לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2005, 16:16
צלמית המשתמש של חתול-רחוב
  חתול-רחוב חתול-רחוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.02
העיתונות הערבית בישראל: סיפורים לסוף השבוע

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/474143/arab3.jpg]

כצפוי, הבחירות ברשות מעסיקות בהרחבה את העיתונים, שמביאים אזהרות מהחמאס בלבנון לאבו-מאזן וראיון עם יריבו, מוסטפא ברגותי. גם הצעתו של ח"כ אריה אלדד - לבטל את היות הערבית שפה רשמית במדינה - זכתה לסיקור, ולא אוהד במיוחד. ובפורומים ענו עשרות גולשים לנערה בת 16, שברחה מהבית לאחר שנדרשה להתארס
רועי נחמיאס

כבכל סוף שבוע, ynet מגיש את סקירת העיתונות הערבית בישראל - צוהר לעולמם התקשורתי של ערביי ישראל.

כל אל ערב

העיתון סיפק שלוש כותרות מדיניות, חלקן עסקו ביחסים בין ישראל לרשות הפלסטינית וחלקן במשא ומתן אפשרי בין ישראל לסוריה.

בראיון מיוחד שנערך עם הד"ר מוסטפא ברגותי, המתמודד בבחירות לתפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית מול אבו מאזן וחמישה מתמודדים אחרים, התייחס ברגותי בין היתר לסוגיית איסוף הנשק ברשות הפלסטינית.

כשנשאל כיצד ינהג כלפי הדרישות של ישראל לאסוף את הנשק בשטחים אם ייבחר, אמר: "אנחנו לא מקבלים הוראות והנחיות מצד ישראל ולא נקבל זאת. אני מתנגד להפיכת הרשות הפלסטינית לסוכן ביטחוני של ישראל. מה שדרוש הוא תהליך שלום אמיתי ופירושו קריאה לעריכת ועידה בינלאומית ועצירה כוללת של כל המתווה של ההסכמים החלקיים והסכמי עבר כפי שהיה בהסכם אוסלו ואשר הביאו לנו אסונות גדולים. יש לפתוח במתווה חדש.

"אנו שוללים באופן עקרוני את האפשרות שישראל היא זו שתהיה מקור הסמכות לתהליך שלום והידברות. מה שהעם הפלסטיני רוצה הוא שהקהילייה הבינלאומית תקבל אותו. העם הפלסטיני לא זקוק לשולט שישלוט בו, אנחנו תחת כיבוש ואנחנו זקוקים למפקד ולהנהגה משלנו שתוביל אותנו".

ועוד בסוגיית הנשק בשטחים, הזהיר אוסאמה חמדאן, נציג החמאס בלבנון בראיון מיוחד לעיתון כי "אם ינסה אבו מאזן לאסוף את כלי הנשק בשטחים, הדבר יביא לסיומה של הרשות הפלסטינית".

חמדאן שלל את האפשרות שהודנה עומדת כעת על הפרק.

בראיון שהעניק חמדאן לעיתון הוא נשאל האם תיתכן מלחמת אחים בקרב הפלסטינים אם ינסה אבו מאזן לאסוף את כלי הנשק בשטחים לכשייבחר. חמדאן השיב כי זוהי אפשרות הבאה בחשבון. "מי שמדבר על כאוס ביטחוני - הוא מדבר על כאוס במנגנוני הביטחון ולא על הארגונים החמושים אשר לא כיוונו את הנשק כלפי שום אזרח וכלפי שום גורם ביטחוני פלסטיני. זוהי אפשרות מסוכנת ואפשר שהיא תביא לסיומה של הרשות הפלסטינית על ידי העם הפלסטיני עצמו", אמר חמדאן.

היחסים עם סוריה: בתשובה לשאלת העיתון ענה שר החוץ סילבן שלום כי "אם סוריה תחזיר את עצמותיו של אלי כהן ותמסור מידע על החייל גיא חבר תיפתח בכך האפשרות לפתוח במשא ומתן בין הצדדים".

השר שלום, שנשאל מהם הסיכויים לפתוח במשא ומתן כולל בין ישראל לסוריה אמר: "הבעיה עם הסורים היא שהם מדברים על רצונם בשלום ובמקביל הם מאפשרים לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי לתת הוראות ולבצע פיגועים נגד ישראל, הוראות שיוצאות מדמשק".

"אנחנו מצידנו פעלנו למען השלום עם סוריה באמצעות ייצוא התפוחים מרמת הגולן בתקווה שזה יהיה צעד ראשון לשיתוף פעולה. אם הסורים יאשרו את החזרת עצמותיו של אלי כהן, זה יהיה בבחינת צעד של רצון טוב ויוזמה אנושית כלפי ישראל ומשפחתו של אלי כהן. זאת בנוסף למסירת מידע על החייל הנעדר גיא חבר. אם הם יבצעו זאת תיפתח האפשרות לקיים מגעים שיובילו למשא ומתן אמיתי לשלום".

פנורמה

שערורייה חדשה העסיקה השבוע את לבנון לאחר שאחד המגזינים האשים את הזמרת הלבנונית מריה כי היא מעודדת בקליפ האחרון שצילמה את הצעירים לעשן. זאת לאחר שהיא נראתה באחד הצילומים בקליפ ובידה סיגריה.

מריה טענה כי לא התכוונה לעודד איש לעשן וכי אף ההפך הוא הנכון. לדבריה, המשמעות האמיתית של הסיגריה והעישון הייתה הפוכה משום שמי שהתבונן היטב ראה שהיא מתחילה להשתעל בעקבות הסיגריה ואחר כך היא זורקת אותה על הארץ ואינה רוצה להמשיך לעשן.

במדור בו מבקשים אנשים את עצותיהם של שאר הגולשים בבעיותיהם האישיות, כותבת נערה למערכת: "אני בת 16 ומשפחתי מתעקשת שאתארס לבחור בן

18, אולם אני מסרבת. אבי גירש אותי מהבית וכעת אני בבית הדודים, אולם גם הם מתעקשים שאתארס עם הבחור ולא - יגרשו אותי גם הם. אני אובדת עצות ולא יודעת מה עלי לעשות. אני לא רוצה להתארס, אני רוצה ללמוד וכל העתיד לפני. דיברתי עם אמי והסברתי לה את זה אך ללא הועיל. משפחתי מתעקשת שאתארס ואני מתעקשת בחזרה. אשמח אם ציבור הגולשים יוכל לייעץ לי מה עלי לעשות".

המדור ייעץ לנערה לשאול בעצתו של מבוגר אחר, והזהיר כי נישואים בגיל כה צעיר הם מסוכנים. עשרות גולשים הגיבו לפנייתה, וחלקם הציע לצעירה לסרב במגוון דרכים.

סאות אל-חק ואל-חורייה

במאמר המערכת של העיתון התייחס הכותב תאופיק מוחמד להצעתו של ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי מהשבוע ולפיה יש לבטל את השפה הערבית כשפה הרשמית השנייה בישראל. הכותב ראה בהצעה זו, כמו גם בצעדים אחרים שננקטו לאחרונה, כהכרזת מלחמה על האיסלאם ועל הערביות. "אין ספק כי את ההתקפה הטיפשית על האיסלאם כדת ועל הערבים משום שהם ערבים מובילים ארה"ב וישראל", כתב המחבר. "אין זו רק מלחמה על האיסלאם אלא מלחמה גם על השפה הערבית".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:37

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר