לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2006, 23:48
צלמית המשתמש של ארי 13
  משתמש זכר ארי 13 ארי 13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
Facebook profile
יצירתיות פלסטינית

בעקבות זריקת האבנים והירי על דוכיפת לפני שבועים (בערך) ניזכרתי בכמה סיפורים ששמעתי מגזרת שכם:

באחד הפעמים ניזררק על כח צה"ל- שימו לב- חמור!
חמור אמיתי וניראה לי אפי' חי, מיותר לציין שהחמור מת- נחצה לשניים.

ובפעם אחרת ג'יפ של צה"ל חנה בעוד החילים בפעולה, ומשום מה החליט הנהג שהוא חייב לצאת מהרכב ולעשן. באותו רגע ניזרק מאחד הגגות מקרר מלא בבלוקים, ופגע בג'יפ "פגיעה ישירה".
סיפר לי מי שראה את הג'יפ שכל הג'יפ נהיה בגובה של המכסה מנוע (לי זה הזכיר את הרכבים של הסומלים ב"בלק הוק דאון").
ההגדרה היחידה לסיפור השני היא- נס משמים!

אגב אם משהוא מכיר את הסיפורים הוא מוזמן להוסיף פרטים (או לתקן).

נערך לאחרונה ע"י ארי 13 בתאריך 31-05-2006 בשעה 23:55. סיבה: שגיאת בתיב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2006, 00:37
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
למה רק חמור?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארי 13 שמתחילה ב "יצירתיות פלסטינית"

אני זוכר סיפור של חבר - מסו"ל תותחנים בסדיר בשנת 92 - שסיפר לי על סיור באחד ממחנות הפליטים בעזה. זרקו על הג'יפ של המג"ד שלו גרוטאה של פיאט 127 מאחד הגגות - המיגון נגד אבנים התפורר מייד, ורק הקשת-התהפכות הצילה את חיי המג"ד והנהג שלו...

בכלל, באותם ימים כל נושא המיגון לרכב גלגלי היה בחיתוליו. היו בט"שיות מוסבות לשימוש בשטחים עם פלטות פרספקס נגד אבנים - הכלים האלה נראו מרחוק כמו אקווריום על גלגלים
לי בפלוגה היה ג'יפ סיקס קצר ממוגן ירי (תמונה מצורפת), וראיתי גם ג'פ"ס עם מיגון דומה ומא"ג אחורי.
ומי זוכר את ה"בטשיות" סיטרואן CJ-15? ללא ספק אחת ההנפצות הפחות ברורות שיצא לי לראות...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img179.imageshack.us/img179/2476/512936qs.jpg]

ישן 01-06-2006, 02:37
  אבי ירדן אבי ירדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.06
מצטער על חוסר היצירתיות

אצלי צדובר רק בבקבוק תבערה, מחנה פליטים ג'נין (אני לא חושב שהרחוב האמור עדיין קיים), ג'יפ מיוחד ומשוכלל לפי מיטב ההמצאה הצה"לית המפגרת - כלומר, במקום בו ישבתי ליד הנהג לא היתה דלת אלא חתיכת פלסטיק, שנועדה להשאיר מקום לחצצית שכמובן מעולם איש לא הפעיל ולכן ניתן לומר שאני מצדי (תרתי משמע) נסעתי בג'יפ פתוח. המזל - הרחוב היה כל כך צר, עם חומה בגובה אדם משני צדי, עד שרק מיקי ברקוביץ' היה מצליח להשחיל פנימה את הקוקטייל, שהתנפץ על החומה מעל ראשי ובער לתומו, ורק כשעברנו החיילים מאחורה ראו אותו בוער (אנחנו רק שמענו את רעש ההתנפצות ובפראפרזה, "מכה קטנה בכנף").

כובן יצאנו, ירינו (באוויר!) ועשינו את מיטב הרושם של כח המגיב על כך שהותקף, והאוייב האכזר שוכנע שלא כדאי לו לנסות שוב. ואני לא אדע עד כמה קרוב הייתי לחזור הביתה במצב צבירה של שווארמה. על יריות וזה אין מה לדבר, כי זה כבר ממש לא מקורי.
ישן 02-06-2006, 09:19
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
פצצת בזנ"ט

בעווני יצא לי לעשות קורס מ"כים אג"מי, שמקבץ את מיטב החיילים שצריכים הסמכת מ"כ אבל אין לחיל שלהם מסגרת להסמכה. בין היתר היו שם מ"צ, קשר"ג, מג"ב, שריון ועוד ועוד. מדי פעם היינו יושבים ומשתפים אחד את השני בסיפורים מהעולם (חיל) ממנו באנו. אחד המג"בניקים סיפר לי סיפור מסמר-שיער על מרדף בסמטאות ג'נים אחרי מיידי אבנים שנגמר בצורה קצת שונה:
מסתבר שהפלוגה שלו פיזר הפגנה גדולה בבוקר, ועד הצהריים הם התעסקו בפיזור/הברחת ספיחים ונספחים. לקראת סוף היום הם נקלעו למרדף אחרי כמה נערים, שהחל רגלית ונמשך ע"ג ג'יפ. הנערים רצו לתוך סמטא והג'יפ אחריהם - הבעיה היתה שהסמטא צרה והג'יפ רחב ממנה... מלמעלה מתחילים ליפול על גג הג'יפ בלוקים ואבנים בעשרות, אז הנהג שם גז כדי להגיע לקצה הסימטה ולהיחלץ ממנה - המראות על דלתות הג'יפ העלו ניצוצות כשהתחככו בקירות הסימטה ולבסוף התפרקו. מטרים ספורים לפני ההיחלצות נזרק על הג'יפ מאחד הגגות בזנ"ט שקצהו הקדמי מחודד ומוכבד עם משקולת - למרבה המזל הוא חדר את גג הפלסטיק בדיוק בקטע בין הנהג ליושב לידו וחדר את תיבת ההילוכים כמו שסכין חותך חמאה!!
הג'יפ התגלגל אל מחוץ לסמטה בכוח האינרציה בלבד - לבסיס הקרוב הוא כבר נגרר ע"י ג'יפ צבאי...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר