לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2006, 20:40
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "כמו שהוא כבר אמר, לא מומלץ להעביר לעמותה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
כי שם רק חלק קטן מהכסף באמת מגיע לנזקקים.

זה לא ממש נכון [או אף "ממש לא נכון"], תלו באלו עמותות מדובר, אני עצמי מכיר לא מעט עמותות שאין בהם אדם אחד שמקבל משכורת, בחלקם יצא לי עצמי להתנדב מספר פעמים.
אני מכיר לדוגמה עמותה שהיחידה שמקבלת משכורת [וכנראה גם שכר מינמיום ולא מעבר לזה] היא המזכירה, מלבדה ההוצעות היחידות שהולכות להנהלה והפעילים זה מכשיר סללולרי יחיד ! המשמש את הרכז הראשי, וכרטיסיה למתנדב קבוע שמשתמש בזה אך ורק לנסיעות עבור פעילות העמותה, אפילו להנהלת העמותה אין מכשיר סלולרי על חשבון העמותה.
וכמו שהזכרתי אני מכיר גם עמותות שגם מזכירה בתשלום או סלולרי אחד ונסיעותת על חשבון העמותה גם לא קיימים אצלהם.

(העמותות שעלו בראשי כשכתבתי מה שכתבתי הינם בעיקר עמותות העושות פעילות לילדים מוגבלים, חלוקת מזון ופעילות בבתי החולים).

כמובן שיש צוטרך להכיר את העמותה מקרוב כדי לדעת לאן הולך הכסף, כי לצערנו קיימים היום נוכלים רבים, כפי שמוסבר דברי חז"ל "בואו נחזיק טובה לרמאים" - שלא להרשיע אדם שלא נותן צדקה לנזקק שמבקש ממנו, כי מכיון שיש רמאים הוא לא נתן לו צדקה מכיון שהוא חושש שאולי הוא מהרמאים, כך יוצא שבגלל שישנם נוכלים יש לנמנעים מהצדקה תירוץ טוב [כמובן שלעיתים רבות הסיבה נכונה].

אני אישית מתנגד באופן עקרוני לתרומות באמצעות הרשת, וכמו שאמרתי, צריך להכיר את העמותה מקרוב
חזרה לפורום
ישן 21-09-2006, 17:17
  Aviv_SR Aviv_SR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Aviv_SR שלח הודעה דרך MSN אל Aviv_SR
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "לדעתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tallula
כדאי לתת למשפחות נזקקות.
אם באזור מגוריך אתה מכיר משפחות כאלה אז שים במעטפה בתיבת דואר שלהם או מתחת לדלת בלי פרטים מזהים שלך, שלא ידעו מי נותן להם (המעלה הכי גדולה של צדקה זה בסתר).

בכל אופן זה מה שאני עושה...

המעלה היותר גדולה היא למצוא לאותו אדם עבודה. ככה אין לו בושה בקבלת הכסף והוא לא מרגיש נתון לרחמי אחרים.

לגבי המעשר. קודם כל אשריך. דבר שני.. אתה יכול לתת את זה באמת למשפחות נזקקות אצלך באיזור (עניי עירך קודמים). אם אתה לא מכיר תנסה אולי לבדוק אצל גבאי הבית כנסת שלך, או עם רב בית הכנסת. אם לא מצאת אתה יכול לתת לכל מיני אירגוני חסד שכבר נתנו לך כל מיני דוגמאות.
אפשרות נוספת היא לתרום לתלמוד תורה.. תלמידי חכמים.. (ואז הלימוד תורה שלהם עומד לזכותך).
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר