לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2006, 17:08
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תגובה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פטנק שמתחילה ב "מובילי טנקים מתוצרת מרצדס בצה"ל"

בד"כ המשאיות הסטנדרט האלה מגיעות עם 350 כ"ס,12 הילוכים וחצי הילוך כוח+הילוך אחורי.

המנוע הוא תוצרת קמינס (ארה"ב),חזק מאוד,צה"ל מה שבטוח לא ירכוש משאית עם מנוע כזה חלש,את המשאיות שמובילות בצה"ל הן בד"כ 620 כ"ס ומעלה למוביל.

הוולבו היא משאית די בעיתית מבחינת חשמל והילוכים (נטייה לבלאי של אחד מהחלקים החשובים במערכת ההילוכים).החצי הילוך כוח ממוקם בקדמת הידית בעוד שהמעבר בין נמוך לגבוה מתבצע באמצעות כפתור בצד ימין של ידית ההילוכים,יש נטייה לנהגים להתבלבל ולהעביר בין היי ולו במקום לתת הילוך כוח מה שגורם לבלאי מוגבר של מערכת ההילוכים.

המאן דווקא משאית חזקה ואמינה מבחינת מערכות חשמל והילוכים ואני לא מבין מדוע הוחלפה בוולבו שפחות אמינה אך עם מנועים חזקים יותר,והגה יותר ארוך (מבחינת סיבובים וכאלו).

המרצדס היא משאית אמינה בעלת יכולת נשיאה טובה,הגה ארוך,ושוב פעם 12 הילוכים (מעבר קליל בין הילוך גבוה לנמוך,קלאץ' מכה ימינה לידית ומעבר לגבוה) והנדסת אנוש יותר נוחה מוולבו.

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 24-06-2006 בשעה 17:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2006, 19:08
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תגובה...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "מנוע קמינס?"

אני יודע שמנועי המשאיות מתוצרת אירופה ואני מדבר על דאף,מאן,מרצדס הם מנועי קמינס תוצרת ארה"ב,אני יודע שאלו המנועים הטובים ביותר שכיום יש בשוק מבחינת עוצמה וטכנולוגיה,אאל"ט גם הדגם הזה (אקטרוס) וגם הווריו מצוידים במנועי קמינס חזקים.

כנ"ל אתה יכול להגיד את זה, למה המשאיות האוטומטיות של מרצדס ודאף משתמשות בתיבת הילוכים של ZF Ecomat ולא בתיבות מתוצרתן,כנראה שהאיכות והמקצועיות של התיבות הללו טובה יותר ומתאימה יותר ממה שהחברות הללו יכולות לייצר.

קישור למנוע שמורכב על המשאיות בד"כ:

http://www.cummins.com/eu/pages/en/...ngines/isme.cfm

בתקן יורו 3.

שימוש של תיבת ZF במשאיות מאן:

http://www.zf-mediacenter.de/sea_vi...&pRubA=9&lang=e

ישן 27-06-2006, 18:19
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "שאלה טובה"

יכול מאוד להיות שהארגזים ושאר המיתקונים על הגג ניתנים לפירוק.
כמעט לכל כלי רכב (אולי למעט ג'פ"ס סיור) יש נוהל "גילוח" ספציפי לפני הטסה שבו מורידים מיתקונים מצד הכלי, מקפלים קשתות וכו'.

ובאשר לזיל (151/157?) - אני מעריך שמדובר ברכב שלל (קשה לי להאמין שרכשו זילים אחרי נפילת בריה"מ...), ואם כך אז אלו כלים שנס ליחם עוד לפני שנולדו חיילי יחצ"א, עם בעיית חלפים מזעזעת.
מדובר במשאיות שתוכננו בשנות הארבעים-חמישים על בסיס טכנולוגיה משנות השלושים...

מעניין שלא נמצא אף רכב אחר מתאים למשימה. או אולי זה פשוט שריד מהימים הראשונים של יחצ"א כיחידה של אנשי מילואים בלי מי יודע מה תקציבים וקדימויות, לפני שמלחמת המפרץ הראשונה שינתה קצת את החשיבות שלה בעיני המערכת.
ישן 26-06-2006, 20:25
  Torpedo Torpedo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.03
תגובה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פטנק שמתחילה ב "מובילי טנקים מתוצרת מרצדס בצה"ל"

אני מאשר את הידיעה.
ככה, אבא שלי מוביל טנקים בצהל
אכן נרכשו מובילי מרצדסים וכבר בחודש הבא מוביל אחד יגיע ליחידת ניסויים, ולאחר מכן יגיעו עוד מספר מובילים.

הסיבה לרכש הזה היא בעקבות טעות שנעשתה כשנרכשו ב-2004-5 מובילי וולוו בעלי גיר שאינו מתאים לעבודה עם משקל כל כך גדול, אין ריטרדר ועם בלם מנוע זה לא מספיק כדי לבלום את המוביל כשהוא עמוס. (היו מספר מקרים שכמעט הסתיימו בתאונה קטלנית)
בנוסף לזה המשקל של המוביל יותר מדי קל וכשהוא עמוס הסוס כמעט באוויר, הקבינה יותר מדי נמוכה.
היתרון היחיד שהיה ברכש הזה שלמובילים היה 610 כ"ס ובעליות המוביל הזה פשוט פנטר.

נערך מכרז בין וולו, דאף, מאן, מרצדס, הצבא הציג את כל הדרישות שלו :בראש הדרישות התאמת גיר גרמני כמו במובילי הוולוו היותר ישנים בעלי ה520 כ"ס וכמו במאנים הישנים.

הזוכה כמובן היא מרצדס, שהביאה את המחיר הכי נמוך.
ככל הנראה מובילי הוולוו החדשים יחליפו את מובילי המאן המיושנים בימ"ח.
פרטים נוספים בהמשך.

נערך לאחרונה ע"י Torpedo בתאריך 26-06-2006 בשעה 20:27.
ישן 17-01-2007, 22:14
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי דג עם מאג שמתחילה ב "[QUOTE=Rationalist]צודק, אח..."

ראשית לא כדאי לזרוק כל מה מה שעולה לראש

כי:
א. לא תמיד אתה תאהב את מה שאתה כותב בקריאה שנייה
ב. יש אנשים שנפגעים מהזריקה שלך

לדעתך 60 שנה מספיקות ויש אנשים שחושבים שגם הנצח לא מספיק כדי לשכוח או לסלוח
זה לא הפורום לדיון הזה אבל הקיום שלנו כאן מותנה בין היתר בהיבטים חינוכיים, אין זכות לאף אדם (בטח שלא היה שם) לסלוח או לשכוח. ברמה האישית כל אדם עושה את אשר עם ליבו כעם יש לנו מחוייבויות נוספות ולצערי אתה דוקא צודק
לא בגלל שאתה צודק אלא בעיקר בגלל שכמדינה נטשנו את הדרך, רכבי משטרה הם מתוצרת פולסווגן ואפילו שגרירים שלנו נוסעים במכוניות ב.מ.וו. בחו"ל דברים שלא היו עוברים לפני מספר שנים. הכלכלה והכדאיות הפכו לאבן הבוחן היחידית וזה רק סימפטום לדברים אחרים שמאוד קשורים לפורום הזה.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 17-01-2007, 22:39
צלמית המשתמש של דג עם מאג
  דג עם מאג דג עם מאג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל דג עם מאג שלח הודעה דרך MSN אל דג עם מאג
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "ראשית לא כדאי לזרוק כל מה מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי offerd
ראשית לא כדאי לזרוק כל מה מה שעולה לראש

כי:
א. לא תמיד אתה תאהב את מה שאתה כותב בקריאה שנייה
ב. יש אנשים שנפגעים מהזריקה שלך

לדעתך 60 שנה מספיקות ויש אנשים שחושבים שגם הנצח לא מספיק כדי לשכוח או לסלוח
זה לא הפורום לדיון הזה אבל הקיום שלנו כאן מותנה בין היתר בהיבטים חינוכיים, אין זכות לאף אדם (בטח שלא היה שם) לסלוח או לשכוח. ברמה האישית כל אדם עושה את אשר עם ליבו כעם יש לנו מחוייבויות נוספות ולצערי אתה דוקא צודק
לא בגלל שאתה צודק אלא בעיקר בגלל שכמדינה נטשנו את הדרך, רכבי משטרה הם מתוצרת פולסווגן ואפילו שגרירים שלנו נוסעים במכוניות ב.מ.וו. בחו"ל דברים שלא היו עוברים לפני מספר שנים. הכלכלה והכדאיות הפכו לאבן הבוחן היחידית וזה רק סימפטום לדברים אחרים שמאוד קשורים לפורום הזה.

אז למה מכרנו לספרדים נשק ? אסור לשכוח את פשעי האינקוויזיציה ואסור לקיים אתם עסקים... וגם צריך לנתק עם רומא קשרים על חלקה של עירם בחורבן בית המקדש.
החשיבה שלך היא חשיבה של איש קטן וטוב מאוד שאלה שמחליטים את ההחלטות כבר מזמן לא חושבים ככה! היפנים ביצעו פשעים נוראיים בשבויי מלחמה אמריקאים,שחלקם משתווים ברמתם לזוועות שעברו בשואה (לא בכמות אלא במעשים עצמם)... זה לא מונע מטויוטה ויצרניות יפניות אחרות להימכר מצוין בארה"ב!!! במה לעזאזל אשם האנס\פרידריך\אוליבר שעובדים שמפעל מרצדס וגילם 40 במה שאבותיהם עשו? אתה יכולת להיות בנקל בן של אחד מאותם פושעי מלחמה,ואיך היית מרגיש אם היו מדביקים לך תווית של רוצח ופושע על לא עוול בכפך? מה גם שאם יש מדינה שראויה להערכה מצד ישראל זאת בהחלט גרמניה,לאור כל הצעדים האמיצים שהיא מבצעת בזמן האחרון ותמיכתה בנו! עם חשיבה כמו שלך לא נגיע רחוק! אתה מוזמן ללכת עם החשיבה הזאת לתוכנית טלויזיה בערוץ הראשון בתפקיד הפרופסור לארכאולוגיה מאוניברסיטת אריאל שזועק על כך שחברות הטלוויזיה שלנו הן בעלות שמות לועזיים וכדו'.
ישן 17-01-2007, 22:08
  offerd offerd אינו מחובר  

גזענות נגד גרמנים ?
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Big_White שמתחילה ב "הממ סלחו לי אבל מה זאת..."

אני מבין שעוד שמונה חודשים אתה מתגייס
בהצלחה
ממליץ לנצל את הזמן עד לגיוס ולהכיר כמה ערכי יסוד של העם אליו אתה משתייך
אפשר להתחיל בביקור במוזיאון השואה בירושלים - הכניסה חינם
אפשר לקרוא את הערך מויקיפדיה שכבר צורף כאן
ואם תרצה אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי אפילו כדי לדבר כדי לתת לי את האפשרות לשנות את דעתך עד הגיוס - אני רציני, הרבה יותר חשוב מסוגי הבלמים במשאיות

ישן 18-01-2007, 16:16
  offerd offerd אינו מחובר  

אתה מעלה נקודה אחרת
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי עׂצם שמתחילה ב "אסור לשכוח ולסלוח!"

הנקודה הזו שווה דיון נפרד
המציאות מראה שמדינת ישראל נקטה בגישה זו (שלך) מזה שנות דור
אולי אינך יודע אבל עוד בן גוריון הסכים לקבל נשק מעודפי הצבא הגרמני לאחר המלחמה וכמה שזה ישמע לא אפשרי בצה"ל היו רובים שהחריטה עליהם הכילה צלב קרס.
אני בהחלט מבין מצבים בהם לחיזוק הצבא יש החלטה של הדרגים העליונים לעשות שימוש כזה.
גם הדוגמא של הצוללות אינה דומה לדעתי, אחרי מלחמת המפרץ כאשר התגלתה תרומתן של חברות גרמניות בפיתוח נשק לא קונוונציונלי של עירק הרגישה מדינת גרמניה את הצורך לכפר ולכן הציעה לנו 3 צוללות חינם. אני מבין את מקבלי ההחלטות שקבלו את ההצעה.

מקרה המובילים נראה לי אישית שונה גם כי יש אלטרנטיבות לא פחות טובות הן באיכות והם במחיר. אני מניח שהיו שיקולים טובים למה כן לרכוש מובילים מגרמניה - אני תוהה האם השיקול הערכי היה אחד מהם.

ישן 18-01-2007, 14:34
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Big_White שמתחילה ב "הייתי במוזאון ואני לא מצדיק..."

אני ממליץ לכולם לצפות בסרט "מטאליק בלוז" עם אבי קושניר ומשה איבגי

ציטוט:
הסרט מבקש לנגוע בנושא יחסי ישראל - גרמניה, טראומת השואה והזיכרון הקולקטיבי הישראלי דרך סיפור מסעם של שני סוחרי מכוניות ישראלים. שמואל (קושניר), בן לניצולי שואה ועוזרו סיסו (איבגי) רוכשים מערבי המזדמן למגרש המכוניות רכב מפואר מסוג "לינקולן קונטיננטל לימוזין" וזאת לאחר שהתברר להם שהמכונית נדירה ושערכה בגרמניה רב. השניים שחולמים על התעשרות מהירה נוסעים לגרמניה יחד עם המכונית. כשהם מגיעים, הם מגלים לאכזבתם שמחירה של המכונית נמוך בהרבה מכפי שהעריכו בתחילה. מנקודה זו ואילך הצרות נופלות על השניים בזו אחר זו. שמואל מאבד את הארנק שלו ורכבם הושחת בידי גנבים. כשהם נותרים כמעט חסרי כל, הם מוכנים להיפטר מהמכונית במחיר קנייתה ולו רק בכדי להציל את כספם ובעיקר את כבודם.

השתלשות האירועים מעמידה את חברותם של השניים במבחן ומבהירה לשמואל שהוא לא מצליח להפריד בין גרמניה של היום, לגרמניה הנאצית.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...C% D7%95%D7%96

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...4&returnParam=Y

http://www.fisheye.co.il/story_2674
ישן 18-01-2007, 18:41
  Actros-X Actros-X אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.07
אממ
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Big_White שמתחילה ב "הממ סלחו לי אבל מה זאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big_White
הממ סלחו לי
אבל מה זאת הגזענות הזאת פה נגד הגרמנים?

ועוד משהו אני מתגייס עוד 8 חודש לתובלה
עוד לא עשיתי רישיון
אחרי כמה זמן אני יכול לבקש לעשות רישיון למוביל ואם יתנו לי?

ועוד משהו
מה זה ריטרדר ובלם מנוע?
בעברית קצרה אם אפשר?
ולמה זה מועיל?

אין דבר כזה רשיון למוביל, זה רשיון 04 שזה פול טריילר וסמי טריילר.
בצבא צריך היתרים על כל דבר.
אם כמו שאמרת אתה מתגייס לתובלה, אתה תעשה רשיון מעל 15 טון (03), בשנה הראשונה יהיה לך רק עד 15 טון ורק אחרי שנה זה יהפוך אוטומתית למעל 15. (קומבינה קטנה של הצבא בגלל הגיל המינימלי להוצאת רשיון מעל 15).
למרות שבשנה הראשונה יהיה לך עד 15 תיהיה רשאי לנהוג במשאיות מעל 15 טון כגון: ריו, פרייטליינר, טאטרה.
אחרי שנה וותק רשיון מעל 15 תוכל להוציא רשיון על סמיטריילר.
אין שום סיכוי שבעולם שתוכל לנהוג על מוביל בשירותך הסדיר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:19

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר