לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2006, 11:57
  tomaxe tomaxe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.06
תודה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tomaxe שמתחילה ב "עזרה בעבודת סמינריון"

אכן כותבים סיב"ט ולא סיב"ת- וברור שיש צורך לבחור ראשית שאלת מחקר.
על כן פניתי לפורום הנכבד בכדי שאולי יוכל לתת לי איזה שהוא כיוון משום שאין אני מתמצא יתר על המידה בנושא זה (בנתיים לפחות) ובעניין עיסקאות נשק- לא בכך ברצוני לעסוק בעבודה.
כמו שאני מתחיל להבין הוחלט על הקמת פורום של החברות הביטחוניות ע"י מופז, כמו כן הוחלט על הקמת אגף פיקוח במשרד הביטחון על הייצוא הביטחוני בעקבות דרישת האמריקאים בגלל פרשת "הפלקון" שנמכר לסין.
כלומר כוונתי היא לבדוק נושאים כאלו שבהם המידע הוא "פחות או יותר" זמין - אין כוונתי לחקור את עיסקאות הנשק ומי המתווכים של אותם עיסקות - משום שאני בטוח כי לא אוכל לקבל אפילו פיסת מידע אחת לרפואה...
אשמח לקבל תגובות ...
תומר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2006, 21:25
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
אתן לך מספר עיצ"ס.....(= עצות בארמית...)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tomaxe שמתחילה ב "עזרה בעבודת סמינריון"

הנושא הינו רחב מאד ומורכב מאד. עיקר הבעייה שבפניה תעמוד הינה פתיחות המערכת למסירת מידע מפורט, מעבר לקלישאות ומידע שטחי מכוון. יהיה עלייך לחקור ולברר, לשוחח ולהעמיק ב"ראיונות" על מנת לקבל תמונה טובה. לא כולם ששים לדבר על הנושא מעבר להצהרות רשמיות.

הנה לך הצעות מספר לנושאים "נקודתיים" ומעניינים שתוכל לנסות לחקור:
  1. שינויים תחיקתיים ביחס של הממשל האמריקאי לייצוא הבטחוני הישראלי לארה"ב בשנים שבין 1980 - 2006) והשפעתם על הייצוא הבטחויני הישראלי לארה"ב.
  2. השפעת רכישת בעלות בחברות בטחוניות אמריקאיות( ע"י חברות ישראליות) על הייצוא הבטחוני הישראלי לארה"ב.
  3. השפעת דרשות רכש הגומלין (Offset) על אסטרטגיות שווקיות של התעיות הבטחוניות הישראליות ברחבי העולם.
  4. מיקום והשפעה שווקית של התעשיות הבטחוניות הישראליות בעולם בכלל ובארה"ב בפרט מול חברות מתחרות ממדינות אחרות (כמו נא"טו למשל).
  5. השפעת ההגמוניה האמריקאית בעולם המערבי על הייצוא הבטחוני הישראלי בעולם (חלק את הנושא לאזורים גיאו- פוליטיים)
  6. השפעת הנסיון הצבאי הישראלי על הייצוא הבטחוני הישראלי - דמיון, מציאות, או קשר רופף.
  7. תלות הייצוא הבטחוני הישראלי בדוד סאם....
  8. השפעת העולם הערבי על הזדמנויות השווק והייצוא הבטחוני הישראלי בעולם.
ועוד ועוד.....

צפויה לך דרך לא קלה במיוחד !!!!

מקורות ממולצים:
  • ארכיוני "הארץ" ועיתונות ישראלית אחרת.
  • ארכיוני JANES (מצא את הסוכן שלהם בארץ ועשה אותו "חבר")
  • ארכיוני Defense News (כנ"ל)
  • קרא ועיין אבל אל תסמוך על "במחנה" ובטאוני החילות השונים. שם אנו יוצאים תמיד "אדירים והכי הכי...."
  • סיב"ט - משרד הבטחון
  • רשפ"ת - ת"א
  • עיין בערכים באינטרנט כשאתה מכניס מילות חיפוש כגון: (FMF, FMS, Israeli Export, Defsne military וכדומה) - ושוב - האינטרנט עצמו איננו ממש אמין כמקור מידע - יש לבדוק ולבדוק שוב ממקורות שונים)
והחשוב מכל - נסה להגיע למנהלי דסקי השווק לכל אזור גאוגרפי בחברות הבאות (פגוש אותם, שוחח אתם, ראיין אותם, נסה לקבל קישורים והמלצות מכל אחד לאנשים נוספים וכו'...): תדיראן, תע"ש, תעש"א, אלביט, אלאופ, רפא"ל, ואחרות.

נסה גם ליצור קשר עם נציגיהם היושבים בחו"ל ושוחח עמם.

ואם נותרה בך אנרגיה, נסה ל"ראיין" כמה שליחים במשרדי משה"בט הישראלי במדינות אחרות.

ועיצה - אל תאמין לאיש ויחיד לספוריו אלא אם הצלבת את הנושא ממקורות בלתי תלויים (זה לא קל חביבי).

בהצלחה לך.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 06-05-2006 בשעה 21:29.
ישן 06-05-2006, 22:36
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "אתן לך מספר עיצ"ס.....(= עצות בארמית...)"

הצעות חקר - אותי מעניינים דווקא שני עניינים ואולי יהיה קל יותר לחקור דווקא אותם. טל ומיקי נגעו בשניהם אך אני אחדד:
  1. תחרות ועימות בין התעשיות הבטחוניטןת הישראליות - מדוע הן מפתחות מוצרים דומים, לאותה הנישה ולאותם שווקים? האם לא היה עדיף לעבוד יחד ולא בתחרות?
  2. "נשק ישראלי" או "נשק מתוצרת ישראל" עד כמה ההילה הבטחונית של ישראל מסייעת למכירות? האם רק נשק שצה,ל רכש מצליח להימכר (ראו מקרה התבור: כדי לסגור עסקאות עם מדינות זרות פורסם כי צה"ל רכש ממנו כמויות גדולות, דבר שלא היה לגמרי נכון. או הB300 ועוד)?

ישן 06-05-2006, 23:13
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חידוד על חידוד....
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הצעות חקר - אותי מעניינים..."

הנושאים שהעלת כעניין נוסף אכן ראויים לעיון ולחקירה מעמיקים.

נושא התחרות הבין תעשייתית בארץ אכן מעניין ביותר בהשוואה למדינות אחרות ויש לו היבטים לא רק לאומיים ותעשייתיים אלא עד כמה שהדבר אולי ישמע תמוה - גם השלכות סוציולוגיות-כלכליות ישראליות. נושא העבודה המשותפת שהזכרת באותו הקשר גם הוא ראוי לעיון מעמיק. לי דעה בנושא מזה שנים אולם אין זה נושא האשכול....

נושא הנשק מפיתוח ישראלי - לעומת נשק בשימוש ישראלי גם הוא מעניין במידה וה"סמינריסט" יעסוק בהשלכה שיש לכך על הייצוא הבטחויני הישראלי - שכן זו המטלה שהציב לעצמו בעבודה המתבקשת. הנושא אכן מעניין ביותר.

אגב - לבעל האשכול הזה TOMAXE אוסיף עוד שמקור נוסף למידע ו"תחקיר" יכול לשמש גם הפורום הזה עצמו... לדעתי - אם ישאל באופן נכון, ואם יחפש בפורום ימצא חומר בסיסי "למתחילים".

וכאן הערת אגב - מנהלים אנא הפסיקו ל"נעול" חברים בסיטונות גם אם לא ערכו חיפוש מוקדם כמתבקש. רבים כאן חדשים, באים והולכים, שרצונם טוב ועניינם ואף תרומתם חשובים. גם אותי מעניין דיון מחודש לפעמים, ובו משתתפים חדשים שלא חיפשו כיאות בארכיון. קשיחות החוקים בפורום בנושא הזה אינה תורמת לרמת הנושאים כלל !!! לפעמים דומה שבמשפט אחד אפשר לענות יפה למתעניין ולתת לו ולנו מידע - מבלי "לחנך" אותו ל"משמעת פורומית" של "חפש לפני שתעז לשאול.....". הייתי מודה לכם לו הקלתם בנושא הזה. שערה לא תיפול מראשו של איש אם יועלה נושא שכבר עלה בעבר. לא יהיה עניין ? - לא תהינה תגובות והנושא יירד מהפרק. האשכול ימות מוות טבעי ולא יוצא להורג "נעול" מאחורי סורג ובריח ארטילאיים.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 06-05-2006 בשעה 23:16.
ישן 06-05-2006, 23:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "חידוד על חידוד...."

תודה על החידוד, אני בהחלט חושב שאלו נושאים ראויים.

באשר לנעילות - מתוך מטרה להמשיך ולהיות הפורום הרציני ביותר בתחום שלנו (בעברית), אנחנו רואים לנכון לקיים דיונים מתמשכים ולא לפזר את נושא אחד על פני מספר גדול של אשכולות. ישנן פעמים שאותו נושא נידון בכמה אשכולות ובכל פעם מושמעים שוב אותם טיעונים שכבר השתמשו בהם באשכולות אחרים.
לצורך הדוגמא, אם תחפש את צמד המילים "כחול וחום" תגלה שלפחות שלושה אשכולות כמעט זהים נפתחו בפורום ובכולם נמצא רק חלק מהמידע שהיה יכול להגיע לידיו של מחפשו אם רק היה מחפש. אני כבר לא מדבר על חומר שנמצא בארכיון הפורום הישן.
אין כאן מטרה לכפות "נורמות מנהלתיות" אלא לשפר את יכולת איסוף המידע. לכן, בד"כ, כשאנחנו נועלים הודעות כאלו אנחנו גם מפנים אל החומר שנדרש ומבקשים להמשיך לנהל את הדיון באשכול הרלוונטי.

ישן 07-05-2006, 06:08
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

הערה לך...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי alonbilo שמתחילה ב "בכל מקרה רוב החומר מסווג..."

רוב החומר אינו מסווג אלא שמערכת הביטחון והתעשיות הבטחוניות אינן ששות לדבר על הנושא. בחלקו מטעמי "שו...שו..." עקרוניים ובחלקו מטעמי תחרות גרידא. יש לכך גם סיבות פוליטיות ועיסקיות לא מעטות מול ממשלות וחברות זרות. סווג בטחוני רשמי בנושאים הללו - אכן קיים בחלק מהמקרים אולם לא הייתי נסחף להכרזת "רוב" גורפת.

חלק מהחברות והתעשיות הבטחוניות הינן ציבוריות, אחת הגדולות שבהן הינה חברת אלביט למשל. ויש עוד מספר כאלה.... אולם היות חברה ציבורית לכשעצמו אינו מבטיח גילוי מושלם לציבור על מהלכי רכש ומכירות שאין החברה חפצה בפרסומן או בפרסום פרטים על כך. מה גם שבהנתן פרטים הם בדרך כלל שטחיים ביותר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר