לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2006, 23:02
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
מתקפת הרובוטים

ציטוט:

פלגת הרובוטיקה "הבזק" הצטרפה לשורות יחידת ההנדסה למשימות מיוחדות. שני צוותים של היחידה כבר החלו לבצע פעילות מבצעית בצפון ובמרכז

אלעד ארדן ויעל סלומה, כתבי 'במחנה'

פלגת רובוטיקה חדשה הוקמה ביחידת ההנדסה למשימות מיוחדות (יהל"ם) לפני מספר חודשים. הפלגה החדשה, שזכתה לשם "הבזק", תצטרף לארבע הפלגות הלוחמות הקיימות כיום. הקמת הפלגה הייחודית בוצעה כחלק משאיפתה של זרוע היבשה לחיזוק תחום הלחימה באמצעות רובוטים.
פלגת "הבזק" נולדה במחלקת הרובוטיקה ביהל"ם, הורחבה במהלך השנתיים האחרונות, וכיום היא מונה עשרות חיילים שהוסבו לעיסוק מלא כפלגה מבצעית. "קיימים בתוכנו היום גם צוותים לוחמים וגם גופים שאחראים על הדרכה ועל פיתוח אמצעים לרובוטים", הסביר סגן מפקד הפלגה, סגן מורן.
לפני מספר חודשים הוצב צוות קבוע מהפלגה באוגדה 91, שם החליף לוחמים במשימות שונות. הצלחת הכוח במשימותיו שם הביאה להקמת צוות נוסף שיועד לפעילות בפיקוד המרכז.
"המציאות כיום היא שצוותים לוחמים משוועים לצאת לפעילות עם רובוט ועם מפעילים שיכולים להתלוות אליהם", סיפר סגן מורן. בעתיד הקרוב עשוי לקום צוות נוסף שיפעל בגזרת פיקוד הדרום ויפעיל את כלי הרכב הקרביים הבלתי מאוישים, שצפויים להשתתף באבטחת ציר עוטף עזה.

http://www1.idf.il/dover/site/mainp...&docid=51652.HE
פעם ראשונה לדעתי שפלגת "הבזק" נחשפת לציבור, ועד כמה שמותר לספר הם עושים לא מעט פעילות באיו"ש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-04-2006, 08:53
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
רובוטים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "..."

גם אני התפלאתי לראות את הטאלון בקישור, הנחתי שאו שהוא משמש לאילוסטרציה כי לא רוצים להראות במה צה"ל משתמש באמת או שצה"ל רכש כמה כאלו לניסויים.

בגדול מאד הפתיע אותי מה שכתבת עמרי בעיקר הקטע של "מטפס במדרגות" עד כמה שזה נשמע מצחיק זה אולי אחד הדברים המורכבים ביותר ועוד סיבה שהייתי מאד שמח לראות תמונות של הרובוט המדובר בהנחה שאושרו לפירסום. אין היום הרבה רובוטים בעולם שמסוגלים לדבר כזה - האסימו של הונדה יכול ובדגמים החדשים הוא אפילו עושה זאת יחסית מהר, אני מניח שנבנו גם רובוטים יעודיים המסוגלים לטפס מדרגות אבל מדובר בתהליך די מורכב.

האם הרובוט נשלט מרחוק לחלוטין או שיש לו יכולות עצמאיות כלשהן?
אגב יוסיפון אתה בסדר?
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 14-04-2006, 09:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "רובוטים"

מורן, סגן מפקד הבזק נהג לכתוב בפורום תחת הניק מורן ח (ואפילו כתב קצת על תפקידו).
זה מאד ישמח אותי אם הוא יחזור לכתוב.
לגבי יכולת טיפוס במדרגות כדאי שתבקר באתר של חברת גלילאו מובליטי. בעבר היו פה כמה אשכולות על המוצרים שלהם (אולי, חלקם, במערכת הישנה), אני אנסה למצוא אותם מאוחר יותר.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 14-04-2006 בשעה 09:13.
ישן 14-04-2006, 11:34
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
הערות/הארות...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "רובוטים"

לגבי פלטפורמות בצה"ל - ה TALON נבחן בארץ ופלטפורמות ייעודיות שנבנו פה , עד כמה שאני יודע מסווגות.
זיו, אם כבר הבאת תמונות של ה TALON, ה SWORDS הוא היישום הכי מרשים נכון לעכשיו:
http://www.defensereview.com/module...e=print&sid=657
לגבי כושר טיפוס מדרגות - ה IROBOT יודע להתמודד עם מדרגות לא רע בכלל (ואולי זו גם אחת הסיבות שהוא מוכר הרבה יותר טוב מה TALON, למרות שהסיבה העיקרית היא כנראה יחסי ציבור).
האסימו הינו מחקרי נטו ואין בשלות למערכת רגלית (בטח שלא 2 רגליים) - ה BIG DOG, פלטפורמה בעלת 4 רגליים מראה יכולות מרשימות (עדיין מחקרי):
http://www.popsci.com/popsci/techno...ecbccdrcrd.html
הצפי הוא שהוא יהיה מבצעי בעוד 8 שנים (הערכה אופטימית עד מאד לדעתי).
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 14-04-2006, 11:56

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "הערות/הארות..."

שלום ינשוף,

הטלון החמוש מוכר לי כמובן וגם ה"כלב הגדול", לגבי ה-IROBOT אני פחות בטוח יש לך קישור?
האסימו הוא לא מחקרי נטו הוא כבר פעיל בכמה מקומות ועושה עבודה "ממשית", האם הוא מתאים לשימוש מבצעי קרבי בשלב זה - אני בספק, אבל יכול להיות שאם היה מתאפשר לרכוש כמה דגמים היה ניתן לבחון אותם ולהתאימם - מה שנכון הוא שהם יקרים מאד ואני לא בטוח שהונדה מעוניינת למכור אותם בשלב זה (היא מחכירה אותם לגורמים שונים בעולם תמורת סכומים די מטורפים). לחילופין ניתן לנסות לבנות משהו דומה באופן מקומי אבל מדובר בהוצאה מאד גדולה.

בעניין הסיווג של כל הנושא המטרה שלי היא להבין עד איפה מגיע הסיווג ומה הצבא דווקא מוכן לחשוף (סה"כ עד כה ידעתי רק על קיומם של רובוטים לפירוק מטענים ומערכות כמו הגרדיום ודמותיהן שמבצעות תפקידים מסוג אחר).

נ.ב. יוספון אם לא עשית זאת עדיין תציץ בדואר הפרטי שלך - שלחתי לך שאלה/בקשה (גם אם היא לא ממש נראית כך).
www.MegaPixel.co.il

ישן 14-04-2006, 12:26

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "הנה..."

אה כן כן כמה משעשע נדמה לי שאפילו כתבתי על IROBOT לפני כמה שנים משהו קצר (אני כותב כל כך הרבה שהרבה פעמים אני מספיק לשכוח).

הפל"א נמצא בשימוש מבצעי או שהוא עדיין בניסוי?

בכל מקרה כאן אנחנו מדברים על רובוטים לסוג משימות אחר - היכולת לנוע בתוך עיר לעבור מכשולים ולטפס על מדרגות, לפרוץ דלת ובעצם לבצע חלק גדול מהפעולות שלוחם מבצע בשטח בנוי. כאן מעניין אותי מה היכולות כי זה בעיני החידוש - מערכות רכובות נחשפו בעבר גם בארץ וגם בעולם אבל יכולות כאלו הן בהחלט בגדר חידוש לפחות עבורי.

לגבי האסימו - בלחימה מערכות דוגמת האסימו הן עדיין רחוקות - עשר שנים היא הערכה די אופטימית אבל אם יהיו השקעות בעיקר מצד DARPA אפשר והיא לא מופרכת.
www.MegaPixel.co.il

ישן 14-04-2006, 12:37

הממ...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אה כן כן כמה משעשע נדמה לי..."

לגבי יכולות אורבניות - הרבה פרוייקטים מתמקדים בתחום הזה וגם גרסאות של ה TALON וגם של ה IROBOT מוטמעות בניסויים בעירק ואפגניסטן.

לגבי מערכות בצה"ל - אני מניח שהנושא מעניין רבים , אבל כמו בכל תחום הקשור לצה"ל, אני מעדיף להמנע מלהתייחס.
מי שרוצה להעלות השערות ולצטט מקורות "לבנים" ,זו זכותו המלאה.

לגבי האסימו - ההערכה הכוללנית היא כי רכבים גלגליים וזחליים מסוגלים לנוע על כמחצית משטח כדו"א (שלא מכוסה ים) ואילו למחצית השניה נדרשת יכולת תנועה מסוג שונה ועל כן יש לצפות כי תצורות שונות אכן יופיעו.
עם זאת , מערכות רגליות כגון האסימו הנן מסובכות ויקרות מאד בהיבטים של בקרת יציבות ואלגוריתם שליטה , כך שיידרש עוד מחקר רב ע"מ להפוך את הטכנולוגיה הנ"ל למסחרית.
.

ישן 14-04-2006, 12:55

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "הממ..."

לא הייתה לי שום כוונה שאתה תחשוף כאן שום דבר שאתה לא אמור. אותי עניין לדעת מה נחשף עד כה ובהנחה שלא נחשף מספיק (וזה כנראה המצב) יש צורך לפנות לגורמים המוסמכים ולברר איתם מה ניתן לחשוף ואז ללכת ולבצע תחקרי מקיף יותר. זה מסובך אבל אני מקווה שיתאפשר לי לבצע זאת.

בעניין הרכבים הגלגליים/זחליים אני קצת חולק עליך, בשטחים אורבניים הכוללים מכשולים רבים, מדרגות ומעברים צרים וסבוכים יכולת התנועה והגמישות שלהם היא במקרים רבים מוגבלת. אני לא טוען שלא ניתן להשתמש בהם כלל אלא שהם מוגבלים במידה כזאת שמונעת מהם ביצוע פעולות מורכבות יותר במסגרת לחימה. היתרון שלהן הוא שזול וקל יותר לפתח אותם מאשר מערכות רגליות (כפי שגם אתה ציינת). אגב אני לא יודע עד כמה יצא לך לראות מערכות רגליות רובוטיות בפעולה אבל לי יצא לראות כמה יכולות מאד מרשימות של מערכות רגליות שמבחינות מסוימות עולות על אלו של רגליים אנושיות. כמובן שמדובר עדיין בשלבי מחקר והדרך עד לאינטגרציה מלאה בגוף רובוטי היא כאמור ארוכה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 14-04-2006, 16:29

אהמ...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לא הייתה לי שום כוונה שאתה..."

יש לי דיסק עם סרטון הדגמה של ה PACKBOT , בסרטון רואים תמרון של הרובוט בלש"ביה (מדרגות,חלונות וכו'), חציית מכשולי מים וקטעי הפעלה מקוריים מה 9/11 ב WORLD TRADE CENTER , שם הוא הופעל לחיפוש ניצולים באמצעות המצלמה התרמית שלו.
נכון שיש שטחים שאינם עבירים לרכבים גלגליים/זחליים - אבל לדעתי הבעיה היא דווקא יותר בשטח סלעי/הררי וכד'.
כ"כ נכון להיום הפרשי הפיתוח בין רכב גלגלי/זחלי עם שיפורים מגדילי עבירות (הפטנט של גלילאו,הזרועות הזחליות של IROBOT וכו') לבין פלטפורמה מיוצבת רגלית (וישנן עוד טכניקות תנועה כמו זרועות תמנוניות) הם גדולים מאד ולא יישומיים לזמן הקרוב.
.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר