לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2004, 11:42
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
כתבה אף אחד לא מתלהב מנישואי תערובת

סקר שערך מכון "מותגים" מגלה שגם יוצאי רוסיה וגם יוצאי אתיופיה מעדיפים שלא להתערבב. הזוגות המעורבים לא מופתעים

סווטלנה בר לא נשמעת מופתעת מהסקר שגילה כי ישראלים ותיקים ועולים מחבר המדינות אינם מעוניינים להתחתן אלה עם אלה. "במעגל החברתי הרחב שלי אני היחידה שחיה בנישואים מעורבים", היא אומרת, "כמעט ואין כמוני". בר, שחיה בישראל כבר 15 שנה, הכירה את בן זוגה, יליד ישראל, בחוג לספרות באוניברסיטה, ואחרי עשרה חודשים כבר ענדה טבעת. "האנשים שעבדו אתי קיבלו בתמיהה את העובדה שאני נשואה לישראלי", אמרה בר, לשעבר קפלון. "היה גם קטע נורא לא נעים כשבאנו ביחד לפאב רוסי ולא הכניסו אותו כי הוא לא דיבר רוסית".

את הסקר הזמין ממכון "מותגים" משרד הפרסום "לאה גרינשפן", העוסק בפרסום לקהל יוצאי חבר המדינות. תוצאותיו מגלות שהניכור הרומנטי בין ישראלים ותיקים ליוצאי חבר המדינות הוא הדדי. 63% מהישראלים והישראליות הוותיקים העדיפו בן או בת זוג ותיקים, ו-56% מיוצאי חבר המדינות העדיפו בן או בת זוג "רוסים". רק 6% משני המגזרים השיבו שהם מעדיפים את בני המגזר האחר. כמחצית מה"רוסים" המעדיפים בני זוג ממוצא דומה נימקו את בחירתם במנטליות משותפת, כמו שאמרו 36% מהישראלים הוותיקים שהעדיפו ישראלים ילידי ישראל. בר מסכימה שיש בזה משהו. "חסר לנו מאגר מלא של אסוציאציות משותפות. כל פעם שאני מנסה לשתף אותו באיזשהו זיכרון ממטען הילדות שלי קשה לי, ואותו דבר גם לגביו. בסוף יוצרים מאגר זיכרונות משותף".

אלו שבכל זאת מעדיפים את הצד השני מציעים נימוקים כלכליים. מבין יוצאי חבר המדינות שהעדיפו בן זוג יליד ישראל, 17% נימקו את בחירתם במצב כלכלי טוב יותר, ו-10% ב"סגנון חיים טוב יותר". בר מציעה גם יתרונות אחרים: "ישראלים ותיקים הם אבות יותר שיתופיים ומתמסרים יותר לילדים, יותר עוזרים בבית, מתייחסים לאשה יותר כשותפה ופחות כעקרת בית".

גם במגדר מתגלים הבדלים. רובן הגדול של הנשים ילידות ישראל (81%) מעדיפות גברים ילידי ישראל, ואילו בקרב הגברים הישראלים הוותיקים ישנם 7% שמודים שהם מעדיפים נשים "רוסיות", ועוד 29% שטוענים שאין להם העדפה מיוחדת. דווקא הצעירים ילידי ישראל, בגילאי 24-18, מגלים פחות גמישות ומכריזים על העדפתם הברורה לישראלים ותיקים. העדפה ניכרת לילידי ישראל נמצאה גם אצל דתיים ומסורתיים וישראלים ממוצא מזרחי. רוב מוחלט של הנשים הישראליות ממוצא מזרחי - 91% - בחר בבן זוג ישראלי ותיק. העדפה לישראלים ותיקים בלטה גם בקרב בעלי ההכנסה בינונית-גבוהה, של 10,000-8,000 שקל. אקדמאים ישראלים עם תואר שני ושלישי התגלו כציבור הסובלני ביותר: כמחצית מהם הצהירו שלא משנה להם מוצאו של בן זוגם.

בקרב העולים מחבר המדינות, נשים נטו מעט יותר להעדיף בן זוג יליד ישראל מאשר גברים. הצעירים שעלו מחבר המדינות הוכיחו פתיחות גדולה יותר מהישראלים הוותיקים, ו-12% מהם גילו העדפה למגזר האחר. את הסובלנות הגדולה ביותר הציגו עולים בצפון הארץ: 51% מהם השיבו שלא משנה להם מאיזו עדה יבוא בן זוגם.

לאה גרינשפן, מזמינת הסקר, אינה מופתעת. "אנחנו רואים גם דרך אינדיקציות אחרות שאנשים, גם ישראלים ותיקים וגם עולים, נסגרים בתוך הקבוצות החברתיות שלהם, ובמקום שהדברים ישתנו במשך השנים הם מתקבעים". בר משתתפת בצערם של המתקבעים: "אם הייתי מתנהגת כמו אלה שלא מוכנים להיפתח הייתי מפסידה את הגבר שאני אוהבת ואת שני הילדים שיש לי, וההפסד היה כולו שלי".

http://news.walla.co.il/?w=/0/645996
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר