לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-05-2006, 07:15
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
כתבה חינוך אחר: כלבני העתיד מתחילים בגיל צעיר

חינוך אחר: כלבני העתיד מתחילים בגיל צעיר- YNET

בפנימיית הנוער "מנוף" ליד עכו, מטפחים ומאלפים בכלבייה המקומית כלבים המיועדים לשירות בכוחות הביטחון. המערכת חוסכת כסף, הכלבים זוכים ליחס חם והנערים נהנים מכל רגע. "התהליך שעובר עלי והיחסים שאני מפתח עם הכלבה, משפיעים גם על החיים שלי מחוץ לכלבייה, עם חברים ואנשים נוספים", מספר אחד החניכים

אחיה ראב"ד

רציתי ללמוד בפנימייה ומצד שני חלום חיי הוא לעבוד עם בעלי חיים. פה גיליתי שאפשר להגשים את שני החלומות ביחד", כך אומרת מירית, נערה מנתניה המשתתפת בפרוייקט מיוחד בכפר הנוער "מנוף" סמוך לעכו. במסגרת הפרוייקט - שנחשף היום על ידי המשרד לביטחון פנים - עוסקים בשנה האחרונה עשרות בני נוער, אשר נפלטו ממסגרות חינוך רגילות, בגידול כלבים ואילופם לצורכי מערכת הביטחון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הנערים מגדלים, מאלפים ומטפלים בכלבים עד הגיעם לגיל שנה. עם תום התהליך, מועברים הכלבים לרשות צה"ל, המשטרה ושאר זרועות הביטחון. הנערים עצמם, עם גיוסם לצבא, יוכלו לשרת ככלבנים בזרועות הביטחון השונות, בהם יחידות הכלבים של המשטרה, יחידת 'עוקץ' ואחרות.

במשרד לביטחון פנים ציינו את הרווח הכפול מהפרוייקט: כלבים שעלות רכישתם ואילופם נמוכה מזו שהייתה עד היום, וסיוע לבני הנוער בתהליך החינוך והשיקום. לשם המחשה ציין היום דובר השר לביטחון פנים, סנ"צ יהודה ממן, כי עלות רכישת כלב מאולף בחו"ל לצורכי היחידות השונות נעה בין 3,000 ל-5,000 יורו, לעומת השקעה של כ-2,000 יורו בלבד בהכשרת כלב בארץ.

יורם האוזר, מרכז הפרויקט בכפר הנוער, סיפר כי מזה שבע שנים קיימת במקום כלבייה וכי בתחילה היו הגורים מועברים למערכת הביטחון לפני תהליך האילוף. על הקמת הפרוייקט הוחלט לפני כשלוש שנים, בעקבות נפילתו של בוגר הכפר, אוריאל בר מימון, שעבד בכלבייה ואף רצה להיות כלבן, בעת שירותו הצבאי.

כאמור, הגורים שגדלים ומטופלים בכלבייה עוברים תהליך אילוף עד גיל שנה. אופן אילופם לקראת המשימות השונות של הצבא והמשטרה בהם יקחו חלק – זיהוי חומרי נפץ וסמים על פי ריח, תקיפה, שמירה ועוד - נקבע על פי גזעו של הכלב. לאחר כשנה עובר הכלב 'מבחן' ואם נקבע כי הוא כשיר למשימתו, הוא מועבר למערכת הביטחון.

על סדר יומם של הכלבנים הצעירים מספר רמי (16), תושב טירת הכרמל. הוא וחבריו קמים מדי בוקר סמוך לשעה חמש ובמשך שעתיים מטפלים בבני טיפוחיהם ההולכים על ארבע. בערב זוכים הכלבים לשעתיים נוספות של טיפול. במהלך היום משולבות שעות אילוף גם בתכנית הלימודים של הנערים. בסיום השנה עוברים התלמידים בחינת בגרות ברמה של חמש יחידות בתחום בעלי החיים, עם התמחות במקצוע הכלבנות.

"אני מטפל ב'קטיה', כלבת רועה גרמני שמאומנת לתקיפה ושמירה", מספר רמי. "היא גם האמא של רבים מהגורים שאנחנו מאלפים פה בכלבייה. לעבוד עם כלבה שמאומנת לתקיפה זה תהליך שנותן הרבה כוח וסבלנות. התהליך שעובר עלי, היחס שאני צריך לתת לכלבה והיחסים שאני מפתח איתה, משפיעים גם על החיים שלי מחוץ לכלבייה - על יחסים עם חברים ועם אנשים נוספים". על רמת המחוייבות של רמי וחבריו תעיד העובדה שהם מגיעים לכלבייה גם במהלך חופשותיהם

היום, לכבוד הצגת הפרוייקט, נערכה תצוגה מיוחדת בכפר הנופש בה הציגו החניכים את הכלבים השונים כשהם עוברים מסלול מכשולים. כלבים אחרים, המיועדים לסיוע בלחימה בטרור, הפגינו יכולות איתור ותקיפת חשודים.

אחת מהכלבות - הדר - מיועדת לתפקידי גישוש וחיפוש אחר סמים וחומרי נפץ. בתצוגה היום החביאו מאמניה במקומות שונים דוגמיות ריח של סמים והיא הוכיחה שלמדה היטב את החומר ואיתרה אותם בקלות. המאמנת של הדר, מירית מנתניה, סיפרה כי הגיעה לפנימייה בשל אהבתה לכלבים ובעלי חיים.

"רציתי ללמוד בפנימייה ומצד שני חלום חיי הוא לעבוד עם בעלי חיים. פה גיליתי שאפשר להגשים את שני החלומות ביחד", אומרת מירית. "אני כבר יודעת שבתום התהליך הזה אעבוד עם כלבים גם בצבא, יש כבר כמה בוגרות כאן שמשרתות ביחידת עוקץ. אני לומדת הכל על הכלבים וזה נותן לי פתח לקריירה בעתיד - בווטרינריה או אפילו בספרות כלבים".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-05-2006, 07:23
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
ומוואלה (מתוך הארץ)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "חינוך אחר: כלבני העתיד מתחילים בגיל צעיר"

יום חמישי, 25 במאי 2006, 7:22 מאת: ג'קי חורי, הארץ

פנימייה ליד עכו פתחה תוכנית לימודים באילוף כלבים לנוער בסיכון. בסיום יועברו הכלבים למשטרה והתלמידים יזכו ב-5 יחידות בגרות

מה הקשר בין כלבי תקיפה משטרתיים לנוער בסיכון? בפנימיית "מנוף" שליד עכו, חשפו אתמול תוכנית לימודים חדשה, עם בחינת בגרות בסופה: תלמידי הפנימייה יגדלו גורי כלבים וייאלפו אותם לקראת העברתם לשירות המשטרה, למג"ב ולשירות בתי הסוהר, שם ישרתו ככלבי תקיפה.

חניכי הפנימייה יסיימו מסלול שיקנה להם תעודות הסמכה, ואף תעודת בגרות בחמש יחידות בתחום בעלי חיים - עם התמחות בכלבים. לבוגרי התוכנית שיתגייסו לצה"ל תינתן עדיפות אם ירצו להשתלב ביחידות הכלבנים במשטרה ובצה"ל.

הכלבייה במשק של פנימיית מנוף הוקמה לפני כשלוש שנים, ובינואר השנה החל יישום הפרויקט - הודות לשיתוף פעולה בין המשרד לביטחון פנים למינהל לחינוך התישבותי במשרד החינוך. הפרויקט נמצא בפיקוח של אנשי מקצוע, כולל המדען הראשי של המשרד לביטחון פנים, פרופ' ישראל ברק.

לדברי ברק, המשרד לביטחון פנים נהג לרכוש כלבים מאירופה, בעלות גבוהה מאוד, ומבלי שיוכל לפקח על תהליך האילוף של הכלב. "היינו מקבלים מוצר מוכן", אומר ברק, "וגם אם הכלב לא התאים לצרכים, או לא תיפקד כראוי, לא היה מה לעשות". כך עלה הרעיון להקים את הפרויקט בישראל. "עלות כלב באירופה היא כ-5,000 יורו. העלות בארץ היא כ-2,000 יורו", אמר ברק, והוסיף כי חושבים כעת לפתח את הפרויקט גם במקומות אחרים בארץ.

סיור בכלבייה ובמתקן האימונים בפנימייה חושף את ההצלחה של הפרויקט - הן מבחינת אילוף הכלבים ומיומנותם והן מבחינה חינוכית בעבור בני הנוער. אחד החניכים בפנימייה, בן 16, מספר: "התהליך מרתק, אתה מפתח יחס אישי עם הכלב. מדובר בדברים שמעולם לא ידענו עליהם, והיום אני חושב ברצינות להתגייס ליחידת עוקץ (יחידת כלבנים בצה"ל)". מנהל המשק ורכז הפרויקט, יורם האוזר, מספר כי "מדובר בנערים ונערות מכל רחבי הארץ שמבחינתם ההתעסקות עם כלבים לא היתה בראש מעייניהם. בסופו של דבר אתה רואה חניך אחר - גם בהתנהגות וגם ביחס לבעלי חיים, ובמיוחד לכלבים".

בפנימייה ציינו כי הרעיון לקדם את הפרויקט החל בעקבות מותו של חייל שהיה חניך בפנימייה - אוריאל בר מימון, לוחם מג"ב שנהרג ב-2000 בהיתקלות ברצועת עזה. "אימו של אותו חייל, שרצה להיות כלבן, תרמה כ-20 אלף שקל לפנימייה", סיפרה מנהלת המוסד, זהבה אטרקצי. לדבריה, מדובר ב"פרויקט מיוחד שיש לו השלכות חינוכיות רבות בנוסף להשלכות המבצעיות".

ישן 25-05-2006, 23:34
  eladg eladg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
ובנימה קצת אחרת
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "ומוואלה (מתוך הארץ)"

אחד הדברים שעיצבנו אותי יותר מכל היה המצב המזוויע של חלק מהכלבים שמשמשים לשמירה על בסיסים.
לכולם זה נראה "מה זה מגניב" שיש כלבי תקיפה בעוקץ (ואני עוד זוכר את הכלבים שפתחו צירים במקומות באמת מסוכנים) אבל חלק הארי של הכלבים המשרתים בצבא הוא דווקא בשמירה על בסיסים.

ובכן, לא רחוק מביתי יש בסיס חיל אויר ולידו בסיס נוסף, אשר עליו שומרים כלבים רבים (משהו כמו 30)
ביום חם באתי לבקר אותם (הלכתי לראות אירוס ארם נהריים, פרח יפהפה שנקרא גם אירוס בית הקברות משום שהוא נשתל בבתי קברות מוסלמיים) והזדעזעתי לגלות שהם נראו אומללים ביותרף שמחו לכל מגע אנושי, חלקם הגדול נשאר בלי מים בכלי והסתתר מתחת למלונה.
מעבר לכך הם נבחו המון ואף שומר לא הגיע לבדוק את הענין.

אני צעדתי לשער החשמלי והזעקתי את הקצין התורן שחטף ממני שטיפה, ולא עזבתי עד שראיתי אותו במו עיני ממלא את כל הכלים במים קרירים.

לא ידעתי שהמצב כזה גרוע, ואני אנסה לראות מה אפשר לעשות באופן מעט יותר רשמי מאשר לצעוק על סג"מ דביל
ישן 25-05-2006, 23:30
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
מר Ingsoc הנכבד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני לא מסכימה (אני בת), אבל לא נתווכח. איש באמונתו וכו'.."

לידיעתך,הנערים אינם עוסקים בשום פעילות צבאית ואו טרום צבאית.כפי שהוזכר הנערים לומדים לקראת בגרות ברמה של 5 יחידות בנושא כלבנות והנושא כולל אימונים שאינם מוכרים לציבור הרחב.בכל מקרה הכלבים המוזכרים בכתבה אינם מגיעים לשרות בצבא,לפחות לא ליח' עוקץ שאינה יכולה להרשות לעצמה להסתמך על נערים ומדריכים אזרחיים טובים ככל שיהיו.עבודת היחידה הרבה יותר מורכבת ומקצועית ומטרתה-הצלת חיי אדם. במקרה הטוב מוסרת היחידה גורים בני יומם לגידול במנוף ולאחר מס' חודשים הגורים עוברים מהפנימיה לצהל כדי להתחיל את אימונם על ידי חיילים.אז תהיה רגוע ותן קרדיט לילדים העוסקים במלאכה החשובה הזו ובשאיפה שלפחות חלק (מהילדים) יגיעו יום אחד ליחידה.
ישן 28-05-2006, 00:47
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
אם ככה אז אני מעדיף להיות מה"משוגעים"
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Mistfall שמתחילה ב "אני מהאנשים השפויים"

אם נתעלם רגע מהגרסא הדתית לנושא:
הכלבים בעולם לא נוצרו בשביל להיות חופשיים, כמו שבני האדם לא נוצרו כדי להיות חופשיים, לא בטוח שאפילו יש מטרה לקיומנו, וכיום הדבר היחיד שמוטבע עמוק עמוק בגנים שלנו זה הישרדות הגזע.

לכל יצור שהוא יש יצר השרדות, עכשיו אם עומדות בפני שתי אפשרויות: א. שאני ימות והכלב שלי יחיה
ב. שאני יחיה והכלב שלי ימות
עם כל כמה שאני אוהב את הכלב שלי (ואני מאוד אוהב אותו!) בכל יום נתון אני יעדיף שהוא ימות ולא אני, וכנ"ל לגבי חיילים.

ואני מניח שאם כלבים היו שולטים בעולם הם היו עושים אותו דבר.

אני גם די בטוח שלא התגייסת, אבל ברגע שתתגייס ותלך למעצר עם חברה מעוקץ, אני רוצה לראות אותך אומר למפקד "עזוב, אל תשלח את הכלב, לא מגיע לו למות אני אלך פנימה במקום!".

וזה גם אחלה הזדמנות לשים תמונה של הכלב שלי

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 28-05-2006 בשעה 00:59.
ישן 28-05-2006, 06:19
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "אם ככה אז אני מעדיף להיות מה"משוגעים""

mistfall כמו שאמר rp או שעדיין לא הגעת לצבא, ובטוח שאין לך ילדים המשרתים ביחידות קרביות.אני אוהב את הנאיביות שלך שמצביעה על כך שאתה אוהב כלבים,אבל מה לעשות,חיי האדם קודמים לחיי הכלב.אני מאמן כלבים מקצועי ביחידת עוקץ וגם איש מילואים של היחידה,אוהב כלבים לא פחות ממך ולמרות הכל אני מודע לכך שהכלבים נועדו להציל חיי אדם בכל דרך אפשרית.וזהו אחד הדברים הראשונים שאנו מלמדים את לוחמי היחידה.הכלב הינו בעל חושים שאינם קיימים אצל בני האדם ועדיין לא הומצאה מכונה שיכולה להחליף את הכלבים.לצערי מידי פעם נפגעים כלבים בפעילות מבצעית אך לעולם לא לחינם,בכל פעם שנפגע לנו כלב הוא הציל את הצוות שהלך מאחוריו.ושוב כמו שכבר נאמר כאן,אין היום צוות לוחמים מכל יחידה בצהל שבראשו לא עומד לוחם עוקץ עם כלבו.כל יחידות צהל מודעות ליכולותיו של הכלב ואינן מוותרות עליו.ואם נחזור לתחילת האשכול הארוך הזה,אז כמו שאמרתי,אנו מאמנים את הכלבים שלנו בעצמינו,אין לנו שותפים או עוזרים מחוץ ליחידה וזה כולל את פנימית מנוף,אינני יודע מי קונה מהם את הכלבים אבל אני יודע שזה לא יחידת עוקץ או הצבא בכלל,
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:43

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר