לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2006, 19:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע המשבר בדרום- אשכול חדשות ותמונות יומי 6-8.7.06

לצערנו בתקופה האחרונה החדשות כמו רודפות אותנו וחלקן הגדול בתחומים שבהם עוסק הפורום שלנו, לכן נפתחים כאן כמה דיונים בכל יום. מצד שני אנחנו לא פורום חדשות.
נבקש, מעתה, לרכז את כל המבזקים והחדשות באשכול זה. אם יתקיים כאן דיון ספציפי אנחנו נפריד אותו לאשכול נפרד.
אשכולות חדשותיים אחרים שיפתחו בפורום ימחקו, ינעלו או יאוחדו לתוך האשכול הזה.
אנחנו מקווים שהמשבר הנוכחי יפתר במהרה והאשכול הזה יהיה אשכול החדשות האחרון בפורום. יחד עם זאת, מתוך ראיה ראלית, אנחנו נחליף את האשכול בכל יום בסביבות 19:00.
לכל מי שרוצה להתעדכן בחדשות כדאי להעזר בעמוד המבזקים של פרש

קישור לאשכול החדשות הראשון, 29.-28.6.06
קישור לאשכול החדשות השני30.6-2.7.06
קישור לאשכול השלישי 2-3.07.06
קישור לאשכול הרביעי 4.7.06
קישור לאשכול החמישי 5.7.06
והרי החדשות:

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 09-07-2006 בשעה 19:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2006, 19:41
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה ערוץ 2
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "המשבר בדרום- אשכול חדשות ותמונות יומי 6-8.7.06"

יום קרב ראשון בעזה: חייל צה"ל נהרג בצפון הרצועה
אתמול בשתיים לפנות בוקר ניתן האות ומבצע "אלוני הבשן" יצא לדרך. כוחות גדולים של צה"ל נכנסו אל תוך צפון הרצועה ונתקלו בהתנגדות עזה. סמ"ר יהודה באסל ז"ל ממושב ינון נורה ונהרג בחילופי האש ניר דבורי המהדורה המרכזית 20:00 | 06.07.06

הפלסטינים: למעלה מ-20 הרוגים מפעילות צה"ל בעזה
עשרה חודשים אחרי שצה"ל נפרד ממנה חוזרת רצועת עזה אל המראות הקשים והמוכרים. החמושים מסתובבים ברחובות ומצהירים כי יעשו הכל כדי לעצור את האויב הישראלי, ומניין ההרוגים והפצועים מממשיך לעלות סלימאן א- שאפעי המהדורה המרכזית 20:00 | 06.07.06

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 06-07-2006 בשעה 20:16.
ישן 06-07-2006, 20:16
צלמית המשתמש של itai25.
  itai25. itai25. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
כתבה ממשלת החמאס: ההוראה - לירות על חיילי צה"ל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ערוץ 2"

שר הפנים, סעיד סיאם, יצא הערב בקריאה דרמטית לכוחות הביטחון הפלסטינים: "להיערך כדי להדוף את המתקפה הישראלית". דובר המשרד הבהיר: יש הוראה לשוטרים הפלסטינים לירות על החיילים הישראלים
עלי ואקד

האם זו הכרזת מלחמה מצד ממשלת החמאס? משרד הפנים הפלסטיני הכריז הערב (יום ה') על כוננות עליונה בקרב אנשי הביטחון הפלסטינים ברצועה. שר הפנים הפלסטיני, סעיד סיאם, קרא לכוחות הביטחון הפלסטינים "להיערך כדי להדוף את המתקפה הישראלית" ברצועה. דובר משרד הפנים והביטחון הלאומי הפלסטיני, אבו הילאל, נשמע נחרץ אף יותר כאשר אמר באופן ברור כי ניתנה הוראה לשוטרים הפלסטינים ולאנשי הביטחון לירות על חיילים ישראלים.

זוהי הפעם הראשונה שבה אומרים גורמים פלסטיניים רשמיים כי ניתנה הורה לכוחות הביטחון הפלסטינים לפתוח באש לעבר חיילי צה"ל הפועלים ברצועה. דובר המשרד אף אמר כי "על השוטרים ואנשי הביטחון הפלסטינים לפתוח באש לעבר הכוחות הישראלים התוקפים".

בתוך כך, "חטיבות סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, נטלו אחריות לירי רקטות מצפון הרצועה לעבר יישובים ישראלים. בהודעה שפירסמו נאמר כי פעילו ירו "רקטה אחת מסוג נאסר 3 לעבר שדרות ורקטה נוספת לעבר נקודת כינוס של כוחות צבא ישראלים בסמוך לבית קברות 'השוהדא' בצפון רצועת עזה".

במקביל נטלו גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, אחריות לירי שתי רקטות קסאם אחר הצהריים לעבר יעד אסטרטגי באשקלון. במערכת הביטחון לא מכירים דיווח לפי נחתו רקטות קסאם באזור אשקלון.

בכרוז שפירסמו הגדודים נטען ש"לוחמי גדודי עז א-דין אל-קסאם הצליחו להפציץ יעד באשקלון הכבושה באמצעות שתי רקטות מפותחות, כתגובה על תקיפות בעזה. הפעולה אירעה בשעה 15.05 וזאת במסגרת מבצע "נאמנות החופשיים" אשר מתנגדים לכיבוש הציוני העושק ופוגע בצפון רצועת עזה האהובה, ובתגובה לתקיפת האוייב הציוני את מתקני התשתית האזרחיים שלנו".

בנוסף טענה הזרוע הצבאית על אחריותה לירי שתי רקטות נגד טנקים מדגם "יאסין" לעבר נגמ"שים של צה"ל וכן לירי רקטה מסוג "בתאר" מאזור צפון הרצועה. הגדודים הבטיחו "ללמד את האויב לקח שלא ישכח לעולם".

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס

(06.07.06, 19:54)

YNET

ישן 06-07-2006, 20:19
צלמית המשתמש של itai25.

כתבה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ערוץ 2"

הרוג ראשון במבצע "אלוני הבשן": סמ"ר יהודה באסל ממושב ינון נהרג מירי צלף פלסטיני דרומית לשטח דוגית בצפון הרצועה. בגלל חילופי האש העזים באזור התעכב הפינוי - ורק כעבור כ-40 דקות הוא פונה לבית החולים. הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית קיבלה אחריות. מדיווחי הפלסטינים עולה כי ביממה האחרונה נהרגו 16 מאנשיהם, רובם חמושים
חנן גרינברג ועלי ואקד

הרוג ראשון לצה"ל במבצע "אלוני הבשן" ברצועה: סמ"ר יהודה באסל, בן 21 ממושב ינון נהרג בצהריים (ה') מירי מחבלים באזור אל עטטרה, דרומית להתנחלות דוגית בצפון רצועת עזה.

סמ"ר באסל, לוחם בגדוד 13 של חטיבת גולני, נורה בראשו כשנחשף למספר רגעים בעת ששהה במבנה פלסטיני על מנת לחפות על כוחות אחרים. ככל הנראה צלף פלסטיני זיהה את החייל וביצע לעברו ירי מדויק.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/829706/MG_0163_a.jpg]

החייל, יהודה באסל, נפצע באורח אנוש ובמשך למעלה משעה נעשו ניסיונות להוציאו מאזור הלחימה על מנת לפנותו לטיפול בבית חולים ישראלי, אולם בעקבות חילופי אש עזים באזור התעכב הפינוי והחייל קיבל טיפול ראשוני בשטח. כעבור כ-40 דקות הצליחו לפנותו אל מחוץ לאזור הלחימה ומשם פינה אותו מסוק של חיל האוויר לבית החולים סורוקה בבאר שבע, אולם הוא מת מפצעיו.

אל בית החולים הגיעו רס"פ היחידה, המ"פ ושלושה חיילים נוספים על מנת לזהותו. לדבריהם, ברצועת עזה התרחש "בלגאן שלם" המלווה בירי בלתי פוסק.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/829501/POP18D_wa.jpg]

פינוי החייל לבית החולים (צילום: רויטרס)

החייל נורה בשכונת אל עטטרה, מעוז חוליות הטרור ומשגרי הקסאמים. אזור שהפך היום לשדה קרב של ממש עבור הכוחות. בצה"ל דיווחו כי הכוחות השתלטו על האזור ואף נעו עוד קילומטר בעומק השטח הפלסטיני. "המבצע מתקיים כמתוכנן", אמרו גורמים בצה"ל לאחר האירוע, "ישנה לחימה והכוחות ערוכים לה".
פלוגות צלאח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, קיבלו אחריות לפעולה.

YNET

יהי זכרו ברוך

ישן 06-07-2006, 20:18
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע דיווח: המבוקש זכריה זביידי נהרג מאש צה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "המשבר בדרום- אשכול חדשות ותמונות יומי 6-8.7.06"

דיווח: המבוקש זכריה זביידי נהרג מאש צה"ל
יום חמישי, 6 ביולי 2006, 21:16 מאת: מערכת וואלה!

כוחות צה"ל כיתרו בית בג'נין בו שהה מפקד התנזים בעיר. אתמול דווח כי זביידי שלח את המחבל המתאבד שנתפס בדרכו לישראל

צה"ל מכתר בית בג'נין בו נמצא מפקד התנזים בעיר, זכריה זביידי. על פי הדיווח של רשת "אל ערביה", זביידי נהרג.

בצה"ל מסרו אתמול, כי זביידי אחראי לשליחת המחבל שתכנן לבצע פיגוע התאבדות בשטח ישראל, אשר נעצר אתמול באזור התעשייה ברקן. לזביידי מייחסים מעורבים בשורת פיגועים בשטחים.

ישן 06-07-2006, 20:21
צלמית המשתמש של itai25.

כתבה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "דיווח: המבוקש זכריה זביידי נהרג מאש צה"ל"

מקורות בעיר דיווחו כי זביידי, מבכירי הזרוע הצבאית של הפתח בג'נין, שהה בסוכת אבלים בעת שפשט עליה כוח צה"ל. מספר מבוקשים נפצעו בחילופי האש; זביידי נמלט. במערכת הביטחון מייחסים לזביידי את תכנון הפיגוע שסוכל אתמול סמוך לברקן
עלי ואקד ואפרת וייס

האם זכריה זביידי שוב הצליח להתחמק מכוחות צה"ל? מקורות פלסטינים בג'נין מדווחים הערב (יום ה') כי זבייידי, מבכירי הזרוע הצבאית של הפתח באזור, הצליח לחמוק מכוח צה"ל שפשט על סוכת אבלים במחנה הפליטים ג'נין בה שהה. שמונה פעילים ואורחים בסוכה נפצעו בחילופי האש שהתפתחו במקום. מספר מבוקשים, פעילי פתח, נעצרו.

במחנה הפליטים נפוצה גם שמועה, שלא אומתה עד כה, כי זביידי נהרג בפעולה.

YNET

ישן 06-07-2006, 21:08
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה ערוץ 10

מרבית הנפגעים הפלסטינים הם אזרחים
ילדים המעריצים את לוחמי ההתנגדות מקיפים אותם ברחוב וסופגים את רוב האש. הטיפול בהם לוקה בחסר בשל המצור על הרצועה
יום חמישי, 6 ביולי 2006, 21:27 מאת: שלומי אלדר, חדשות 10 ישראל 10

חייל צה"ל ו-20 פלסטינים נהרגו בעזה
כוח של גולני שהה במארב בבית בשכונת אל-עטטרה שבבית להייה. ירי צלפים פלסטינים פגע בראשו של החייל. ההרוג: יהודה באסל, בן 21 מהמושב ינון
יום חמישי, 6 ביולי 2006, 20:01 מאת: שי חזקאני, חדשות 10 ישראל 10
מערכת וואלה! חדשות מוסיפה:
חייל צה"ל נהרג בצהריים מאש של חמושים פלסטינים בפעילות צה"ל בצפון רצועת עזה. שמו של ההרוג: יהודה באסל, בן 21 מהמושב ינון. 20 פלסטינים, חלקם אזרחים, נהרגו מאז אתמול בלילה בפעילות צה"ל ברצועה.
כוח של גולני, ששהה במארב באחד הבתים באל-עטטרה, שכונה בבית להייה, נפגע מאש של צלפים פלסטינים. הקליעים חדרו דרך חלון הבית. החייל נפגע בראשו ונפצע אנושות. הוא פונה במסוק של חיל האוויר לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע ומת מפצעיו. פינוי החייל התעכב בגלל ירי פלסטיני כבד על כוחות החילוץ. שני חיילים נפצעו באורח קל באזור בית להייה. אחד החיילים נפצע מפליטת כדור וחייל נוסף מירי פלסטיני. שניהם פונו לבית החולים "ברזילי" באשקלון.
20 פלסטינים נהרגו ועשרות נפצעו הלילה והיום בתקיפות של צה"ל ברצועת עזה. בתקיפה האחרונה עליה דווח נהרגו תשעה פלסטינים מירי של חיל האוויר וטנקים בצפון הרצועה. מקורות פלסטינים דיווחו, כי כלי טיס של חיל האוויר ירה טיל לעבר קבוצה של פלסטינים חמושים בבית להייה. אחריו נורו לעברם שני פגזים.
בצהריים ירה חיל האוויר טיל לעבר קבוצת חמושים פלסטינים ליד חאן יונס והרג שניים מהם. צה"ל טוען כי מדובר ביורי קסאם וטילי נ"ט. הפלסטינים דיווחו כי מדובר באזרחים. מוקדם יותר נהרג מוחמד עטאט, בן 20, מאש טנק צה"ל שנורתה לעבר בית משפחה בבית להיה. אתמול בלילה נהרגו שלושה חמושים פלסטינים נוספים מאש צה"ל ברצועה.

כוחות צה"ל חזרו להריסות ההתנחלויות בעזה
אחרי 10 חודשים, שבו כוחות צה"ל להריסות ההתנחלויות ברצועת עזה. מפוני אלי סיני, שעדיין גרים במאהל, חשים שפונו לחינם
יום חמישי, 6 ביולי 2006, 21:40 מאת: ינון מגל, חדשות 10 ישראל 10

ראשי חמאס מדברים על התגמשות
חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, ובכירים אחרים, משנים את דרישותיהם ומדברים על מו"מ לאור פעולת צה"ל בעזה
יום חמישי, 6 ביולי 2006, 21:33 מאת: צבי יחזקאלי, חדשות 10 ישראל 10

ישן 07-07-2006, 18:17
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מומומו שמתחילה ב "לראשונה קסאם נחת ליד נתיבות"

ועוד חדשות:
ציטוט:
"נשחרר אסירים אם החייל יושב" השר לביטחון פנים דיכטר אומר כי ישראל שחררה בעבר אסירים, אך הציב תנאים לצעד שכזה. "לפני שמדברים על שחרור אסירים גלעד חייב לחזור בריא ושלם לביתו וירי הקסאמים חייב להיפסק"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/445/959.html

ומייד לאחר מכן:
ציטוט:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
החמאס דחה את דבריו של השר לביטחון פנים לפיהם, ישראל תסכים לשחרר אסירים פלשתינים בתמורה להחזרת החייל גלעד שליט והפסקת ירי הקסאמים. "לאנשינו אין אמון במחוות של 'רצון טוב' מצד ישראל".

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 08-07-2006 בשעה 10:34.
ישן 09-07-2006, 00:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "היו שם תעודות של כמה חיילים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod

הסל האחורי של האכזרית, או איך שלא קוראים לו נראים כאילו הורידו ממנו את כל הברגים, וזה גורם לי לחשוב - מי עושה טפ"ש על האכזרית? החירניקים מגרזים ומחזקים ברגים מול בד"ח ורשימת צ'קים כמו שעושים טנקיסטים?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-07-2006, 00:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה ערוץ 10

אם ו-2 ילדיה נהרגו מפגיעת פגז בבית ברצועה
הפלסטינים דיווחו כי בין ההרוגים ילדה בת 6. צה"ל מכחיש מעורבות באירוע. 3 חמושים פלסטינים נהרגו בתקיפת חה"א ליד קרני. לפחות 20 פלסטינים נהרגו בסוף השבוע
יום שבת, 8 ביולי 2006, 0:45 מאת: שי חזקני, חדשות 10 ישראל 10

שלושה חמושים פלסטינים נהרגו בתקיפת חיל האוויר ליד מעבר קרני. בצה"ל אישרו את הפרטים.

מוקדם יותר נהרגו שלושה בני משפחה פלסטינית - אם, בתה בת השש ובנה בן ה-20 - בפיצוץ בבית המשפחה בעיר עזה, כנראה מפגיעת טיל ישראלי. עוד ארבעה מבני המשפחה נפצעו בפיצוץ. בצה"ל מכחישים בתוקף כי הצבא היה מעורב באירוע. האם ההרוגה היא אום-איימן חג'אג', וילדיה שנהרגו הם מוחמד, בן 20, ורואן, בת שש. בכך עולה מספר ההרוגים הפלסטינים היום ברצועה לעשרה, ובסוף השבוע כולו - לפחות 20.

התקרית אירעה סמוך לשעה 20:00, בשכונת סג'עייה שבדרום-מזרח העיר עזה. מקורות פלסטיניים דיווחו על פגיעת פגז, של תותח או טנק, בבית. בתגובה מסרו מקורות צבאיים, כי לאחר בדיקה ראשונית, לא ידוע על ירי ארטילרי או ירי טנקים באזור. המקורות הודו כי חיל האוויר פעל באזור באותה שעה לערך, וירה טילים על חוליה שירתה טילי נ"ט. המקורות אמרו כי הכוחות קיבלו הנחיות ברורות להימנע ככל האפשר בפגיעה באזרחים, וכי הפעילות מתנהלת תוך זהירות מירבית. לדבריהם, שלשום נצפתה קבוצת נערים פלשתינאים, כבני 15, יורה אש מנשק קל אל מחסום קרני, אולם החיילים נמנעו מלהגיב בירי לעברם.

שכונת סג'עייה נמצאת כ-500 מטר מהנקודה שאליה הגיעו אתמול טנקים של צה"ל מלווים בכוחות גבעתי, שנכנסו בבוקר דרך מעבר קרני, והגיעו עד סמוך לשכונות הדרום-מזרחיות של העיר, בהן גם שכונת זייתון. מצה"ל נמסר כי מטרת הפעולה היא איתור מנהרות ומטעני חבלה.

צה"ל שינה אתמול את היערכותו ופעילותו ברצועת עזה, כשבמקביל לכניסה לכיוון עזה, יצאו הכוחות משלושה מוקדי לחימה אחרים: אתמול בערב עצאו הכוחות האחרונים שפעלו באזור מעבר סופה שבדרום הרצועה; בשעות הצהריים יצאו הכוחות מהגבעות שממזרח לעיירה בית חאנון בצפון הרצועה; קודם לכן, בשעות הלילה שבין שישי לשבת, סיים צה"ל את פעילותו באזור "התוחמת הצפונית" (אזור הריסות ההתנחלויות דוגית, ניסנית ואלי סיני), וכוחות גולני ושיריון יצאו מהאזור, לאחר יומיים של חילופי אש כבדים. כעת נותרו שני מוקדים של פעילות בתוך הרצועה: ממזרח לעיר עזה, בין מעבר קרני לשכונות המזרחיות של העיר (לשם נכנסו כאמור הכוחות אתמול); ושדה התעופה דהנייה בדרום הרצועה, שם עדיין פועל כוח קטן.

לדברי מקורות צבאיים, הפשיטות ברצועה יורחבו שוב בימים הבאים. בד בבד, נמשך כל העת הירי הארטילרי, בין היתר מספינות חיל הים, לעבר מרחבי שיגור רקטות קסאם בצפון הרצועה. גם התקיפות האוויריות נמשכות - ביום שישי בלילה תקף חיל האוויר ארבע פעמים ברצועה. אחת התקיפות כוונה נגד תשתית מנהרה שנחפרה סמוך למעבר קרני.

עוד ארבעה פלסטינים נהרגו אתמול בקרבות ברצועה, כולם חמושים. בסג'עייה, פעל צה"ל נגד קבוצות חמושים והרג שניים מהם. בשכונת זייתון נהרג אחד מאנשי מנגנוני הביטחון. פלסטיני נוסף נהרג מפגז של צה"ל, על פי דיווח מקורות פלסטיניים.

אנשי חמאס ברצועה: ניצחנו בקרב מול צה"ל
צה"ל יצא מצפון רצועת עזה לאחר שסיים את פעילותו שם. גדודי עז א-דין אל קסאם: החטוף עדיין בידנו ואנו יורים פי 2 רקטות
יום שבת, 8 ביולי 2006, 21:25 מאת: ערן נבות, חדשות 10 ישראל 10
צה"ל סיים את פעילותו באזור התוחמת הצפונית ברצועה. הלילה יצאו כוחות גולני ושריון מהאזור לאחר יומיים של חילופי אש כבדים במסגרת מבצע "אלוני הבשן". עיקר הפעילות הצבאית מתנהלת היום במזרח הרצועה, סמוך למעבר קרני. בשעות הצהריים ירה צה"ל מהאוויר אל עבר חמוש פלסטיני בצפון רצועת עזה, ובקול ישראל דווח, כי לא ידוע אם הוא נפגע.

גדודי עז א-דין אל-קסאם של החמאס קיימו מסיבת עיתונאים בשטח ממנו יצאו כוחות צה"ל באזור בית לאהיה. "ניצחנו בקרב הזה מול הצבא הישראלי", אמרו הפעילים שערכו את מסיבת העיתונאים. בגלי צה"ל דווח, כי אנשי החמאס הציגו בפני העיתונאים הרבים תעודות זהות של חיילים ישראלים שלטענתם הושארו ע"י חיילים לאחר נסיגת הכוחות וחלקי מתכת שלטענתם מעידים על כך שהם הצליחו לגרום נזקים רבים לטנקים ולנגמ"שים ישראלים.

אבו עוביידא, דובר מטעם הזרוע הצבאית של החמאס, אמר במסיבת העיתונאים כי "המבצע של צה"ל נכשל. החייל הישראלי עדיין בידנו ואנו יורים פי שתיים רקטות מאשר לפני המבצע. אין ספק שהקרבנו מספר גבוה של שאהידים, אך האוייב הציוני למד לקח חשוב ושילם מחיר כבד".

גורמי צבא בכירים הודו כבר ביום חמישי, כי השפעת המבצע ברצועת עזה על המשך ירי רקטות הקסאם תהיה חלקית, במקרה הטוב. הגורמים אמרו כי הם מודעים לכך שהירי, גם אם ייחלש, יתחדש ביתר שאת לאחר עזיבת הכוחות. אולם, הוסיפו, בכוונת צה"ל לערוך פשיטות רבות על פאתי שטחים בנויים במטרה ליצור הרתעה כנגד חוליות השיגור.

בתוך כך דווח, כי תנועת חמאס ממשיכה באיומי הטרור ואינה שוללת את האפשרות שתתנקש בשרים ישראלים, אם ישראל תתנקש בשרים פלסטינים. כך דיווח הבוקר העיתון הסעודי "אל-ווטן". שרים בחמאס וגם חברי החמאס שאינם שרים ירדו למחתרת מחשש שישראל תפגע בהם. גם האבטחה סביב מעונו בעזה של הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, תוגברה.

דובר סיעת חמאס בפרלמנט, סלאח אל-ברדוויל, אמר ל"אל-ווטן" כי "זה כבוד לממשלה הפלסטינית ולעומד בראשה להיות מאויימים בהריגה, אולם ישראל מבינה היטב שזהו קו אדום וכי ייתכן שתהיה תגובת נגד דומה אם הוא ייחצה. זאת, כפי שאירע כאשר רצחו את מזכ"ל החזית העממית, אבו עלי מוסטפא, דבר שעליו הגיבה החזית בהריגתו של אחד השרים בישראל. זה לא בלתי אפשרי".

משפחות החטופים מחזקות את משפ' שליט
משפחות החטופים לדורותיהן מדברות על חוויות מתקופת השבי של בניהם. היום כללי המשחק השתנו ושאלת המחיר מגיעה בשלב מאוחר
יום שבת, 8 ביולי 2006, 0:25 מאת: ישראל רוזנר, חדשות 10 ישראל 10

צה"ל מעריך כי סמ"ר באסל נהרג מאש כוחותינו
לפחות 29 פלסטינים נהרגו בתקיפות מהאוויר ומירי טנקים מאז כניסת צה"ל לרצועה. סמ"ר יהודה באסל ממושב ינון יובא למנוחות היום ב-13:30
יום שישי, 7 ביולי 2006, 8:46 מאת: חדשות 10 ישראל 10
מערכת וואלה! חדשות:

כוחות צה"ל המשיכו לפעול הלילה באל-עטטרה שבצפון הרצועה נגד חמושים ונגד משגרי קסאם. בקול ישראל דווח, כי צה"ל מבקש לדחוק את חוליות חמאס ולפגוע בתשתיות. בדרום רצועת עזה פועלים כוחות של גדוד הסיור הבדואי וכוחות הנדסה. כוח של חטיבת גבעתי מוצב בשדה התעופה הישן בדהנייה ועוסק בתצפית לרפיח ואל ציר פילדלפי.

חייל צה"ל, סמ"ר יהודה באסל בן 21 ממושב ינון, נהרג אתמול בצהריים מאש של חמושים פלסטינים בפעילות צה"ל בצפון רצועת עזה. הלווייתו תיערך היום בשעה 13:30 בבית העלמין הצבאי בכפר ורבורג.

כתבת קול ישראל, כרמלה מנשה, דיווחה הלילה, כי בצה"ל בודקים חשד לפיו סמ"ר באסל נפגע בשוגג מאש כוחותינו.

לפחות 29 פלסטינים, חלקם אזרחים, נהרגו מאז יום חמישי לפנות בוקר בפעילות צה"ל ברצועה. חיל האוויר וטנקים של צה"ל המשיכו גם הלילה לירות לעבר יעדים שונים בצפון הרצועה.

התקרית בה נהרג החייל אירעה בשכונת אל-עטטרה שבבית להייה. כוח של גולני, ששהה במארב באחד הבתים, נפגע מאש של צלפים פלסטינים. הקליעים חדרו דרך חלון הבית. סמ"ר באסל נפגע בראשו ונפצע אנושות. הוא פונה במסוק של חיל האוויר לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע ומת מפצעיו. שני חיילים נפצעו באורח קל בתקרית.

ישן 09-07-2006, 00:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

אלוף פיקוד דרום: ערוכים לפעולה של חודשים
בראיון לערוץ 2 הבהיר האלוף גלנט כי צה"ל ערוך לפעולה ממושכת של ברצועה במתכונת של פשיטות ובכפוף להחלטות הדרג המדיני. "החל מבעוד חודש או חודשיים הפלסטינים יספרו מאות מחבלים הרוגים, תשתיות שנפגעו ומשרדים שהושמדו. כשהם יעשו את החשבון הכולל, אני מניח שהם יחשבו פעם נוספת לפני ההתקפה הבאה ולפני ניסיון החטיפה הבא"
כתבי ynet 08.07.06, 19:44
"אנחנו ערוכים להמשיך את הפעולה חודש, חודשיים - ואם צריך יותר - בפעולות ממוקדות שנכנסות ויוצאות, במתכונת של פשיטה", כך הזהיר הערב (שבת) אלוף פיקוד דרום, יואב גלנט, בראיון שהעניק לתוכנית פגוש את העיתונות בערוץ 2.
"הצגתי את זה לרמטכ"ל והנחיתי מתחתי כיצד לעבוד בהיבט הזה", הוסיף האלוף. "המשמעות של הנושא היא שכשהפלסטינים יעשו את החשבון שלהם החל מבעוד חודש או עוד חודשיים, הם יספרו מאות מחבלים הרוגים, הם יספרו תשתיות שנפגעו, משרדים שהושמדו מקומות ייצור שנפגעו ובישראל יכול להיות שיפלו גם קסאמים. כשהם יעשו את החשבון הכולל, אני מניח שהם יחשבו פעם נוספת לפני פעולת ההתקפה הבאה ולפני ניסיון החטיפה הבא".
אלוף פיקוד הדרום הסביר בראיון כי "אמצעים צבאיים הם חלק מאוד משמעותי בפעולה. יחד עם זה, אנו כפופים למה שהדרג המדיני אומר והוא ימצא את הדרכים כיצד לאזן בין המשוואות השונות".
בדבריו התייחס האלוף גלנט גם לקריאה להפסקת אש שהעלה ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה. "אם החמאס רוצה לנצור את נשקו ולשחרר את גלעד - אנחנו נפסיק את האש", הבהיר. עם זאת הוסיף: "איתי אף אחד לא שוחח על הפסקת אש. במקום הזה אין חשיבות לא לדיבורים, לא להצהרות ולא למילים, רק למעשים ברורים והוכחות בשטח. אם יעשו - נפסיק. אם לא - נמשיך".
גלנט הבהיר בדבריו כי הפעולה אותה מבצע צהל בימים אלו ברצועה צפויה להקנות לדרג המדיני "יותר חופש פעולה". עוד אמר כי כי הכוחות צריכים להיות ערוכים לפיגועים דרך מנהרות, שכן דבר שכזה "עלול לקרות ממש בימים הקרובים". ואכן, מוקדם יותר היום דווח על חמישה נפגעים פלסטינים בחילופי אש בין חמושים לבין כוחות צה"ל באזור קרני, ליד שכונות סג'עיה וזייתון.
הכוח זיהה מנהרה שנחפרה מתוך לול צפונית לקרני. ייתכן שהלול נבנה לצורך הסוואת הבנייה. על-פי גורמי ביטחון פלסטינים, כוח שכלל מספר טנקים נכנס דרך מעבר קרני והגיע עד למרחק של כ-500 מטרים משכונות סג'עיה וזייתון בעזה. הלול עצמו - והמנהרה שבתוכו - הופצצו מן האוויר (ראו וידיאו).
הבוקר נהרגו לפחות שלושה חמושים פלסטינים מאש צה"ל באזור קרני. כוחות צה"ל נכנסו 3-5 קילומטרים לעומק השטח הפלסטיני באזור כדי לחפש מנהרות ומטענים ועזבו את אזור אל-עטטרה.

ישן 09-07-2006, 00:44
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה ערוץ 2

יום הלחימה השלישי של צה"ל ברצועת עזה
דחפורי צה"ל מנסים לאתר מנהרות, חיל האוויר תקף מטרות וטנקים של צה"ל נכנסו לעומק שכונות בעזה ביום הלחימה השלישי ברצועה. אלוף פיקוד דרום, גלנט: "בעוד חודשיים החמאס יספור מאות מחבלים מתים" חדשות סוף השבוע 20:00 08.07.06

רצועת עזה: הרוגים ופצועים רבים ביום השני לפעולת צה"ל
מבתי החולים בעזה נמסר על 30 הרוגים פלסטינים במהלך שני ימי הפעולה של צה"ל ועל מחסור בדם. ראש הממשלה הפלסטיני, הנייה, קורא לקהילה הבינלאומית להתערב סלימאן א- שאפעי אולפן שישי 20:00 | 07.07.06

למרות פעולת צה"ל בעזה הקסאמים ממשיכים ליפול
במהלך היום נחתו שתים עשרה רקטות קסאם, אחת מהן בפתח העיר נתיבות. שר הביטחון, עמיר פרץ: נפעל בכל עת ומקום שנמצא לנכון. בבריטניה ציינו שנה לפיגועים ברכבת התחתית. כותרות השעה שמונה אולפן שישי 20:00 | 07.07.06

ישן 09-07-2006, 08:28
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה מבזק בוקר

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:45

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר