לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2006, 15:47
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
על זה אתה רוצה שעבודת הגמר שלך תיכתב??
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "כשאתה כותב עבודה, כדאי תמיד..."

על סיירת אגוז??

אין נושאים יותר משמעותיים וראויים לעבודות גמר תיכוניות במדינת ישראל מאשר יחידה צבאית זו או אחרת?

אני חושב שכשאתה ניגש לעבודת גמר אתה צריך לשקול את מאגר המקורות שלך (כמו שכתב גילגמש) כדי שיהיה לה נפח ועומק ראוי, וגם לשאול את עצמך מה מטרת העבודה- האם סתם למרוח חומר בשיטת "העתק והדבק" מהאינטרנט אל ה WORD או שהעבודה שלך תיבחן או תחקור סוגיה מסויימת. זה נשמע פלצני, וולפי הכינוי שלך אתה תלמיד תיכון ולמי בתיכון יש כוח להתחיל לשבת על מאמרים ומחקרים- אבל מנסיוני (גם בתיכון)- זה הרבה יותר מספק, והציון מובטח גם אם העבודה עצמה די גרועה :-)

בכל מקרה בהצלחה- ואם תצטרך עזרה או חומרים אשמח לנסות לעזור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2006, 15:38
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יחידת דובדבן שמתחילה ב "עבודת גמר- מה לבחור?"

אני לא יודע איך העבודה שלך אמורה להיות בנויה,ואם זה מחייב שזה יהיה בחמישה פרקים.
אבל אני מציע לך לבנות עבודה שתהייה לה מסקנה בסופה.
את העבודת גמר שלי מעולם לא סיימתי (בעיקר בגלל שהחליטו שאין לי זכות להגיש אותה) .
אבל הדבר הראשון שעשיתי היה לבחור שאלה ,במקרה שלי זה היה אם המיתוס של מצדה וגיבוריה,הוא אמת או חלום.
אם הייתי מסיים את העבודה היא היית משמעותית מעבר לציון שלי,כי היא הייתה יכולה לשמש כאופציה לתשובה לשאלה שמעסיקה הרבה אנשים בתחום.
אני ממליץ לך לבחור שאלה (קשה) ולנתח אותה ולנסות לתת לה את התשובה שלך, ככה העבודה שלך תראה הרבה יותר רצינית.

כמובן שאם במקה הבוחן חושב בדיוק הפוך כנראה תקבל ציון נמוך.....

שאלות אפשריות :
האם צה"ל מנצח בעימות המוגבל?
האם קונספט היחידות המיוחדות ע"ח הכוחות הגדולים הוא נכון ?(נושא אקטואלי בפורום)
וכו'

ישן 11-09-2006, 16:33
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
מה שאני מציע לך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יחידת דובדבן שמתחילה ב "עבודת גמר- מה לבחור?"

תוכל לקחת קרב מערכתי - אחד כזה ששינה/ הפך את פני המערכה ולנתח אותו.
הצעותיי:
  1. קרב אום כתף של אוגדה 131 .- מלחמת ששת הימים.
  2. שימוש בחיל האויר כארטילריה מעופפת , הפסקת האש וקידום מערכות הנ"מ המצריות- מלחמת ההתשה.
  3. היועצים הסובייטים במצרים במלחמת ההתשה.
  4. מהלך הפריצה לקו המים של אוגדת שרון , בדגש על חטיבה 14 ונספחיה. מלחמת יוה"כ.
  5. קרבות נאפח והפריצה למובלעת - מלחמת יוה"כ.
  6. כשלון מתקפת הנגד והשלכותיה על המעבר למגננה בחזית הדרום, זחיחות הדעת בפיקוד העליון , נקיטת הצעדים בהתברר תוצאותיה האמיתיות ,כשלון פיקודי של גונן ואדן - מלחמת יוה"כ.
  7. מהלך הכיתור על ארמיה 3 המצרית , וההשלכות המדיניות הבינלאומיות שהביא מהלך זה. - יוה"כ
לגבי האחרונים - יש חומר רב גם בפורום וגם ברשת, בהחלט ימלא לך 100 דף.

נערך לאחרונה ע"י Pshahar בתאריך 11-09-2006 בשעה 16:42.
ישן 12-09-2006, 16:16
  Ariel24488 Ariel24488 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.05
בתור אחד שהתחיל לעשות עבודה כזאת בעבר...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי יחידת דובדבן שמתחילה ב "קשה קשה.!"

אמנם סיימתי תיכון שנה שעברה. אבל לפני שנתיים חשבתי לעשות גם עבודת גמר במקום הבגרות בהיסטוריה. גם מכיוון שזה יכל לחסוך לי את הלמידה בעל פה של החומר ( בדיעבד, עדיף לשנן חומר ארבעה ימים מאשר לקרוע את התחת 14 חודש), וגם מכיוון שיש לי נושאי עניין ספציפיים בהיסטוריה שבמילא נהנתי לקרוא ולהעמיק בהם.
גם אני חשבתי לפני העבודה " שאיזה כיף יהיה גם לקרוא חומר על נושא שמעניין אותי וגם להפטר מהבגרות". אבל האמת, לפחות מבחינתי, הייתה קצת שונה.
למרות שנתבקשתי לכתוב רק 40 עמודים, זה לא היה פשוט למלא אותם ( למען האמת, הפסקתי את העבודה הרבה לפני שלב הכתיבה האמיתית). ברגע שנכנסתי לזה, ראיתי שמעבר לשאלת מחקר המעניינת ( שלי הייתה בנושא מלחמת העולם השנייה בחזית בצפון אפריקה. לא זוכר את השאלה המדויקת). ראיתי שזה פשוט גדול עליי. זה אינסוף שעות מחקר ועבודה ופגישות עם הפרופסור מהאוניברסיטה ( דווקא אחד חביב, מאוניברסיטת ת"א) .
בפגישה הראשונה הפרופסור אמר לי שלא יצא לו אף פעם לעבוד עם תלמיד שהצליח לסיים את העבודה. זה היה לי תמוה. בפגישה השנייה כבר הבנתי למה. ופגישה שלישית כבר לא הייתה.
אני לא מנסה להוציא לך את החשק. אני רק מנסה לתת לך תמונה קצת יותר מציאותית של מה המשמעות של עבודה בכזה היקף. במיוחד שזה כבר 100 ולא 40 עמוד. בכל אופן, עדיף לך לבחור נושא יותר "ישן" כמו מלחמת העולם השנייה, או משהו מלפני כמה עשרות שנים, כי באמת שיש עליהם חומר בשפע. ואתה תראה שעניין המקורות הוא מאוד מאוד חשוב. כי אם כל הכבוד, על סיירת אגוז, למרות כל הרעל!!111 והפ22תיות, אין איך למלא 100 עמודים.
בכל אופן שיהיה לך בהצלחה, ואולי כדאי לך לשקול לבחור איזה מגמה במקום.
ישן 13-09-2006, 13:11
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
נכון, אבל...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Ariel24488 שמתחילה ב "בתור אחד שהתחיל לעשות עבודה כזאת בעבר..."

כפי שכבר נכתב במספר תגובות, אפשר לתת תמונה רחבה יותר ואז להתמקד בנושא המרכזי. הנה הצעה כללית ביותר לסעיפים:
- רקע על רצועת הבטחון: מתי ואיך קמה? כיצד היתה מורכבת (הן גיאוגרפית והן כוחות שפעלו בה)? האם שירתה את המטרה וכיצד?
- לוחמת גרילה: מהי? כיצד התבטאה בדרום לבנון, ולהשוואה כיצד התבטאה בתקופות ובמדינות אחרות?
- יחידת אגוז: פירוט על היחידה המקורית (ועל הסיירות הפיקודיות בכלל), פירוט על היחידה הקיימת מאז ההקמה ועד היום (כן, אני יודע שזה גולש מתקופת הזמן של לבנון ושלא פשוט לעשות את המעבר).
- יחידות מיוחדות ויחידות ייעודיות: מה המשותף ומה ההבדל? כיצד מתבטא בארץ וכיצד בעולם? לפרט דוגמאות הסטוריות בעולם ובארץ (יחידת רימון, הלחימה בפתחלנד, אפשר להשתמש בעוקץ או באלפיניסטים כדוגמה ליחידה ייעודית נוספת)
- ואם אתה ממש מרגיש פיקנטי: החיזבאללה. זהות ומבנה הארגון, הקשר עם אירן וסוריה, הפעילות המבצעית ברצועת הבטחון (וגם בשטחים ובחו"ל) ועוד...

תהיה בטוח שהנושא מאוד לא פשוט למחקר, והעובדה שאתה תלמיד תיכון לא תעזור (אולי להיפך). מצד שני, אם תנסה ואולי גם תצליח ההרגשה תהיה נפלאה!

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 13-09-2006 בשעה 13:14.
ישן 13-09-2006, 19:12
  רונן צינמן רונן צינמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.06
דווקא נושא מעניין
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Ariel24488 שמתחילה ב "בתור אחד שהתחיל לעשות עבודה כזאת בעבר..."

אגוז יכולה להיות נושא מעניין לאו דווקא בגלל אופי היחידה.
קודם כל אגוז איננה סיירת, היא יחידה מיוחדת לגרילה אך זו טעות נפוצה.
הנושא הכי מעניין בעצם לגבי אגוז קשור לאופן בו צה"ל מייחצן יחידות ומפרסם אותם.
הסבר: אגוז היתה סיירת צה"לית של פיקוד צפון משנת 56 עד שנת 74.
בשנת 95 הוקמה היחידה מחדש. היחידה פעלה כ-5 שנים במשימות שתאמו את יעודה המקורי עד היציאה מלבנון. לאחר מכן לאחר תקופה מסויימת ללא פעילות מבצעית וכאשר היתה היחידה נתונה לסכנת פירוק התאימה את עצמה לעבודה בשטחים ובכך למעשה זנחה את יעודה המקורי.
בשנת 2002 יצא מאמר בו תיאר מפקד היחידה את אגוז כיחידת חיסולים (וכל מיני סופרלטיבים נוספים).
הייתי מציע לך לבצע את העבודה עם תשומת לב מיוחדת לדרך בה צה"ל ודובר צה"ל קובע למעשה את איכויות היחידה (כפי שהן מצטיירות בעיני הציבור) גם אם אינן מתממשות בפועל.
למעשה ברור שאין קשר בין אגוז של פעם לאגוז של היום אך השימוש במיתוס הסיירת של פעם תרם רבות ליחידה של היום.
מקרים דומים ניתן למצוא בגדוד שקד שקרוי על שם סיירת שקד.
אנקדוטה קטנה: אבא של חברתי ששירת בסיירת שקד התעצבן מאוד לגלות בערב זכרון ליחידה את כומתות גבעתי (מה לעזאזל הקשר בין סיירת שקד לגדוד שקד?)
גיליתי לא מכבר שגדס"ר גבעתי קורא לעצמו שועלי שמשון. למי שיודע שועלי שמשון היתה יחידת מסתערבים אשר פעלה בעזה כמדומני עד אמצע שנות ה-90.
כמו כן קיים גדוד בחטיבה 900 (כפיר) הקרוי שמשון.

אני כותב את שורות אלו מתוך הבנה שתלמיד תיכון אשר רוצה לעשות עבודה על אגוז נתקל במקרה בנושא מעניין הרבה יותר והוא השימוש של צה"ל במיתוסים ושמות מהעבר כמו גם יחסי ציבור דרך התקשורת על מנת להאדיר את יחידות ההווה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:59

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר