לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2004, 09:33
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
כתבה אמנון יצחק. השכינה אצלו זה עסק

באמצע שלב השאלות, התרומם בחור אחד ממקום מושבו ושאל את הרב אמנון יצחק איך אפשר להאמין בניסים, כשאין אפשרות לראות אותם בעיניים. על פניו של הרב התפשט חיוך שכולו "אני מאוד שמח ששאלת את השאלה הזו", ואמר: "לא רואים ניסים? הנה, קבלו נס מצולם!"

האורות באולם כבו, ועל מסכי הענק הוקרן הנס-סרט המספר על ילד חולה סרטן שנרפא מהמחלה בזכות שורה של מעשים: המלצת הרב לאביו ללמוד שעתיים תורה כל יום, "חזרתם בתשובה" של אנשים מהקהל על פי בקשת הרב בהרצאת הרב בברוקלין, תרומת ספר תורה וכו'. הסרט גדוש בסצנות קורעות לב שקצרה היריעה מלהכילם. נשים ניגבו דמעות, גברים שלפו ממחטות. הסחטנות הרגשית והדמגוגיה היו בשיאם.

לאחר שהסרט הסתיים, פנה הרב לבחור הסקפטי, ושאל אותו אם לאחר הצפייה יש לו עדיין ספק. הרי רק עכשיו ראינו כולנו נס! הילד הבריא! לאחר מכן שאל הרב יצחק את הבחור מה הוא עושה כדי לקדם את אמונתו. הבחור השיב במבוכה: "שכבודו לא ילחץ עליי, כל דבר בעיתו". "עיתו הגיע בגיל 13"אמר הרב, ו"הזמין" אותו להתחיל במצווה. בשנייה, שוליותיו הנאמנות של הרב הסתערו על הבחור והלבישו ציצית לגופו.

הבחור נראה מובך מאוד, אך לא ממש ניתנה לו זכות בחירה. כאשר הציצית התקרבה לגופו, השתולל הקהל ברקע ומחא כפיים בנוסח "ריקי לייק". בנוסף, בגלל שהבחור "קיבל" על עצמו את מצוות ציצית הוא גם קיבל בונוס מיוחד: ערכה של 50 דיסקים עם סרטי הרב במתנה.

"ניסים" רבים קרו וסופרו בהרצאה של הרב אמנון יצחק. ה"נס" הכי גדול הוא הכישרון של יצחק וההשפעה המשתקת שלו על הקהל . מעוררת הערצה, היכולת שלו לצוד נפשות רבות כל כך בערב אחד, ולהפכן לשלו, כחומר ביד היוצר. ייחודו של אמנון יצחק הוא לא רק בכריזמטיות ויכולת הרטוריקה שלו, אלא בתמהיל השיווק ממנו בנויים בדקדקנות רבה כנסיו ההמוניים.

סופרסטאר

בכניסה לאולם נפרדים מ-20 שקל דמי כניסה. תשלום על ערב כזה לא ממש מסתדר, אך כשרואים גם את דוכן מכירת השתייה, כבר אפשר להרגיש בכניסה לאיזה אירוע בידור/תרבות, ולא למשהו שקשור איכשהו לאלוהים. תמורת 20 השקלים מקבלים גם עלון עם ברכות לפרנסה, בריאות ,וזיווג הולם. כל כך הרבה ברכות ב-20 שקל. עסקה טובה.

עוד בטרם כניסה לאולם עצמו, אי אפשר שלא להבחין בשורת דוכני הממכר והאנשים המצטופפים. שאלה של זמן עד שחברה מסחרית תפרוש את חסותה על האירועים האלו, ותארגן למשל את "כפר החזרה בתשובה" או תחרות "חרד"ל נולד".

האולם חולק לשניים, עם הפרדה בין גברים לנשים במקומות הישיבה. בחזית עמד דוכן עם פרוכת ממותגת הנושאת את כתובת אתר האינטרנט של הרב, ולצדו מסכי ענק ומצלמות וידאו. בחורים ובחורות חילקו דפים עם ברכות לכל מטרה, את העיתון מבית המו"ל של הרב, דיסקים, קלטות, עלונים ומה לא.

אפילו קיבלתי הזמנה להרצאה מרתקת בנושא "פיתוח האישיות כהכנה לחיי נישואין", מה שהעציב אותי נורא, כי למצוא חתן זה מספיק קשה גם מבלי שאגלה שאני צריכה לפתח גם אישיות.

בינתיים האולם כבר התמלא באנשים, והמרצ'נדייז שקיבלתי עזר להעביר את שעת ההמתנה לבוא הרב. עוד לא הספקתי לעיין בכל החומר, ולפתע כבו האורות,ומסכי הענק נדלקו. כותרת ענק בישרה על תחילת הסרט: "הרסת לי את החיים".

הסרט נפתח במכתב ששלחה גילה, המתוארת כתל-אביבית גאה ומצביעת מר"צ, אל אמנון יצחק. במכתב היא מאשימה אותו שהוא הרס לה את החיים לאחר שצפתה בסרטו "הרצל והציונות". גילה מספרת בסרט איך גילתה שהרצל הוא בעצם אויב היהדות, וכל המיתוסים עליהם גדלה התנפצו לרסיסים. הקהל ישב פעור פה ובהלם, הרי גילה היא לא מסעודה משדרות או מזל מאופקים. היא אשכנזייה, כמו שטורחים להדגיש, בלונדינית יפה ומשכילה שלמדה באוניברסיטת תל-אביב!

הסרט עוקב אחרי הבלונדינית מתל אביב במשך תקופה, ומציג בהדרגתיות את השינויים שהיא עוברת מחילונית לדוסית. תשכחו ממה שראיתם ב"ברבור" או ב"המהפך". פה משנים לא רק חיצוניות אלא גם אישיות. הקהל מקבל את מנת האושר שלו, ומחיאות כפיים מהדהדות באולם, מבשרות על נחת מהחזרה בתשובה של השמאלנית האשכנזיה.

במקביל לסיפורה של גילה, מוצגים גם סיפוריהם של אנשים אחרים בפורמט זהה - מונולוגים אישיים השזורים בפסיפס של עבר והווה, צילומים של "לפני" ו"אחרי", ווידויים מרגשים על איך השתנו חייהם לטובה של החוזרים בתשובה.

לאחר מופע החימום, כשהקהל היה כבר "עשוי" ומוכן, נכנס הרב בכניסה סלבריטאית של סופרסטאר. כולם עמדו, שרו, ומחאו לו כפיים לצלילי מוזיקה רמה אשר ליוותה אותו עת עלה לבמה.

סוף שבוע עם רבנים

הרב התיישב, והחל לדבר על פרשת השבוע. מהפרשה הוא יצא לפירושים אקטואליים לחיי היומיום ולשמירת המצוות. בין השאר, הוא הסביר לקהל למה חבורת ביל"ו לא שווה תיעוד, ולמה הרצל בעצם היה אויב הציונות. הוא גם הסביר כמה חשוב ללמוד תורה, ובישר כי מי שלא לומד תורה לא יקום בתחיית המתים. כאשר הנשים נעו באי נוחות על מושבן, הסביר הרב כי אם יתרמו כסף ללומדי תורה, הן בכל זאת יקומו לתחייה. הסבר זה היה סיבה מצוינת לקהל להוציא את ארנקו בסוף הערב , ולתרום לארגון.

מיד לאחר מכן החל החלק העיקרי והמעניין של הערב. בשלב הזה, ניתנת הזדמנות לציבור לשאול את הרב שאלות ולקבל עליהן תשובות כאשר המיקרופון עובר בקהל.

בחורה צעירה שאלה את הרב איך הוא קוטל כל כך את הרצל שהקים את המדינה. הרב ענה בתשובתו שלחזות מדינה זה לא ממש "גרויסע מציאה".

אישה אחרת נעמדה, ובקול חנוק מבכי ביקשה שהרב יברך אותה כי היא ובתה חולות. הרב הציע לה אוטומטית תרופה של כיסוי ראש, ועוד בטרם האישה הספיקה לעכל את מה שקורה, כבר מצאה את עצמה מול אישה חרדית עם מטפחת לבנה (ומיושנת) ביד. האישה הלבישה לה במהירות את המטפחת, והרב הזמין אותה לברך איתו יחד "שהחיינו", כשהקהל מצטרף לברכה. האישה הייתה נראית די בהלם מהמטפחת שהונחתה על ראשה הצבוע, אך מה זה לעומת עוד רגע של רייטינג מוצלח, המחזיר עוד אישה בתשובה ובצורה כל כך פשוטה וקלה.

לאחר עוד כמה שאלות על "גוג ומגוג", "טלית קטן" "ולמה גרושה לא יכולה ללכת עם שיער גלוי כשכל כך יפה לה בלונד", הגענו לחלק השלישי באותו ערב והוא חלק ההתרמות.

בחלק זה של הערב (לאחר כשלוש שעות), הפסיק הרב עם השאלות וסיפר על תוכנית שנקראת "חי כפליים". מדובר בתרומה על בסיס חודשי של 18$, שמבטיחה שכר לעולם הבא בשל זיכוי החוזרים בתשובה. אבל עזבו אתכם מהשכר בעולם הבא כשבעולם הזה הרב מבטיח שנקבל סוף שבוע חינם במלון עם רבנים ורבניות, מסע עולמי, או יותר נכון ארצי, בין קברי צדיקים, קלטות וידאו, 50 CD למחשב, ומנוי לעיתון שמופיע כל שבוע. נשמע שווה, לא?

הרב עוד לא סיים למכור את החבילה המשתלמת, וכבר עטו עלינו כל סוכני המכירות שלו עם טפסים להחתמה על הוראת הקבע. האולם הפך לזירת תגרנות שמזכירה יותר את ערוץ הקניות. אנשי הרב צעקו לנו תוך כדי נפנוף בטפסים: "גברת, את מקבלת גם שבת בבית מלון, גם דיסקים, גם עיתון, את שומעת?". מי לא יתפתה לדיל כל כך משתלם? כמעט כולם מילאו טפסים במהירות גבוהה יותר מה"חזרה בתשובה" של שניים מהנוכחים בהרצאה.

מצווה במבצע

אין ספק כי מדובר בכוכב תקשורת מוביל, שיכול ללמד את כל הברנז'אים למיניהם וצמודי "גלובס", פרקים נבחרים בשיווק ומיתוג. רק כשרואים את ההשפעה של האיש הזה על ההמונים בשידור חי, שומעים את ההבטחות שלו לריפוי חולים וסמיכת נופלים כמו דילים בסופר, מבינים שאמנון יצחק הוא איש שיווק משופשף. הוא מוכר את הדת ב"פנסיון מלא" של גימיקים, סמינרים, קלטות ומצוות, בדקה ה-90 ולמהירי החלטה בלבד.
אין לי מושג כמה דתיים יצאו מהערב, אבל אני יצאתי בתחושה שהייתי במופע קאלט-ביזאר לא מכובד, וזה באנדרסטייטמנט. מה שעצוב ומדאיג הוא שרוב האנשים שהיו באולם חושבים עכשיו שזוהי הדת - ממוסחרת וקטנונית, מתגמלת או מענישה פר מצווה כמו בשעשועון זול בטלוויזיה נטול עומק. דת כזו, עתידה להתמוסס ולהמאיס את עצמה על הציבור, כי למרות שהיא עתירת רייטינג, היא נטולת בסיס.

יש שיאמרו ש"מתוך שלא לשמה בא לשמה", והעיקר שאנשים מאמינים באלוהים. אבל מה בערב הזה היה קשור בכלל לאלוהים? הוא כמעט לא הוזכר. בטח יהיה עליו משהו בערכה של 50 הדיסקים שיצאו. זה עולה רק 100 שקל, שווה כל מצווה.

http://www.nrg.co.il/online/11/ART/838/179.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2004, 11:25
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
סחטן אמוציונלי ציני שמנצל חולשה של רפי שכל ומוכי יום.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "אמנון יצחק. השכינה אצלו זה עסק"

אני בטוח שבמשרדו בבית יש קלטות של ה"מטיפים" האמריקאים. הטכניקה האוונגליסטית מיושמת על ידו לפרטיה. זאת מומחיות של שטיפת מוח והשתלטות על האישיות של אנשים מוכי גורל וחלשי אופי. מדרך הטבע זה ביזנס טוב, כפי שמתארת הכתבה.

הנה דוגמה ל"קולגות" מאמריקה. שימו לב איך הם מנפנפים ב"בייבל"...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.azcornerstone.org/images/schwanke.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.zachterry.org/images/preaching2.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.harvestreport.net/dunagantrip/images/preaching.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ymg.org/images/SI_JuliePreach08.JPG]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.hiswordoftruth.com/EVMP0466.JPG]

ישן 17-12-2004, 11:05
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
אולי הוא עשה השתלמות באוקלהומה ?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "סחטן אמוציונלי ציני שמנצל חולשה של רפי שכל ומוכי יום."

Christ-ah is in your soul-ah

אם הייתי דתי הייתי מאוד מאוד מודאג. אמנון יצחק למעשה משתמש בשיטות ההטפה הנוצריות, רואים שהוא חקר אותן היטב. הרי מי שירצה למכור מוצר משהו, נניח דת, מספיק שיביט במתחרה הגדול ביותר שלו*, ילמד את שיטות הפעולה שלו, וכבר יש לו התחלה טובה. הבעיה היא שזה פותח לאנשים את התודעה - אם אני יכול לקבל שכר ב"עולם הבא" (גם תפיסה נוצרית מובהקת, ממתי מבטיחים ביהדות שכר בעולם הבא ? "למען יאריכו ימיך" זה בעולם הזה) ע"י תשלום של 18$ בחודש, לא עדיף לקבל את זה חינם, כשכל מה שנדרש זה טבילה קטנה, ווידוי תקופתי ?

* בעצם הנצרות זה מתחרה מס' 2, הבודהיזם זה מתחרה מס' 1, ואפשר לראות את הברסלבים למשל משתמשים בטכניקות של בודהיזם וניו-אייג' כדי לקרב מאמינים - אהבה, חיוך, מדיטציה, טראנס בתנועה ובמוזיקה, סמים קלים, מסרים חיוביים, אמונה ב"מואר" שהתווה דרך.
ישן 16-12-2004, 13:09
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
עוד הפעם?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "אמנון יצחק. השכינה אצלו זה עסק"

הרב לא צריך להתאמץ:
כל איזה חצי שנה שנה, בא איזה כתב מאחד העיתונים הגדולים וכותב כתבת השמצה נגדו.
מה שהכתבים לא הבינו הוא שאם הכתבה תהיה יותר מידי מפחידה היא תשיג את המטרה ההפוכה כלומר תמשוך אנשים להרצאותיו של הרב שירצו לראות כמה הוא מפחיד...
עכשיו הכתב נהיה יותר מתוחכם והוא כבר לא כותב כי הרב מפחיד אלא כי הוא עושק מאנשים את כספם, בסדר אז עכשיו אנשי עסקים ימשכו להרצאותיו רק כדי ללמוד שיטות מכירה (ועל הדרך יחזרו בתשובה) גם זה טוב.

אבל יותר מכל הבירבורים על שיטות המכירה של הרב אמנון יצחק, צריך עם ישראל לשאול את עצמו שאלה אחת חשובה:
כיצד קרה שהתרגלנו לתרבות האינסטנט?
כי על הצורך הזה בדיוק הרב עונה - אמונה אינסטנט.
לדעתי על משהו אחד חיובי כן אפשר להצביע (יש כמובן גם דברים אחרים חיובייים) - כאשר אדם לא שומר מצוות נכנס להרצאה כזו הוא מקבל שוק - יש סיכוי (אמנם לא גדול אבל יש) שזה קצת יוציא אותו מהאדישות שלו בקשר ליהדות ואז הוא יתחיל לחקור קצת...

ישן 16-12-2004, 16:44
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
כל נסיונותי עלו בתוהו
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "ובתור אינטיליגנט לא פראייר (הפוך מבור ופתי)"

לא קיבלתי את רשות השאלה
כנראה שגם הרב לא פראייר

לאחר ההרצאה בשעה שעשרות התנפלו על הרב
וזה נזקק למאבטחיו על מנת לפנות את דרכו,

ניגש אלי ההסטנדאפיסט והזמין אותי לפגישה בארבע עיניים.

ואומר לך עוד דבר,
אכן אמנון יצחק עצמו לא פראייר
האיש עצמו אינו מאמין בדבריו שלו,
מטרתו ברורה ובשמה הוא מקדש את האמצעים
דעתו על חבר צופיו זהה לשלי, אלא שבמידה ויחזרו הללו בתשובה
תהיה זו תרומה גדולה ליהדות עפ"י השקפתו ובשם השקפה/אמונה
זו הוא עושה נפשות גם אם בדרכים מגוחכחות.

נערך לאחרונה ע"י תוהו ובוהו בתאריך 16-12-2004 בשעה 16:47.
ישן 16-12-2004, 17:36

משהו בדבריך (איך נאמר זאת בעדינות?)לא כל כך מסתדר לי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי תוהו ובוהו שמתחילה ב "כל נסיונותי עלו בתוהו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תוהו ובוהו
לא קיבלתי את רשות השאלה
כנראה שגם הרב לא פראייר

לאחר ההרצאה בשעה שעשרות התנפלו על הרב
וזה נזקק למאבטחיו על מנת לפנות את דרכו,

ניגש אלי ההסטנדאפיסט והזמין אותי לפגישה בארבע עיניים.

ואומר לך עוד דבר,
אכן אמנון יצחק עצמו לא פראייר
האיש עצמו אינו מאמין בדבריו שלו,
מטרתו ברורה ובשמה הוא מקדש את האמצעים
דעתו על חבר צופיו זהה לשלי, אלא שבמידה ויחזרו הללו בתשובה
תהיה זו תרומה גדולה ליהדות עפ"י השקפתו ובשם השקפה/אמונה
זו הוא עושה נפשות גם אם בדרכים מגוחכחות.

נו?!?!?!?!
לא קיבלת את רשות השאלה אך הוא הזמין אותך לפגישה ב4 עיניים!!!
אם נפגשת וראיינת אותו ב4 עיניים זה צריך להיות סקופ נפרד לא כן?
אם סרבת להצעתו - מדוע סרבת?

ישן 16-12-2004, 19:02
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
מה מוזר בעיניך? הרי ציינתי לעיל שהרב אינו פראייר!
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "משהו בדבריך (איך נאמר זאת בעדינות?)לא כל כך מסתדר לי"

הופעתו של הרב מתוזמנת היטב , ישנו את אותו משת"פ ששואל את השאלה בנוגע לניסים.
יש את אותו אמנון יצחק השולף את אותו הסרט שאגב אין בו הוכחה לדבר.
ויש את אותם פיסחים וחרשים שעולים לאחר מכן אל הרב שיברכם בזיווג, בריאות ושאר ירקות

אין מקום בסוג זה של מופע לדיון ענייני בין ברי דעת. מכיון ששנינו איננו נמנים על בורי העם מעדיף הרב לנהל את הדיון הזה בארבע עיניים.

תמונתי מופיעה עד היום באתרו ומשמשת כהוכחה לכך שבאים להרצאותיו מכל שדרות הציבור.
אציין שאיני נראה כמו תושב ב"ב , בלשון המעטה כמובן.

יחסינו החלו באישור מיוחד שנתן לי בניגוד לעמדת הסדרנים במקום, להמשיך ולשבת ליד זוגתי בעזרת הנשים. שוחחנו מעט לאחר ההרצאה ולא מצאתי לנכון להתקשר אליו לאחר מכן ולקבוע פגישה מורחבת.

בסה"כ מדובר באדם חביב, אוהב אדם המאמין במעשיו ועושה אותם באהבה. דעותנו חלוקות על הדרך. אלא שמבחינת הרב המטרה מקדשת את האמצעים.

מה כאן לא מסתדר לכבודו?

ישן 19-12-2004, 11:03

הדבר היחיד שלא כ"כ ברור לי הוא
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי תוהו ובוהו שמתחילה ב "מה מוזר בעיניך? הרי ציינתי לעיל שהרב אינו פראייר!"

ציטוט:
הופעתו של הרב מתוזמנת היטב , ישנו את אותו משת"פ ששואל את השאלה בנוגע לניסים.
יש את אותו אמנון יצחק השולף את אותו הסרט שאגב אין בו הוכחה לדבר.
ויש את אותם פיסחים וחרשים שעולים לאחר מכן אל הרב שיברכם בזיווג, בריאות ושאר ירקות

אין מקום בסוג זה של מופע לדיון ענייני בין ברי דעת. מכיון ששנינו איננו נמנים על בורי העם מעדיף הרב לנהל את הדיון הזה בארבע עיניים.

תמונתי מופיעה עד היום באתרו ומשמשת כהוכחה לכך שבאים להרצאותיו מכל שדרות הציבור.
אציין שאיני נראה כמו תושב ב"ב , בלשון המעטה כמובן.

יחסינו החלו באישור מיוחד שנתן לי בניגוד לעמדת הסדרנים במקום, להמשיך ולשבת ליד זוגתי בעזרת הנשים. שוחחנו מעט לאחר ההרצאה ולא מצאתי לנכון להתקשר אליו לאחר מכן ולקבוע פגישה מורחבת.

בסה"כ מדובר באדם חביב, אוהב אדם המאמין במעשיו ועושה אותם באהבה. דעותנו חלוקות על הדרך. אלא שמבחינת הרב המטרה מקדשת את האמצעים.

מה כאן לא מסתדר לכבודו?

מדוע "לא מצאת לנכון?"
אם אתה מרגיש כי זו שאלה אישית אתה לא חייב לענות, אך אם אתה איש אמת שמוכן לענות בכנות זה יכול להיות מעניין מאד.

ישן 19-12-2004, 18:11

המממממ...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי תוהו ובוהו שמתחילה ב "גן העדן שלי הוא כל צורת קיום מתגמלת בעולם הבא עפ"י אמונתך"

ציטוט:
תיגמולי מובטח בהיותי אוהב אדם וכל חי, תורם ומועיל לסביבתי הקרובה ולעולם הבריאה.
מקיים את תורת המוסר האלוהית עפ"י עשרת הדיברות ככתבה ולשונה.

לא, איני מאמין לא בחיים שאחרי המוות ולא באלוהים.
אני מאמין שכך אדם צריך לנהוג, וזאת ממניעים אגואיסטיים לחלוטין.
בא ונראה:
"תיגמולי מובטח בהיותי אוהב אדם וכל חי, תורם ומועיל לסביבתי הקרובה ולעולם הבריאה."
(אני מודיע מראש אל תעלב רק תסחף איתי קצת...) - ברשותך אחליף את "עולם הבריאה (מושג קבלי משהו) ב"עולם" אני מתאר לעצמי שלכך התכוונת. "אוהב כל אדם וכל חי, תורם ומועיל לסביבתי..."
סלח לי אבל פה מגיע מגיעה השוואה מעוררת מחשבה - גם כבשה (לא מזיקה לאף אחד, תורמת (לאוזון) וכו').

"עפ"י עשרת הדיברות ככתבה ולשונה" - מעניין: אחרי שאמרת שבנוסף אתה לא אדם מאמין מה קורה עם אנוכי, לא יהיה, "שמור את יום השבת לקדשו" האם אתה שומר שבת כהלכתה?
אבל אפילו אם נתעלם מכך - מה עם כבד את אביך ואת אימך? האם אתה חושב שאתה יודע בדיוק מה זה אומר?
ואפילו לא תחמוד...
מה שניסיתי להבהיר בכל הנ"ל הוא שלא ניתן להפריד בין תורה שבע"פ לתורה שבכתב. אחת הסיבות הכי טריוויאליות היא שאפילו לא ניתן לנקד את התורה שבכתב ללא תושב"ע.
אתה במצב טוב אם אתה מנסה לקיים את המוסר שבתורה אבל זה כמו לקחת את העכבר של מחשב העל (שבנו לא מזמן) ולהשתמש בו כמפצח אגוזים, אף אחד לא אמר שזה לא טוב, יכול להיות שזה ישמש כמפצח אגוזים מעולה אבל האם זו התכלית שלו? האם תכליתו של האדם היא "רק" לא להזיק לסביבתו כדי שיוכל לשרוד? לדעת המאמינים האדם בעל יכולות יותר גבוהות מאלו. לדעת האחרים הוא רק מפצח אגוזים טוב!

ישן 19-12-2004, 18:46
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
התכלית של אדם היא לפאר את הבריאה ולהלל את השם יתברך ?
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "המממממ..."

קשה לי להאמין שהקב"ה זקוק כל כך לתשבוחות שלנו כל יום, וגם חוכמת הקבלה מאשרת זאת - אנחנו אלו שזקוקים לתפילות היומיות ולפולחן, בגלל לחם הביזיון וכו'

אריסטו אמר שלכל אדם יש פוטנציאל, המבוטא באמצעות היכולת להפגין רגשות נדירים, ולעשות מעשים נדירים, אשר נחשבים מוערכים בידי הכלל - חמלה, אהבה, נחישות, סובלנות, אומץ, הקרבה וכו'. התכלית של אדם היא להגיע אל מקסימום הפוטנציאל האנושי שבו. הוא הגדיל וכינה זאת בשם התנהגות מוסרית. קאנט אמר שתכלית האדם היא התכלית הבלתי ניתנת לחלוקה, התכלית שהיא תכלית בפני עצמה. האושר הוא תכלית כזאת - אין תכלית לאושר, אני לא רוצה להיות "מאושר כי...", אני פשוט רוצה להיות מאושר. אין לנו שום צורך באושר, אין לו שום פונקציונליות, ובגלל זה זוהי התכלית העליונה - כל דבר נעשה על מנת להגשים אותה.
ישן 19-12-2004, 19:07

כמובן שאתה צודק:
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "התכלית של אדם היא לפאר את הבריאה ולהלל את השם יתברך ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jarvis
קשה לי להאמין שהקב"ה זקוק כל כך לתשבוחות שלנו כל יום, וגם חוכמת הקבלה מאשרת זאת - אנחנו אלו שזקוקים לתפילות היומיות ולפולחן, בגלל לחם הביזיון וכו'

אריסטו אמר שלכל אדם יש פוטנציאל, המבוטא באמצעות היכולת להפגין רגשות נדירים, ולעשות מעשים נדירים, אשר נחשבים מוערכים בידי הכלל - חמלה, אהבה, נחישות, סובלנות, אומץ, הקרבה וכו'. התכלית של אדם היא להגיע אל מקסימום הפוטנציאל האנושי שבו. הוא הגדיל וכינה זאת בשם התנהגות מוסרית. קאנט אמר שתכלית האדם היא התכלית הבלתי ניתנת לחלוקה, התכלית שהיא תכלית בפני עצמה. האושר הוא תכלית כזאת - אין תכלית לאושר, אני לא רוצה להיות "מאושר כי...", אני פשוט רוצה להיות מאושר. אין לנו שום צורך באושר, אין לו שום פונקציונליות, ובגלל זה זוהי התכלית העליונה - כל דבר נעשה על מנת להגשים אותה.
כמובן שהנשפע זקוק לשפע מהמשפיע ולא להיפך!
הכל למען האדם.
השאלה היא:
כיצד מקבלים את השפע הזה?
שאלה יותר גבוהה כיצד משפיעים אותו לאחרים?
הדרך היחידה שאפשר להשפיע על המשפיע היא להחליט האם לקבל או לא לקבל את השפע שלו.
אם מקבלים יותר מידי מבטלים את הרצון העצמי ולכן מקבלים קצת (צימצומים) ועוד ועוד...(צריך ללמוד).

בקשר לפילוסופים:
כמובן שיש גם תיאוריות פילוסופיות יפות אבל שאלה קטנה:
האם תוכל להצביע על פילוסוף אחד כזה ולומר שהוא התנהג בדיוק כפי שהטיף לאחרים?
כמובן שאותו פילוסוף צריך להיות גם מוסרי לדעתך, אין הכוונה לרוצחי המונים.
למשל אדם יכול לטעון שהכל זיוף אחד גדול (מעין מאטריקס) ולכן כל מה שאנחנו רואים באמת לא שם אלא הכל תוכנה השתולה במוחינו.
אבל בתכלס האם אותו אחד יקפוץ מקומה שביעית?
תסכים שלא.
רוב הפילוסופים לא עמדו באמות המידה המוסריות שלהם עצמם.
ומה עם היהודים? בטח תשאל...
יש ויש - הצדיקים בוודאי שכן והרבה יהודים היו מוכנים למסור (ואף מסרו) את נפשם בשביל אמונתם.

ישן 16-12-2004, 17:29

קודם כל - לא ידעתי שיש לך זקן (זה חדש בשבילי)
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אין שרץ שלא תגן עליו, ובלבד שיהיה עבדקן..."

דבר שני מדוע אתה חוזר שוב ושוב על כך שאני מנסה להגן עליך לא סיכמנו שאני לא?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
"עשה לך רב" ואני אשלים: תגיד לי מי הוא ואגיד לך מי אתה. אז אתה הא הגרופי של דרוקצן ממוצקיו ושל אמנו יצחק מהפרודי סטור. אין ספק שאנחנון יודעים מי אתה.
הבנתי שאתה לוקח ברצינות את דברי אך לא צריך גם להגזים:
לרדת על עצמך זה לא דבר מומלץ (למרות שלא לגמרי ברור אם אתה יורד על עצמך או על עצמכם - במקרה השני הייתי ממליץ לך לקחת פסיכולוג).
אני מציע לך תרגול יומי:
לאחר (תפילת) וארוחת הבוקר מצא לך פינה שקטה וחזור 20 פעם על המשפט:
"אני לא חנון ".

ו... סליחה שהורדתי (קצת) את הכפפות אבל אתה חרגת ממזמן (בעצם מההתחלה).

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 16-12-2004 בשעה 17:38.
ישן 16-12-2004, 18:10

גם אתה השתתפת בהרצאה? - פששששששששששש...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MadCow שמתחילה ב "אוכל הנשמות המתועב, אמנון יצחק המסיונר"

גם אתה כמו תוהו קיבלת ראיון אישי ב4 עיניים?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MadCow
מטיף לאנשים ונואם בהרצאות ברמה שילד עם מעט בינה היה מרגיש ישר ש"עובדים עליו". האוכלוסיה אליה הוא פונה מורכבת מרפי שכל, ומאנשים שהצרות אכלו כל טיפת הגיון במוחם המתפורר. מביקור בכמה הרצאות של המסיונר יצחק, נתקלתי באותם אנשים שהם כביכול מהקהל, ששאלו את אותן שאלות וכמובן שהתשובה שענה האמנון הלז הייתה אותה תשובה מטומטמת.

כל מי שמשתכנע משטיפת המוח המסיונרית,שיבושם לו - כנראה שאלו החיים שמגיעים לו.

לא הבנתי לכל השאלות הייתה אותה תשובה?
תגיד התשובה הייתה במקרה 42?
אם כן יכול להיות שאתה לא הבנת את התשובה (רק מי שעושה תשובה מבין את התשובה...).

ישן 17-12-2004, 15:35
  גנרל גנרל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.04
כאחד שהיה בהרצאה של הרב- כמה נקודות לשם הדיוק
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "גם אתה השתתפת בהרצאה? - פששששששששששש..."

קודם כל למיטב ידיעתי אין שום משתפי"ם בקהל!!! הכל עניין של לחץ עצום מצד הקהל על אותו מסכן ש"העיז" להעלות שאלה, הוא פשוט מקבל תשובה בצורת משל ונמשל ואז מוצאים לו ציצית או לה כיסוי ראש והמבוכה הרבה גורמת לאותו מסכן/מסכנה לקבל "עול מצוות"

בעניין העדתי צודקים כאן חלק מהמגיבים- הוא תמיד מזכיר אשכנזים שהיו ממש רחוקים מהדת (דוגמת אורי זוהר) ואמור שהאמת טפחה להם בפנים.

אני אישית לא אוהב את הצורה בה כבוד הרב אמנון יצחק מטיף לחזור בתשובה, צורה של לחץ חברתי אדיר מצד הקבל וגם לצערי השפלה של השואל (לפעמים, לא תמיד) והדבר החמור ביותר- הוא מפחיד את החלשים, את אלו שמחפשים תשובות לשאלות רבות ומגיעים לרב לקבלת תשובה ותקווה... אבל גם "חזקים וגיבורים" נופלים אצלו ואותם הוא הכי אוהב... הוא יודע לשחק את המשחק טוב מאוד..

אני חייב לציין שאני לא דתי אלא אחד שגדל בבית מסורתי בו ספגתי יהדות והרבה כבוד לדת ואבא שלי אף פעם לא כפה עלי שום דבר! לא לשמור שבת ולא להניח תפילין וכו'... בגלל המסורת שקיבלתי בבית יש לי ידע רב ביהדות וזה לא פגע אף פעם ביכולתי לראות את החיים מהצד החילוני ולקבל ולהבין את שני הצדדים, מה שלצערי אחרים לא מצליחים.

אני ממליץ לאלו שלא אוהבים את גישתו של אמנון יצחק אבל עדיין רוצים לקבל קצת יהדות ואלו שגם ספקנים כלפי היהדות להיכנס לאתר הידברות של הרב זמיר כהן, הרב הזה לא מפחיד אף אחד ובהרצאות שלו אין קרקס כמו אצל אמנון יצחק, הרב זמיר כהן משווה ברב הרצאותיו את המדע מול התורה ומראה שהתורה ידעה לפני המדע הכל... www.hidabroot.org

יש גם שידורים בערוץ הקהילתי של HOT מומלץ ביותר, מעניין ומרתק

ושוב כל אחד שיעשה מה שהוא מרגיש מבלי לפגוע בשני ומבלי לכפות אחד על השני..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:30

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר