לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2006, 16:53
  GIL2006 GIL2006 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיyossi שמתחילה ב "שאלה בקשר לחי"א הגרמני"

1. הסמלים האלו היו ליפני עליית הנאצים לשלטון. מה שכן הנאצים שינו את הסיכות, מדליות וגם הוסיפו על היד את הצלב קרס (בחלק מהיחידות).
2. עד כמה שאני זוכר לא היו הגבלות ואפילו להיפך, הם קיבלו המון עזרה מצד ארה"ב.
אחד הלקחים של המלחמה היה שבגלל כל ההגבלות והקנסות שנתנו לגרמניה אחרי מלחמת העולם הראשונה, נוצרה קרקע פוריה למירמור, משבר כלכלי ובסופו של דבר לעליית הנאצים.
גרמניה שנכבשה ע"י ארה"ב קיבללה עידודים בצורת כסף, בניית מפעלים וכו'.
כנ"ל גם ביפן - מאות מפעלים הוקמו שם בשנים הראשונות אחרי המלחמה, הוזרמו כספים ונבנו בתי ספר. בהוראת הקיסר המדינה נהייתה פרו אמריקאית (והוא בתמורה לא נשפט במשפטי ניריינברג, או זו לפחות הטענה).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2006, 22:24
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הערה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי GIL2006 שמתחילה ב "1. הסמלים האלו היו ליפני..."

אחרי מלחה"ע II, גרמניה בדומה ליפן, היתה תחת כיבוש אמריקני.
אחרי שהוסר הכיבוש ועד השנים האחרונות, עדיין היו אלפי חיילים אמריקנים בבסיסים עצומים בגרמניה. לכאורה מול הסובייטים, אבל גם כדי "לייצב" את גרמניה. של אף נאצי לא יהיו רעיונות פתאום.

בדומה ליפן, הצבא הגרמני קוצץ לצבא הגנה בלבד. החוקה שנכפתה עליהם הייתה פצפיסטית ואוסרת עד היום על פעילות צבאית מחוץ לאדמת גרמניה ללא תהליך חוקי מיוחד. גרמניה נועדה לשמש בשר תותחים ושטח הקרב על המלחמה הבאה שלא פרצה. הגרמנים ידעו את זה כמו שידעו שהם הרוויחו את מצבם ביושר.

לא ידוע לי על מגבלות מפורשות על הצטיידות גרמניה המערבית במטוסים או ספינות. עובדה היא, שלגרמניה אין ספינות גדולות למשל. גם ח"א שלהם יחסית קטן. אני לא יודע אם זה בגלל מגבלות או תפיסת הבטחון שלהם.

על גרמניה המזרחית לא הוטלו שום הגבלות. ז'וקוב חנה בגרמניה עם צבא גדול רוב שנות החמישים. צבא סובייטי עצום שמר על גרמניה עד לנפילת בריה"מ.

גרמניה משתחררת מההגבלות עליה בהדרגה, ראשית, באמצעות הכיסוי של NATO, שנית באמצעות קידום נלהב של צבא "אירופאי" גרמני-צרפתי. שלישית, השימוש בנציגים אחרים שיעשו עבור גרמניה את מה שהיא לא יכול לעשות בעצמה ישירות,, כמו ארגוני טרור ומדינות העויינות את ישראל (כמו אירא ועירק) שיקדמו את האינטרסים הלא מוצהרים של גרמניה ה"חדשה" באזור.
ישן 21-06-2006, 09:13

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיyossi שמתחילה ב "מזה הצבא הצרפתי-גרמני? ומזתומרת חי"א וספינות קטנות"

אין לי זמן למצוא כרגע את הלינק, אבל אתה יכול לחפש אחרי "צבא אירופה" יש יוזמה לבנות צבא אחד משותף של מדינות האיחוד, זה אמור להוזיל מאוד את עלויות הביטחון של כל מדינות האיחוד. אני יודע על חטיבה אחת ניסיונית של חיילים גרמנים-צרפתים. אומנם המידע הזה מעט ישן, אבל הרעיון לא מת, אלא מתבקש.

גודל הספינות קשור לטווח ומשך הפעולה שלהם בצורה עצמאית. ספינות קטנות (כמו אלו שלנו) יכולות לפעול או קרוב לנמל הבית, או בקבוצת קרב עם ספינות גדולות שיכולות גם לתספק ולחמש אותן. גודל הספינות היום, כבר לא קשור לכוח אש בלבד. ישראל ארזה מכ"ם מאוד רציני עם טילים רבי עוצמה בתוך ספינה קטנה יחסית. "משחתת קלה בתוך גוף של קןרבטה". משחתת-כיס.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 21-06-2006 בשעה 09:37.
ישן 21-06-2006, 09:26

מה הקרצתי?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיyossi שמתחילה ב "מזה הצבא הצרפתי-גרמני? ומזתומרת חי"א וספינות קטנות"

הקרצתי? אולי לכם זה נשמע קונספירטיבי, אבל זה גם הגיוני מאוד למי שמוכן להעיז לחבר את הנקודות:
1) עד ממש לאחרונה גרמניה הייתה בין המדינות היחידות בעלות קשרים עם סוריה ואיראן.
2) גרמניה מכרה חומרי גלם לנשק להשמדה המונית לסדאם חוסיין. איזה עוד שימוש יכול להיות בכזה נשק כאשר המטורף היה מצהיר על כוונותיו השכם וערב?
3) גרמניה המערבית הייתה הראשונה שהכירה באש"ף, בייחוד מאז הטבח במינכן.
4) גרמניה שיחררה מהכלא את המשתתפים בטבח זמן קצר לאחר הטבח, במהלך עיסקת חילופי בני ערבה במטוס חטוף מבויימת לגמרי.
5) המודיעין של גרמניה המזרחית הייתה מעורב בטבח במינכן.
6) התא העיקרי מתקפת 9-11 יצא מהמבורג. לכאורה ללא ידיעת המודיעין הגרמני.
7) חלק מההתקפה על הרכבות בספרד יצאה מגרמניה, שוב ללא ידיעת המודיעין הגרמני.
8) גרמניה איפשר את התנפלות המון כורדי מוסת על שגרירות ישראל בברלין, לאחר תפיסת אוצ'לן. גרמניה אפילו לא התנצלה, וישראל כרגיל הבליגה.
9) גרמניה מממנת את כל המרצים המטורפים הרדיקלים באוניברסיטאות שלנו. אותם, ולא אחרים.
10) גרמניה מתכוונת למכור צוללות דולפין למדינות במזה"ת איתן ישראל במלחמה.

אני בטוח שאתם גם יכולים להוסיף נקודות לרשימה. מעשים, לא דיבורים הם מה שמראים את הכיוון האמיתי שגרמניה הולכת אליו. כל הדברים ה"טובים" שגרמניה עשתה לטובתינו השפעתם לטווח קצר בלבד. למעשה, מדיניות החוץ של גרמניה במזה"ת לא השתנתה במאה-מאה חמישים השנים האחרונות, ועיקרן שיתוף פעולה עם כל גורמם אנטי-מערבי ואנטישמי.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 21-06-2006 בשעה 09:29.
ישן 21-06-2006, 10:18
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "מה הקרצתי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
הקרצתי? אולי לכם זה נשמע קונספירטיבי, אבל זה גם הגיוני מאוד למי שמוכן להעיז לחבר את הנקודות:
1) עד ממש לאחרונה גרמניה הייתה בין המדינות היחידות בעלות קשרים עם סוריה ואיראן.
2) גרמניה מכרה חומרי גלם לנשק להשמדה המונית לסדאם חוסיין. איזה עוד שימוש יכול להיות בכזה נשק כאשר המטורף היה מצהיר על כוונותיו השכם וערב?
3) גרמניה המערבית הייתה הראשונה שהכירה באש"ף, בייחוד מאז הטבח במינכן.
4) גרמניה שיחררה מהכלא את המשתתפים בטבח זמן קצר לאחר הטבח, במהלך עיסקת חילופי בני ערבה במטוס חטוף מבויימת לגמרי.
5) המודיעין של גרמניה המזרחית הייתה מעורב בטבח במינכן.
6) התא העיקרי מתקפת 9-11 יצא מהמבורג. לכאורה ללא ידיעת המודיעין הגרמני.
7) חלק מההתקפה על הרכבות בספרד יצאה מגרמניה, שוב ללא ידיעת המודיעין הגרמני.
8) גרמניה איפשר את התנפלות המון כורדי מוסת על שגרירות ישראל בברלין, לאחר תפיסת אוצ'לן. גרמניה אפילו לא התנצלה, וישראל כרגיל הבליגה.
9) גרמניה מממנת את כל המרצים המטורפים הרדיקלים באוניברסיטאות שלנו. אותם, ולא אחרים.
10) גרמניה מתכוונת למכור צוללות דולפין למדינות במזה"ת איתן ישראל במלחמה.

אני בטוח שאתם גם יכולים להוסיף נקודות לרשימה. מעשים, לא דיבורים הם מה שמראים את הכיוון האמיתי שגרמניה הולכת אליו. כל הדברים ה"טובים" שגרמניה עשתה לטובתינו השפעתם לטווח קצר בלבד. למעשה, מדיניות החוץ של גרמניה במזה"ת לא השתנתה במאה-מאה חמישים השנים האחרונות, ועיקרן שיתוף פעולה עם כל גורמם אנטי-מערבי ואנטישמי.

1. נו באמת, לכל אירופה יש קשרים דיפלומטים עם אירן ולסוריה יש קשרים דיפלומטים אפילו עם ארה"ב.

2. חברות גרמניות, לא הממשלה הגרמנית, חוץ מזה אם אני זוכר נכון הוא השתמש בנשק כימי נגד הכורדים ואירן.

3. לא הצרפתית הכירו בהם קודם.

4. יש לך איזה הוכחות לזה שהחטיפה הייתה מבוימת?

5. אתה מבין שגרמניה המזרחית וגרמניה המערבית הם מדינות נפרדות ושונות לגמרי? איך מעשי השטאזי יכולים לשמש כנגד הממשלה המערב גרמנית?

6. זה מוכיח שהמודיעין הגרמני נרדם בשמירה כמו מקבלהם באירופה וארה"ב, שוב יש לך הוכחות שהדבר נעשה בידיעת המודיעין הגרמני?

7. שוב איזה הוכחה יש לך שהמודיעין הגרמני ידע על כך?

8. ישראל הבליגה? אם אני זוכר נכון מאבטחי השגרירות ירו במפגין למוות, ושוב איזה הוכחות יש לך שגרמניה איפשרה את זה בכוונה תחילה?

9. הוכחות, הוכחות, הוכחות!

10. כנ"ל

אין ספק שאתה בן-אדם בעל אשליות פראנוידיות, גרמניה סוף סוף הבינה מה שביסמרק תמיד אמר שכדי להיות מעצה גדולה היא צריכה לנקוט במדיניות שלום.

ישן 21-06-2006, 17:18

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]הקרצתי? אולי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
1. נו באמת, לכל אירופה יש קשרים דיפלומטים עם אירן ולסוריה יש קשרים דיפלומטים אפילו עם ארה"ב. .
זה שיש מספר מדינות שמחזיקות שגרירים בסוריה, לא אומר שהקשרים דומים. מעמד ותוכן אינם אותו הדבר.

.
ציטוט:
2. חברות גרמניות, לא הממשלה הגרמנית, חוץ מזה אם אני זוכר נכון הוא השתמש בנשק כימי נגד הכורדים ואירן..
לממשלה יש שליטה מלאה על חברות שעוסקות בדברים כאלה. אתה לא באמת חושב שהם יקחו אחריות מלאה על מחדל שכזה? אתה אולי ילד, אבל אני זוכר את השערוריה שפרצה בעולם. המבוכה של גרמניה הייתה כה גדולה שהיא מימנה מחצית מעלות שלושת צוללות הדולפין.
.
ציטוט:
.3. לא הצרפתית הכירו בהם קודם. .

הוכחות הוכחות הוכחות. אולי אתה צודק, אבל אין לי כוח לחפור בזה. זה גם לא ממש עקרוני. גרמניה הייתה אמורה להיות האחרונה שתכיר ברוצח המונים, אפילו שאנחנו הכרנו באש"ף בסופו של דבר, לא מצדיק עמדה כמו זו של גרמניה.

.
ציטוט:
4. יש לך איזה הוכחות לזה שהחטיפה הייתה מבוימת?.

<ציני> בדיוק תפסת אותי בחופשה מהמוסד, ובאופן זמני אין לי גישה למסמכים סודיים. </ציני>
אתה באמת חושב שאם הגרמנים היו מביימים חטיפה הם היו גם מודים בזה?
מי שמכיר את הסיפור כמוני, את הרקע, ואת הפרטים יודע שזה היה מבויים, עוד באותה התקופה היה ברור לכולם שהארוע היה מבויים ומתואם כדי להצדיק את שחרור המחבלים שביצעו את טבח הספורטאים במינכן.

.
ציטוט:
5. אתה מבין שגרמניה המזרחית וגרמניה המערבית הם מדינות נפרדות ושונות לגמרי? איך מעשי השטאזי יכולים לשמש כנגד הממשלה המערב גרמנית?.
כל כמה שאני זוכר, שתי הגרמניות התאחדו, לא? תקן אותי אם אני לא מעודכן עדיין.

.
ציטוט:
6. זה מוכיח שהמודיעין הגרמני נרדם בשמירה כמו מקבלהם באירופה וארה"ב, שוב יש לך הוכחות שהדבר נעשה בידיעת המודיעין הגרמני?.
או שיתף פעולה באמצעות העלמת עין. עובדה שהתפסמה היא שהמודיעין הגרמני ידע על אותו תא אל קעידה, אלא שלא חש סכנה כלפי גרמניה ולכן דירג אותם לעדיפות נמוכה.

.
ציטוט:
7. שוב איזה הוכחה יש לך שהמודיעין הגרמני ידע על כך?
.
איזו הוכחה יש לך שלא?

.
ציטוט:
8. ישראל הבליגה? אם אני זוכר נכון מאבטחי השגרירות ירו במפגין למוות, ושוב איזה הוכחות יש לך שגרמניה איפשרה את זה בכוונה תחילה?
.
אתה מחדש לי, מאבטח בשגרירות הוא נציג של מדיניות הממשלה או רק מאבטח בשגרירות? האם ירושליים הורתה למאבטח לירות או הושיבה אותו בכלא לאחר מכן ושיגרה התנצלות? מדוע ישראל הרישמית סירבה לגנות את ממשלת גרמניה על המחדל? למה זה לא נחשב לארוע חמור בעינכם?

.
ציטוט:
9. הוכחות, הוכחות, הוכחות! .
בתור דוגמא, פרופ' משה צימרמן מהאוניברסיטה העברית, המקורב להיסטורינים החדשים, התפרסם בתקופת חומת מגן כמי שסירב להכיר במילואים כהיעדרות מוצדקת, בזמן שמי שישב בכלא על סרבנות הוכר כהיעדרות מוצדקת. את משה צימרמן מממנת ממשלת גרמניה. גרמניה גם מעורבת במימון התעמולה של תנועת הסרבנות ופעילויות אנטי-ישראליות אחרות, בהם אירגונים מאוד ידועים לשימצה בעמדותיהם על-סף האנטישמיות.

אני מכיר מרצים נוספים בתחומים נוספים, לכולם דעה זהה לגבי העם היהודי וזכויותיו, ולמרבה הפליאה את כולם ממנות קרנות ממשלתיות של ממשלת גרמניה.

ממשלת גרמניה "תורמת" ל"מחקר" בישראל יותר מכל מדינה אחרת. (ממשלת ארה"ב מאשרת שיתופי פעולה מדעיים עם ישראל, אך הכסף לרוב הוא פרטי או תאגידי והמדע הוא מדע טהור, לא אידאולוגי).

ציטוט:
10. כנ"ל
תרשום שאני חייב לך לינק. זה התפרסם לאחרונה. אולי אפילו בפורום הזה.

אין ספק שאתה בן-אדם בעל אשליות שלום ואחווה שחי בתוך ענן וורוד. צר לי להודיעך כי שנות השישים חלפו להן. בעולם שלך כנראה שלא צריך צבא, כולם אוהבים את כולם בעיקר יהודים...

זה שאני פרנודאיד מוכה תסביך גטו או כל שטות אחרת שתיתן לזה, לא אומר שפסקו הסכנות הסמויות והגלויות לעם שלנו. זכותך לחיות באשליות של עידן חדש. כך בדיוק הרגישו יהודים רבים באירופה של סוף שנות השלושים.

.
ציטוט:
גרמניה סוף סוף הבינה מה שביסמרק תמיד אמר שכדי להיות מעצה גדולה היא צריכה לנקוט במדיניות שלום.
.
שלום במובן "אחווה" או שלום במובן אי-לוחמה?
יש דרכים רבות להמשיך מלחמות עתיקות בלי להילחם בגלוי. כמו לאשר לחברות ופרטים, לספק נשק וטכנולוגיה להשמדת המונים לאויב המוצהרים של מי שאתה שונא באנטישמיות אופיינית.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 21-06-2006 בשעה 17:23.
ישן 21-06-2006, 17:36
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=Ingsoc]1. נו באמת, לכל..."

1. שוב אתה קובע עובדות בלי ביסוס, איך אתה יכול להראות שהקשר שונה?

2. ואיך הספקת צוללות לישראל מתישב עם תוכנית העל להשמדת ישראל?

3. הבנתי, אז אתה מצפה שגרמניה תגנה את ישראל על זה שהיא הכירה באש"ף, ממש הגיוני.

4. שוב אתה קובע עובדות בלי להסביר, איך רואים שהחטיפה הייתה מבוימת?

5. כן, אבל זה לא אומר שממשלת המערב אחראית לפעילות של ממשלת המזרחית, למעשה המערב תמיד ראה במזרח מדינה לא חוקית וטען שהמערב הוא נציגו היחידי הלגיטימי של העם הגרמני.

6. מה שמוכיח שהוא היה שאנן לגביהם, האם יש לך מידע שהם ידעו על תוכנית התקיפה?

7. מכיוון שאתה העליתה את האשמה נטל ההוכחה עליך, התגובה שלך זה עוד מקרה של לך תוכיח שאין לך אחות.

8. אם אתה עובד למען ממשלת ישראל באופן טיבעי אתה נציגה, זה כמו להגיד שחיילי צה"ל הם רק חיילים ואין להם קשר לממשלת ישראל.

9. אתה מקווה שהאשמות שלך מגובות בעובדות מוצקות.

10. אני עדיין מחכה ללינק.

בהחלט אני מודע שיש איומים על ישראל, אבל בניגוד אליך אינני רואה צורך לבדות אותם כדי שיתאימו לפנטזיות הלאומניות שלי.

ישן 23-06-2006, 17:57
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
קשקושים.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=Ingsoc]1. נו באמת, לכל..."

ועכשיו כמה עובדות:

א) נחזור קצת אחורה בזמן. הקמת קהילת הפחם והפלדה. גרמניה רוצה להשתקם כלכלית, יש לה את היכולות והמשאבים, אבל היא יודעת שאם היא תעשה את זה לבד ותתעצם שוב, היא תלחיץ את אירופה - גרמניה תקועה יפה יפה באמצע, ותמיד עומדת בפני סכנת פלישה. בעבר זה גרם לה למדיניות תוקפנית, ולא שכחו לה את זה - עבר פחות מעשור מסיום המלחמה הרי...

הפתרון - מנערים את האבק מהרעיון החביב של "מיטליורופה", אבל הפעם, שלא כמו אצל בתמן-הולווג, לא רוצים לממש זאת בכפייה ומתוך שתלטנות אלא בשותפות עם היריבה ההיסטורית המרה, זו שתתנגד ותרעיש יותר מכל אחת אחרת - צרפת. צרפת זקוקה למשאבים הגרמניים, גרמניה זקוקה ללגיטימציה מהצ'ילבה שלה כדי לקום מהקרשים - האיחוד האירופי מתחיל לרוץ קדימה.

ב) צבא אירופי. דיבורים על הקמת "קהילת ביטחון אירופית" התחילו לבצבץ עוד בשנות החמישים, הרבה לפני שהאיחוד האירופי המוכר לנו כיום אפילו היה רעיון. אף אחד לא רצה צבא אירופי וממילא הייתה להם את נאטו, והרעיון נזנח באיבו.

ג) גרמניה ומשפחת העמים. מאז מלחמת העולם השנייה, גרמניה נדרשת להוכיח שוב ושוב שהיא לא מאיימת על אף אחד. רוסיה הייתה מדינה שסבלה מחרדת-פלישה גרמנית (מוצדקת למדי) בערך מאז ימי הביניים (מישהו אמר אלכסנדר נייבסקי?), והיא הקימה לעצמה חגורת הגנה נאה על בסיס מזרח אירופה ומזרח גרמניה. איחוד גרמניה (או ליתר דיוק - כיבושו הכלכלי של המזרח על ידי המערב, תוך שרוסיה מסתכלת לצד השני תמורת תשלום) אמור לעורר מחדש את הפארנויה הרוסית, במיוחד כשמזרח אירופה כבר לא שם כדי לשמש מגן צייתן להינטרלנד הרוסי. האם גרמניה פזלה לעבר רוסיה במחוות תוקפניות לאחרונה? לא במיוחד, אבל פראנויה היא שם נרדף להישרדות בארץ הצארים והסובייטים גם היום - כך שתיאוריות יום-הדין על הסכנה הגרמנית עדיין מופיעות מפעם לפעם בשיח הרוסי.

ד) כסף גרמני בישראל. הסיפור החל בהסכם השילומים - גרמניה הסכימה להעביר לישראל שווה-ערך כלכלי לרכוש היהודים שנהרגו בשואה, מתוך הנחה שמדינת ישראל היא היורשת הלגיטימית שלהם. כסף זה שימן היטב את כלכלתה של המדינה הצעירה, ולפי כמה טענות אף מימן את בנייתו של מפעל טקסטיל בדימונה. כמו כן, במשך שנים משרד הBMZ, הממונה על סיוע חוץ למדינות מפגרות, העביר כמה מליוני מארקים לישראל (אאל"ט שווי של 50 מיליון דולר לשנה). מתישהו בשנות התשעים מישהו (ביבי, אאל"ט) הבין שזה לא כבוד גדול לקבל סיוע שמויועד למדינות העולם השלישי, והסיוע קוצץ. מכיוון שמישהו מאוניברסיטת בן-גוריון ישב בועדה שעסקה בכך, אוניברסיטה זו המשיכה לקבל חלק קטן מהסכומים הללו למטרת פרוייקטים לחקר המדבר.

צימרמן? הוא סתם יקה ממורמר, והוא התמחה בחקר ההיסטוריה והתרבות של גרמניה הרבה לפני שהתפרסם כפוסט ציוני נמרץ. יש הטוענים שיקים רבים הפכו לפוסט-ציונים (תום שגב, אילן פפה) עקב חוויות העליה הקשות של הוריהם מצד הרוב הרוסי-פולני בישראל בשנות השלושים והארבעים, למקרה שמישהו חשב שלא קיפחו פה גם אשכנזים.
ישן 20-06-2006, 21:05
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
צלב הברזל ידוע גם

כצלב המלטזי והוא שונה מהצלב היווני בו השתמשו בתקופה הנאצית ולמעשה החל מ-1915. יחד עם זאת, שאלת המסורת הצבאית מהווה בעיה כבדה בגרמניה. על קצה המזלג, ההתמודדות עם הנושא מתבססת על הנחיית משרד ההגנה בנושא מסורת ומורשת צבאית מ-1965. ע"פ הנחיה זו דוחה הבונדסווהר באופן כללי כל התבססות על מסורות צבאיות של הורמאכט, חוץ מאשר תנועת ההתנגדות הצבאית. במשך השנים הנחיה זו עודכנה, לרוב בעקבות סקנדלים הקשורים לשימוש בסמלי מסורת מהתקופה הנאצית.
בין הסקנדלים: קריאת משחתת על שמו של אדמירל לוטיאנס (מפקד המשימה של ה"הביסמארק"), קריאת בסיס על שמו של גנרל דיטל והמטס שביצעו פאנטומים בשעת הלווייתו של טייס השטוקה הנודע אולריך רודל.
אנקדוטה בנושא זה: מי ששם לב, מדי ההסוואה המנומרים של הבונדסווהר דומים מאוד למדי ההסוואה היחודיים של הוואפן SS והדבר עורר מספר מחאות, בין השאר מצד חיילים צרפתים ששירתו בתחילת שנות ה-90 בחטיבה הגרמנית-צרפתית ושסירבו ללבוש אותם.
ישן 21-06-2006, 03:28
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=Ingsoc] (ד"א הגישה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
פרט והסבר בבקשה.

אני חושב שמה שנבזי הוא שממשלת גרמניה משלמת קיצבה לותיקי ה - SS למשל.

לדוגמא איסור על הבונדסווהר לתת משמר כבוד לטקס של התאגדות זוכי צלב האבירים (יש לציין שצלב האבירים כמו כל העיטורים הנאצים מאושרים ללבישה בבונדסווהר בצורה של 1957), או כמו התלונה שהם הגישו לבריטניה על היחס החיובי שהווטרנים הבריטים מראים לווטרנים של האפריקה קורפס, ד"א גרמניה לא משלמת קצבאות לוותיקי הוואפן SS בניגוד לוותיקי הוורמאכט, באופן אישי אינני רואה כל רע בתשלום קצבה לווטרן של הוואפן SS כל עוד הוא לא היה מעורב בפשעי מלחמה, האנשים האלה לא נלחמו מיוזמתם שלהם אלא מיוזמת המדינה הגרמנית של התקופה ובגלל שהרפובליקה הפדרלית טוענת להיותה היורשת של הרייך הגרמני (רק מבחינה משפטית) היא חייבת להכיר בכל הווטרנים שנלחמו למענה.

ישן 21-06-2006, 08:01
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  

בואו נעשה קצת סדר
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=טל ענבר]פרט והסבר..."

ראשית, אי אפשר לדון בנושא מבלי לבחון את ההקשר הכולל. במשפטי נירנברג ה-SS הוכרז באופן כולל כארגון פושע בשעה שלגבי הורמאכט לא נקבע דבר (חרף משפטים רבים נגד קצינים בורמאכט). מאוחר יותר על רקע המלחמה הקרה בעה"ב המערביות היו מעוניינות בהקמת צבא מערב גרמני והן ניקו את הורמאכט מאחריות לפשעי מלחמה בהזדמנויות שונות (הכרזת אייזנהאוור, תגובת העתונות הבריטית למשפט מנשטיין ועוד). הכשר זה מצד המנצחים חוזק ע"י הכללתם של קציני ורמאכט רבים במשרד ההגנה המערב גרמני ובהמשך בבונדסווהר.
על רקע זה החליטה הממשלה המערב גרמנית לשלם קצבאות לותיקי הורמאכט, אבל לא לותיקי הוואפן SS. ותיקי הוואפן SS התאגדו בשנות ה-50 בארגון בשם HIAG במטרה להשוות את זכויותיהם לזכויות ותיקי הורמאכט בטענה שגם הם עסקו רק בלחימה.
בעשור האחרון הוכיחו מחקרים רבים שלא רק שהוואפן SS היה מעורב בפשעי מלחמה, אלא שגם הורמאכט ביצע פשעי מלחמה קשים. הדבר עולל ויכוח בגרמניה שבעקבותיו הוחלט להמשיך לשלם קצבאות לותיקי הורמאכט, אבל גם לחיילים לשעבר שערקו או שנשפטו על פחדנות, סרבנות ומה שהוגדר באופן מקיף כ"פגיעה בכושר הלחימה".
ממשלת מערב גרמניה מעולם לא שילמה קצבאות לאנשי SS, במידה והם זוהו ככאלה. נכון שהיו מקרים רבים של אנשי SS לשעבר או חברי כבוד ב-SS שקיבלו קצבאות על שירות אחר תוך העלמת עין או כתוצאה מאי ידיעה של השלטונות על עברם, אבל המדיניות היתה לא לשלם קצבאות לחברים לשעבר בארגון שהוכרז כארגון פושע.
ישן 21-06-2006, 10:07
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "כן ולא"

מתגייסים ששירתו בוואפן SS היו צריכים לעבור וועדה מיוחד שתאשר את הבקשה שלהם וכמו שאמרתי לא גייסו קצינים מעל דרגה של סרן, הנה לדוגמא ווילי פיי (fey) שהיה סרן בוואפן SS, שים לב שהוא לובש את כל המדליות (בצורת אותות) שהוא קיבל במלחמת העולם השנייה (כולל צלב האבירים!) באמת נראה לך שהוא היה יכול לעשות את זה עם לא ידעו על השירות שלו בוואפן SS?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img210.imageshack.us/img210/7030/willfey8hp.jpg]

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 21-06-2006 בשעה 12:49. סיבה: הקטנת תמונה מפריעה
ישן 21-06-2006, 11:26
  ^Praetorian^ ^Praetorian^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05

חיילי הוואפן אס.אס אינם חיילי הטוטנקופבאנדה של יחידות המחנות, והקשר היחיד החזק היחיד הוא דיוייזיית טוטנקוף של הוואפן אס.אס שהורכבה ב1939 מיחידות של שומרי המחנות, מיותר לציין שרוב האנשים שהועברו אליה ב39 לא שרדו עד סוף המלחמה, המגוייסים האחרים של הוואפן אס.אס לא היו קשורים ליחידות השמירה על המחנות , אלא לאס.אס החמוש הלוא הוא הוואפן אס.אס.
חיילי הוואפן אס.אס ואנשיהם נודעו כחיילי מצויינים ואמיצים כאחד שלחמוח לצד הוורמאכט ושמם הלך לפניהם. כפי שהוכח בשנים האחרונות מספר יחידות של הוואפן אס.אס וכמו כן הוורמאכט ביצעו מה שמוגדר כפשעי מלחמה. אך לדעתי אין להכליל , רוב יחידות הוורמאכט ואנשיהם לא השתתפו בפשעי המלחמה של יחידות האיינזגרופן(שהיו נתונות למרות האס.דה) , ועל אף היסטוריה מפוקפקת למדי של חיילי הוואפן אס.אס, לדעתי יש להתייחס אליהם בכבוד הראוי להם, הם לחמו למען המדינה שלהם, ומילאו את פקודות הפיקוד העליון(העובדה שהפקודות האלה היו נפשעות היא כבר משהו אחר) , שלא לדבר על כך שהראו יכולת לחימה יוצאת מן הכלל(שלא לדבר על כך שרבים חיילי הוואפן אס.אס כלל לא היו גרמנים כבר לקראת המלחמה, מספר הדיוייזיות הזרות היה גדול מאוד) , לכן אין סיבה מדוע יוצאי הוואפן אס.אס לא יקבלו קצבה מן המדינה הגרמנית.
באותה מידה ניתן לשלול קצבה מן מוותיקי הסמר''ש והנקווד מאחר והם גם עסקו בפשעי מלחמה כגון הוצאות להורג של חפים מפשע (למשל הטבח ביער קאטין).
בנוגע לוותיקי קרבות כגון האנס אולריך רודל אין בכלל צל של ספק שלאיש מגיע כבוד, הוא מילא את חובתו, שלא לדבר על היותו טייס יוצא מן הכלל ואחד מן הקצינים המעוטרים ביותר בגרמניה , "פנזר" מאייר יוצא יחידות הוואפן אס.אס גם הוא חייל מצויין ומצטיין. על אף התיעוב שאנו חשים כלפי המשטר הנאצי, אין מה להגיד על כך כי חיילי הוורמאכט והוואפו אס.אס היו מן הלוחמים האיכותיים ביותר של מלחמת העולם השנייה, דבר שהיסטוריונים ומומחים רבים מסכימים עליו.
אני אישית שחושב שזה לא מקומם של ישראלים בכלל להתעסק בענייני גרמניה שלא נוגעים להם, כגון מדים ושמות(על אף שאין קשר בין רוב מה שצויין כאן כדוגמה לחיילי הוורמאכט), אלה ענייניה הפנימיים של גרמניה, שהיא מסדרת לבד בסדר גמור יותר בכלל ממה שאני אוכל להגיד על ישראל.

נערך לאחרונה ע"י ^Praetorian^ בתאריך 21-06-2006 בשעה 11:36.
ישן 21-06-2006, 12:11
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  

חייב לציין שגישתך מרעננת, אבל...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ^Praetorian^ שמתחילה ב "חיילי הוואפן אס.אס אינם חיילי..."

1) חילופי כ"א מאותה דיביזיה 3 של הוואפן SS עם מחנות הריכוז נמשכו גם במהלך המלחמה - בעיקר חיילים שהיו בהחלמה לאחר פציעה בחזית. כמו כן, יחידות וואפן SS היו מעורבות עמוקות ב-1941 בפעולות עם האיינזצגרופן, או בנוסח האיינזצגרופן. ראה במיוחד את פעולות דיביזית הפרשים (מאוחר יותר דיביזה 8) במהלך טיהור ביצות הפריפייט. יחידות וואפן SS רבות - כולל היחידות המובחרות - היו מעורבות בפעילות בעייתית מאוד נגד פרטיזנים. ושוב דוגמה: טבח אוראדור ע"י פלוגה מגדוד הסיור של דיביזיה 2. בקיצור, הוואפן SS היה הרבה יותר מעורב בפשעי מלחמה ממה שעולה מהתיאור שלך. כתוצאה מכל זה דעת הקהל הגרמנית לא סובלת את הרעיון של הענקת הטבות לותיקי הארגון.
2) ישנה נטיה להפריז באיכותן של יחידות הוואפן SS. חלק קטן יחסית מהן היו עוצבות קרביות מובחרות, אבל גם הן עלו "לגדולה" רק החל מ-1942, כאשר הן הוסבו לשריון, צויידו מחדש והורשו לפעול במסגרות גייסיות משלהן. לפני כן יחידות הוואפן SS נודעו לשמצה במשמעת הטקטית הלקויה שלהן ובשיעורי אבידות גבוהים ללא פרופורציה. גם לאחר הפיכתן של דיביזיות השריון לעוצבות מובחרות השתמשו בהן כ"מכבי אש" בין החזיתות וכך יצא שהן בילו חלק ניכר בזמנן בתנועה מחזית לחזית.
3) הבעיה עם רודל ורבים אחרים היא גישתם למשטר הנאצי בתקופת המלחמה ופעילותם אחריה. רודל הוא הדוגמה האוטימטיבית לחייל מצטיין, שהיה בעייתי מאוד מבחינה פוליטית. הוא היה מעריץ נלהב של היטלר שלא שינה את גישתו גם אחרי מותו (כפי שניכר היטב בזכרונותיו המרתקים) והיה מעורב בפעילותן של מספר מפלגות ימין קיצוני גרמניות. גם ארגוני הותיקים של הוואפן SS פעלו בשולי ולעיתים במרכז סצנת הימין הקיצוני בגרמניה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:19

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר