לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2004, 14:15
  כלב טוב כלב טוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.02
ביהמ"ש הורה להוריד את אתר "עבודה עברית"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי המוח שמתחילה ב "ביהמ''ש השלום בי-ם הורה על סגירת אתר אינטרנט שהציע עבודות ליהודים בלבד"

בית משפט השלום בירושלים הורה להוריד מרשת האינטרנט את האתר, שהוקם לפני כשנתיים במטרה לעודד עסקים להעסיק עובדים יהודים בלבד. המרכז לפלורליזם יהודי ומרכז מוסאוא לזכויות הערבים תבעו להוריד את האתר מהאוויר מכיוון ש"מדובר באפליה ובגזענות". הצדדים הגיעו לפשרה שכללה גם התנצלות של מפעילי האתר על "הפגיעה בכבוד האדם"
טל רוזנר

מחוץ לרשת: אתר האינטרנט "עבודה עברית" הורד השבוע מרשת האינטרנט בהחלטת בית משפט השלום בירושלים.

האתר הוקם לפני כשנתיים כדי לעודד עסקים להעסיק עובדים יהודים בלבד ולסייע ליהודים למצוא עבודה. מפעילי האתר הדגישו כי הפנייה והמודעות שמתפרסמות באתר שלהם מיועדות ליהודים בלבד.

האתר הפעיל לוח מודעות שבו יכולים היו מעסיקים העונים על דרישות האתר, כלומר - מי שמתחייבים להעסיק יהודים בלבד - לפרסם מודעות דרושים. בנוסף האתר כלל מה שכונה "מבזקי עבודה עברית" ובהם למשל מודעה: "אני קונה רק מיהודים" וידיעות שונות על הקשר בין העסקת עובדים ערבים לפיגועי טרור.

המרכז לפלורליזם יהודי ומרכז מוסאוא לזכויות הערבים בישראל הגישו לבית משפט השלום בירושלים תביעה בה דרשו להוריד את האתר מהאוויר בטענה כי מדובר באפליה ובגזענות וכן בפגיעה קשה בכבוד האדם.

עו"ד עינת הורביץ שייצגה את המרכז לפלורליזם יהודי טענה כי פסילת אנשים משימוש בשירות שמכוון לכלל הציבור, כמו השירות שהוצע באתר, על סמך לאום או דת, מהווה אפליה אסורה.

עו"ד הורביץ ביקשה להחיל את חוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ומקומות ציבוריים, חוק האוסר על אפלייה במתן שירות ציבורי או בכניסה למקום ציבורי - על תחום התקשורת האלקטרונית. החוק חוקק במקור בעקבות תופעת "הסלקטורים" בכניסות למועדונים.

"מתנצלים על הפגיעה"

בסופו של דבר הגיעו הצדדים לפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין כאמור לפיה יורד האתר ותפורסם ההתנצלות. לפיכך מי שיקליד את שם האתר יראה כעת את המודעה הבאה: "מנהלי ומפעילי אתר 'עבודה עברית' מתנצלים על הפגיעה ברגשות או בכבוד האדם או נזק שנגרם אם נגרמו לאדם או לציבור כלשהו מפרסומים באתר".

עו"ד עינת הורביץ אמרה בתגובה: "אנחנו מרוצים מאוד מכך שאתר האינטרנט המפלה והגזעני הוסר. זהו צעד חשוב במאבק נגד גזענות בכלל ובאינטרנט בפרט. אנחנו נמשיך לעקוב אחר הנעשה באינטרנט ולפעול נגד אתרים מסיתים וגזעניים והתקדים על זה צריך להוות תמרור אזהרה לכל מי שמתכוון בעתיד להפיץ דעות כאלה".
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3022160,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2004, 10:27
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
עזוב את הפילפולים. אתה יודע מה המשמעות של האתר הזה?
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "אני בהחלט בעד שלטון החוק"

שאדם שכולנו חרדנו לגורלו, החזקנו לו אצבעות, ושמחנו ששוחרר מהכלא בו ישב על לא עוול בכפו, לא יוכל לקבל עבודה באמצעות האתר הזה, כי קוראים לו עזאם עזאם והוא לא יהודי.
זה אומר שאותם חיילים שאיבדו לפני שבוע חמישה מחבריהם, לא יוכלו לקבל עם שיחרורם עבודה באמצעות האתר הזה, כי הם בדואים.
זה אומר למשל שידידנו פאדי, אזרח שומר חוק ובחור משכיל, לא יקבל עבודה באמצעות האתר הזה, כי הוא ערבי.
אתה מגן על אתר, שהקריטריון היחיד שלו הוא הדת/לאום של האדם: לא יושרו, לא אמינותו, לא מקצועיותו, לא חריצותו ולא כשרונותיו.
איך אתה מצפה, למשל, מאזרח ערבי-ישראלי, שומר חוק, משלם מיסים, ללא עבר או הווה פלילי או חבלני, להרגיש כשהוא נתקל באתר כזה?
ישן 22-12-2004, 18:30
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לא , זה לא החוק .
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "לא. זה אסור לך. זה החוק."

החוק אוסר עליך להציג מודעה שבה יהיה כתוב שהעבודה היא רק ליהודים , הוא לא אוסר עליך לחושב בראש על זה שאתה מעדיף יהודים , הוא לא אוסר עליך לחפש יהודים כדי להעסיק אותם והוא לא אוסר עליך אפילו לעשות את זה באינטרנט . פשוט מפני שאף חוק לא יכול להכנס לנבכי מחשבתו של אדם . החוק בוודאי אינו אוסר על בעל אתר שלא מעסיק אף אחד לתווך בין יהודים ובין מי שמבקשים להעסיק אותם - זה אבסורד וזו בדיוק ה"פרשנות " של בג"ץ .

היות ולא מדובר כאן באפלייה , אלא בהעדפה אישית . (אין כאן שלילה של זכות הערבי להתפרנס , אף אחד לא אוסר על אף אחד להעסיק אותו אלא רק בחירה אישית לפרנס דווקא יהודי ) אני פטור מלענות לשאלתך

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 22-12-2004, 21:21
צלמית המשתמש של looklook

ואם נמחוק את המילה רק , תהיה רגוע?
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה מתגלה כראש אבן"

אם אני רוצה להעסיק דווקא גבר, מותר לי להעסיק דווקא גבר , אם אני רוצה להעסיק דווקא אישה מותר לי להעסיק דווקא אישה , אם אני רוצה להעסיק דווקא יהודי , אעסיק דווקא יהודי , אם אני רוצה להעסיק דווקא ערבי , אעסיק דווקא ערבי . אני מקווה שזה עונה לשאלתך .
אכן , אסור לי לפרסם שאני לא אקבל נשים לעבודה , אסור לי ליזום פרסום נגטיבי - כל השאר מותר.

מה שעושה האתר זה לקשר בין אנשים שכבר מעסיקים יהודים לאנשים שמעוניינים לשכור שרותים דווקא מיהודים - לגיטימי .

מי שמתחמק זה אתה , מתחמק מהטיעון שלי לגבי "השומר" ומשיב תשובות לא רלוונטיות לשאלה אם ה"שומר " היה מוסרי או לא?

ישן 23-12-2004, 15:45
צלמית המשתמש של White-Night
  White-Night White-Night אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.04
דווקא יש אבל הרבה פחות ממה שאמור להיות בגלל
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי לידור שמתחילה ב "אולי אתה יכול להסביר-"

שיש אפליה ...
אחיו של חברי עובד ב מארביל , ואחד עבד בגליליו וכמה שעובדים באינטל . אבל כולם מצטייני נשיא בטכניון ( ממוצע מעל 95 ! )

למרות זאת יש לי גם מלא חברים שיש להם ממוצעים גבוהים בתחומים מבוקשים וכבר המון זמן מחפשים עבודה ... גם מצטיינים מעל 86 אבל בכל זאת לא מצליחים למצוא עבודה ...

יש אפליה ועוד איך , אם זה כתוב או לא זה כבר עניין אחר ..... כי לפי חוק אסור לכתוב את זה בכלל או אפילו להביע את זה .

למשל אם סטודנטים הולכים ומנסים למצוא עבודה בקניון ( דוגמא בגרנד ) .. אז כל מודעה שיש בה אחרי צבא או כל דבר שאומר לא לערבי ... זו דרך כדי לעקוף בצורה כלשהי את החוק ! אבל פה הצורה דיי בוטה וגזענית .

ישן 22-12-2004, 17:37
צלמית המשתמש של looklook

מצד אחד אתה צודק , מצד שני את פסק דין הבוחר ...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "זכותך לחלוק ולבקר את הפס"ד, חובתך (חובת המפעילים) לכבדו"

כפי שהוא משתקף בחוקי הרשות המחוקקת בית המשפט לא מכבד , אלא מעוות בפרשנות .
מה שאתה אומר נכון עד לגבול מסוים , שאני מקווה שלא נגיע אליו , בו בית המשפט ישתלט לחלוטין על כל המערכת וישליט בה טוטאלית את השקפותיו . ומשום כך ישמוט את הלגיטימציה שלו .

כלומר , אי אפשר לדרוש מאדם לציית לרשות שופטת בצורה עיוורת , אם הרשות השופטת מתנהלת בצורה פושעת . כרגע , זה עדיין ברמה של חריגות , אומנם בלתי נסבלות אבל עדיין מאפשרות לציית להוראותיו של בית המשפט . אני בהחלט מקווה שהמצב לא ימשיך להתדרדר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:12

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר