לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2006, 13:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "המפקדים יצאו מטומטמים. במקום..."

יש מזרני מארבים, וזה מה שעשו בלבנון. כל מי שעשה קצת מארבים ותצפיות יודע שהבעיה הכי קשה היא הבידוד מהאדמה. על פניו, ובהתחשב בנתונים הנ"ל - יש כאן פשלה פיקודית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2006, 14:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "?"

לא כתוב. אבל גם אם הם שכבו בתוך השק"ש, העניין היה נפתר מהר אם הם היו מקבלים הקצעות מארבים, כפי שהיה בלבנון. עצם העובדה כי בתשובה היתה התייחסות לביגוד חם ולא לשאר הדברים כמו מזרני מארבים ושכמיות שמסייעות בבידוד מהקרקע, מחזקת אצלי את התחושה כי מדובר כאן בהחמצה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-04-2006, 15:52
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
לא-
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "תקרית משמעתית חמורה בגדוד הסיור של גבעתי, מתוך "ידיעות אחרונות""

אם זה היה הדע האישית שלי הייתי אומר
זה המצב כרגע ביחידה- זהו השיחה שמתנהל בארוחת בוקר בשביזות של עוד יום במקום הזה- זה נמשך לתוך ארוחת הצהריים- וגם בארחות ערב...

קיצר- העניין הוא חמור ביותר ופשוט לא מעניין את החטיבה מה קורה- חיילים מעדיפים להפיל את עצמם מהמסלול ולהיות במפקדה. זה מגיע למצב שחברה רוצים לצאת לפיקוד וקצונה לא כדי באמת להיות אלא פשוט לברוח מהמקום.
זה קשה מאוד לסביר. פשוט אין אמון ביחידה והמג"ד הזה פשוט לא קשור למצאיות. הוא קיבל את שלו- הגיע מגדודים ונהיה מפקד יחס"ר ולא רואה שום תמונת מצב עדכנית לגבי היחס"ר- היחידה פשוט במשבר ונפלה חזק מאוד. זה ייקח המון זמן לתקן את הנזק שנגרם ולכן לא רואים שום עתיד ורוד לחברה שעברו מסלול כל עוד הוא המג"ד- אולי אחריו עם חברה חדשים ומפקדים חדשים..

נערך לאחרונה ע"י Gevaldic Man בתאריך 07-04-2006 בשעה 15:54.
ישן 07-04-2006, 15:58
  עמרי_הולך_לנחל עמרי_הולך_לנחל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.03
אני חייב להתערב
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "לא-"

אבל לא חסרים מג"די יחס"רים ומפקדים ביחידות הרבה יותר טובות מהיחס"רים שהגיעו היישר
מהגדודים, הגישה שלך מתנשאת וטיפשית. מי שמגיע מגדוד ליחידה, לא רק שמגיע עם דעות חדשות,
רעיונות לפעמים טובים יותר, אלא שהוא פתוח הרבה יותר ללמוד דברים מאשר מג"ד שמגיע מהיחידה
עצמה ומקובע לדרכה שלה.

אגב, משיחה לפני חודש עם צוות מפלוגת הסיור לא שמעתי אפילו תלונה אחת על המג"ד ועל דרכי
הפעולה שלו, אלא רק שבחים.

ישן 07-04-2006, 16:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "לא-"

הנטיה הטבעית היא להאשים את המג"ד. לא יודע כמה זה באמת המצב, או הבעיה נעוצה במפקדי הפלוגות עצמן - לא יודע / לא מכיר. עצם העובדה שמפקדי הפלוגה, אם זה מפק"צ, מפל"ג או אפילו מ"פ, לא טיפלו בזה, ומג"ד מטפל בזה (בצורה לא יעילה לדעתי) אומר הרבה על אותה פלוגה ומפקדיה.

ישן 07-04-2006, 16:11

תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "תקרית משמעתית חמורה בגדוד הסיור של גבעתי, מתוך "ידיעות אחרונות""

הגישה היא אינה מתנשאת ואין לי בעיה עם זה שהוא בא מהגדודים- שוב כל מה שאני אומר הוא לא הדעה האישית שלי אלה ההרגשה הכללית ביחידה.
נכון- אנשים מגדודים יכולם אך לתרום ולהביא דברים חדשים (כמו שעשה הסמג"ד הקודם, היה פשוט בן אדם מדהים שחידש לנו המון ותרם רבות לבגרות ולמקצעיות של המסלולניקים וללוחמים בשטח.- את החדש אני לא כ"כ מכיר ויודע מהבחינה המקצועית).

"מי שמגיע מגדוד ליחידה, לא רק שמגיע עם דעות חדשות,
רעיונות לפעמים טובים יותר, אלא שהוא פתוח הרבה יותר ללמוד דברים מאשר מג"ד שמגיע מהיחידה עצמה ומקובע לדרכה שלה."

זה היה נכון אם זה היה האישיות שלו- זהו לא המקרה הפעם.
לעידו לגבי הרגיעה היחסית- נכון. אנחנו כבר לא נמצאים בעזה ונמצעים בגזרה נורא נורא נורא שקטה בלי אקשן- וזהו לא הבעיה. אני לא בא ואומר "טוב, בעזה אנחנו נפעל- כי זה פעילות יותר סקסית אבל בגבול עם מדינה שאנו במצב שלום איתה זה לא סקסי ואנחנו יותר טובים מזה ולא נעשה את זה"- ממש לא. אנחנו נעשה את מה שנדרש לעשות בצורה הטובה ביותר.
הרגיעה מגיע מבחינת ההכשרה, שהיא פשוט הולכת ופוחתת- סתם דוגמא: אין יותר קמ"ג בחה"ן והעורב. למה? ככה. מה שקורה כאן זה שהחברה מרגישים שלא משקיעים בהם כמו במקומות אחרים. פשוט לא אכפת לא"א. עם ווינטר לא משנה איפה הייתה היית מתאמן ונשאר חד בכל התחומים. כאן פשוט ייתנו לך את מה שאתה צריך לגבי הגזרה שלך ובמקרה הזה זהו השטח הפתוח והמארבים- וכמו שבידיעה, גם בזה לא כ"כ הצליחו.
חברה, המצב ביחידה מאוד ירוד-
אני חושב שלהפיל את הכל על המג"ד זה לא נכון לעשות,אך המצב כרגע הוא כמו פירמידה ענקית, והוא עומד בראשה.

נערך לאחרונה ע"י Gevaldic Man בתאריך 07-04-2006 בשעה 16:18.
ישן 07-04-2006, 16:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "תגובה"

אני רוצה לומר לך דבר אחד, שוב.

בתור מ"פ במילואים, מה שקורה עם הפלוגה שלי במהלך תעסוקה תלוי רק בי.
בקו האחרון, הכשרתי צלפים, אימנתי לש"ב, אימנתי שטח פתוח, ניווטים, כל מה שחשבתי לנכון, כשהמג"ד שלי יודע על זה רק בדיעבד
. אולי יש למג"ד שלך חלק רציני (ותאמין לי, שירתי תחת 2 מג"דים מחורבנים - אני יודע מה ההשפעה על הגדוד), אבל כנראה ישנם עוד מפקדים שלא מזהירים כ"כ....

ישן 07-04-2006, 16:25

עומרי

גם אני לא אכנס איתך לוויכוח-
הענין הוא לא בגלל לקחים מבצעיים אוקי?
חברה זהו דיון נחמד ואני רואה המון דברים שאני אישית הייתי כותב ושואל לגביהם אך המציאות היא לא כך- וכמו שלכל יחידה יש את הזמן שלה שהכל פשוט לא מתקתק- מבחינת הביצוע, מקצועיות, משמעת, מורל וגאווה וכרגע יחס"ר גבעתי נמצאת בפאזה הזאת.
השאלה שאני שואל היא לא למה אנחנו כאן- אלה למה לדעת הלוחמים זה לא ישתנה עד שיגיע מישהו חדש להנהיג ולהוציא מהבוץ. יש מפקד יחידה והוא אחראי על היחידה שלו, ואם היחידה נמצאת במצב overall בשיט ולא משהו ספציפי לגבי מפקץ טמבל שאפשר לשנות- אז כן, זה כן חוזר בסופו של דבר למג"ד.

ישן 08-04-2006, 11:02
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
תגובה מחה"נציק לשעבר

הייתי בחה"ן גבעתי בשנים 92-95, וכל מה שנכתב כאן היה גם בתקופתי.
למתגייסים חדשים החה"ן נראה כיחידת עילית סופר מטורפת - חומרי נפץ, מוקשים, חי"ר, מסוקים בלאגן...
ואז מגיעים ליחידה ומתברר שהדברים לא כל כך זוהרים - הרבה פעילות יום-יומית אפורה ושוחקת. קשה לצעירים להבין כי כדי להגיע לבשלות מבצעית צריך הרבה אימונים וקילומטרים - גם כדי לרכוש את המיומנות וגם כדי "לקנות" את הביטחון של הפיקוד הגבוה יותר בצוות וביחידה.
גם בתקופתי היה מ"פ שהגיע מהגדודים שאכל הרבה והאכיל הרבה חXXXX. אבל הוא הביא איתו גם דברים טובים, וגם את זה צריך לזכור.
אני בכוונה לא מתייחס לאירוע הספציפי שהוזכר בכתבה, כיון שאין לי את כל המידע לגביו, אלא מתיחס יותר למגמה הכללית.
ישן 08-04-2006, 16:17
  shaharb17 shaharb17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
תגובה של לוחם שקשור שלכל העניין

אני לא ארחיב על המצב הכללי של היחידה כי כבר שוחחו על זה מספיק ,
רק אומר שהרבה ממה שנכתב פה נכון מאוד לגבי התחושה של הלוחמים ,הכושר המבצעי הירוד והעניין שאנשים מנסים לברוח מלהגיע ליחידה ע"י יציאה לפיקוד או נפילה מהמסלול.
אני מותיקי היחידה..(מחזור אחרון) מחזור שראה לא מעט פעילות בעזה לפני המעבר לגבול מצריים.
ובאמת עצוב להשתחרר עם תחושה כזאת שכל היחידה בנפילה... ושבטח האירוע של שבוע שעבר לא יעזור למורל...

אבל לא על זה באתי לדבר .. באתי להסביר קצת את מה שקרה שם... כי מה שקראתם בעתיון לא מדוייק ומוציא אותנו הלוחמים ממש לא בסדר..

רקע כללי:
כל יחסר גבעתי עושה עכשיו פעילות לאורך הגבול עם מצריים בעיקר כנגד בדואים שמבריחים סמים וזונות.
הפעילות שכוללת מארבים ארוכים של יומיים שלושה בשטח (האיזור הוא מדבר כמו שאתם יודעים הטמפרטורות מגיעות בלילה בחורף אפילו מתחת לאפס ולכן נדרש ביגוד חם רב).
בגלל שלא מדובר במחבלים, אין אישור לירות במבריחים ונדרש לתפוס אותם. דבר הדורש הרבה מרדפים רגליים אחרי הבדואיים.
אז במקום ביגוד חם של חרמונית ואלף שכבות מתחת שאי אפשר לרוץ עם זה 10 מטר, היינו מתכסים במארבים עם שקשים בלבד, במצב הזה אם יש זיהוי אפשר להתחיל לרוץ.(דבר שהוכיח את עצמו במספר מקרים שהיו...)
(ולא זה לא נוהל ש"סיגלנו" לעצמנו , אנחנו כבר חצי שנה עושים את זה כולל מפקצי"ם ומפי"ם).

לפני שבוע המג"ד החליט שלא יוצאים עם שקשים יותר.
בהתחלה עשינו את זה ובאמת יצאנו עם 3 שכבות של מכנסיים כמה שכבות של חולצות ועל כל זה חרמונית (ועדיין רועדים כל הלילה מקור).
אבל הבנו שזה בלתי אפשרי גם מבחינת הקור העז וגם מהבחינה המבצעית(שאי אפשר לרוץ ככה.)
ניסינו לדבר לבקש להסביר אבל המג"ד לא הקשיב..
החלטנו כצעד מחאה לעמוד עם שקשים במסדר ציוד, ולא 15 חיילים כמו שהיה כתוב בעיתון,
עשו את זה בערך 50 שזה כל מי שהיה אמור לצאת לפעילות באותו יום.

ומי שקיבלו על זה בראש היו שני סמלי צוות מפלוגת העורב וסמל צוות ורס"פ מפלוגת החה"ן
אנשים שנתנו את הנשמה שלהם ליחידה ובגלל שרצו לדאוג לחיילים חטפו על זה.
שלחו לכלא את האנשים שהכי היה אכפת להם מהיחידה והכי תרמו.
לקחו שעירים לעזאזל והענישו אותם...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר