לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2006, 23:40
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב ""דגם ייצוא...""

א. כמובן. כוונתו הייתה שמדובר בדגם ייחודי לחה"א ההודי.

ב. נכון. העסקה כללה 190 מטוסים. 50 מטוסים מתוצרת רוסית ו 140 מתוצרת מקומית. המטוס הראשון שהורכב ב HAL, Hindustan Aeronautics Limited נמסר לחה"א ההודי ב 29 לנובמבר 2004 . חשוב לציין שההודים מפעילים גם 8 מטוסים מדגם ה K, שהוא 30 רגיל הנועד לייצוא מחוץ לרוסיה.

ג. ה SU-30MKI נבדל מה SU-30 בכמה דברים. הבולטים ביותר הם כנפוני קנארד,הנעה ויקטורית וכן נסע קדמי כפול. בנוסף ל MKI ישנה אוויוניקה מתקדמת יותר מתוצרת רוסיה, ישראל וצרפת. בנוסף משימתו העיקרית של ה 30 היא יירוט, בעוד ל MKI יכולת תקיפה מרשימה.

עריכה: הנה רשימה כמעט מלאה של הדגמים במשפחת ה Flanker. אזהרה: כאב ראש מובטח.
http://www.milavia.net/aircraft/su-27/su-27_var.htm
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 09-06-2006 בשעה 00:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2008, 09:15
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שייקה פייקה שמתחילה ב "זה לא פוגע בבטחון שדה?"

יש גבול. מן הסתם, הגבול לא נקבע בפורום. לפי החוק, כל ייצוא בטחוני דורש אישור של וועדה במשרד הביטחון.
מן הסתם, לא תמיד הכל כשר. את אישורי הוועדה אפשר לקמבן, אפשר לעקוף ויש שעוברים על החוק לגמרי (לא עוברים דרך הוועדה בכלל).

אולם, תעשיות עתירות פירסום כסף וטכנולוגיה, כמו אלביט או תעשייה אוירית בדר"כ לא עוברות על חוקי המדינה. הן לא יכולות להרשות לעצמן את השערוריה ותוצאותיה אח"כ.

יש מוצרים יחודיים, כמו מרכבה 4 או פיתון 5 (ישראל) או טומהוק, F-22 או AGIS (ארה"ב), ויש מוצרים שאינם יחודיים, כמו מערכות אויוניקה או לוחמה אלקטרונית, חומר נפץ וכד'... .
כלל האצבע של התעשיות הבטחוניות בעולם הוא, לא למכור בכלל טכנולוגיות יחודיות, שהן ייתרון יחסי בלעדי, אבל תחרות חופשית ואלימה על כל מוצר שיש לו מתחרים, יצרנים אחרים בעולם.
אין בעיה למכור להודים מערכת, שהם יכולים להשיג מערכת דומה בלאו הכי, מאחרים או לייצר לבד. (גם אם בעלויות גבוהות יותר).

לגבי הרוסים, תעשיה אוירית שלנו וקאמוב הרוסית, שיתפו פעולה בתחרות על חוזה טרוקי ענק למסוקי תקיפה חדשים. תעשיה אוירית שידרגה את אחד ממסוקי התקיפה הטובים בעולם KA-52 לגירסה חד מושבית עם אויוניקה מתקדמת "KA-50 ארדוגן"... הלוואי עליינו כזה מסוק. לא זכינו בחוזה. האמריקאים (שוב) משכו את השטיח מתחת לרגליים שלנו.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 30-07-2008 בשעה 09:22.
ישן 30-07-2008, 14:20
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אני לא קורא לזה חוק מרפי..."

אני לא עובד בתעשיות הבטחוניות.אשמח לעבוד בתעשיות הבטחוניות, כפי שאין לי ספק ששמיר הוא אחד המנכ"לים הכי טובים במדינה. בזה אני מאמין. אבל אני שומר על זכותי לומר את שאני חושב.

לי אין אשליות לגבי האופן שבו עסקים נעשים, בארץ ובעולם, ובכל תחום שהוא.
אין שום חוק אנושי החרוט בסלע, ותאגידים גדולים מנצלים את הנתון הזה עד תום.

אינני בלש, שוטר או משפטן. אני לוגיסטיקאי, ואני מודע היטב כמה אפור וירוק, יש בתחום שלי לבדו. אני רואה את התחומים האפורים גם אצל אחרים. צריך להיות תמים או אופטימי כמו פוליאנה כדי להאמין שתאגדים בארץ מעל כל זאת.

יריבים של פוליטיקאים הודים, ויריבים של התעשיה האוירית, חשפו לפני שנים אחדות שערוריה: פוליטיקאים וגנרלים הודים קיבלו לכאורה שוחד כדי שיעדיפו טילי ברק לספינותיהם. כך נעשים עסקים בעולם, מאז שחר האדם.

ישן 30-07-2008, 20:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "טל"

שחר, בדיוק עמדתי לשחרר את החסימה של הכינוי שלך.
הזהרתי אותך שלא תכתוב בכינוי של אחיך, אבל אתה החלטת לזלזל באזהרה שלי.
אין לי ברירה אלא לחסום את שני הכנויים.
אני חוסם את שניכם למשך שבוע ואשחרר אתכם ביום רביעי הבא.
במשך השבוע הזה אני מבקש שלא תכתוב כלל בפורום. אם תמשיך לצפצף אני אאלץ למנוע ממך לכתוב כאן לצמיתות, גם אם זה יאמר שאני חוסם את כל בני המשפחה שלך שיענשו על עבירה שלך.
חבל.

ישן 30-07-2008, 12:42
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שייקה פייקה שמתחילה ב "זה לא פוגע בבטחון שדה?"

תתחיל מנתון שתעשיה בטחונית ישראלית לא תוכל להתקיים במתקון הנוכחי ללא ייצוא.
לטוב ולרע - זה פשוט כך.

זה לא מוזר שהרוסים מסכימים שהתעשיות שלנו יעבדו על מטוס שהוא אחד החדשים ביותר שלהם?
בעידן הגלובליזציה שום דבר לא מוזר. רוסיה בעצמה רוכשת היום ציוד בטחוני במערב.

והגיעה כבר זמן לשנות את התקליט לגבי רוסיה - נכון שהיא לא ידידה ובחיים לא תהיה. אבל היא בפירוש לא מדינת אוייב שמחפשת לפגוע בבטחונה של ישראל
בין רוסיה וישראל יש הסכם רשמי על שת"פ בתחום הבטחוני לטובת צד ג'.יש לנו פרוייקטים משותפים, יש שיגורים של לוונים שלנו לחלל ולא צריך להתרגש מזה.

הרי מההודים זה יוכל להתגלגל לידיים רוסיות ומשם ליידים איראניות.
...ומאירנים לחייזרים ?
העולם גם כך מסובך - בשביל מה לסבך את הדברים עוד יותר עם הקונספירציות ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:31

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר