לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2006, 16:23
  EagleWatch EagleWatch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "החשיבה שהאוייבים שלנו כאלה פרימיטיביים ואנחנו איתנים כצוק סלע"

שלום סאם.

אתה מתאר את כלל הפעילות הצבאית והמדינית ככישלון-מדוע?
כי בדומה ל-50% מכלל עם ישראל,אתה בוחר להתבסס על דיווחי התקשורת התבוסנית(שאם מס' חוקים היו נאכפים ע"פ מדיניות משטרת ישראל,ראשי חברת החדשות ורוב כלי התקשורת היו יושבים מאחורי סורג ובריח) שצה"ל איכזב-אך המציאות שונה לחלוטין.
צה"ל ניצח בכל קרב וקרב-למרות כמות הנפגעים בנפש,בגוף וההרוגים.
צה"ל נמנע מלבצע פעולות רחבות הקף בשל לחץ ממשלתי-שנגזר מחוסר יכולת רצינית של ההנהגה הפוליטית.
צה"ל הוכיח את עצמו(הדרגים הזוטרים והלוחמים בשטח) כבעל יכולת להתמודד אל מול כל איום-למרות אי שיתוק יכולת שיגור הרקטות,אלא,שאם פעולת הצנחנים הייתה מבוצעת בתחילת הלחימה,ואם גם בסופה הייתה מורשה-האיום היה נעלם,אך כוונות לחוד ופעולות לחוד-מה שמעיד על כושר החשיבה והאסטרטגיה של ראשי ההנהגה הפוליטית,ואף חלק מההנהגה הצה"לית.
איננו מזלזלים באוייב-אך לנוכח העובדות,אפשר מעט לחשוב אחרת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2006, 16:53
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
תרשה לי להציג לך תזה אחרת
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי EagleWatch שמתחילה ב "שלום סאם. אתה מתאר את כלל..."

ההנהגה יצאה בקמפיין אווירי מתוך ציפיה שתוך יום יומיים לבנון תפול על ברכיה ותתחנן להחזיר את החטופים. זה לא קרה כי ההערכה היתה כושלת מבחינה מנטאלית. לעומת זאת החיזבאללה נתפש מוכן ומרגע שהחלה פעולה קרקעית הוא השיב מלחמה שערה לפי תפישתו המבצעית. צה"ל הופתע (אני חוזר - הופתע) מהיכולות של החיזבאללה אחרת אי אפשר להסביר מדוע נשלחו כוחות קטנים כל כך. ההנהגה המדינית נבהלה מהכשלון הצה"לי בימים הראשונים למלחמה והיססה אם להטיל כוחות גדולים יותר אל המערכה. הכשלון הצבאי והכשלון בדרג הפוליטי הזינו זה את זה והפכו לפיאסקו. אמת - הלוחמים שלנו הוכיחו גבורה, נחישות ומקצועיות (לפחות אחרי ההלם הראשוני) אבל צבא הוא מערכת אחת שכוללת את כל שרשרת הפיקוד - אם החיילים בשטח הצליחו באופן נקודתי אבל המערכה נוהלה באופן כושל הכשלון נותר כשלון.
ישן 16-08-2006, 16:31
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני דווקא זוכר המון "כבוד" לחיזבלה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "החשיבה שהאוייבים שלנו כאלה פרימיטיביים ואנחנו איתנים כצוק סלע"

או במילותיו של חייל אחד שרואיין "באלייקים המדריכים אמרו לנו שנפגוש "נינג'ות"". אם תשים לב, רוב התלונות של הכוחות (ומרגע לרגע שומעים אותם יותר ויותר) הן על:

1. לוגיסטיקה ואספקה
2. משימות לא ברורות ("אתם תשבו בכפר הזה והזה...")
3. ציוד לקוי (בחלק מהיחידות)
4. (בסיום הלחימה) שליחה למשימות שהסיכון של חיי אדם בהן הוא מיותר וודאי.

לא שמעתי דווקא תלונות על "אבל אמרו לי שהערבים זורקים ת'נעליים ובורחים". את זה אני שומע בעיקר כתירוץ מאולץ אחרי הלחימה.

אולי חסר לכמה אנשים (ואלה לאו דווקא מג"דים או מ"פים) חשיבה "אזרחית" בסגנון: "המרכבה הוא אמבטיית פלדה+מיגון נוסף, וגם אם היא האמבטיה הטובה בעולם, היא עדיין אמבטיה ואמבטיה אפשר לחורר עם כלי נשק ייעודי".

בעוונותי אני רק מילואימניק בפלוגת חרמ"ש, אבל מעולם לא שמעתי מהחברה בפלוגות הטנקים דברים בסגנון "את זה איא אפשר לחדור"... גם לא מהחברה החדשים בני 22. אני חושש שהאמירות האלה מקורן לא בדרגים לוחמים אלא בדרגים אחרים או באנשים שמתפרנסים מכך.

כמו שאתה רואה, אני לא אומר את ההיפך פשוט יוצא נגד הגישה של "אני אגיד לכם במשפט אחד איפה הבעיה". ואם כבר משתדלים להגיד משהו במשפט אחד, אז הוא "תנו 5000 איכרים מהקווקז שלא מפחדים למות ולא מפחדים מהחושך, ואני כבר אלמד אותם איך לפגוע בטנק הכי טוב בעולם" (יכול להיות גם איכרים מסודאן, אין משמעות). צה"ל נכנס כשהוא לא מוכן מבחינה פיקודית לקרב מול "כנופיה" שרוב חבריה נבחרו לשם כך בדיוק, בעוד צה"ל השתמש במאגר הכוחות הרגיל שלו.

כשיוספון יחזור הוא יוכל להחכים אותנו משום שלמיטב זכרוני הוא הכיר את התוכניות וגם "זכה" להיות חלק מנסיון לבצע אותן.

ישן 16-08-2006, 17:23
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ג'ואי שמתחילה ב "במה אנחנו שונים מהאירנים?"

אני מתנצל, אך נפלא מבינתי היכן שגיתי בניסוח.

הטענה "הקונטרוברסלית" היחידה שמצאתי הינה כי ישראל הונתה בדומה לאירן את אומות העולם בדרך להשגת נשק להשמדה המונית.

זה כמובן מצלצל רע באזניים ישראליות.

אבל מה לעשות שבזמנו טענו כי בדימונה יש מפעל טקסטיל וסיפרנו לנורבגים שהמים הכבדים שמכרו לנו ישמשו לצרכים אזרחיים - מחקריים בלבד. כמו כן יש סיפורים מפה ועד להודעה חדשה מה עשינו לפקחים שבאו לבדוק אותנו וכיוצ"ב.

אשמח אם תעמיד אותי במדיוק על טעויותי.

נכון שאירן הרישמית שונאת אותנו ורוצה להשמידנו,
אבל ... וזה אבל גדול, זה לא מחייב אותנו לשנוא את אירן ובטח שלא לבוז ליכולותיה והשגיה מבעד למשקפיים של שינאה.
ישן 16-08-2006, 21:29
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06

האירנים ניצחו במלחמת אירן עירק בזכות גנרלים מוכשרים וכושר עמידה

שיטת היומן וייב בה נקטו הבאסיג' (חלק ממשמרות המהפכה שכלל צעירים וזקנים) ממש לא היתה חלק עיקרי במלחמה.

אבל וזה אבל גדול, באותן שנים הצבא האירני היה באמת ובתמים צבא העם שהגן על המולדת מול הפולש העירקי. באותן שנים (לפחות בהתחלה) היתה עדיין ממשלה אזרחית והכפיה הדתית לא היתה גלויה.

אני לא בטוח כמה הצבא האירני הסדיר (לא משמרות המהפכה) באמת נאמן לשילטון ועד כמה החיילים שם מוכנים למות למען המולות.

אם יש מדינה באיזור שדומה לנו מבחינה תרבותית זו אירן. רוב האירנים הם חילונים, נולדו אחרי המהפכה, שומעים שירים של בריטני ספירס שהורידו מהאינטרנט ושונאים את הפלסטינים ממניעים גזעניים, גרועים הרבה יותר משלנו.
ישן 18-08-2006, 04:05
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
סתם מתוך סקרנות הייתי רוצה לדעת מהייכן המידע שהבאת :
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי soft foam שמתחילה ב "האירנים ניצחו במלחמת אירן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי soft foam
האירנים ניצחו במלחמת אירן עירק בזכות גנרלים מוכשרים וכושר עמידה

שיטת היומן וייב בה נקטו הבאסיג' (חלק ממשמרות המהפכה שכלל צעירים וזקנים) ממש לא היתה חלק עיקרי במלחמה.

אבל וזה אבל גדול, באותן שנים הצבא האירני היה באמת ובתמים צבא העם שהגן על המולדת מול הפולש העירקי. באותן שנים (לפחות בהתחלה) היתה עדיין ממשלה אזרחית והכפיה הדתית לא היתה גלויה.

אני לא בטוח כמה הצבא האירני הסדיר (לא משמרות המהפכה) באמת נאמן לשילטון ועד כמה החיילים שם מוכנים למות למען המולות.

אם יש מדינה באיזור שדומה לנו מבחינה תרבותית זו אירן. רוב האירנים הם חילונים, נולדו אחרי המהפכה, שומעים שירים של בריטני ספירס שהורידו מהאינטרנט ושונאים את הפלסטינים ממניעים גזעניים, גרועים הרבה יותר משלנו.

"אם יש מדינה באיזור שדומה לנו מבחינה תרבותית זו אירן. רוב האירנים הם חילונים, נולדו אחרי המהפכה, שומעים שירים של בריטני ספירס שהורידו מהאינטרנט ושונאים את הפלסטינים ממניעים גזעניים, גרועים הרבה יותר משלנו."

ישן 18-08-2006, 11:13
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ג'ואי
הרבה פעמים יוצא לי לשמוע וקרוא (גם כן כמה פעמים), שאנחנו מצוידים בטנקים הכי טובים (המרכבה), הג'יפ הכי טוב מסוגו (סופה 1 ו2), המטוסים הכי טובים (F-16i ו-F-15i ), הסטי"ל המתקדם בעולם.
רק הרשה לי תיקון קטן - המטוסים הטובים ביותר בעולם (דגמי ה-i) הם כאלו רק בגלל שפרוייקט הלביא חוסל בגלל רגשות נחיתות אמריקאיים. אם לא היה מחוסל הפרוייקט - היה בידינו המטוס הטוב ביותר בעולם והאמריקאיים היו נאלצים להסתפק בסדרת ה-F שלהם.
מה, לא?

וברצינות - התעשיה הבטחונית הישראלית היא באמת מהטובות בעולם. עובדתית, אנחנו עומדים יפה במכרזים בינ"ל ובאמת קיימת הערכה והתעניינות בינ"ל במוצרים שלנו בתערוכות בינ"ל.
ולפני שיקום מישהו ויגיד שגם התעשיה הבטחונית האיראנית מייצאת, אז שיזכור שהיא מייצאת לכאלו שלא בדיוק יכולים להיות בררנים בהחלטה ממי לקנות.

אז יופי לנו, אנחנו לא רעים בכלל וגם אחרים אומרים את זה.
מי שאומר שאנחנו הכי טובים בעולם בהכל זה פשוט אנשים עם היכרות קטנה מאוד עם השוק הבינ"ל והסתכלות חד מימדית וקצת ילדותית על המציאות. אם זה טוב בשביל להרעיל מלש"בים - זה לא מזיק. ברגע שזה יחלחל לקובעי המדיניות זה כבר לא לעניין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:42

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר