לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2006, 01:33
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
יש כמה סיבות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי droogie שמתחילה ב "למה תבור ?"

א. מקצועית: כעיקרון התבור הוא נשק שנבנה ע"פ הצרכים של צה"ל - נשק קצר עם קנה ארוך (תצורת Bullpup) ובעצם מאפשר להשתמש באופן יעיל גם בלש"ב וגם בשטח בנוי.
כ"כ מכיוון שאנחנו מייצרים אותו יש לנו אפשרות בעתיד לפתח אותו לצרכים ספציפיים.

ב. גאווה - כשאתה משתמש בדברים שאתה מייצר זה מקור גאווה לחיילים ולאזרחים - אני קצת מתקשה להסביר את זה בדיוק ואני מקווה שאתה מבין, כי לדעתי זו הסיבה הכי חשובה בתכלס.

ג. כלכלית - כשאתה מייצר את הנשק אתה יכול למכור אותו למדינות אחרות (אני יודע שתוכננה גם גרסא אזרחית ל"תבור"), כ"כ אתה מייצר מקומות תעסוקה נוספים.
למרות שרוב הדברים האלה התבטלו ברגע שהייצור הועבר לארה"ב ע"מ שנוכל לקנות אותו מכספי הסיוע...

הנגב והגליל לא הצליחו? אני לא יודע עד כמה ניסו לשווק את הנגב, אבל הגליל הוא הצלחה לא רעה בכלל, לא מעט מדינות בדרום אמריקה ואפריקה, ואפילו גם באירופה משתמשות בגליל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 13:45
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

הבנתי אותך
האם מנגנון הנגב מבוסס/מועתק על מנגנון המינימי? בכל הסקירות שקראתי על הנגב מודגשים שיפורים שנעשו בו לעומת המינימי (משקל, קצב אש איטי יותר בירי ממחסנית ועוד) ובעיקר האמינות שלו בתנאי מדבר ואבק קשים לעומת המינימי שלא היה אמין (באחת הסקירות נאמר שזה בגלל תחזוקה לא טובה של המינימי - שעשה לו שם רע בצה"ל).
לצערי פגשתי את שני הכלים רק בתמונות ואין לי בסיס להשוואה.

אגב, כשהייתי בקורס מט"קים, באחת הפלוגות עשו ניסוי של הצבת נגב טען - במקום מאג טען.
עד כמה שאני זוכר שסיפרו לי, הניסוי לא הצליח, והחיילים (הטען או המט"ק כנראה) התלוננו שהם חוטפים את התרמילים ישר לפרצוף.
תכלס, אני לא רואה את הייתרון של החלפת המא"ג בנגב כשהוא נישא על רכ"מ, אבל זה כבר בכלל לא קשור לאשכול...
ישן 26-05-2006, 14:37
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "הבנתי אותך האם מנגנון הנגב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
הבנתי אותך
האם מנגנון הנגב מבוסס/מועתק על מנגנון המינימי? בכל הסקירות שקראתי על הנגב מודגשים שיפורים שנעשו בו לעומת המינימי (משקל, קצב אש איטי יותר בירי ממחסנית ועוד) ובעיקר האמינות שלו בתנאי מדבר ואבק קשים לעומת המינימי שלא היה אמין (באחת הסקירות נאמר שזה בגלל תחזוקה לא טובה של המינימי - שעשה לו שם רע בצה"ל).
לצערי פגשתי את שני הכלים רק בתמונות ואין לי בסיס להשוואה.

אגב, כשהייתי בקורס מט"קים, באחת הפלוגות עשו ניסוי של הצבת נגב טען - במקום מאג טען.
עד כמה שאני זוכר שסיפרו לי, הניסוי לא הצליח, והחיילים (הטען או המט"ק כנראה) התלוננו שהם חוטפים את התרמילים ישר לפרצוף.
תכלס, אני לא רואה את הייתרון של החלפת המא"ג בנגב כשהוא נישא על רכ"מ, אבל זה כבר בכלל לא קשור לאשכול...

אכן צודק ללא ספק שהמינימי והנגב דומים רק חיצונית אך כפי שציינת במאמרים שהבאת אכן צויין שחלקיו שונו וכל זאת על מנת להתאים אותו לצרכים הצה"ליים השונים (ירי בבודדת,מחסנית,ותנאי מדבר).

אני לא רואה טעם בהצבת מקלעון (במקרה של הניסוי נגב) על טנק כאשר למא"ג יש עוצמת אש חזקה יותר.
בכלל המא"ג יורה 7.62 ח"ש אז העדיפות שלו גדלה לעומת הנגב,ואני מאמין שהתכוונת לרק"מ?.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר