לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2006, 20:28
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02
מה הקשר בין דרך בורמה למטה חיל האוויר בקריה?

אהלן חבר'ס. כמוהנדס שרצה קצת לחקור על החיל שלו יצא לי להתקל בטעות בכתבה מבטאון חיל האוויר שעסקה ביצחק מור. יצחק היה בין ראשוני הקצינים בחיל ההנדסה ולחם במלחמת השחרור במהלכה היה אחראי למציאת "שביל חמורים" שמאוחר יותר הפך ל"דרך בורמה".לאחר המלחמה למד אדריכלות בטכניון ובשנת 62 כשכבר היה אדריכל מנוסה פגש בחבר לספסל הלימודים ששימש כקצין הנדסה בח"א. אותו חבר הזמין אותו לשמוע על פרויקט בנית תחנות בקרה ואולי לעזור ולהשתתף. מכאן לשם, הדברים התגלגלו ומור קיבל את הפרויקט והקים את היב"א ליד מצפה (ליד בהד 1). בעקבות ההצלחת הפרויקט יצחק קיבל עוד פרויקטים מחיל האוויר כמו בנית שדות התעופה חצרים איתם ועציון, מאחור יותר את רמון ועובדה (בשיתוף עם האמריקאים). והפרויקט האחרון הוא בנית מגדלי חיל האוויר בקריה.
סיפור חיים מעניין מאוד (לומרות שהוא תומצת דרסטית) ואת הכתבה המלאה אני ממליץ לקרוא ב:
http://www.iaf.org.il/Templates/Jou...fullListID=1424

בעיקרון, אני מחפש עוד "הידעת?" כאלה. קשורים אבל לא קשורים לצבא. אשמח אם תהיה הענות לזה ואנשים יחפשו קצת אחר מידע מעניין על איישים ומאורעות שקשורים בנו, במדינה ובצבא בצורה ישירה ועקיפה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר