לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2004, 11:55
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מתנדבי מילואים זוכרים ליפה ירקוני

http://www.inn.co.il/news.php?id=98510

דמארי הוחלפה בירקוני והלוחמים ביטלו השתתפות
12:01, 27 דצמבר 2004 / ט"ו בטבת תשס"ה

קבוצת מתנדבי מילואים זומנו לשמש כקהל בתכנית הטלוויזיה של יוני רועה בערוץ הראשון, אולם ביטלו השתתפותם לאחר שנודע להם כי בתכנית תתארח הזמרת יפה ירקוני שהשוותה בעבר את התנהלות חיילינו לחיילים נאציים.
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.inn.co.il/data/images/2004/12/27/yafa_yarkoni[1]-s.jpg]

משהגיעה ההזמנה למתנדבי המילואים ביקשו להופיע בתכנית בה יושם דגש על שירי ארץ ישראל הותיקים והמוכרים. משהוברר כי בקרוב אמורה להופיע הזמרת שושנה דמארי הודיע נציגם כי שילובם בתכנית זו יתקבל בברכה וכך נקבע.

לדברי מרכז מתנדבי קו התפר, בצלאל טרייבר, על החלפת דמארי בירקוני, נודע לו באקראי בשיחת טלפון עם מקורב להפקת התכנית. משנודע לו על ההחלפה הודיע כי השתתפות המתנדבים תבוטל. טרייבר הבהיר את עמדתו בהשוואה שערכה יפה ירקוני לפני כשנתיים בין התמונות של ילדים ערבים מג'נין במהלך מבצע 'חומת מגן' לבין תמונות ילדים יהודיים באושוויץ של מלחמת העולם השניה.

טרייבר הבהיר שירקוני טרם מצאה לנכון להתנצל על השוואה זו. כמו כן אמר כי כשנודע דבר ביטול ההופעה צידדו בעמדתו שאר הלוחמים המתנדבים. (ש)

פרסום ראשון:11:41, 27 דצמבר '04
עדכון האחרון:12:01, 27 דצמבר '04

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2004, 12:28
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

ההבדל הקטן...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "כן, רק למתנחלים מותר לעשות שימוש בדימויים מהשואה..."

המתנחלים מאזכרים השואה בהקשר של אל תעשו בנו "ישוב מחדש" כמו שעשו הנאצים ליהודים (עוד לפני המשרפות!). עקירת התיישבות לצורך פיוס ונשיאת חן בעיני שונאי ישראל, (כשהספק לגבי התועלת לבטחון ישראל וכושר עמידתה, מצעד כזה, עולה על הסיכוי הצפון בו, למרות השכנוע הפנימי העמוק של אדוקי וממשיכי תהליך "אוסלו", כולל "הרכש" החדש). בעוד שההשוואה שעשתה זמרת המלחמות, בין הנאצים ל"קלגסי צה"ל" בהקשר של "הטבח בג'נין " בא לסייע לטענות האוייב בזמן מלחמה ולא כצעד התגוננות של ציבור החש נבגד ונרדף ע"י ממשלה שלפי תוצאות הבחירות היתה אמורה לחבקו...

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

ישן 27-12-2004, 12:57
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
ההבדל הגדול...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "ההבדל הקטן..."

שדבריה של יפה ירקוני - הגם שאיני מסכים איתם - היו אסוציאציה פרטית של אדם פרטי, בעוד מעשה הטלאי של המתנחלים הוא גימיק תעמולתי, שהפך את השואה קרדום לחפור בו במטרה לקדם עניין מסויים (טירפוד ההתנתקות).

האמירה כי ההשוואה של יפה ירקוני "באה לסייע לטענות האוייב בזמן מלחמה" היא אמירה מרושעת, המייחסת לאשה פטריוטית לא פחות ממך, שתרמה למדינה לא פחות ממך - כוונות זדון.
דבריה של ירקוני נאמרו במסגרת ראיון עתונאי שהעניקה ושלא היא יזמה אותו, בעוד מעשה הטלאי הוא מעשה יזום של המתנחלים, שנעשה בדעה צלולה.

הנסיון שלך להצדיק את המעשה המתוכנן מראש של המתנחלים ולהכפיש במקביל את יפה ירקוני על אמירה אומללה (שאין לי ספק שנאמרה מתוך כאב ודאגה כנה לדמותה של המדינה בכלל ושל צה"ל בפרט, ולא על מנת לספק "נשק לאויבים") - הוא מגושם, מפותל ומאוד לא חכם.
ישן 27-12-2004, 14:08

ליודה ודנה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dana26 שמתחילה ב "ולמה אתה לא מגנה את ירקוני?"

אם זה לא היה ברור - אני מתנגד להתבטאות של יפה ירקוני (כתבתי שאיני מסכים עם דבריה. לגנות אותם שנתיים אחרי שנאמרו, זה נראה קצת אנאכרוניסטי).
אני רק טוען, שבעיני אסוסיאציה של אדם פרטי, ככל שתהיה חמורה, עדיין פחות חמורה מרתימת השואה לקמפיין פוליטי, אפילו אם הוא מוצדק.
ה"הגנה" שלי על יפה ירקוני אינה על דבריה, אלא על החרמתה בידי ציבור, שיש לי תחושה, שחלקו לפחות תומך בקמפיין הטלאי. ועוד: כששמים על כף אחת את ההתבטאות הזו שלה ועל הכף השנייה את כל מעשיה ותרומתה לחיילי צה"ל מקום המדינה (ועוד לפני כן), נדמה לי שהכף הזו היא שנוטה כלפי מטה.
ועוד הערה ליודה: המתנחלים ירדו מקמפיין הטלאי אחרי שהבינו שהוא פועל כבומרנג נגדם...
ישן 27-12-2004, 14:17

שאתחיל לנקד את הכותרות שלי?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "כמה ירוד. שניים וחצי מתנחלים הפכו בעיניך ל"כל המתנחלים"..."

לא אמרתי כל המתנחלים, אלא למתנחלים, בשווא (נע, כמדומני).
בעניין הדעה הצלולה - הכנסת לי מילים לפה, תתווכח אתה איתן...
"שניים וחצי מתנחלים"?...
לא אמרתי שליפה ירקוני מותר לעשות השוואות כאלה. להיפך - כתבתי במפורש שאיני מסכים איתם. הסבר מפורט יותר - בתגובה ליודה ודנה.
בעניין מתי - מה לעשות שכללי הפורום שונים מחוקי מדינת ישראל? היות שלא אני קבעתי את הכללים, אלא הם היו כאן עוד מלפני - אני מציע שאם יש לך השגות עליהם (למשל, אם אתה תומך במתן רשות להשוות כאן בין יהודים לנאצים ושותפיהם) - תעלה זאת בפורום משוב, או בהודעה פרטית לאורי, כמקובל.
ישן 27-12-2004, 14:39
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
די עכבר. הנסיונות לשקר לא ממש הולכים כשהכל מתועד...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "שאתחיל לנקד את הכותרות שלי?"

בכותרת לא כתבת "לַמתנחלים" ולא "לְמתנחלים" - כתבת "ההבדל הגדול..."
מה שכן כתבת זה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי העכבר ששתק
שדבריה של יפה ירקוני - הגם שאיני מסכים איתם - היו אסוציאציה פרטית של אדם פרטי,
בעוד מעשה הטלאי של הַמִתְנַחֲלִים הוא גימיק תעמולתי, שהפך את השואה קרדום
לחפור בו במטרה
אני מניח שפה ה"א הידיעה התגנבה לה בעצמה, ולא מדובר ביידוע מכוון ששמת...

• את עניין הדעה הצלולה אתה כתבת, ולא אני. נצטט שוב:
    ציטוט:
    במקור נכתב על ידי העכבר ששתק
    ...דבריה של ירקוני נאמרו במסגרת ראיון עתונאי שהעניקה ושלא היא יזמה אותו,
    בעוד מעשה הטלאי הוא מעשה יזום של המתנחלים, שנעשה בדעה צלולה.
    פה אתה יוצר השווה וניגוד בין ירקוני למתנחלים. באמירה שהמתנחלים פעלו
    בדעה צלולה אתה רומז(imply לא hint) שירקוני לא פעלה בדעה צלולה.
    פשוט מאוד.
  • "שניים וחצי מתנחלים"!
    בקושי כמה מאות(עשרות?) אנשים ענדו את הטלאי, ולא הייתה לו שום תמיכה
    בקרב ה"קודקודים"(אפילו ולרשטיין הפאשיסט הזה התנגד לו!!)

לגבי מתי, אתה שוב משקר במצח נחושה.
האיסור בפרש הוא להשוות יהודים לנאצי. מתי לא השווה יהודים לנאצים - הוא השווה
יהודים ליהודים אחרים.
חפש בגוגל "יודנראט" לפי שתמשיך לבזות את עצמך בטענה כאילו הם היו נאצים....

נערך לאחרונה ע"י Alexkarpman בתאריך 27-12-2004 בשעה 14:46.
ישן 27-12-2004, 15:53

לא כל דבר שאינך מבין הוא שקר...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "די עכבר. הנסיונות לשקר לא ממש הולכים כשהכל מתועד..."

מעשה הטלאי של המתנחלים = של המתנחלים שעשו בו שימוש. התגובות שלי, כמו של כל כותב אחר כאן, אינן ניסוח משפטי מחייב, ואם אתה מתעקש לא לקבל את ההסבר שלי, שיהיה לך לבריאות.
בדעה צלולה = שימוש ציני, מתוכנן ומחושב בסימבול מהשואה לצרכים פוליטיים.
בעניין היודנראט, אתה מוזמן ללבן את הנושא עם אורי. אם הוא יאשר את השימוש בהשוואה ליודנראט, אשמח להתעדכן...
ואני מאוד מודה לך שהסברת לי מה זה יודנראט...

(נ.ב.
לו הייתי קטנוני ונודניק בלתי נלאה כמוך, הייתי מתפלפל איתך על הגידול מ"שניים וחצי מתנחלים" ל"בקושי כמה מאות(עשרות?)" - אבל הסר דאגה מליבך. אני לא מתייחס לתגובות כאן כאל ניסוחים משפטיים המשמשים כר לפילפולים למען ניפוח האגו).
ישן 27-12-2004, 19:25
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "לא כל דבר שאינך מבין הוא שקר..."

תראה, ברור לי שבעולם המונחים המעוות שלך לטעון "לא כתבתי המתנחלים" כשבעצם כן
כתבת את זה לא נחשב לשקר, אבל שאר העולם מחשיב הצהרה לא נכונה - כשידועה לך
שהיא לא נכונה - כשקר...
לך תתווכח עם אבן-שושן, לא איתי.

בכ"א, אין שום עניין של לקבל או לא לקבל הסבר - כי בינתיים לא סיפקת הסבר. מה שסיפקת
לי הוא טענה שגויה(טעות בתום לב, בטח) שלא השלכת ממעשה הטלאי הכתום של *שניים
וחצי מתנחלים
לגבי כלל המתנחלים, כשכתוב בפירוש המתנחלים, בה"א הידיעה שהכחשת
את קיומה בהודעה שלך...

"בדעה צלולה = שימוש ציני, מתוכנן ומחושב בסימבול מהשואה לצרכים פוליטיים"
טוב. זו הגדרה מעניינת. אם השימוש לא היה ציני, אז הם לא היו בדעה צלולה...
מבחינת שאר העולם(שוב, תתווכח עם אא"ש, לא איתי) משמעות הביטוי "בדעה צלולה"
מכוונת ל"מצב הטבעי של הדברים": כשהסובייקט אינו שיכור, מסומם, במצב נפשי חריג
(כועס מאוד, עצוב מאוד, שמח מאוד) וכו'.
"מתנחלי הטלאי הכתום" כעסו מאוד על הרעיון לגרש 7500 איש מבתיהם ולהפקיר 6 מליון
יהודים למוות, בשביל שבולדוזר-ענק אחד לא יעמוד לדין...הם לא היו בדעה צלולה.
ירקוני דווקא נשמעת כאילו הייתה בדעה צלולה לחלוטין. בלתי סביר לחלוטין שזמרת שהופיעה
*מליון פעם תלחץ כ"כ מאיזה עיתונאי כך שתדבר שטויות שהיא לא מאמינה בהן...

בעניין היודנראט.
אין לי צורך ללבן שום עניין עם אורי.
אורי מעולם לא אסר את ההשוואה הזו למיטב זכרוני, ואם כן - אתה מוזמן לתת לי לינק לזה
(רק תשתדל שמה שאתה טוען שכתוב שם באמת יהיה כתוב שם; לא כמו עם ה"א הידיעה
המתגנבת מלמעלה....)
מה שלא נאסר - מותר, עפ"י ברירת מחדל.

(נ.ב. אם לא היית נודניק קטנוני ובלתי נלאה, אלפי מונים ממני, לא היית נדרש להערה
הקנטרנית והמטופשת הזו)

*שניים וחצי מתנחלים - הגזמה שבאה לבטא מספר זעום
*מליון - הגזמה שבאה לבטא מספר עצום

נערך לאחרונה ע"י Alexkarpman בתאריך 27-12-2004 בשעה 19:29.
ישן 28-12-2004, 18:01
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

זה אבסורד מכמה סיבות
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "קודם כל, הם כן יכולים"

א)החיילים שירכאני תרמה להם (בסדיר ובמיל') כבר אינם משרתים ולכן אין להם מחויבות אישית כלפיה (ואני לא יודע אם את המופעים האלה היא עשתה בהתנדבות או לא )
ב) היא בעטה , כאן ועכשיו באנשי הצבא האלה והשוותה אותם לנאצים , כיצד אתה רוצה שיגיבו ומי אמור להגיב אם לא המילואימניקים. אני בטוח ששממילא מילואימניקים לא יהנו מההופעה שלה ולכן אין טעם שישתתפו בה
ג) החרם חייב להיות מאורגן ע"י גוף שמייצג את המילואימניקים , זה הגיוני . מי אתה רוצה שיארגן את החרם , מועצת הלול?
ד) אמרת "כי ההשוואה של יפה ירקוני "באה לסייע לטענות האוייב בזמן מלחמה" היא אמירה מרושעת, המייחסת לאשה פטריוטית לא פחות ממך, שתרמה למדינה לא פחות ממך - כוונות זדון"

דבריה של יפה ירקוני הם תעמולה ארסית נגד צה"ל , תעמולה שמתקבלת היטב בבירות ערב ובעולם כולו . דברי השמאל הקיצוני משרתים את האויב הפלסטיני בבואו לנגח את דמותינו בעולם , הם גם כשמן על מדורת האנטישמיות העולמית . להגיד שאישה כזאת היא פטריוטית זאת אמירה חמורה , הפטריוטית של אדם נמדדת עפ"י השקפתו ומעשיו היום ולא עפ"י ההיסטוריה שלו . פטריוטיות היא לא ויזה אי אפשר לצבור נקודות לעתיד לבוא .
המילה זדון מקורה במילה מזיד . עשיית מעשה רע בכוונה תחילה ירקוני הוציאה במכוון את דיבת צה"ל ואת דיבת כולנו . היא לא התנצלה עד היום ומכאן שלא מדובר בפליטת פה מצערת , אלא בהשקפת עולם דוחה שירקוני נתנה לה ביטוי מכוון בתקשורת . היות ואנחנו במלחמה , זהו סיוע לאויב , לא פחות .

אלה שבזים לה ומחרימים אותה , בצדק עשו . גם אנשים שאינם אנשי מילואים , גם אנשים שלא נפגעו ממנה אישית , הרי כולנו כאן בסירה רעועה אחת. אם לא היו עושים כן , הייתי מתפלא .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-12-2004, 18:17

היא פטריוטית בדיוק כמו מתנחלים שעונדים טלאי כתום
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זה אבסורד מכמה סיבות"

ויוצרים בכך השוואה בין הממשלה/צה"ל לנאצים.
אלה גם זו עשו/עושים שימוש לא ראוי בדימויים מהשואה - וזה עדיין לא הופך אותם לפחות פטריוטים בעיני.
דבריה של ירקוני (ובפעם המי-יודע-כמה: אני לא מצדיק אותם) נאמרו לא כדי לפגוע בצה"ל, אלא מתוך כאב (מוצדק או לא מוצדק, זה סיפור אחר). הורה שכועס על ילדו ונוזף בו או מעניש אותו - האם הוא שונא אותו או עושה זאת מתוך דאגה לילד?
הטענה שדבריה משרתים את האויב משמיטים את הקרקע מכל ביקורת פומבית על צה"ל, וממילא האויב אינו זקוק לדבריה של זמרת זו או אחרת, כדי להאשים את צה"ל ואת ישראל במעשים כאלה או אחרים.
לגבי המילואימניקים, לא התכוונתי לומר שאותו מילואימניק שמחרים כיום את הופעתה הוא בדיוק אותו האיש ששמע אותה שרה לפניו במלחמת העצמאות...

לסיכום (כי נראה לי שמיציתי את מה שהיה לי לומר בנושא): ליפה ירקוני היתה לפני שנתיים התבטאות מקוממת, לא ראויה ובלתי מוצדקת. זכותו של כל אדם שחש עצמו נפגע מכך - להחרים אותה ואת הופעותיה. אבל אם אותו אדם היה שואל לדעתי, הייתי מייעץ לו לזכור לירקוני גם את הרגעים היותר טובים שלה, שכללו הופעות (בהתנדבות) לפני חיילים בכל מלחמות ישראל. ולקח אחרון: כדאי לכל הצדדים לשמור את השואה מחוץ לכל מאבק פוליטי.
ישן 28-12-2004, 18:38
צלמית המשתמש של looklook

דבריך ממש מקוממים .
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "היא פטריוטית בדיוק כמו מתנחלים שעונדים טלאי כתום"

ראשית ההנחות שאתה עושה לגברת , שיש לי חשש מסוים שלא היית עושה לנדיה מטר . בניגוד למתנחלים שכואבים אישית את גירושם בידי החיילים ולכן משתמשים בביטוים פסולים נגד הממשלה , הגברת ירכאני תקפה את החיילים המגנים עליה שלא עשו לה שום עוול אישי (ההפך..) . הצבא הוא של כולנו , להשמיץ את צה"ל זה כמו להשמיץ את ישראל . לבקר את הממשלה זה הבעת עמדה פוליטית .

אדם שכואב לו על מישהו , אולי יבקר אותו , הוא בשום פנים לא יבעט בו .מה שהיא עשתה ,כלומר ההשוואה לנאצים , זו בעיטה ויריקה לפרצוף הקולקטיבי של כולנו . מתוך מודעות למה שהיא אומרת , בראיון אישי שיכלה לבקש להשמיט חלקים ממנו וללא חרטה

הטענה שדבריה מסייעים לאויב , בניגוד למה שאמרת , עדיין מאפשרת ביקורת על צה"ל . אפשר לבקר את צה"ל וצריך לבקר , השוואה לנאציזם איננה ביקורת שיש לה ערך פנימי לחברה הישראלית (ואפילו "מוסרי") , אף אחד לא יסיק ממנה מסקנות . זה סיוע תעמולתי לאויב .

האויב מאוד זקוק להשמצות של השמאל הקיצוני על ישראל , דבריהם של ישראלים (?) רבים נגד קלגסי הכיבוש נשמעים היטב בתקשורת הערבית , האירופית , האמריקאית והבינ"ל . כשערבי טוען שצה"ל מבקש לעשות לפלסטינים את מה שהנאצים עשו ליהודים - זה טריוויאלי , הקנדי שמקשיב לזה יודע שמדובר בדעה משוחדת מראש . כשישראלי אומר את זה , העולם מקבל את זה כאמת ללא עוררין . שהרי אם עם אומר על צבאו שלו כאלה דברים , אין ספק שהם נכונים . העולם מאמין לנתבע שאומר אשם אני , הרבה יותר משהוא מאמין לתובע שמאשים אותו .

ישן 28-12-2004, 20:46
צלמית המשתמש של looklook

אני לא יודגע מה איתך .. אני לא עושה הנחות כאלה .
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "אז אני אתן הנחות לירקוני, ואתה לנדיה מטר"

השימוש בשואה הוא בזוי משני הצדדים . אצל המתנחלים הוא לפחות נובע מכאב אמיתי על זה שיזרקו אותם מהבתים שלהם ויפגעו בתחושת התרומה שלהם למדינה
אצל יפה ירקוני זה נובע משנאה . היא לא נפגעה אישית משום דבר , זה פשוט היה מאוד אופנתי לכללך על צה"ל (ובאמת אחרי האמירה , היא זכתה לערב מיוחד לכבודה ולא ברמאללה)

אגב, הכרזה הזאת של מרזל , מקוממת אותי אפילו יותר מההנחות שלך.

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 28-12-2004 בשעה 20:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:32

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר