לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שימו לב! פורום תעופה אזרחית לא נועד לשאלות על כרטיסי טיסה ומחיריהם, מלונות, שאלות לגבי הדיוטי פרי וכו'. אשכלות כאלו יש לפתוח בפורום המתאים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תעופה אזרחית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2006, 20:10
  RefuseToLose RefuseToLose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04
כמה שאלות על Autopilot וGPS

בGPS של גארמן, ניתן לקבוע APPROACH לשדה מסויים.
נאמר שבחרתי במסלול 30 של בן גוריון, הוא נותן לי 3 מישורים כאלה, מעין וקטורים, מה הם בדיוק ?
איך הטייס יודע באיזה אחד לבחור, האם ההבדל הוא במדרון הגלישה הסופי ? איך יודעים מה צריך ?

2. איך בד"כ הטייס האוטומטי מתנהל, עפ"י GPS או עפ"י heading navigation שהטייס קובע ומשנה בהתאם להוראות ATC ? בעצם רגע, אם צריך להיות מוכנים לשינוי נתיב אז חייבים לכוון את הטייס האוטומטי לNAVIGATION ולתת לו כיוון.

3ץ עכשיו בקשר לheading indicator הדיגיטלי שנמצא בכל מטוס חדש, אני צריך רקע כללי על המכשיר, ונאמר שקיבלתי הוראה לפנות heading 340 , איך אני משתמש במכשיר הזה כדי לדעת לאן אני הולך עם הכיוון הזה. ומה עושים הכפתורי כיוון שיש שם.

4. איך בדיוק אני מחשב את המהירות ואת קצב הירידה ביחד עם המרחק מהמסלול כדי שיהיה touchdown בהתחלת המסלול.

5. האם זה נכון שמטוסי תובלה 747 טסים ב0.80 מאך כי לא צריך את נוחות הנוסעים ?

תודה מראש !
חזרה לפורום
ישן 13-07-2006, 16:39
צלמית המשתמש של roboman
  משתמש זכר roboman roboman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RefuseToLose שמתחילה ב "כמה שאלות על Autopilot וGPS"

נאמר שבחרתי במסלול 30 של בן גוריון, הוא נותן לי 3 מישורים כאלה, מעין וקטורים, מה הם בדיוק ?
איך הטייס יודע באיזה אחד לבחור, האם ההבדל הוא במדרון הגלישה הסופי ? איך יודעים מה צריך ?
מממ.. אני מניח שאתה מדבר על הGPS בMSFS2004 אז ככה, 3 הסו קולד "מדרוני גלישה" הם 3 מסלולי הנחיתה הניתנים לנחיתה בנתב"ג (מסלול ILS 12, ILS 26 ומסלול 30). מסלול 30 מגיע מכיוון מזרח לכיוון מערב. מסלול 12 מגיע מכיוון מערב למזרח. מסלול 26 מכיוון צפון לדרום.
את מסלול הנחיתה שלך אתה יודע לפי הATC שאומר לך.
אמורות להיות לך דפיות עם כל המסלולים של נתב"ג (אני השגתי את הדפיות שלי מטייס ארקיע שחבר של המשפחה שהיא לי דפיות IFR\VFR ודפיות של נתב"ג)

הנה הדפיות של שדה התעופה נתב"ג (אם אני לא טועה יש בקובץ הזה גם את כל SID\STAR של נתב"ג )

לחץ כאן להורדה - בחסות החטיבה הישראלית של VATSIM - VATIL

2. איך בד"כ הטייס האוטומטי מתנהל, עפ"י GPS או עפ"י heading navigation שהטייס קובע ומשנה בהתאם להוראות ATC ? בעצם רגע, אם צריך להיות מוכנים לשינוי נתיב אז חייבים לכוון את הטייס האוטומטי לNAVIGATION ולתת לו כיוון.
בשביל להפעיל את הטייס האוטומטי לפי הGPS אתה צריך לראות שהכפתור של NAV פועל,והתצוגה על מצב GPS וגם צריכה להיות תוכנית טעונה לGPS ותכניס את הגבהים,מהירויות, מהירות אנכית וכו'... ללוח מכוונים..

אני אישית ממליץ לך לטוס עם מטוס שיש לו FMC.. זה הופך את הטיסה לאתגר אמיתי

3ץ עכשיו בקשר לheading indicator הדיגיטלי שנמצא בכל מטוס חדש, אני צריך רקע כללי על המכשיר, ונאמר שקיבלתי הוראה לפנות heading 340 , איך אני משתמש במכשיר הזה כדי לדעת לאן אני הולך עם הכיוון הזה. ומה עושים הכפתורי כיוון שיש שם.
כאשר אתה מקבל HDG 340 אתה צריך קודם כל לבדוק שהמתג של הHDG בכלל פועל, תכוון ל340 והמטוס יידע כבר מה לעשות.

וכמובן שה A\T (Autopilot) חייב להיות מופעל! חח

4. איך בדיוק אני מחשב את המהירות ואת קצב הירידה ביחד עם המרחק מהמסלול כדי שיהיה touchdown בהתחלת המסלול.
בעקרון זה תלוי בכמות הדלק במטוס\סוג המטוס שאיתו אתה נוחת. אתה צריך לפתוח את המדפים בהתאם למהירות המטוס\גובה ואסור לנחות בתחילת המסלול.. אתה צריך לנחות בTDZ (Touch Down Zone)

5. האם זה נכון שמטוסי תובלה 747 טסים ב0.80 מאך כי לא צריך את נוחות הנוסעים ?
כן זה נכון, ליתר דיוק הם טסים במהירות 0.84 מאך וזה לא רק מטוסי תובלה.. כל מטוס נוסעים סילוני-מודרני טס במהירות כזאת. (כן, גם מטוסי נוסעים)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i27.photobucket.com/albums/c195/sniper434/28773436.gif]

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:09

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר