לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2004, 13:49
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
ח"כ פרוש פותח חזית חדשה נגד "תנובה": תנובה תקצה קו ייצור לבשר טריפה של "טיב טעם"

פרוש נגד תנובה

ח"כ הרב פרוש פותח חזית חדשה נגד "תנובה". הנימוק: תנובה תקצה קו ייצור לבשר טריפה של "טיב טעם"

הדתיים פותחים חזית חדשה כנגד תנובה, זמן קצר בלבד אחרי שמתיישבי יש"ע ותומכיהם הטילו חרם על תוצרתה בשל התבטאותו של מנכ"ל החברה אריק רייכמן כי ההתיישבות בשטחים היא בגדר סרטן.

הסיבה למלחמה החדשה היא, ההסכם שחתמה תנובה עם חברת הבשר הטרף "טיב טעם", לייצור בשר טריפה בקו ייצור מיוחד במפעל הבקר החדש בבית שאן.

ח"כ מאיר פרוש, יהדות התורה, טוען שתנובה, כגוף מוביל בתעשיית המזון הישראלית, משמשת מודל חיקוי לחברות מזון אחרות. החלטתה לייצר בשר טריפה עבור חברה אחרת, עלולה לעודד תחרות עסקית חריפה ליצירת מותגי בשר טרף "במיגוון ובהיקפים של ידענו עד כה במדינה".

פרוש מעריך שהרבנות הראשית תבחן בוודאי את הסוגיה ההלכתית, לגבי הודעת תנובה לפיה קו המוצרים של הבשר הטרף יתבצע באגף נפרד ובמיכשור נפרד שייוחד אך ורק לצורך זה.

"אבל ספק רב בעיני", אומר פרוש, "אם מיליוני שומרי הכשרות החיים בישראל, יהיו מוכנים בכלל, לקנות בשר מחברת מזון המפנה משאבים ומאמצים לייצור בשר טרף, ולא מן הנמנע שיהיו לכך השלכות גם על מוצרי מזון אחרים של תנובה".

במכתב למנכ"ל תנובה משלח בו פרוש עקיצה: "יש בך, כנראה, נטייה לפרובוקציות ולמעשי התגרות. בקושי רב התגברה חברת תנובה על הכרזתך האומללה נגד מתיישבי יש"ע, ועכשיו שוב בחרת לחרחר ריב. הפעם עם שומרי הכשרות במדינה המהווים רוב מוחץ ומכריע באוכלוסיה היהודית במדינה".

nrg

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2004, 17:00
צלמית המשתמש של idonet
  idonet idonet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ואתה הכפיה החילונית בעצמה.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "הנה עוד דוגמה איך הם משניאים את עצמם"

זכותי בתור שומר כשרות להחרים את תנובה, וטוב שעשה זאת.
אני לא מעוניין לרכוש בשר מחברה שיש לה קו יצור בשר טרף, אם אתה רוצה לך תקנה בטיב טעם.
זכותי לקניין עומדת לי ואני לא חייב לך או למישהו שלא מעניין אותו כשר או לא כשר דין וחשבון.
זו לא כפייה, זה איום. לא טוב לך? תתפלץ. גם לשומרי הכשרות יש זכות להרים חרם צרכני בשם האידאולוגיה, קוראים לזה פלורליזם (כי קראתי איזה מלמול שלך על דמוקרטיה וזה עקרון יסוד שלה).
כל פיפס של הדתיים היום הופך להיות "כפייה דתית".
רוצים חינוך? כפיה!
רוצים כשרות? כפיה!
רוצים סטטוס קוו? כפיה!

הרי זה ברור שאתה ואלה שבדעתך משקפים את שיא האטימות והטמטום. זה דיבור מבורות.
חרם צרכני הוא כלי לגיטמי, הוא לא ביקש שיקבלו הכשר מהבד"ץ, כולה חרם צרכני.

למען הגילוי הנאות: אני לא דתי, אלא מסרותי.

-עידו.

נערך לאחרונה ע"י idonet בתאריך 27-12-2004 בשעה 17:03.
ישן 27-12-2004, 17:39
צלמית המשתמש של idonet
  idonet idonet אינו מחובר  

אני אטישמי? מסית לשנאה?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "עכשיו תקרא שוב את ההודעה שלך: (תתפלץ!)"

נאמר כי אין הנחתום מעיד על עיסתו-תעיין טוב טוב בתגובה הראשונה שלך לאשכול זה.

אני אתן לך משל:
ילד אחד קרציה בא ונותן לך איזה עקיצה, אתה אומר טוב, לא חשוב נחליק
אח"כ הוא נותן לך איזה צ'פחה קטנה אתה אומר טוב לא נורא, נחליק.
אח"כ הוא בא מפוצץ אותך מכות... מה תעשה אז? תתגנון? לא יעזור לך הוא מרגיש שהוא מעליך.
אם בעקיצה הראשונה היית מעמיד אותו במקום, הוא לא היה מתעסק איתך בכלל.

את הנמשל תבין לבד.

והכין כתבתי את צמד המילים "כפייה חילונית"? אמרתי שאם אתה רוצה טרפה, ישנה חנות שמספקת את זה לך אליה. לא אמרתי לך שלא תקנה ולא אמרתי לטיב טעם להפסיק ליצר.
זאת בדיוק הבעיה שלך אתה רואה את הדברים בצורה מעוותת. לך לרופא עניים.

אגב, תתלפץ.

-עידו.

נערך לאחרונה ע"י idonet בתאריך 27-12-2004 בשעה 17:44.
ישן 27-12-2004, 18:35
צלמית המשתמש של idonet
  idonet idonet אינו מחובר  

סמכתי עליך שתדאג להביא לי תמונה,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה לא שולט בדבריך וכתיבתך?"

של ה"כפיה הדתית" התכוונתי לצמד המילים בהקשר שאתה דיברת עליו, של כפיה בצלחת (כשר מול טריפה) ולא כפית דעות. אני לא כופה עליך לאכול כשר, אז אל תקשקש לי על כפיה. אני כופה על תנובה לא לייצר לא כשר. לא טוב לך? תארגן גם אתה חרם שבו אתה אומר שמי שאוכל לא כשר שלא יקנה מתנובה כי היא מייצרת כשר. נראה למי כוח הקניה גדול יותר, של אלה שאוכלים לא כשר או אלה שאוכלי כשר...
אם לא הבנת את המשל הייתי ממליץ לך לתרגל את האסוסיאציוט שלך (מדבר לי על התממות, לא מבין, ממש כבשה צחורה. מההה...)
אני לעומתך לא התממתי, ככה זה בוויכוח חוזרים על מנטרות שחוקות כדי להראות צודקים.
מה שתנובה עושה זה עייני ועוד איך, אני לקוח וזכותי להביע עליהם דעה ולארגן נגדם חרם צרכני (גם אם דעתם אינה בניגוד לחוק) אם יש לי אי אלו השגות לגביי התנהלותם.

-עידו.
ישן 27-12-2004, 22:02
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
ובהודעתך האלימה מתמצה ההבדל ביננו
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי idonet שמתחילה ב "סמכתי עליך שתדאג להביא לי תמונה,"

אני לא רוצה להגיד לך מה לאכול. ואני לא אחרים אותך או את מי שמוכר לך אוכל כשר רק בגלל שתאכל כרצוני. אבל אתה, ממשיך להתחסד ולהתמם, בעוד שאתה רוצה לפגוע בתנובה כדי שהיא לא תייצר עבורי בשר טריפה. אתה אפילו מתפאר: "בוא נראה מי למי יש יותר כוח", ובזה מגלה את ערוות אלימותך. למה שתפעיל כוח נגד משהו שלא קשור אליך ולא עניינך? רק בגלל שאתה חושב שאתה יודע מה יותר טוב לי.

החזרה שלך על זכותך לפגוע בתנובה, היא היא הבריונות הדתית. אני לא חולק על זכותך החוקית לעשות זאת. אני חולק על זכותך המוסרית לנסות לנצל כוח כלכלי שאולי יש לך - כדי לכפות עלי את מה שאתה רוצה להשיג. זאת בדיוק כפייה דתית.

ואגב, גם "הכוח הכלכלי" שלך יסודו בחטא. כי אין אתה מהווה רוב. אבל אתם עדר ממושמע, כי רבניכם מנצלים את סמכותם הדתית, כדי להורות לכם לעשות - כאיש אחד - מעשים שפוגעים בזכויות האזרח של אחרים.

ישן 28-12-2004, 10:47
צלמית המשתמש של idonet
  idonet idonet אינו מחובר  

אתה הבריון החידי כאן.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ובהודעתך האלימה מתמצה ההבדל ביננו"

אני אמרתי בוא ונראה למי יש יותר כוח קניה, לא כוח פיזי, וכאן טמון ההבדל.
זכותי להפעיל כל כוח פ-ס-י-ב-י על חברה אם משהו שהיא עושה לא מוצא חן בעייני בין אם בענייני כשרות ואם בכל עניין אחר. לא מדובר על בריונות דתית, מדובר על מחאה על מעשה. בדיוק כמו שאתה תצא להפגין נגד משהו שלא ימצא חן בעינך. זה לא מוצא חן בעייני.
"הכפיה" שלי לשחברה תייצר *רק* אוכל כשר, לא פוגעת בך. אם כן, אתה מוזמן לעשות עליה גם חרם.
ואני לא עדר של אף אחד, ובטח שלא של רב כזה או אחר, אני עדר של המצפון והמוסר שלי.
אגב, רשמתי בתחילת ההודעה שאני לא דתי, אלא יהודי מסרותי. הייתי מצפה ממך שתבין את הרמיזה... אמירות של רב כזה או אחר לא משפיעות עליי, אלא אם כן אמירותיו תואמות לערכי המצפוני והמוסרי.
ותפסיק לדבר על התממות זה מתחיל להיות פטאתי, בדיוק כמו התגובות שלך והנסיון לשכנע בצדקתך...

-עידו.
ישן 28-12-2004, 11:11
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
יש לך בעיה רצינית עם מלים ומשמעותן
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי idonet שמתחילה ב "אתה הבריון החידי כאן."

לא רק אלימות פיזית היא אלימות. וקריאה להחרים מישהו היא מחאה אקטיבית ביותר, בייחוד כאשר הקורא הוא בעל עמדת מנהיגות בקבוצה חברתית בה אין מערערים על קריאות המנהיגים.

גם צורת הויכוח שלך משונה. אתה חוזר על אותם דברים ללא קשר מה שנאמר לך. אתה מדבר על "זכותך" להפגין נגד משהו שוב ושוב, ואני לא חולק על זעות חוקית, ובודאי לא על זכות להפגין. אבל נסיון לפגוע בעסקיה של חברה - בגלל השקפותיך הדתיות - הוא אינו הפגנה ואינו מעשה לגיטימי (אפילו אם הוא לגאלי).

ההבחנה של "מסורתי ו"דתי" מגוחכת. מה זה "מסורתי" - זה קצת דתי? כלומר, אתה בוחר אילו מצוות לקיים ואילו לא. ואת אלה שבחרת לקיים - אתה מנסה לכפות על אחרים? איך אפשר להפסיק לדבר על התממות כאשר אתה ממשיך לעשות זאת בכל הודעה. כל עוד אתה מעיז להכריז " "הכפיה" שלי לשחברה תייצר *רק* אוכל כשר, לא פוגעת בך." אתה מתממם. (במקרה הטוב, ומשקר בזדון במקרה הפחות טוב). כל מטרת ההחרמה שלך על תנובה היא לנסות להפריע לי לאכול אוכל לא כשר.

ישן 28-12-2004, 14:06
צלמית המשתמש של idonet
  idonet idonet אינו מחובר  

צורות הוויכח שלי משונה?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "יש לך בעיה רצינית עם מלים ומשמעותן"

ושלך עוד יותר. הראיה שלך מעוות וכך גם הקריאה.
אמרתי בהודעתיי הקודמות שאני לא מדבר על קריאת המנהיג שגם בעייני יש בה סוג של חוסר טוהר כנה, אני מדבר על העיקרון - שאלת הכשרות והאם יש צורך/אין צורך בחרם.
זה שאתה מנסה לגרור את הדיון לפסים רדודים תוף שימוש בדמגוגיה זולה, שיבושם לך.
במקרה שלך אין אם מי לדבר, אתה מקובע בדעותך הפרימטביות והגזעניות.
לא אני מונעה ממך לאכול אוכל לא כשר וגם לא המאבק עם תנובה, אתה יכול לאכול אוכל לא כשר לא קבעתי לך מה להכניס הביתה.
וכן, זהו מאבק פסיבי, שקט, אני לא קונה מתנובה -אז מה הביג דיל? מפריעה לך? עסק שלך? זכותי בתור צרכן. האמת היא שהלוגו שלהם מכוער אז בגלל זה לא בא לי לקנות מהם... נשמע טוב יותר?

בכל מקרה, אל תצפה ממני להגיב לך יותר כי אין צורך בתגובה לדיון שאינו מתפתח.

-עידו
ישן 28-12-2004, 07:44
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
בושה וחרפה למדינה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תוהו ובוהו שמתחילה ב "ח"כ פרוש פותח חזית חדשה נגד "תנובה": תנובה תקצה קו ייצור לבשר טריפה של "טיב טעם""

תנובה הייתה גאוות המדינה, מלח הארץ. מה קרה לה.

האם בשביל זה עקרו מיליוני יהודים ממשובותיהם ברחבי העולם לבוא לארץ רחוקה להיות כמו כל הגויים רחמנא ליצלן.

נכון שיש במדינה גם גויים רוסיים, אבל למה להבליט את זה?

באיזו זכות באים גוים רוסיים שיש להם את הארץ הכי גדולה בעולם, באים עם נשק בידיים, ומתיישבים דווקא באזור של ערבים (לטענתם של הערבים) בה בשעה שערבים שאבותיהם היו תושבי המקום (לטענתם) אינם מורשים לחזור לשם.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:32

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר