לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2006, 19:33
צלמית המשתמש של PD1
  PD1 PD1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PD1 שלח הודעה דרך MSN אל PD1
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב ""נלמחים על משהו צודק"? לחטוף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי haplo
"נלמחים על משהו צודק"?
לחטוף ולרצוח עשרות ילדים בבסלאן זה צודק?
לחטוף אולם תאטרון שלם ולהביא למותם של למעלה מ100 נשים גברים וילדים זה צודק?

אם המטרות הכלליות של המורדים הצצנים צודקים או לא, זה נתון לוויכוח. אבל ישנה דרך מסויימת למחות, ורצח של נשים וילדים בכוונה ובתכנון מראש? זה טרור. וזה לא צודק.

לאומת זאת, אותם ניתן לכנות לוחמי חופש.
את החמאס לא.
אני לא אומר שמה שהם מצדיק את כל מעשי הטרור כלפי האוכלוסיה ברוסיה, אבל בכל זאת, הם לוחמי חופש שלא כמו האספסוף החמאסניקי שהעולם רואה כלוחמי חופש לכל דבר.
יש אומרים שהרוסים לא ידעו בכלל שהוא היה באותו מבנה, שירותי הביטחון ברוסיה קיוו לחסל מנהיג צ'צ'ני אחר אבל לא את באסייב, למזלם הם קיבלו הפתעה נעימה.

נערך לאחרונה ע"י PD1 בתאריך 10-07-2006 בשעה 19:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2006, 19:53
  DVS DVS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב ""נלמחים על משהו צודק"? לחטוף..."

מה אתה היית עושה אם היו טובחים בך מאות שנים, אונסים את הנשים מנצלים אותך, את האדמה שלך? אתה יודע מה הרוסים עושים שם? נכנסים לכפר ולוקחים את כל הגברים בני ה50 ומעטה חלק הורגים, חלק מעלימים וחלק מענים..ככה הסריקות שלהם שם בכפרים.
לא יודע אני אישית לא מצטער שהם עושים ברוסיה פיגועים, כי למען האמת גם אני הייתי עושה את אותו הדבר הרי אין להם סיכוי פנים מול פנים במלחמה נגד רוסיה.

"אם המטרות הכלליות של המורדים הצצנים צודקים או לא, זה נתון לוויכוח. אבל ישנה דרך מסויימת למחות"
1)לא נתון לוויכוח נקודה.
2)מה אתה איש "שלום עכשיו"? מה למחות, אתה מצחיק מה אתה רוצה שהם יפגינו ליד הטנקים הרוסים? גם ככה למרות מה שנעשה שם לא אכפת לאף אחד מהם רק ישראל בחדשות .

אם אני לא טועה גם רצחו את האישה של הטרוריסט הזה ואת הילדים שלו עוד לפני שהוא היה מבוקש, נראה אותך מוחה אם היה קורה לך אותו הדבר.

נערך לאחרונה ע"י DVS בתאריך 10-07-2006 בשעה 19:58.
ישן 10-07-2006, 21:16
  haplo haplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
לא שלום עכשיו ולא כלום
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי DVS שמתחילה ב "מה אתה היית עושה אם היו..."

במקרה אני ימני, ואני עדיין חושב שלרצוח נשים וילדים זה לא הפיתרון.
מה? "אנחנו לא יכולים לעמוד ולהלחם מול הצבא הרוסי...אז מה נעשה??....יש לי רעיון! נחוטף ונרצח מאות ילדים רוסים!" אם אתה רוצה או לא זה מה שהם עשו, ועושים.

תשווה לעם היהודי לפני קום המדינה אוקי?
לא היה לנו סיכוי פנים מול פנים עם הצבא הבריטי הגדול והחזק. זו עובדה. ולמרות זאת לא החלטנו להרוג אזרחים ולפוצץ אוטובוסים, לחוטוף ילדים ולטבוח במאות נשים גברים וילדים בריטים.
לעומת זאת מה עשינו? תקפנו מטרות צבאיות וסמלי שלטון, זה ההבדל בין טרוריסט ולוחם חופש.
כמובן שהיו תקלות ושנהרגו אזרחים בכמה וכמה מקרים, אבל ההנהגה היהודית השכילה להבין שכחלק מההתנגדות אנחנו היינו חייבים לשמור את הפגיעה באזרחים (non-combatants) למינימים האפשרי המוחלט. וביטלו פעולות, ועשו אלף ואחד דברים על מנת שהפגיעה באזרחים, לא תהיה.
ותסלח לי, אבל מי שהורג 331 ילדים בבית-ספר הוא טרוריסט. לא יעזור כלום. אפילו שהמטרה שלו מוצדקת,ואנסו לו ועשו לו לא יודע מה..
מה עשו לעם היהודי? שואה, סבל אונס רצח בקנה מידה עולמי בל יתואר, לאחר המלחמה לא נתנו לו לעלות לארץ, ובארץ?אויבים מכל כיוון. אבל עדיין שמרנו על צלם אנוש.
ישן 11-07-2006, 11:44
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "מבזק מיוחד - רוסיה חיסלה את שאמיל באסייב"

צבא רוסיה הרג את ה"מבוקש מספר 1" בצ'צ'ניה

מאת יוסי מלמן

ערב פסגת הג'י-8 בסנט פטרבורג, זכה אתמול מארח הפסגה, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בניצחון תעמולתי חשוב - זאת לאחר שה"המבוקש מספר אחת" בצ'צ'ניה, מנהיג המורדים שאמיל בסאייב, נהרג במבצע מיוחד של כוחות הביטחון של רוסיה. לבסאייב מיוחסים פיגועים שגרמו למותם של מאות בני אדם, כולל הפעולה בבית הספר בעיר בסלאן, במהלכה נלקחו בשבי מאות ילדים ו-331 נהרגו. אתמול שיבח פוטין את חיסולו, ואמר כי בסאייב "היה ראוי למותו".

בסאייב נהרג באיזור האוטונומי אינגושטיה הסמוך לצ'צ'ניה, במבצע משולב של שירות הביטחון הכללי של רוסיה ויחידות צבא מיוחדות - כך מסר ראש שירות הביטחון (FSB), ניקולאי פטרושב. הטלוויזיה הרוסית הראתה צילומים שבהם נראה פטרושב כשהוא מתדרך את הנשיא פוטין ומבשר לו על הצלחת כוחותיו. פוטין הדגיש "זו נקמה שהפושעים ראויים לה בגלל הילדים שלנו בבסלאן ובבודיונובסק (פעולה שבה השתלטו טרוריסטים צ'צ'נים על בית חולים והסתיימה במותם של 100 בני אדם)". הוא הכריז כי הכוחות המיוחדים שהיו מעורבים במבצע המוצלח יזכו בעיטורי כבוד.

אתמול בבוקר דיווחו כלי התקשורת ברוסיה כי משאית עמוסה בחומרי נפץ התפוצצה במהלך מבצע מיוחד נגד טרוריסטים ליד הכפר יקז'בו. בדיווחים הראשונים לא נמסר על זהות ההרוגים בפעולה, אך מאוחר יותר מסרו פקידי ממשל באינגושטיה, כי מומחים לזיהוי פלילי הצליחו לזהות בוודאות את חלקי גופתו של בסאייב.

כלי התקשורת ברוסיה לא מסרו פרטים נוספים על הפעולה, אך מקורות דיפלומטיים העריכו, כי המבצע הצליח בזכות מידע מדוייק שהגיע מסוכנים. לפי פטרושוב, בסאייב נהרג - יחד עם פעילי טרור נוספים - שעה שתיכננו פיגוע טרור נוסף באינגושטיה. לדבריו, "הם התכוונו לנצל את הפיגוע כדי להפעיל על רוסיה לחץ שעה שפסגת המדינות המתועשות (הג'י-8) מתכנסת".

הריגתו של בסאייב יכולה להיחשב לאחת ההצלחות הגדולות ביותר של מימשל פוטין במלחמתו במורדים הצ'צ'נים, אולם להערכת כל המומחים, זה לא יביא לסיום המלחמה, שהחלה בעקבות התפרקות בריה"מ ב-1991. בעבר הצליחו כוחות הביטחון הרוסים לחסל כמה מהמנהיגים שקדמו לבסאייב - אולם במהרה הופיע יורש שהמשיך במלחמת הגרילה ובטרור.

"ללא ספק, מדובר בניצחון, ניצחון גדול, במיוחד ערב פסגת ג'י-8", קבע אתמול אלכסיי מלאשנקו, מומחה לאיסלאם ממוסקווה. מלאשנקו צופה כי ההתנקשות בבסאייב, יחד עם כמה בכירים אחרים סביבו, תחליש את תנועת ההתנגדות בצ'צ'ניה - אך מדגיש כי לא מדובר במכה ניצחת. גם אנה פוליטקובסקיה, עיתונאית שדיווחה פעמים רבות מצ'צ'ניה, הסכימה כי הריגתו של באסייב תשרת את פוטין לפני פסגת ג'י-8. "בסאייב הוא סמל משמעותי בשביל פוטין, וחיסולו לפני הפסגה היא מתנה אדירה מבחינתו", אמרה.

עם זאת, פוליטקובסקיה אומרת כי הריגת בסאייב, בדיוק כמו ההתנקשות בחייו של מנהיג ארגון אל-קאעדה בעיראק, אבו מוסעב א-זרקאווי, לא תביא לסיום העימות בצ'צ'ניה ובצפון הקווקז. "אם בוחנים את המצב בצפון הקווקז, לא רק בצ'צ'ניה, שורות תנועת ההתנגדות מתחדשות שוב ושוב", אמרה. לטענת פוליטקובסקיה, בצ'צ'ניה פועל כבר מנהיג התנגדות חדש, דוקו אומרוב, שהיה מקורבו של בסאייב ועשוי להמשיך לנקוט באותן שיטות טרור.

מאות הרוגים

לבסאייב מיוחסים עשרות פיגועים שהתאפיינו לרוב בטרור ללא אבחנה נגד אזרחים ובהם ילדים ונשים. ביוני 1995, השתלטו אנשיו על בית חולים בעיר בודיונובסק בדרום רוסיה, ובמהלך מבצע כושל לשחרורם נהרגו 100 בני אדם. באוקטובר 2002 השתלטו פעיליו של בסאייב על אולם תיאטרון במוסקווה, ולקחו את כל 800 הצופים כבני ערובה. גם כאן, בפעולת חילוץ כושלת, נהרגו עשרות מהחוטפים, אך גם 129 בני ערובה. כוחות הביטחון הרוסים השתמשו בגז שנועד לפגוע בטרוריסטים, אבל פגע גם בבני הערובה.

ואולם, לשיא האכזריות הגיעו בסאייב ואנשיו בספטמבר 2004, כשהשתלטו על בית ספר בעיר בסלאן, ולקחו את התלמידים וצוות המורים כבני ערובה. גם כאן פעולת חילוץ כושלת גרמה בחילופי האש למותם של 331 בני אדם. חודשיים קודם לכן, שתי מתאבדות צ'צ'ניות פוצצו שני מטוסים במסוקווה וגרמו למותם של 89 בני אדם.

יוסי מלמן

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0

ישן 11-07-2006, 11:46
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "מבזק מיוחד - רוסיה חיסלה את שאמיל באסייב"

אחראי לרצח מאות, אך רצה להיזכר כלוחם חופש

בסאייב טען כי לא היו לו קשר עם בן לאדן, אך גם ארה"ב סימנה אותו כאיום על ביטחונה

מאת יוסי מלמן

מבחינתו של ולדימיר פוטין, חיסולו של שאמיל בסאייב דומה לחיסולו של אוסאמה בן לאדן בשביל ארה"ב או של חאלד משעל בשביל ישראל. בסאייב בן ה-41 נחשב לא רק למבוקש מספר אחד ברשימת המבוקשים של רוסיה, אלא לאכזר ולנועז מקרב מנהיגי הבדלנים הצ'צ'נים הנאבקים מאז התפרקות בריה"מ על עצמאות החבל הקווקאזי.

שאמיל סלמנוביץ' בסאייב נולד ב-14 בינואר 1965 בכפר קטן בדרום מזרח צ'צ'ניה בהרי הקווקאז. הוא קרוי על שמו של לוחם נועז הקשור למיתולוגיה של מאבק הצ'צ'נים נגד האימפריה הצארית במאה ה-19. אין פרטים רבים על חייו של בסאייב, אך ידוע כי היה קטוע רגל לאחר שעלה על מוקש בשנת 2000. מעט האנשים שהצליחו להיפגש אתו, העידו אמרו לסוכני ה-FSB, כי הוא הקרין כריזמה, ולצד האכזריות הרבה הוא הפגין גם ניצוצות של חוש הומור. הם סיפרו שהיה לו חשוב מאוד כיצד ייזכר בהיסטוריה.

בסאייב עצמו סיפר בראיונות לעיתונות כי בצעירותו הוא העריץ את המהפכן צ'ה גווארה ואף תלה תמונתו בדירת הסטודנט שלו כאשר למד ניהול חקלאי במוסקווה. מאוחר יותר הוא היה איש מכירות בחברת מחשבים. שמו עלה לראשונה לכותרות, לאחר ניסיון הפיכה קומוניסטי כושל בברה"מ ב-1991. הוא חטף מטוס נוסעים רוסי ואילץ אותו לנחות באנקרה שבטורקיה. שם הוא דרש במסיבת עיתונאים להכיר בטבח שעושים הכוחות הרוסים בצ'צ'ניה. אחר כך הוא הצטרף לשורה של לוחמים צ'צ'נים שהקימו מיליציות וניהלו את המאבק נגד הכיבוש הרוסי. הוא אמר אז בראיון לבי-בי-סי: "רוסיה היא האימפריה האחרונה, היא הוקמה על דם".

כאשר כוחות צבא רוסיה נסוגו ב-1996 מצ'צ'ניה, והמלחמה הראשונה שם הסתיימה, הוא התמודד על נשיאות הרפובליקה האוטונומית של צ'צ'ניה, אך נוצח בידי יריבו המתון יותר, אסלן מסחאדוב. מסחאדוב עצמו נהרג לפני כשנה ורבע בידי כוחות הביטחון הרוסיים. תקופה מסויימת שימש בסאייב כראש ממשלת צ'צ'ניה, אך אחר כך ירד למחתרת והנהיג את המיליציה הפרטית שלו, שחזרה ללחום ברוסיה.

שמו של בסאייב הופיע כמבוקש ברשימת הטרוריסטים שפירסמה מועצת הביטחון ב-2003, לאחר שגם ארה"ב סיווגה אותו כאיום על ביטחונה. מומחים טענו לעתים כי היה לו קשר עם אל-קאעידה, אך באסייב עצמו הכחיש מגעים עם אוסאמה בן לאדן. "לא נפגשתי עם בן לאדן ולא קיבלתי ממנו כסף. אבל לא הייתי מסרב להצעה ממנו", אמר.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0

ישן 11-07-2006, 22:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
טלוויזיה

מנהיג המורדים הצ'צ'נים נהרג
המבוקש הבכיר ביותר ברוסיה, שאמיל באסייב, נהרג היום. פוטין: הוא ראוי לגמול על אחריותו לטבח בבסלאן, בו נרצחו 330 בני אדם
יום שני, 10 ביולי 2006, 21:15 מאת: אילן גורן, חדשות 10 ישראל 10

כוחות מיוחדים ברוסיה חיסלו הלילה את המבוקש הבכיר ביותר ברוסיה, מנהיג המורדים הצ'צ'נים שאמיל באסייב. יחד עם באסייב נהרגו לוחמים צ'צ'נים נוספים, במבצע, שנערך בחבל אינגושטיה, הסמוך לצ'צ'ניה.

בסאייב אחראי, בין היתר, לטבח הקטלני בבית הספר בבסלאן בספטמבר 2004, בו נרצחו יותר מ-330 בני אדם, מחציתם ילדים. יחד עמו נהרגו לוחמים צ'צ'נים נוספים.

סוכנות הביטחון הפדרלית ברוסיה מסרה, כי בסאייב ואנשיו תכננו לבצע פיגועים ברוסיה במהלך ועידת ה-G8 שתתקיים בסוף השבוע בסנט פטרסבורג.

הנשיא פוטין אמר כי בסאייב היה ראוי ל"גמול הולם" על אחריותו לטבח בבסלאן ולפיגועים אחרים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:58

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר