לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2005, 19:06
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אח"כ תתלונן ששמים מילים בפיך
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "כבר הבנתי אותך"

אני לא מכיר מספיק טוב מה עשתה הגברת וייס לקצין - אם היא אכן עשתה את הדברים שיוחסו לה , על המשטרה לעצור אותה ) ההתנהגות שלה אומנם מטרידה אותי , אבל מדובר באישה שחורב עליה עולמה , אף קצין עוד לא מת מסטירה - מנשק חם , אפשר לעומת זאת למות . לכן , נשק חם מטריד אותי יותר.

כנ"ל לגבי הג'יפים .

אני גיניתי את השימוש שעשו חלק מהמתנחלים בטלאי הכתום . למזלי אני לא מחכה לך שתדברר אותי .

העניין כאן לא היה להשוות בין סטירה לקצין ובין הורדת הכפפות
מותר להתייחס לשני הדברים גם מבלי להשוות בינהם , אלא שאתה לא מסוגל .
אתה לא מסוגל לגנות ביטוים אלימים של הסרת כפפות ותמיד כשמישהו שואל אותך מה דעתך על ... אתה חייב לענות ב"זה מה שמטריד אותך" . כן , זה מה שמטריד אותי .

עכשיו אחת מהשתיים
או שיש איזו פעילות חדשה ואלימה שצריך לנקוט במסגרת הסרת הכפפות נגד המתנחלים
או שאתה טוען שהביטוי הסרת כפפות , הוא כלל לא אלים ,- כוונתו להעמדה לדין

אין אופציה אחרת (תבחר)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2005, 19:24
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
מזל טוב!!!
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אח"כ תתלונן ששמים מילים בפיך"

אחרי 8 תגובות, אתה מואיל בטובך סוף סוף לגנות (ולו בשפה רפה ובחצי פה) את המעשה הדוחה של הגברת וייס.
הוקל לי לשמוע שהמעשה שלה (שאותו אתה לא מכיר כל-כך טוב, בניגוד למעשים אחרים שאותם אתה מכיר היטב וממהר לגנות) - מטריד אותך.
"חורב עליה עולמה"? למיטב ידיעתי, את הגברת וייס, ראש מועצת (מה שאכן הופך אותה ל"מתנחלת בכירה") ותושבת קדומים, איש לא עומד לפנות מביתה. כך שגם הצידוק (הקלוש לכשעצמו) שאפשר להבין את מי שחרב עליו עולמו ועומדים לפנות אותו מביתו ולכן אפשר להבין למה הוא מרשה לעצמו לתת סטירה/לדחוף/לקרוא "נאצי/לשאת טלאי כתום/לנקב צמיגי מכוניות קצינים - אינו רלוונטי במקרה הזה.
אני שותף לדאגתך הכנה מהשימוש בנשק חם. אבל נשק כזה מצוי כידוע לך, ובצדק (גם לדעתי) בידי מתנחלים. לכן אני מודאג לא רק מהסטירה שניחתה על פרצופו של קצין בצה"ל אלא גם מכדור שעלול חלילה לפגוע בו או בחייל אחר. אני מאמין, שהנשק שבידי מתנחלים, כמו גם בידי חיילים, נועד להגנה מפני אויבים פלסטינים, ואני מאוד מקווה שהוא יישאר "מחוץ למשחק" בכל מקרה של פינוי או עימות אחר בין מתנחלים לחיילים.
לשאלתך בדבר "אחת מהשתיים": הסרת כפפות הוא ביטוי שפירושו התנהגות תקיפה יותר, ולא בהכרח אלימה יותר. כשם שהכפפות הן מטאפוריות בלבד, כך גם הסרתן. לפיכך, אני חושב שאכן יש להסיר את הכפפות לנוכח גילויי אלימות כלפי צה"ל וכוחות הבטחון, והבה נתחיל במקרה שלגביו הגענו להסכמה:
מעצרה והעמדתה לדין של הגברת וייס בגין תקיפת קצין צה"ל.
ישן 09-01-2005, 19:42
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לא יאומן! שוב הצלחת להתפתל ולהתחמק .
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "מזל טוב!!!"

נתחיל בזה , שאני לא עובד אצלך בתור קבלן גינוים . אני לא מחויב להכנס לכל אשכול , לגנות את כל דמויות המתנחלים שבו ורק אז לקבל ממך את הזכות לשאול שאלות אחרות , בוודאי שלא כאשר מדובר בפעולות כמו סטירה לחייל או אפילו לסתם אזרח , פעולות שהן מגונות מעצם עשייתן . וןאין טעם כלל לחוזר על הגינוי

. מה גם שהחידוש באשכול הזה היו דבריו של יואל מרקוס המסיתים לאלימות (שמטרידים אותי יותר מאשר הכאפה המטרידה שהלבישה דניאלה לפניו של הקצין ) ולכן לדברים אלה יש להתייחס בראש ובראשונה . היות וידעתי שיהיה לך קשה לדבר לעניין הצעתי לך דיל (שאני תמיד מוכן לעשות) ולפיו אחרי שתתייחס לנושא המרכזי של האשכול , אתייחס למה שתרצה . בשלב זה עשית תמרוני התחמקות ונמנעת להגיב לנקודה המרכזית והיא : למה התכוון יואל מרקוס המשורר כשכתב להסיר את הכפפות . וכשאני נוהג לפנים משורת הדין , וסוטה לכבודך מנושא האשכול כדי לענות על השאלות הלא רלוונטיות שלך ... אתה ממשיך להתחמק ומסביר שהסרת כפפות - זו התייחסות ביתר חומרה . יופי סאנשיין , אבל אולי תואיל להגיד לי במטותא ממך , על איזה החמרה מדובר פה? העמדה לדין????
אתה באמת חושב שקוראיו של מרקוס יבינו שמדובר כאן בהעמדה לדין? אל תתן לי לדבר אותך , חלילה , הסבר במילים שלך על איזו החמרה (שאיתה אתה מזדהה כדבריך) מדובר בפועל איזה מעשים ינקטו?.

נו , החמרה = ????

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-01-2005, 09:23

אני בעד הסרת הכפפות שזה אומר הקשחת היחס כלפי פורעי חוק
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "אתה גם בעד הסרת הכפפות וגם בעד הקשחת היחס כלפי מתנחלים"

וחס וחלילה לא כלפי ציבור המתנחלים בכללותו.
מה זה אומר? כבר כתבתי זאת כאן לפחות פעמיים, אבל למענך אשמח לכתוב זאת גם בפעם השלישית.
הדוגמה שנתתי: דניאלה וייס סטרה על פניו של קצין צה"ל, דחפה והפילה אותו. במקום לעבור על כך לסדר היום, כפי שנעשה, יש לעצור אותה, להגיש נגדה תביעה ולהעמידה לדין. זה נקרא הסרת הכפפות. לא עוד יחס סלחני כלפי מי שפוגע בחיילים וקצינים. כך גם לגבי אותם מתנחלים מיצהר שתקפו חייל בפינוי מאחז להבה.
כיצד למשל אתה היית ממליץ לנהוג במקרה הבא:

אחר הצהריים הפגינו מתנחלים זועמים מהיישוב יצהר מול בסיס בצה"ל ביישוב. המתנחלים, שמחו על הירי באוויר שביצע חייל צה"ל לעבר מתנחלים במהלך פינוי המאחז הסמוך להב"ה בגבעת שלהבת, יידו אבנים על החיילים, ניקבו צמיגים של ג'יפים צבאיים - ותבעו לפנות את הבסיס הצבאי מהיישוב. זמן קצר לאחר מכן התקבלה ההחלטה באוגדת איו"ש: הבסיס יפונה בימים הקרובים.

המוצב המדובר נמצא בלב היישוב ומשמש פלוגה של חיילים ותיקים בחטיבת הצנחנים. הוא כולל כמה מבנים טרומיים וקרוואנים ומוקף בגדר שמפרידה אותו מהיישוב. בתקופה האחרונה היווה המוצב מוקד למתיחות בין למתנחלים לחיילים, שאמורים להגן על חייהם. לפני שלושה שבועות ניתקו המתנחלים את אספקת המים לבסיס הצבאי וניקבו צמיגים של כלי רכב צבאיים. כבר אז החלו בצה"ל לשקול את האפשרות לפנות את הבסיס.

היום הגיעה המתיחות בין הצדדים לשיא. כדור שירה באוויר אחד החיילים שניסה להרתיע מתנחלים שהפריעו לפינוי המאחז גבעת שלהבת הלהיט את הרוחות - והמתנחלים יצאו להפגנה הסוערת. בין השאר הם ניקבו את גלגלי רכבו של מפקד חטיבת הצנחנים בצה"ל. "אף חייל לא ייכנס לשטח היישוב, כל רכב צבאי שייכנס ליישוב, גלגליו יפונצ'רו ללא קשר לדרגתו", אמר אחד מתושבי יצהר.

(הכתבה המלאה)

נ.ב.
זה שלוקלוק זועק שאני מתחמק, לא בהכרח אומר שאני באמת מתחמק. זה רק אומר שהוא לא ממש מתעמק...

נערך לאחרונה ע"י העכבר ששתק בתאריך 10-01-2005 בשעה 09:25.
ישן 10-01-2005, 09:54

מרקוס פתח את מאמרו בסיפור על דניאלה וייס
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "אני בכ"ז לא הצלחתי להבין"

רק השבוע, אחרי מראות האימים ביצהר, דיווחו קצינים לראש הממשלה, איך דניאלה וייס קיללה קצין בכיר, סטרה על פניו, וכשלא הגיב דחפה אותו והפילה אותו ארצה. וכל זה כדוגמית למה שהמתנחלים מעוללים לחיילים שמגינים עליהם ונהרגים בעבורם.

ואני הבעתי את דעתי שהסרת הכפפות במקרה שלה היא העמדתה לדין.
מעבר לכך, אני מסכים עם מרקוס (שמסכים עם שרון) שמקרים כאלה, שבהם קצין סופג סטירה ודחיפה ומופל על הארץ מבלי להגיב - אסור שיישנו. ולכן, בעתיד, בכל מקרה שבו אדם (ולאו דווקא מתנחל) פוגע פיזית בחייל או בקצין - על הנפגע להשיב מכות ולא לספוג אותן בהכנעה כפי שעשה אותו קצין.
האם אתה סבור אחרת?

לגבי עמי איילון, אני מודה ומתוודה שעד לרגע זה טרם קראתי את האשכול המדובר או כל כתבה בנושא, ולכן עדיין איני יכול להתייחס לכך ולהשיב לשאלתך.
ישן 09-01-2005, 08:47
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
וכמו בנס חנוכה שהמכבים ניצחו לא רק את היוונים אלא גם...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חתול-רחוב שמתחילה ב "יואל מרקוס "לירות על מנת להרוג במתנחלים""

בנס חנוכה היה נצחון של רבים ביד מעטים, רשעים ביד צדיקים.

הנס היה כפול בזה שהיו גם המתייוונים, לא רק אויבים מבחוץ.

וכמו אז כן עתה, זה התגלה כבר מזמן שכמעט כל ארגוני השמאל מקבלים את תמיכתם מאיחוד האירופי אם לא מהערבים עצמם.

אבל הפעם זה יהיה בעזרת השם בלי שום מלחמות, רק "בשובה ונחת תוושעון".

השנה הזאת תהיה מפלתם של הרשעים. הללו-י-ה.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 09-01-2005 בשעה 08:53.
ישן 09-01-2005, 13:34
צלמית המשתמש של ירושלמי אחד
  ירושלמי אחד ירושלמי אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל ירושלמי אחד
כתבה הנה המאמר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חתול-רחוב שמתחילה ב "יואל מרקוס "לירות על מנת להרוג במתנחלים""

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0

עת להוריד את הכפפות
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

מאת יואל מרקוס

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

רק השבוע, אחרי מראות האימים ביצהר, דיווחו קצינים לראש הממשלה, איך דניאלה וייס קיללה קצין בכיר, סטרה על פניו, וכשלא הגיב דחפה אותו והפילה אותו ארצה. וכל זה כדוגמית למה שהמתנחלים מעוללים לחיילים שמגינים עליהם ונהרגים בעבורם.

אריאל שרון היה מזועזע ונסער, ובהופעה לפני חיילי גדוד 890 המהולל הכריז בנחישות, שאסור שדבר כזה יקרה. "צפיתי בתמונות פינוי המאחז, והיה ברור שלא להשפלה מהסוג הזה התאמנתם. שמעתי את הקללות ונשכתי שפתיים". אל תיקחו את זה אישי, אמר להם, כי זה לא מכוון נגדכם, אלא נגדי ונגד הממשלה. "אך מי שקורא לפגיעה בצה"ל עושה את הדבר החמור ביותר שאפשר לעשות לכם. המקללים אתכם ומתגרים בכם רוצים לגרור אתכם אל מחוץ להסכמה הלאומית". שרון הנרגז הוסיף ואמר, שיישוב אפשר לבנות מחדש, אך לא את צה"ל.

בדיון שנערך באותו יום עם שר הביטחון, הרמטכ"ל ומפקדי אוגדות הם נתקלו בשרון שהתעורר כאילו מתרדמת. מלא עזוז וגבורה אמר, שיש לפעול בכל הכוח נגד מי שירים יד על חייל ויארגן סרבנות. שרון נראה כשור זועם. המדינה הפקידה בידכם מהלך היסטורי, ויש לבצע אותו, אמר. הוא קרא לקצינים לא להיות ספקנים או הססנים. יש לכם הלגיטימציה להכות בחזרה. יש להראות, שצה"ל הוא בעל סמכות חוקית למלא את משימותיו על פי הנחיותיה החוקיות של הממשלה.

הוא גם פנה למערכת המשפטית בדרישה להתייצב מאחורי הצבא ותבע משר הביטחון והרמטכ"ל לא לקיים פגישות כלשהן עם ראשי יש"ע. הם יציגו אתכם כמי שפוחדים מהם. שרון, גדול המחזרים של הרבנים בעבר, שינה סוף סוף את דעתו. לא עוד מחזר על פתחיהם, אלא מתאר אותם כדו-פרצופיים. המסר הכללי שלו היה, שבכל עימות חייב הצבא להיות חד-משמעי במילוי והשלמת משימתו. בלי היסוס וספק; כי הוא פועל בשם הממשלה והכנסת שנבחרו כחוק.

לא פעם אחת כבר הגיעו אלינו מוואשינגטון מסרים, המביעים חשש שמא שרון אינו משדר די נחישות לבצע את ההתנתקות. כל זאת משום שלא נענה לדרישות החוזרות ונשנות של הנשיא בוש להוריד את המאחזים הבלתי חוקיים. וככל שהוסיף והבטיח ולא קיים, התעוררו ספקות איך יוריד את יישובי עזה באבחה אחת. ההסבר הרשמי שהועבר מירושלים היה, שהשיקול הוא מבצעי: חבל להתעמת עם המתיישבים שממילא הם בלתי חוקיים ודינם נגזר, כשצריך לשמור את העוצמה והנחישות לעימות הגדול עצמו. ההיגיון שבטיעון זה התפרש על ידי המתנחלים כחולשה ואין-אונות פוליטית לבצע את הדבר האמיתי. וכשזה מגיע למסע הפחדה ואיומים, אין מתחרה למתנחלים, שבדומה לכנופיות יש להם חוקים משלהם.

ואכן, המתנחלים הסיקו מאי-הורדת המאחזים, שמי שלא יכול ללכת ודאי לא יכול לרוץ. ההססנות הזאת של השלטון, ההתנגדות בתוך הליכוד והרמת האף של המורדים איפשרו למתנחלים לתאר את יוזמת ההתנתקות כבלתי לגיטימית, בעוד שאין לזה שחר. כל החלטה שתתקבל בממשלה ובכנסת שנבחרו כדין היא לגיטימית. אי-הורדת המאחזים הבלתי חוקיים היתה מחדל. פרט להפגנת הכוח, יכלו פינויים אלה להוות מבחינת החיילים והשוטרים זירת אימונים לתרגילים רטובים לקראת הפינוי הגדול.

הקמת הקואליציה החדשה אינה מבטלת את הסכנה הגדולה. הסתת החיילים לסרבנות, בטענה שפקודת הפינוי היא מעשה בלתי חוקי ויש לסרב לבצע אותה, כמוה כקריאה למרד. מאז תקופת ההמתנה ב-67' לא היתה המדינה במצב חירום כה קשה. הסכנה מבית אינה פחות חמורה מהאיום החיצוני. כי ביום שבו ייהרג חייל אחד, אין ספק שצה"ל יפתח באש על מנת להרוג. אלה ימים גורליים, שבהם אסור לאפשר לפלנגות להתעמת, ואולי אף לגבור, על השלטון הנבחר החוקי. הצדק עם שרון שיצא השבוע מן הכלים. זה הזמן להתחיל להוריד את הכפפות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:23

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר