לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2006, 10:55
  אמנון שגיא אמנון שגיא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
חיפוש תמונות של 669

שלום לחברי הפורום!
שמי אמנון, אני חדש חדש פה. אני בונה דגמים, בעיקר של דמויות מהתחום הצבאי. (גם לאתר שלכם התוודעתי דרך אתר בוני הדגמים "דגם".מומלץ להיכנס לשם ולראות אילו עבודות יפות אנשים עושים).
למי שרוצה לראות יותר טוב על מה אני מדבר, זהו דף מתוך אתר "דגם" עם צילומי עבודות שלי:
http://www.degem.net/vbulletin/showthread.php?t=2102
הפרויקט שהתחלתי לאחרונה הוא בניית סקראץ' (כלומר- בניה מאפס, ללא דגם מוכן להתבסס עליו) של לוחם 669 בקנה מידה 1:8 (כ-20 ס"מ) בזמן גלישה ממסוק, אולי עם ציוד צלילה. כאשר הוא יהיה מוכן, הוא אמור לקשט את שולחנו של מפקד היחידה הבא (אם מותר לי להשוויץ- מדובר בקרוב משפחה מדרגה ראשונה שלי...). חרשתי את הרשת עד כמה שיכולתי, ומצאתי כמה תמונות לא רעות (בעיקר ב isayeret) , אבל זה לא מספיק לי. כדי ליצור משהו מדויק, אני זקוק לתמונות ממש ברמת האבזם והשפצור המדויק ביותר. אז אשמח לעזרתכם בתחומים הבאים:
א.אם במקרה מישהו מאנשי הפורום הוא לוחם בהווה או בעבר ביחידה, ויכול לספק מידע, או יותר טוב- תמונות שיכולות לסייע לי- אשמח מאוד אם יצור איתי קשר.
ב.אם מישהו כאן מכיר מישהו שמשרת ביחידה וירצה לעזור קצת בייעוץ בפרויקט הזה, אשמח גם ליצירת קשר כזה.
רוב תודות ושבוע טוב.
אמנון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-06-2006, 20:02

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אמנון שגיא שמתחילה ב "חיפוש תמונות של 669"

אהלן.

קודם כל תודה לכל המגיבים.
לגבי צורת הבניה:בקישור ששמתי בהודעתי הראשונה יש פירוט די רב. בכללי- חלק מן הדמויות הן מה שנקרא: "out of the box" כלומר- בניה ללא תוספת כלשהי, כפי שנרכש מהיצרן. כמובן שיש המון עבודה גם ככה: שיוף שאריות היציקה, הדבקה מדויקת ומילוי פערים אם יש, ובעיקר צביעה.
יש דמויות שמבוססות על דגם קיים, אבל כוללות הרבה שינויים: שינוי של התנוחה שבה ניצבת הדמות (ע"י חיתוך והדבקה מחדש בפוזה הרצויה, ואח"כ תיקון של הבגדים שניזוקו בתהליך), תוספות שונות של ציוד- או מקיטים קיימים אחרים או בבניה עצמית, וכו'.
ויש את הדרגה הגבוהה ביותר, שזה הפרוייקט שאני עובד עליו עכשיו, שנקראת בניית "סקראץ'". כלומר- בניה מאפס, ללא התבססות על אף דגם קיים. זה כולל בקיצור רב: יצירת שלד מחוט ברזל, ציפויו ב"גוף" מפימו בתנוחה הרצויה, ואז עבודה בשכבות מלמטה למעלה: מדים, ציוד, נשק, וכו'. הרבה מאוד עבודה, שדורשת מידע מאוד מפורט אם רוצים ליצור משהו שיהיה נאמן למציאות. ובסוף, כמובן, צביעה. אני מצרף קישור לענף שבו אני מתעד את תהליך העבודה. הוא מתעדכן עם ההתקדמות, אז אם זה מעניין אותך- תציץ שם מדי פעם.
http://www.degem.net/vbulletin/showthread.php?t=2920
אמנון.
ישן 23-10-2007, 10:12
  roeis01 roeis01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.06
ציטוט אחד מהפרויקט המושקע הזה:
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MTV שמתחילה ב "דגם של לוחם 669 בקנה מידה1:8"

בעקבות ההערה של לבני -גם אני עברתי בריכוז על רוב שלבי היצירה....מומלץ !

פשוט מדהים !

יצירת הפנים מעלה בי את החשד שבעבר הוא שירת כמחליף של מרדוק ב - A-TEAM :-)))
ציטוט:

...אחרי הייבוש- שיוף בעזרת נייר לטש.
אצבעות:מכיוון שקשה לעבוד על כולן בו-זמנית,.בחרתי ליצור בכל פעם נקניק לאצבע אחת, תוך עיצוב כללי ביותר שלו (סימון של פרקי האצבע וכיפוף בזווית שאני רוצה)חיבור למקום והמתנה לייבוש. אחרי שהוא מתייבש- עיצבתי אותו בצורה יותר מפורטת. כרגיל- בעזרת סכין חד ונייר לטש. אחר כך- עוברים לאצבע הבאה. התהליך אולי קצת ארוך, אך יכול להיות שנותן תוצאה יותר טובה בסוף. צריך לשים לב כל הזמן שאורך האצבעות פרופורציונלי. בסוף כל התהליך- בחנתי היטב את התוצאה, ותיקנתי היכן שצריך בעזרת שיוף או תוספות של מיליפוט.משך העבודה (הערכה): כ-6 שעות. תמונות של כפות הידיים מכמה זויות.....
(התהליך הוא 5 שלבים לכל אצבע* 10 עצבעות = שעה וחצי על כל אצבע!ריכוז על!

:-))
לכל אלו שמתעצלים לקרוא הכל - חבל שתפסידו את סיום הפרויקט....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 23-10-2007, 13:07

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MTV שמתחילה ב "דגם של לוחם 669 בקנה מידה1:8"

שלום לכולם ותודה על התגובות החמות!
אני גם משוטט רבות בפורום צו"ב (אם כי ממעט לכתוב בו).
התחביב אמנם דורש מעט סבלנות, אבל בסה"כ אני עושה את זה בשביל הכיף. (טוב, כל אחד והשגעונות שלו...). צריך גם להזכיר שבמרבית התקופה הזו לא ממש עבדתי על הדמות כי הייתי עסוק בלימודים באוניברסיטה.
(ולגבי הערתו של צנחן1 על "רמה בינלאומית", הייתי ממליץ להסתכל באתרי דגמים על עבודות של בונים מחו"ל שעושים דברים דומים (ולפעמים בקנ"מ קטן בהרבה). בוא נאמר שהרמה שלי היא בסדר, אבל יש עוד לאן לשאוף...)
בפן שנוגע יותר לפורום צו"ב- השתדלתי עד כמה שיכולתי בתכנונים המוקדמים ותוך כדי עבודה לדייק בפרטי הדמות, ע"י תמונות ושיחות עם אנשי היחידה שיכוונו אותי. באם למישהו שבקי בנושא ישנן הערות על דיוקים בפרטים של הדגם- אשמח לשמוע. (אני לא מבטיח לשנות, כי בזמן הקרוב מאוד הדמות כבר אמורה להימסר לבעליה החדשים..)
אמנון

נערך לאחרונה ע"י אמנון שגיא בתאריך 23-10-2007 בשעה 13:12.
ישן 23-10-2007, 19:05

תגובות לתגובות/שאלות:

1.החלטתי לא לחבר אותו לתקרה כדי לאפשר את האופציה לפתוח אותה מדי פעם, מה עוד שזה היה דורש קונסטרוקציה יותר מורכבת וגם פחות יציבה. חוץ מזה- אני חושב שכדי לסיים מסלול ב-669, מן הראוי שהוא יקרע קצת את התחת..
2.אם מישהו שטוב בעניני פוטושופ יכול לסדר לו איזה רקע מתאים- אני אשמח מאוד לראות איך זה יוצא!
3.roeis01- אחי אכן משרת ביחידה. אם תקרא את הקישור תוכל לראות באיזה תפקיד...
4.לגבי תמחור של דמות כזו- זו שאלה מעניינת ופעם ניסיתי לחשב את זה. מה שיצא הוא מחיר כזה שאף אדם נורמלי כנראה לא יהיה מוכן לשלם. אם רק תחשב את שעות העבודה,תגיע לכמה אלפי שקלים, וזה לא כולל שעות מחקר ואיסוף חומר, ואת עלות החומרים.(ואת הקושי הנפשי להיפרד ממנה). מה שכן, ישנם בוני דגמים שמוכרים דמויות כאלה או דומות לחברות דגמים כמאסטר שממנו מייצרים תבניות ליציקת עותקים רבים. אני מניח שבשביל חברת דגמים, ההשקעה הראשונית במאסטר כזה היא משתלמת. אבל עוד לא יצא לי להציע דגם שלי לאיזושהי חברה...
אמנון.
ישן 27-11-2007, 15:52
  dimshik dimshik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.05
צבאי זה ממש מדהים איך הוא בנה אותו מכלום

אני ממש מצפה לראות את הדגם בכנס השנתי של מועדון בוני הדגמים, אני מקווה שהוא יציג אותו שם.

(הכנס יתקיים בבית חיל האוויר בהרצליה, ביום ראשון ה 9.12.07. בין השעות 12 בצהריים ל 18 בערב, מחיר כניסה אם אני זוכר נכון הוא 20 ש"ח. ניתן לראות את כל הפרטים פה
http://www.degem.net/vbulletin/showthread.php?t=5188)

אגב, לכל מי שבא לתערוכה אני יהיה עם דוכן למכירת חולצות.
כן כן , חולצות שלא כמו כל הדוכנים שהיו תמיד של מכירת דגמים. אני עושה פיילוט לחולצות עם עיצובים שקשורים לתחום.

ניתן לראות את הפרטים פה :
http://www.degem.net/vbulletin/showthread.php?t=5296

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:20

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר