנו הק´ בסכנת חיים ע"י קירוב הקאסמים לתוככי הארץ – מוותר הרב דרוקמן על המשכורת שאמורה להיות מוסדרת באמצעות "שיקום המועצות הדתיות" ע"י המפלגות החרדיות תומכות ממשלת הזדון. "אינני מעוניין במשכורת הטבולה בדם יהודי".

sos israel

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2004, 15:34
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
ידעתי שתגיע בריצה להכשיר את השרץ - כדרכך...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "תמיד אפשר לסמוך על נכונות דבריך"

התגובה המטופשת והדמגוגית שלך רק מוכיחה איזה פער נפער בין שני חלקי העם.

אבל לפני שאגיד לך עוד כמה מלים מה אני חושב עליך ועל רבך, אני מסקש להבהיר שאני לא התלוננתי שהוא מקבל כסף מהמדינה. מי שעובד בשרות המדינה - זכאי לתשלום.

הבעיה היא שגם הרב וגם אתה, אין לכם גבול. או כמו שאפשר לומר באירוניה אין לכם אלהים. לקרוא לכספי התקציב שמבוסס על מיסי עם ישראל "כסף טבול בדם" זאת נבזות מחליאה. אבל מעבר לכך המחווה של הרב היא ריקה מכל תוכן. אי אפשר "לוותר" על שכר בשרות המדינה, וה"רב" החכמולוג יודע זאת היטב. מה שכן אפשר לעשות זה - להתפטר - ויפה שעה אחת קודם. אם יתפטר יוכל לדבר סרה בממשלה, וגם זה בגבולות שמציב החוק.

הנסיון הנואל שלך, לשרבב את ההלכה לכל דיעה פוליטית דשאתה מביע, הוא גול עצמי בכל הצהרה כזאת. מי שמשווה את ההלכה לפוליטיקה גם מזמין כלפיה את אותו יחס. שלא לדבר על התהיה מי שם את הפנאט המתלהם מהקריות ואותך לקבוע מהי ההלכה בעניין כזה? גם אתה קיבל משה מסיני ונתנה לזקנים וכו וכו'?

ישן 15-12-2004, 16:16
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אינני זוכר שהכשרתי אותך או את דבריך:-)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ידעתי שתגיע בריצה להכשיר את השרץ - כדרכך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
התגובה המטופשת והדמגוגית שלך רק מוכיחה איזה פער נפער בין שני חלקי העם.
אם להתעלם מסגנונך המטופש יש פה מידה מסויימת של צדק.

ציטוט:
אבל לפני שאגיד לך עוד כמה מלים מה אני חושב עליך ועל רבך, אני מסקש להבהיר שאני לא התלוננתי שהוא מקבל כסף מהמדינה. מי שעובד בשרות המדינה - זכאי לתשלום.

הבעיה היא שגם הרב וגם אתה, אין לכם גבול. או כמו שאפשר לומר באירוניה אין לכם אלהים. לקרוא לכספי התקציב שמבוסס על מיסי עם ישראל "כסף טבול בדם" זאת נבזות מחליאה.
לא נבזות יש פה אלא התחסדות מצידך -
באמת תודה רבה על אישור התשלום לרב אם שאר הרבנים ירצו אישור למשכורתם אפשר לפנות אליך בפרטי?
כאשר הכסף טבול בדם אז הוא כזה אפשר לקרוא לו "עזרה למועצות הדתיות" אפשר ליפות את הדברים בכל מיני צורות אבל מה לעשות זה לא משנה את העובדות.

ציטוט:
אבל מעבר לכך המחווה של הרב היא ריקה מכל תוכן. אי אפשר "לוותר" על שכר בשרות המדינה, וה"רב" החכמולוג יודע זאת היטב. מה שכן אפשר לעשות זה - להתפטר - ויפה שעה אחת קודם. אם יתפטר יוכל לדבר סרה בממשלה, וגם זה בגבולות שמציב החוק.
להתפטר ולתת את התענוג לך ולשכמותך ? אני לא חושב!
מאיפה לך שאי אפשר לוותר?
אפילו אם אי אפשר אפשר לתרום את הכסף וכו'.
השימוש הכי טוב בכסף יהיה לדעתי לתרום אותו לקמפיין נגד הגירוש.

ציטוט:
הנסיון הנואל שלך, לשרבב את ההלכה לכל דיעה פוליטית דשאתה מביע, הוא גול עצמי בכל הצהרה כזאת. מי שמשווה את ההלכה לפוליטיקה גם מזמין כלפיה את אותו יחס. שלא לדבר על התהיה מי שם את הפנאט המתלהם מהקריות ואותך לקבוע מהי ההלכה בעניין כזה? גם אתה קיבל משה מסיני ונתנה לזקנים וכו וכו'?
והנסיון שלך לדחוף את ההלכה למרתף בכל פעם שלא מוצא חן בעיניך מה שהיא אומרת על מסירת שטחי ארץ ישראל לידי האוייב הוא הוא הנואל.
בקשר למשה יהושע וזקנים - לא כדי לך לערב אותם - ידך תצא על התחתונה במקרה זה.
בטח בתנ"ך שלך משה בכלל היה עם המרגלים לא נגדם.

ישן 15-12-2004, 16:43
צלמית המשתמש של Big Joe

לך לרקוד על הדם עם המטורךף ממוצקין
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אינני זוכר שהכשרתי אותך או את דבריך:-)"

אתה ורבך מעוררים בחילה. המדינה הזאת הוקמה ע"י יהודים ציונים חילוניים כמדינת חוק. זאת זכותך לחלום על מדינת הלכה, זאת אינך זכותך לנסות לכפות את מה שאתה מכנה הלכה לתוך המשחק הפוליטי הדמוקרטי.

אתה אפיו לא מבין איך חזרה על הטפשות של "ויתור על הכסף" מגלה את ערוות הפוליטיקה הדתית. כל מה שאתה מבין ביחסי אזרח עם המדינה הוא כסף שאפשר לחלוב ממנה. ואם ה"רב" ממוצקין מקריב את משכורתו "על קידוש השם", זהו קרבן דמים (הוא ויתר על הדמים... ) שמתיר לו להשתלח במעבידו? תשכח מזה. אם ימשיך כך, לא יתפטר הוא יעוף. היחסים בין עובד מדינה והמדינה כוללים גם נאמנות, לא רק כסף. (אבל זה מושג נעלה מדי בשביל שראש של פוליטרוק דתי יבין זאת).

ולבסוף תרשה לי להביע את זלזולי העמוק והמתמשך בהערות המתנשאות שלך לגבי "משה והזקנים" והתיחסויות שלי קודמות לתרבות היהודית. אתה פוץ מתנשא וראינו כבר את יכולתך להציף את המסך בערימה של פסוקים ודברי חכמים, אשר למרבה הגיחוך היו לחלוטין בלתי רלוונטיים.

אני מציע לך גם לנסות להתיחס לדברים עצמם. משפט מטומטם כמו "באמת תודה רבה על אישור התשלום לרב אם שאר הרבנים ירצו אישור למשכורתם אפשר לפנות אליך בפרטי?" רק מראה עד כמה חסרו לך נימוקים של ממש.

ישן 15-12-2004, 17:03

אויש איזה סלט עשית:
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "לך לרקוד על הדם עם המטורךף ממוצקין"

מי דיבר פה על מדינת הלכה?
בסה"כ התייחסתי למה שרמזת לגבי התייחסות ההלכה לארץ ישראל - מי פה הדמגוג?
בנוגע לכותרתי שאולי קצת עקצה אותך (ואולי היא שגרמה לתגובה המתלהמת שלך)- כדי שתלמד לדבר בכבוד אל אנשים גם (ואני מדגיש גם) אם דעותיהם לא כמו שלך - אתה יודע יש עוד אנשים מלבדך בעולם...

"כל מה שאתה מבין ביחסי אזרח עם המדינה הוא כסף שאפשר לחלוב ממנה" - טענה ידועה (איפה שמענו אותה לאורך ההיסטוריה- מצלצל מוכר...) שנעשית עוד יותר מגוחכת כאשר מדברים על הדתיים הלאומיים - בטח, רק על הכסף הם חושבים, לא עושים צבא, לא תורמים כלום למדינה בקיצור עלוקות(LOL).

"שמתיר לו להשתלח במעבידו?" - מעניין אם זה היה מהצד השני של המפה הפוליטית בטח היית קורא לטענה מעין זו "סתימת פיות".

לגבי משה רבינו וזקנים - אתה זה שניסית לרמוז (או לגחך) על כך שמשה בטח היה מסכים למהלך הפושע של גירוש יהודים מבתיהם - אם יש לך מקורות לעניין אשמח לראות מהם (למרות ש... מסופקני).

ישן 15-12-2004, 20:17
צלמית המשתמש של Big Joe

אני לא סובל התממות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אויש איזה סלט עשית:"

ואתה עוסק בזה באינטנסיביות.

"מי מדבר על מדינת הלכה"? אתה מנסה לתת לגיטימציה לסמכות דתית בקבלת החלטות מדיניות. אז מי מדבר על מדינת הלכה?!

מדוע אני צריך לתת כבוד למתלהם ממוצקין? הוא נותן כבוד למדינה ולממשלה? אני מכבד אנשים לפי מעשיהם ודבריהם ללא לפי תוארם או זקנם.

ואני גם לא מכבד אותך דמגוג עלוב. העובדה שהאנטישמים האשימון יהודים באשמות מסוימות, נותנת "חסינות" למישהו נגד האדשמות כאלה שמבוססות על עובדות? מה יש לך להגיד על התמיכה המופלאה של ליצמן בהנתקות, בעוד ש-290 מיליון ש"ח מונחים בחיקו? אני מניח שזה לפי ההלכה, נכון?

ואני אכיר לך תודה שלא תכניס דברים לפי, ותשיב עליהם, כאשר אין לך תשובה על מה שאני אומר באמת. עובד מדינה מוגבל, בדרך הטבע, במה שמותר לו להתבטא בעיינים מדיניים, בין אם הוא שמאל ובין אם הוא ימין, בין אם הוא בועל נידות ובין אם הוא רב. זה מה שאמרתי, זה מה שאני אומר.

ואילו היית מתחיל להבין אפס קצהו של מה שאני אומר אז לא היית גם מכניס לפי את הטפשות "שניסית לרמוז (או לגחך) על כך שמשה בטח היה מסכים למהלך הפושע של גירוש יהודים מבתיהם" כי מה שאני מנסה להגיד לך, שבענייני הפוליטיקה לא רק "לא בשמים היא", אלא גם לא ביד משה ולא בידי הזקנים של אז ולא בידי ה"זקנים" של היום.

ה"הדיאךוג" הזה שלנו הוא כמובן דו-שיח של חרשים. כי אני מביא את דיעותי, ואתה מביא דברים שאתה מתיימר ליחס לכוח עליון, ומנסה להשתית את חילוקי הדיעות על כך שאתה בא עם "אמת אבסולטית". אז כל עוד זה רק אתה או כמוך - יבושם לכם. אבל כאשר מי שנושא בתפקיד של מנהיג דתי, ואנשים תמימים אכן חושבים שהוא מוסר להם "דברי אלהים חיים", אז נגד זה אני אלחם בכל כוחי, כי זה לא לגיטימי. אני מקבל שדיעותי עלולות להיות מוטעות. אבל אתה ושכמוך יודעים את האמת... אז תשכח מזה. אתם - לא!

ישן 16-12-2004, 09:54

אם אתה לא סובל היתממות יש לך בטח המון קונפליקטים פנימיים...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אני לא סובל התממות"

ציטוט:
"מי מדבר על מדינת הלכה"? אתה מנסה לתת לגיטימציה לסמכות דתית בקבלת החלטות מדיניות. אז מי מדבר על מדינת הלכה?!
כמובן שיש לגיטימציה לסמכות דתית בקבלת החלטות מדיניות - זו (עד כמה שאני יודע) מדינה יהודית! ומהי יהדות? , על כורחך אתה מגיע למסקנה שבצורה מוזרה כלשהי יהדות הוא מושג הקשור לדת משה וישראל. ודת משה וישראל (הפלא ופלא) רואה בהתנחלות בכל שטחי ארץ ישראל בתור מצווה (תיכף תבקש מקורות הלא כן?).
יחד עם זאת מדינת ישראל מתנהלת לפי משטר דמו - קרטי (LOL) וככזאת (אם תרצה מנקודת מבטך) יש בה אפשרות למגוון דעות ואינטרסים, גם כאלה הנובעים משיקולים דתיים.

ציטוט:
מדוע אני צריך לתת כבוד למתלהם ממוצקין? הוא נותן כבוד למדינה ולממשלה? אני מכבד אנשים לפי מעשיהם ודבריהם ללא לפי תוארם או זקנם.
במידה שאדם דן בה הוא נדון - זו הסיבה. כאשר דיברתי על כבוד לא דיברתי על העדר ביקורת אלא סתם שפה תרבותית ונקיה רק כדי לאפשר דיון באווירה טובה אם זה קשה לך יש לך בעיה רצינית אדוני, ואתה צריך לעבוד עליה קשה.
ולעצם העניין האם הוא נותן כבוד למדינה? בהחלט ולא פחות ממך(שזה לא כזה שוס אמנם...)!
האם הוא נותן כבוד לממשלה? - בהחלט ממשלה זו שבנויה על מיצובישי מודל 2005 ב290 מליון (כמו שציינת) מקבלת את כל הכבוד הראוי לה.

ציטוט:
ואילו היית מתחיל להבין אפס קצהו של מה שאני אומר אז לא היית גם מכניס לפי את הטפשות "שניסית לרמוז (או לגחך) על כך שמשה בטח היה מסכים למהלך הפושע של גירוש יהודים מבתיהם" כי מה שאני מנסה להגיד לך, שבענייני הפוליטיקה לא רק "לא בשמים היא", אלא גם לא ביד משה ולא בידי הזקנים של אז ולא בידי ה"זקנים" של היום.
פה דווקא ניסיתי להקל עליך ולא לבקר את סגנון כתיבתך (אבל אם אתה כ"כ מתעקש) אולי תוכל להסביר למה התכוונת במשפט הבא:
" ולבסוף תרשה לי להביע את זלזולי העמוק והמתמשך בהערות המתנשאות שלך לגבי "משה והזקנים" והתיחסויות שלי קודמות לתרבות היהודית."

ציטוט:
ה"הדיאךוג" הזה שלנו הוא כמובן דו-שיח של חרשים. כי אני מביא את דיעותי, ואתה מביא דברים שאתה מתיימר ליחס לכוח עליון, ומנסה להשתית את חילוקי הדיעות על כך שאתה בא עם "אמת אבסולטית". אז כל עוד זה רק אתה או כמוך - יבושם לכם. אבל כאשר מי שנושא בתפקיד של מנהיג דתי, ואנשים תמימים אכן חושבים שהוא מוסר להם "דברי אלהים חיים", אז נגד זה אני אלחם בכל כוחי, כי זה לא לגיטימי. אני מקבל שדיעותי עלולות להיות מוטעות. אבל אתה ושכמוך יודעים את האמת... אז תשכח מזה. אתם - לא!
אםכבר דיברת על התנשאות אז היא ממש פורצת החוצה מדבריך כאן:
לגביך ישנם "אנשים תמימים" ודתיים (אחרת לא היו מקשיבים לרב) ההולכים אחר הרב בעיניים עצומות - אז רק שתדע, חוץ מכמה חסידויות התופעה כבר מזמן לא קיימת.
ובכן התנשאותך היא בכך שאתה מתיימר "לפקוח את עיניהם" תוך זלזול באינטיליגנציה שלהם (הזלזול נובע מכל שהם דתיים?):
אני לא מזלזל באינטיליגנציה של סקטורים מסויימים באוכלוסיה (מהירות המעבד שלהם) הדבר היחיד שאולי חסר לסקטורים מסויימים (למשל הסקטור הלא דתי) הוא אינפורמציה (הרד דיסק).

אחרי שהגענו להבנה הזאת - אם אתה חושב שאתה באמת מבין את ה data base עליו מסתמך אדם מאמין, אתה מוזמן לעשות בדק בית רציני.
נ.ב.
ביקשתי מקורות לכך שמשה רבינו היה תומך בתכנית שרון ועדיין לא קיבלתי...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר