לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2004, 07:05
צלמית המשתמש של dododo
  dododo dododo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.02
דירקטוריון "ידיעות אחרונות" אישר את מינויו של רפי גינת לעורך

דירקטוריון "ידיעות אחרונות" אישר ביום חמישי את מינויו של רפי גינת לעורך העיתון. גורמים בכירים בענף מספרים כי ארנון (נוני) מוזס, מו"ל העיתון, הכריז בישיבה כי "רפי גינת הוא המועמד היחיד לתפקיד, וכל היתר מועמדים מטעם עצמם". גינת ייכנס לתפקידו ככל הנראה בראשית ינואר, מייד עם עזיבתו הצפויה של העורך הראשי בעשר השנים האחרונות, משה ורדי. גינת ימשיך במקביל להגיש את תוכנית הטלוויזיה "כלבוטק".

לסגנו של גינת ימונה יואל אסתרון, לשעבר עורך המשנה של עיתון "הארץ". אסתרון התמודד בתחילת השנה על תפקיד עורך "הארץ", לאחר פרישתו של העורך הראשי חנוך מרמרי. אסתרון, שראה עצמו כעורך הבא של העיתון, התאכזב לאחר שמו"ל הארץ עמוס שוקן החליט שלא למנותו לתפקיד. לאסתרון עצמו לא נמצא עד היום תפקיד בכיר אחר בקבוצת "הארץ". אסתרון נחשב לידיד אישי של העורך לשעבר של "ידיעות אחרונות", אילון שלו.

דה - מרקר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2004, 10:43
  relove relove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.02
בבודאי שיצטרך לסמוך על אסתרון - אסור לסטות מהקו השמאלני
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אני המום"

של העיתון, אחרת מה יהיה על המאפיה השמאלנית בתקשורת?

עורך עם דעות מהמרכז ימינה גורם לשמאלננו החביבים לתדהמה והלם.... הכל כמובן ענייני לחלוטין, על רקע הכישורים המקצועיים של המועמד.
ושאלה קטנה, מי שמך אדון BJ לקבוע מהם הכישורים המקצועיים של עורך עיתון? היית עורך עיתון מימיך? התעסקת בכלל בעריכה? עיתונות? עיתון בית ספר אולי? אתה מכיר את גינת מקרוב? אתה יודע אם יש לו כושר מנהיגות? כושר ניהול? כושר לזהות "ידיעות טובות" שיעשו את הכותרות של היום ויעוררו את הויכוח הציבורי הבא? יש לך מושג אם הוא יודע לחסוך מעיתונו תביעות משפטיות? ....מהמעט שהציבור מכיר אותו אין שום סיבה ל ה ז ד ע ז ע מהמינוי.

נערך לאחרונה ע"י relove בתאריך 27-12-2004 בשעה 10:47.
ישן 28-12-2004, 09:36
  relove relove אינו מחובר  

נו, מה יהיה?תמשיך להתווכח עם המובן מאליו?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "מה אתה מזיין את השכל?"

ברור שכל מה שכתבת הוא דעתך וטעמך בלבד. מה שאני טוען שהטעמים שלך רחוקים להיות מקצועיים ורחוקים מלהתבסס על ידע או הכרות מעמיקים עם המקצוע המסויים והאיש המסויים שעל עבודתו העתידית במקצוע זה החוות דעה נחרצת ושלילית.
אני חושד גם שבאיזה שהו מקום על טעמיך האישיים משפיעים עמדותיך הפוליטיות השונות בתכלית מאלו של מושא הביקורת שלך, וחששך כי דעותיו ישפיעו על "העיתון של המדינה", אשר על כן הצעת בטובך כי יסתמך בעבודתו בעיקר על סגנו המיועד איש השמאל הקיצוני.

עליבות נפש לא שייכת לויכוח. אתה חוזר ומשרבב את הביטוי הזה שלא לצורך -
אבל אולי גם זה עניין של טעם וסגנון כתיבה.
טעמים כאלה עושים לי קלקול קיבה.

נערך לאחרונה ע"י relove בתאריך 28-12-2004 בשעה 09:41.
ישן 28-12-2004, 10:15
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אתה דוגמה מובהקת לדו-שיח של חרשים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי relove שמתחילה ב "נו, מה יהיה?תמשיך להתווכח עם המובן מאליו?"

אני לא יודע מה דיעותיו הפוליטיות של גינת. אז איך הן יכולות להשפיע עלי? אתה יודע? - הבה נשמע ממך תמצית של דיעותיו, ואיזו אסמכתא יש לך ליחס לו דיעות כאלה.

עליבות נפש היא תכונה שגורמת לאדם להיות נמוך אינטלקטואלית ואמוציונלית. כאשר אתה משקיף על העולם במשקפיים של פוליטיקה בלבד, ומחלק את כל ההתבוננות שלך לשמאל וימין - אתה מגלה עליבות נפש. כאשר אתה לא מסוגל להבין, שאדם יכול לבקר או להעדיף משהו או מישהו על בסיס של הערכת ביצועיו, ללא פוליטיזציה, זאת עליבות נפש. כאשר אתה קובע את אהבותיך ושנאותיך רק על בסיס של זיהוי פוליטי - זאת עליבות נפש. וכאשר אתה מיחס לי את החסרון הזה שלך, אז האמירה שלי היא רלוונטית לויכוח.

כמובן שעל עצם טענותי לא השבת בצורה עניינית. כל הרזומה של רפי גינת מכיל תכניות טלוויזיה עם רייטנינג גבוה, ללא שום שאר רוח פובליציסטי. עריכה של עתון יומי אינה כלולה בהם. אפילו לא כתיבה סדירה בעתון יומי. שיקולי העריכה שלו, לעומת זאת, הם די בנאליים. כיוון שהוא חובב מכוניות, אז תכניות כלבואק היו עמוסות תלונות שקשורות למכוניות. מרגע שנבק לעניין פתרון הפשעים - הוא איבד פרופורציה והפך את כלבוטק, שאמור להיות תכנית צרכנות, לסניף של "בשידור חוקר". תסביר לי מה עניין חיפוש רמאים, ש"עוקצים" חלפן מטבע ולתכנית צרכנות?

אתה נמנעת מלהגיב לגופה של ביקורת. אתה פסלת אותה מראש בגלל שאתה ימני ואני שמאלני, ואת גינת "גייסת" למחנה שלך...

ישן 28-12-2004, 11:00
  relove relove אינו מחובר  

סוף סוף הסבר יותר עניני לגבי גינת. למרות שאני לא מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה דוגמה מובהקת לדו-שיח של חרשים"

: לחפש שאר רוח פובליציסטי בתכניות צרכנות?- קצת פלצני.
לעניות דעתי בתכניות מהסוג שהפיק גינת הדברים אמורים לדבר בעד עצמם - ואם נדרשת פרשנות ו"שאר רוח פובליציסטי" כנראה שהאייטם בעייתי.
והלוואי וכתבי החדשות בעיתונות היו מסתפקים בהבאת העובדות בלבד בעמודי החדשות ולא היו מנסים להשחיל בהחבא את הגיגיהם הפובליציסטים- אני בעיקרון בעד עיתונות נקיה המפרידה הפרדה מוחלטת בין הידיעות החדשותיות וטורי בעלי הדעות.
דעותיך לגבי שעור הקומה האינטלקטואלי שלי,עליבות נפש, הדרך שבה אני קובע את אהבותי ושנאותי וכל גבבי הניתוח הפסיכולוגי דה לה שמטה שלך- כל אלו אינם מעניינים ולא ראויים לתגובה.
ישן 28-12-2004, 13:00
  relove relove אינו מחובר  

הרזומה של גינת כולל חדשנות בעצם הגדרת תחומי העניין
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ורדי היה עורך הרבה שנים - ושתי קדנציות בידיעות"

החדשותי: לפני כלבוטק , שהוא היה העורך והמפיק שלה- לא היו מוספי צרכנות בעיתונות. אף אחד לא חשב שהתחום הזה יכול לעניין או שיש להקדיש לו יותר מידיעות שוליות במדורי החדשות.

כלבוטק הפכה להיות תכנית דגל, תכנית שחידשה והתחדשה מידי שבוע ויצרה ז'אנר שלם של תכניות. התחקירים של כלבוטק היו סימן דרך והעיתונות החלה לישם אותם גם בתחומים אחרים.
תכנית "בשידור חוקר" הייתה תכנית ריאליתי לפני כ-10 שנים בערך לפני שמישהו בכלל שמע על המושג. היום אנחנו מוצפים בתכניות מהסוג הזה.
לגינת יש יכולת מרשימה ליצור תכניות עם קונספט חדשני, עם תכנים חדשים, תכניות אשר עניינו ורתקו את הקהל הרחב וזכו ברייטינג גבוה למרות שאינן תכניות בידור ואין בהן פרסים/הרגלות/בחורות יפות וכד' .
זאת לא חכמה לחרוש בתלם שחרשו אחרים. גילת יצר את התלם של עצמו וחרש בו.
הבעיה הגדולה של גינת ב"ידיעות אחרונות" תהיה איך לסגל את היצירתיות והאינדיוודואליות שלו עם מוצר מוגמר ועם הרבה אנשים ותיקים שתרמו לו בעבר, עושים את עבודתם כבימים ימימה מתוך ביטחון שהם יודעים בדיוק איך צריך לעשות עיתון ולמה לא צריך לשנות כלום בבייבי שלהם.
בכל אופן זהו ניסיון מעניין שמראה כי קברניטי "ידיעות" לא מעוניינים לקפוא על השמרים.
ישן 28-12-2004, 13:10
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
שפע טעויות עובדתיות
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי relove שמתחילה ב "הרזומה של גינת כולל חדשנות בעצם הגדרת תחומי העניין"

רפי גינת לא "חידש" את כלבוטק. הוא נכנס לתפקיד המנחה (לא העורך) אחרי שדניאל פאר שהיה המנחה הראשון, ובנה את הפופולריות העצומה של התכנית, יצא כשליח הקק"ל לקנדה. כאשר חזר פאר, הוצע לו לחזור לתכנית אך הוא סרב, וכך "ניצלה" הקריירה של גינת.

לאחר שנוסף הערות השני המסחרי, והראשון ירד מסיבות מטופשות מהפקת התכנית, נכנס רפי גינת לעניין כ"ביזנס, והפך למפיק התכנית בחברת הפקות פרטית. לא אז, ולא מאז, גינת לא היה עורך התכנית בכלל.

ר הסופרלטיביים שנתת לגינת, ואשר לא חלקתי עליהם אף פעם, מאשרים את יכולתו כמפיק וכ"כוכב" תכנית (performer), אבל לא כעורך. חדשנות - איננה בינהם. הוא לא חידש דבר, הוא רק עלה על גל או העתיק בכשרון (ואני לא מזלזל בזה).

אגב, גם לו היה זה נכון שהוא "חדשן" גדול, זה אינו הופך אותו לעורך טוב. בכלל עתון יומי, אסואר לו לעשות חידושים חדים ורבים. עיתון הוא מעין "ידיד ותיק" של הקורא, וכל אחד הולך לעמודים, פינות ומדוריםן האהובים עליו (חלקם ברוטינה קבועה בבוקר או בצהריים פותחים בעמוד זה או אחר). פגיעה ב:ידידותיות למשתמש" של עתון היא התאבדות. לכן גם שינויים בעתונות יומית הם איטיים והדרגתיים.

ישן 27-12-2004, 11:01
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
ידיעות אחרונות הוא קודם כל ואך ורק עתון מסחרי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dododo שמתחילה ב "דירקטוריון "ידיעות אחרונות" אישר את מינויו של רפי גינת לעורך"

אין לו שום אג'נדה פוליטית-אידיאולוגית, אלא רק שאיפה להרוויח כמה שיותר, וכל השיקולים המנהליים נובעים אך ורק מכך, לרבות ההחלטה למנות את רפי גינת, כנראה במגמה "להצהיב" את העתון עוד יותר, על רקע התחרות הניטשת בין העתונות הכתובה לאינטרנט.
ברובד העתונאי, הנטייה היא תמיד לבקר את השלטון הקיים. כי שלטון, "מטבעו" הוא כר גדול לשחיתויות הרבה יותר מאשר אופוזיציה (כל שלטון, כל אופוזיציה).
לכל המבקרים כדאי לזכור: ידיעות אחרונות אינו יכול להרשות לעצמו לאבד קוראים. לכן הוא לעולם לא ימצב עצמו שמאלני מדי (בדומה להארץ, שפונה לנישה מסויימת) או ימני מדי (כמו ערוץ 7, שפונה לקהל-יעד ספציפי).
ישן 27-12-2004, 11:54
  relove relove אינו מחובר  

נכון ברמה העקרונית אבל לא מדוייק. ישנם 1001 דרכים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "ידיעות אחרונות הוא קודם כל ואך ורק עתון מסחרי"

ויותר שבהם כתב/עורך יכול להקרין את האג'נדה שלו.
דוגמא :
באופן כללי המוסף הפוליטי של "ידיעות אחרונות" הוא שמאל/שמאל קיצוני עם כמה איים בודדים של בעלי טור ימניים (אורי אליצור, אורי אורבך ).
ה"עריכה השמאלנית" מביאה מאמר דעה תחת הכותרת "הכינור ינצח" לעמוד השער של המוסף ומביאה שלל מאמרים וכתבות שבוע אחר שבוע בנושא . לאחר פירסום התחקיר של צה"ל שחשף את ערוותם של ה"חושפים" - דום שתיקה.
באותה מידה היה ניתן לגמד את התקרית, להתעלם ממנה או לשים אותה בנפח הראוי לה - אבל בעריכה מתאימה הדברים קיבלו פרופורציות מפלצתיות.
דוגמא נוספת- העיסוק הבלתי פוסק ,כפולות מאמרים ודעות בנושא וידוא ההריגה, גם לאחר שהנושא מוצא עד תום ויותר.
העריכה השמאלנית דוחקת את בעלי הטור הימניים לעמודים האחרונים של המוסף.
ולגבי כותבי המאמרים והכתבות בכתבות האמורות לתת סקירה של אירועים ופרשנות הפרשנות צפויה ומוכרת (עופר שלח,ברנע וכד')...
כרגע העיתון לא נמצא נגד עיני- אבל היריעה תיקצר...תבדוק בעצמך ביום ששי ותיראה לאן נוטה המוסף הפוליטי של ידיעות.
ישן 27-12-2004, 12:35
  relove relove אינו מחובר  

מכל "הפרשות" היחידה שבאמת היתה מזעזעת ברמה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "אתה יודע מה הבעיה?"

האמוציונלית היתה פרשת וידוא ההריגה. הכינור שייך לתסביך היהודי של השואה ולא היה בו לכשעצמו שום דבר מזעזע גם לפני שהתחקיר הצהלי חשף את עיוותי התקשורת.
לגבי התמונות- אם לא היתה התעללות של חיילים בגוויות וגם היו פוטומונטאז'ים - אני מוריד את רמת הזעזוע שלי.

אבל זאת לא הנקודה. התקשורת היא זו שבוחרת את הסיפורים שיעשו את הפולמוס הציבורי. היא המציירת בגודל הנראה לה ובצבעים שהיא בוחרת והיא יוצרת את הפולמוס הציבורי לפעמים יש מאין או יש מ"יש קטן מאוד".
באותה מידה היה ניתן ליצור פולמוס ציבורי או לנגוע באנשים באמצעות עשרות סיפורים אחרים.

אכן השמאל יותר רגיש לענייני מוסר וטוהר הנשק אבל זוהי רגישות חסרת פרופורציות המתעלמת מהעובדה שאנו נמצאים במצב מלחמה וגם ממה שקורה בעולם בזמן מלחמה. השמאל משווה אותנו לארה"ב ולמערב בכל הקשור לחינוך ולאיכות חיים אבל בנושא טוהר הנשק אף אחד לא מזכיר את התנהלותה של ארה"ב בעירק או בפאקיסטן או של צרפת הצדיקה בחוף השנהב. כאן מראה של ילדים פלסטינאים בג'נין ישר מפיק קריאות השולחות אותנו לעבר השואה וכנ"ל כנר פלסטינאי המנגן במחסום ושם מדובר על הפצצה של מסגדים וירי בהמון מורד.

טוב להתריע על כשלים בטוהר המידות של צה"ל במידה והצבא לא מטפל בהם כראוי ( מי שבאמת ובתמיד דואג לטוהר המידות צריך להתריע תחילה בפני הרשות האחראית) - אבל עיסוק אובססיבי וחסר פרופורציות בנושא גורם להרגשה ברורה בציבור ש"השמאל מחפש את הצבא" , ויותר מכך, לזילות עניין טוהר הנשק והפיכתו לכלי במשחק הפוליטי.
ישן 27-12-2004, 13:13
  relove relove אינו מחובר  

אני מסכים איתך לגבי "פוטנציאל הפולמוס" אבל, הבעיה היא
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "השאלה היא לא מידת הזעזוע אלא "פוטנציאל הפולמוס""

שהרבה מ"פוטנציאל הפולמוס" קיים רק בביצה התקשורתית ונמדד באמות המידה שבין שיינקין לגורדון.
התקשורת הפכה בשנים האחרונות למנותקת מהקהל הרחב והפריפריה והיא מתווכחת ומתפלמסת בעיקר עם עצמה.

ההרגשה שהשמאל מחפש את הצבא יש לה על מה להסתמך, דוברי השמאל נופלים כמוצאי שלל רב על כל כשל שקשור בצבא ובעיקר בטוהר הנשק וניתן להבין זאת:
אם שנים רבות נימק השמאל את רצונו לסגת מהשטחים במנטרת השלום והיום המטבע הזה לא עובר. אז מנסים סיסמה חדשה: "הכיבוש משחית" . או סתם "הכיבוש" ולאחר שטבעו את הסיסמא והגדירו את הסיבה החדשה שבגללה עלינו לסגת מהשטחים, סיבה שלא תהיה קשורה בנכונותם או אי נכונותם של הפלסטינאים בשלום - צריך לקושש מן הגורן או מן היקב סיבות והוכחות לכך שאכן הכיבוש משחית.
אני לא טוען שהדבר נעשה במודע או באופן סיסתמטי, אבל לדברים יש הגיון משלהם. בד בבד עם נטישת עגל הזהב של אוסלו והחדרת הרעיון שעלינו לסגת מהשטחים "בשביל עצמנו" הופיעו הטענות וה"הוכחות" שהכיבוש משחית .
ישן 27-12-2004, 13:52
  relove relove אינו מחובר  

העיסוק במוות בצורה כל כך ציורית ופלסטית וודאי גרם
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "שאלה לי אליך"

לאנשים לקרוא את הכותרות ולהביט בתמונות - אבל אני חושב שהויכוח המוסרני שליוה את סיפורי הכינור והתמונות לא התעורר .
אני טיפה יותר יודע כי בקרית שמונה שם נולדתי ושם אני מכיר אנשים הוא לא ממש התעורר, גם בבתי הספר התיכוניים בחיפה , במקומות עבודה בחיפה כמו הנמל והעיריה הוא לא ממש התעורר ככל שהתרשמתי - הוא היה בעיקר סערה בכוס הביצה התקשורתית הרואה ומשקפת את עצמה. אבל שוב, זוהי התרשמות שלי, לא עשיתי מחקר.

לגבי היד המכוונת, אני בפירוש מאמין שאין פה יד מכוונת והדברים אינם נעשים במודע (ואם הדברים לא הובנו כך- אני מבהיר כי לכך התכוונתי), אלא שיש לאירועים הגיון משלהם ו"חיפוש הצבא" שהרחיק לכת חודשים ושנים אחורה בא בבד בבד עם האג'נדה החדשה.
לגבי "תיאורית הרגיעה" - כבר ידענו תקופות של רגיעה בעבר והן לא נוצלו לתקיפת הצבא. ולגבי ההסבר כי הזמן שעובר מציף אירועים שהיו בעבר- גם זה לא מסביר את הריכוז חסר התקדים של האירועים שצפו דוקא עתה ובטח לא את ההתלהבות שבה נתלו דוברי השמאל באירועים אלה , רכבו על הגל שלהם והעצימו אותם.
ישן 28-12-2004, 08:48
  relove relove אינו מחובר  

הפרשנות שלי לגבי תקיפת הצבא אינה נוגעת לך או לרבים
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "סיפור הכנר הוא באמת הדוגמה הפחות טובה"

אחרים שנמצאים בשמאל. היא נוגעת לאנשים שנמצים בשמאל הקיצוני והפאנאטי, והם אלה שנותנים את הרוח הגבית למגמה הזאת, והם אלה שמשפיעים בסופו של דבר גם על השפויים והמתונים יותר.
נכון שאנו נוטים להיתפש לדוגמאות קיצוניות, ונכון שאסור שהצבא יתבהם, אבל נכון גם שהצבא מעוניין בכך בעצמו - אני בספק אם כותרות העיתונים וסקילה פומבית של חיילי צה"ל, שבו במקום מתורגמת והופכת להיות חומר משובח לשונאי ישראל- היא הדרך הטובה ביותר להשיג את המטרה.
יתכן מאוד ששכרה של דרך זו יוצא בשורה התחתונה בהפסדה.
מי שמעוניין שצה"ל לא יתבהם יכול לעשות זאת גם בלי לשפוך את התינוק עם מי האמבטיה.
אני חושש מאוד שכוונתם של נותני הרוח הגבית לביקורת הבלתי פוסקת ולעיתים הבלתי מוצדקת על צה"ל - אינה טהורה.

יש לי שאלה אליך. האם אתה יודע מי ,טבע את הסיסמא "הכיבוש משחית"? מי החיה אותה לאחרונה ומשריש אותה בשיח הציבורי? אם תזהה את האנשים האלה ואת המקום שממנו באו, תזהה גם את מקור הרוח הגבית שעליה דיברתי....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר