לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2006, 23:15
  בעל דבר בעל דבר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.05
תתפלאו עד כמה המרחק של הנזק מהחנ"מ עצמו קטן- 4.5 מ' בלבד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי uvga שמתחילה ב "מהי עוצמת פיצוץ ...."

מלבד זאת, אין לעשות הכפלה רגילה של ק"ג חנ"מ במרחק ביטחון.

באופן כללי אפשר לומר כי טיפול בפצצה במשקל 500 ק"ג חנ"מ, כשיודעים במדוייק את סוג הפצצה, ושוללים מילויי של אב"כ, הינה כ900 מ.

עד טווח של כ1.4 ק"מ עשויים להתפוצץ חלונות בלבד.

הסכנה לחיים בטווח זה של 500 ק"ג חנ"מ בלבד היא תאמינו או לא 18.5 מ' לאדם שוכב. (כמובן לא הובא בחשבון רסס מהפצצה, ומהאדמה סביב לה- מדובר רק על ההדף)
אדם זה יהיה חרש ,אך ב90 אחוז ייחיה .

כ68 מ' - טווח הרג לאדם עומד, אם זכרוני אינו מטעה אותי.
כ550 מ' נזק ודאי "לעור התוף".

מלבד זאת ליחידת סילוק הנפלים הגרמנית יש שיטות מספיק טובות לטיפול בנפל כזה, כך שאפשר למנוע את הפינויי למינימום של כ300 מ' לאנשים בבתים.

אני סתם מזכיר כקוריוז שלפני כמה שנים (1998 כמדומני) גנבי חול גנבו חול משטח אש, ובלי לשים לב העמיסו על המשאית MK 84 ישנה. את הפריקה של המשאית הם ביצעו בלב שכונת הדר הכרמל...

את הטיפול בנפל השאירו לצה"ל ( ולא למשטרה) ומלבד פינויי ברדיוס של כ50 מטר לא התבצע פינויי של תושבים.

אשמח להרחיב עוד בכל הנושא של טיפול בנפלים וכו, ( כמובן בכפוף למותר... )

יום טוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2006, 00:54

מידע כמה תשובות לאותה שאלה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי טנדם שמתחילה ב "כמובן"

א: תמיד יש דינמיקה בין סיכוי לסיכון (או בהגה צה"לית -ניתוח סיכונים) - ולכן, מכיוון שאין לאף אחד חוש נבואי (לפחות לא בצה"ל) תמיד מעדיפים לקחת כמה שיותר מרכיבי ביטחון, תוך שיקול הפגיעה בסביבה ובמרקם החיים התקין של התושבים.

ב: "הרחקת סקרנים" ומפיצי שמועות שוא- בכל אופן מדובר במחזה לא טריוויאלי.

ג: גם אם אין חשש לביצוע מלא של שרשרת הדטונציה (התהליכים המובילים מיזימה לפיצוץ מלא), יש חשש ממרכיבים נפיצים\ מסוכנים אחרים (ולא פה המקום לפרט בדיוק).

ד: כמובן שהורחקו תושבים חשופים במרחק רב יותר (סגירות של כק"מ) , אך אני דיברתי על תושבים שמתגוררים בבתיהם.

ה: בסוף את עבודת הפינוי עושה המשטרה, ולצבא כגורם מקצועי, הסמכות להמליץ בלבד (לא מדוייק , אך באופן כללי נכון)

ישנם עוד עשרות דוגמאות מאלפות לפיזור תל"ן ( תחמושת שלא נתפוצצה) בשטחים של אוכלוסייה אזרחית. מכיוון שאין לי מושג מה מסווג ומה לא - הרי אי אפשר לסווג כל אירוע כזה- יותר מדי "עיניים" אזרחיות, מי שמועניין להרים את הכפפה ולהריץ חיפוש על מידע גלוי , אשמח להתייחס למידע זה, "ולהאיר" אספקטים מעניינים בסיפורים אילו.

כדי שיהיה מאיפה להתחיל.... חפש אירוע בחלמיש (נוווה צוף), או בצומת גולני, תחנת הכח בדרום וברידינג, נחל סער בגולן, ועוד ועוד...

באם יש למשהוא שאלה בתחום סילוק נפלים וכו', אשמח לנסות להשיב -בכפוף לב"ש.

שיהיה לכולנו יום טוב

נערך לאחרונה ע"י בעל דבר בתאריך 27-04-2006 בשעה 00:56. סיבה: שגיאות איות
ישן 27-04-2006, 09:52

הכל תלוי בסוג הרש"ק
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הפ.ב. שמתחילה ב "מה שמוזר לי זה שלרש"קים כאלו..."

יש כמה גורמים המשפיעים על ההחלטה מהו הסיכון, ואני לא מכיר השפעות ישירות לטווח של יותר מ25 מ' להפרשות של כל רש"ק על בסיס חנ"מ בלבד! ייתכן ואתה מדבר על הסכנה ממנועים שונים, אך פה בכלל מדובר בפצצה- משמע אין לה שום מנוע.

1. סוג החנ"מ בפצצה קונבנציולאלית. - כידוע חומרי הנפץ מתחלקים ל 3 משפחות מרכזיות, ולכל משפחה תכונות כימיות אחרות.

2. באופן כללי בזכות סרטים הוליוודיים שונים ומשונים, לאנשים יש נטייה להעניק "תכונות דמוניות" לפצצות , והם שוכחים שבסוף מדובר בחפץ פיזיקאלי נטו- שהכרות עם תכונותיו מגלה ודאויות סופיות כלפיו. (כמעט...)

3. אני חוזר ואומר- האזרחים הגלויים- (הולכי רגל) הורחקו כמעט בטוווח של ק"מ. 50 מ הוא הרדיס של הרחקת האזרחים מחופים.

4. אין לי יכולת להראות ולהמחיש לך נזק של רש"קים שונים, אבל מספיק אם תסתכל בתמונות שפורסמו עם נפילת הסקאד על מרכז ביית בישראל, ותבין את היקף הנזק המצומצם שפיצוץ כזה גורם באופן ישיר לסביבה- ז"א בלי הנזק העקיף שיכול לפגוע באנשים גלויים. (כגון רסס מהמעטפת- מינורי, וכמו רסס מהשטח עצמו בו פגעה הפצצה- יותר משמעותי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:28

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר