לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2005, 00:13
צלמית המשתמש של amranal
  amranal amranal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.04
"הרופא התייחס לאמא כמו אל סטייק"

"הרופא התייחס לאמא כמו אל סטייק"

שחר ודורון חתוכה, האחים הנאשמים בתקיפת הגריאטר המחוזי של קופ"ח, מספרים ל-ynet, ממעצר הבית בו הם שוהים, על "יחסו חסר הרגישות" של הרופא, שהוביל לדבריהם לתקיפתו. "אתה רואה את אמא שלך בוהה באוויר ונקרע לגזרים, ופתאום בא הרופא ומדבר כאילו היא איזה סטייק או חפץ. אם הוא היה מבטא עצמו ביתר רגישות, אולי הכל היה שונה"
אבי כהן

"אתה רואה את אמא שלך, שרק לפני שלושה חודשים היתה אמא רגילה, ופתאום היא בכיסא גלגלים ובוהה באוויר. אתה נקרע לגזרים, ופתאום בא הרופא ומדבר עליה בחוסר רגישות כאילו היא היתה איזה סטייק או חפץ. נכון שזה עדיין לא מצדיק את האלימות שלנו". כך אומר שחר חתוכה, שנגדו ונגד אחיו דורון הוגש לפני למעלה משלושה שבועות כתב אישום לאחר שהיכו את ד"ר דורון צאלי, הגריאטר המחוזי של קופת חולים כללית בתל-אביב.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/487770/shahar-090105-16_m.jpg]
שחר ודורון חתוכה. צילום: טל שחרצילום: טל שחר

ב-8 בדצמבר הגיעו שני האחים לבית החולים רעות כדי להיפגש עם ד"ר צאלי. זאת לאחר שאמם עברה אירוע מוחי ובעקבותיו ניתוח ראש. במשך כחודש היא עברה הליך שיקום אך לא חל שיפור משמעותי במצבה. הצוות הרפואי החליט להעבירה משיקום למחלקה סיעודית.

לפי כתב האישום, במהלך הפגישה של דורון עם הרופא, התפרץ שחר מספר פעמים אל החדר ובסופו של דבר, כך על פי כתב האישום, היכה את הרופא והשמיע איומים וצעקות כי ירדוף אחריו בעבודה ובביתו ולא ירפה ממנו עד שלא יקבל את מבוקשו - להעבירה לשיקום. בעקבות התקיפה נפצע הרופא ואושפז בבית החולים איכילוב ולאחר ששוחרר עבר לבית החולים אסף הרופא בצריפין.

התקיפה"חבלה חמורה" / ורד לוביץ' ואבי כהןד"ר דורון צאלי מאושפז בבית החולים לאחר שהוכה קשות בידי האחים שחר ודורון חתוכה כשקבע שאמם לא תוגדר כשיקומית. האחים נאשמים בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, תקיפה ואחד מהם גם באיומים. מעצרם הוארך ב-20 יום

לכתבה המלאה

בית המשפט שחרר תחילה את השניים לביתם אולם למחרת המשטרה הגישה ערער על ההחלטה. כאשר הוגש כתב האישום הוחלט להשאירם במעצר עד להחלטה אחרת של בית המשפט.

ביום שישי החליטה השופטת נגה אוהד לשחרר את האחים מהמעצר, כשהיא כותבת בין השאר בהחלטתה: "לא מדובר באחים שזנחו את הוריהם אלא מדובר באחים שהדיבר 'כבד את אביך ואת אימך' מקויים על ידם. עם זאת אי אפשר לקבל, לא ניתן להבין ואסור לקבל את התנהגותם כלפי הרופא שפעל על פי שיקול דעתו המקצועי האובייקטיבי".

למרות שתסקיר המבחן שאליו נשלחו האחים המליץ לשחררם לביתם ללא כל תנאים, החליטה השופטת להעבירם למעצר בית מלא עד תום ההליכים.

יומיים לאחר שחרורם מהמעצר, אמר היום שחר חתוכה ל-ynet כי אסור היה לו לנהוג באלימות והוא מצטער על שנהג כך. "עשינו טעות. אלימות זה לא הפיתרון. הגענו לרופא לאחר שיצאתי מהעבודה ואמרתי להם שבעוד שעה אני חוזר. מדובר ברופא שמעולם לא ראה את אמא שלי. הוא בסך הכל פקיד שמה שעומד בפניו זה הנושא הכלכלי של קופת חולים והוא יושב מולנו ומתייחס בזלזול".

האב חלה, האחיינית נפטרה, והאם עברה אירוע מוחי

שחר, הלומד שנה רביעית הנדסה, לא הוגדר מעולם כאדם אלים ואין לו ולאחיו עבר פלילי. לדבריו, בשנים האחרונות הם עברו מ"בית חולים לבית חולים", זאת לאחר שאביו בן ה-73 היה חולה. לפני כשנה אובחנה אצל אחייניתו מחלה במערכת החיסונית (היא נפטרה לפני מספר שבועות בגיל שנה ושלושה חודשים) ואז הגיע האירוע המוחי שעברה אמו, ולדבריו, "פשוט היינו בסערת רגשות".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/article_add_corner_top.gif]
מודעה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/article_add_corner_bottom.gif]

לדבריו, "הגענו אליו וחשבנו שהוא יוכל לעזור לנו. מדובר באדם שאמור לקבוע אם אמא שלך תלך לשיקום או לסיעוד ומדובר באשה יחסית צעירה. הרופא בכל זמן הפגישה זלזל באחי. אם הוא היה מבטא עצמו ביתר רגישות ומסביר ולא מתנהג בחוסר אכפתיות, אולי הכל היה שונה.

"אני לא בא לתת כל גושפנקא לאירוע ולא בא להצדיק את עצמי או את אחי, אבל אנחנו ראינו בו את התקווה האחרונה לאמא שלי והוא במשך כל הזמן לא מתייחס אלינו בכלל. כל הציבור בישראל יודע את זה שקופות החולים יש להן רק שיקולים כלכליים ואתה מגיע לפעמים למצב שאתה לא מבין אפילו מה קורה לך".

לדברי שחר, "עד היום השמיצו אותנו בכל מקום. הרופא שהותקף הוא בעל יכולת השפעה רבה ולכן המקרה שלנו גם צבר הד ציבורי רחב. שלושה ימים לאחר אותו מקרה תקפו רופא בבית החולים מאיר בכפר סבא ואף אחד אפילו כבר לא זוכר את זה. כך גם מדי יום תוקפים רופאים בבתי חולים אולם רק במקרה שלנו, בשל הקשרים של אותו רופא, הגענו לכותרות ראשיות ולא נכונות בעיתונים".

על השהות במעצר הוא מספר: "זו היתה הפעם הראשונה שנתקלנו במשטרה. ישבנו עם רוצחים, אנסים ונרקומנים. שלושה ימים ראשונים לא אכלנו ואפילו מרוב גועל לא ניגשתי לשירותים. המזל היחיד היה שאח שלי היה איתי ולפחות הצלחנו לעודד אחד את השני".

שני האחים לא ראו את אמם מאז שנכנסו למעצר, וגם כעת, כשהם במעצר בית, לא יוכלו לראותה. מאז המקרה האם הועברה לבית החולים תל השומר ולאחר מכן החזירו אותה לבית החולים רעות ומשם היא הועברה למחלקה סיעודית בבת ים.

את השניים מייצגים עורכי הדין ששי גז וקובי בן שעיה שאמרו היום ל ynet: "מדובר באנשים מאמינים, שלא הסתבכו מעולם. אנו יכולים לומר שהתמונה שונה לגמרי ממה שהוצג בפני הציבור וכשתגיע הבמה האמיתית נציג אותה בפני בית המשפט".

(09.01.05, 23:11)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2005, 00:40
צלמית המשתמש של amranal
  amranal amranal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.04
שוב,אלימות היא לא פתרון בשום דבר. אבל תרשה לי להיכנס
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "טוב מאוד שהם במעצר. אבל תקשיבו להם"

רגע לנעליהם של אותם האחים, פתאום לראות מישהי יקרה לך כ''כ (במקרה הזה,אמא.) כל כך חסרת אונים פשוט נקרע לך הלב ובמיוחד כשאתה נתקל באטימותו של אותו רופא אשר נוטה להעביר יחס מזלזל ומתנשא כלפייך,או עוד יותר גרוע כלפי הפציינט עצמו , זה נותן לך טעם רע בפה, אני לא מאשים רק את הרופא ביחס הזה,אולי אותם נערים באו מראש עם טון ירוד והוציאו הכל על אותו רופא,אבל בכל זאת,הרופאים בדרך כלל מרגישים שהם עשו/עברו הכל ומרגישים צורך להתנשא מול העמך,וכשאתה נמצא במצב כזה רגיש בלווא הכי , אתה מתפוצץ מבפנים וכל דבר מכעיס קטן יגרום לך לפרץ זעם (ובמקרה הזה אף אלימות פיזית)
שאני מתאר לעצמי שבאותו הרגע פשוט לא הייתה נשלטת,אבל שוב ,צריך לספור עד 10,להירגע,ולנסות להתמודד עם המצב בלי להתפרץ על האנשים שמסביבך למרות כל הכעס והאווירה הטעונה שמסביב,

כי אלימות לא פותרת שום דבר, רק מביאה נזקים לך ולסביבתך,
שיהיה שבוע טוב.
ישן 10-01-2005, 04:51
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
רציונליזציה של הבריונות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amranal שמתחילה ב ""הרופא התייחס לאמא כמו אל סטייק""

הסבר אלטרנטיבי:
כולם חושבים שצריך "להפוך שולחן" כדי לקבל מה שרוצים במדינה הזאת. האחים חתוכה רצו משהו בעל ערך כלכלי - תיקצוב (די משמעותי) מקופת חולים להמשך התהליך המוגדר כ"שיקום".

אחד האחים שיחק את הפציינט הטוב (דורון, המהנדס, הילד הטוב) והשני את הפציינט המסוכן. בכתב האישום מופיע: "במהלך הפגישה של דורון עם הרופא, התפרץ שחר מספר פעמים אל החדר ובסופו של דבר, כך על פי כתב האישום, היכה את הרופא והשמיע איומים וצעקות כי ירדוף אחריו בעבודה ובביתו ולא ירפה ממנו עד שלא יקבל את מבוקשו - להעבירה לשיקום. "
לא עניין אותם הניסוח בו בחר הרופא, רק התוצאה הסופית. ברור (לי לפחות) שאם הרופא היה מתבטא אפילו בצורה פחות רגישה - אבל מאשר את דרישתם (נגיד: "אין מה לעשות עם אימכם, מצבה אף פעם לא ישתפר, והיא סתם תתפוס מיטה בשיקום ע"ח חולה עם פוטנציאל... אבל הנה אני חותם") - לא היינו שומעים על האחים והסטייק.
רק מה, שחר נכנס יותר מידי לתפקיד, התחמם על אמת, ופרק את תיסכולי חייו על הפקיד עם התואר ברפואה שמולו.
עכשיו, אחרי שהתקררו העניינים והאחים הבינו כי הם לא יקבלו שיקום אלא כלא, היה צריך עורך דינם המכובד לנסח התנצלות ולחפש הסברים אמוציונאליים להתנהגותם האלימה במיוחד (להזכירכם, לא צעקות או שבירת המאפרה על שולחן הרופא - אלא שבירת עצמות בהכאה רפטטיבית רבת עוצמה של בן אדם), ומצא את הסאב-טקסט שאליו יתחבר כל צרכן ישראלי: הרופא המתנשא, נציג הביטוח החמדן והאטום מול המשפחה האבלה.
ודעת הקהל אמורה עכשיו להגיד: "זה באמת לא בסדר להגיב באלימות... אבל מי מאיתנו לא הרגיש חשק לשבור לנותן השירות הזה את העצמות?!" (והיא אומרת).

אנשים "נורמטיביים" נוטים לאלימות רק כאשר הם נקלעים למצוקה, אבל כולנו נקלעים למצוקות כל הזמן - ובכל זאת לא שולחים את מי שאנחנו רואים בו שותף למצוקה לבתי חולים/קברות ולא מבלים את שנותינו בבתי מעצר.
האחים חתוכה (לפחות אחד מהם) שברו את הנורמה הזאת, לא בגלל שרצו כותרת בעיתון אלא בגלל שנקלעו למצוקה, זו היתה נקודת המוצא עוד לפני שנכנס עו"ד פלילי לעניין, ועל כן התגובות האמפטיות רלוונטיות באותה מידה לפני ואחרי ההסבר הבנאלי. במילים אחרות, אין כאן מקום מיוחד ל"...אבל אפשר להבין אותם", אין קיום לחברה שבה אנחנו רוצים (אני חושב) לחיות אם נתחיל לחפש הצדקות אמוציונאליות לאלימות כזאת.
מחר יכה אותך בכביש מישהו שמיהר להוצאה לפועל להציל את המקרר של הסבתא חולת הסוכרת שלו מעיקול (אתה העזת לעצור ברמזור כתום) ובזמן שתהיה מאושפז בבית חולים עם צלעות שבורות ופגיעות באיברים פנימיים שכנראה ישבשו את מהלך חייך עד תומם - הוא יתראיין לתקשורת ויסחוט אפמטיה עם הסברים על לחצי החיים והמעצבנים האטומים האלו הלוקחים יותר מידי ברצינות את חוקי התנועה.

זו רק רציונליזציה של הבריונות, הדרך הבטוחה להפוך למדינת עולם שלישי אלימה.
ישן 10-01-2005, 08:43
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
השוואה מדהימה בדיוקה!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "קל לדבר "משם"...."

אבל שמעתי שיש גם הבדל בין התגובה למי שדיבר בזלזול לאחותך (זאת מהכביש ) ומי שאונס אותה.

אולי לא הייתי ברור מספיק בביקורתי:
אנחנו ניצבים כל הזמן בפני מצבי "מצוקה", רובם - גם במקרה הזה - אינם מגיעים לדרגת התעללות פיזית שיש לעוצרה בעזרת כוח הזרוע (ואח"כ לחשוב על דרכי פעולה ארוכות טווח), התגובה שלנו למצב היא זאת הבאה למבחן החוק.
לא טענתי שאין במצב הזה לחץ אמוציונלי שיוציא מאנשים מסוימים את הרוע שיש בהם, אלא רק שזו נקודת המוצא לכל הנושא - ולא איזה מקבץ נסיבות בלתי אנושי שיגרום אפילו למיסטר ג'קיל להחטיף מכות לדוקטור הייד.
כמו כן רציתי לציין כי המאבק בין האחים לבין הרופא לא היה על אוזן קשבת וניסוחים עדינים - אלא על תשומה כלכלית מדידה == אינטרס כספי. על סמך נקודות אלו יש לשפוט את האחים ולא על בסיס העובדה שמצאו אצל אמא שלהם אבנים באורז*.

* הערה עבור אלכס: מכיוון שאני בטוח שאתה לא מכיר, הריני מבהיר כי מדובר בציטוט רלוונטי במיוחד ממערכון של הגשש החיוור ולא בפרוגנוזה רפואית לגלגנית.

נערך לאחרונה ע"י NOTA בתאריך 10-01-2005 בשעה 08:46.
ישן 10-01-2005, 16:12
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מתוך ניסיון רב , לצערי - דבריך אינם נכונים .
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ש.נ שמתחילה ב "מזלנו שהרופאים מתייחסים אל החולים כל"סטייק""

היחס הוא 50% מהטיפול , רופאים לא נחמדים הם לרוב טכנוקרטים שמקפידים לכסת"ח את עצמם בטיפול המתבקש (במקרה הטוב) ולא עושים את האקסטרא מייל לטובת החולה . הם גם אלה שישאירו אותו בבית חולים לסבול ולא ישנו את ההוראות עד לבדיקה בבית החולים .

יחס חיובי לחולה מתבטא גם במילים טובות (וזה כן חשוב , האפקט הפסיכולוגי מאוד חשוב ) ובעיקר באכפתיות - מותר להציץ בחולה גם כשזו לא שעת ביקור רופאים , מותר לברר מה שלומו גם אם אתה לא במשמרת ומותר לשמוע מה יש לו להגיד , לפעמים החולה יודע יותר על עצמו מאשר הרופאים . אתה יודע מה , לא מותר אלא צריך .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-01-2005, 17:18
  סולידי,ספונטני,רגיש סולידי,ספונטני,רגיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
רופא צריך להתייחס לחולה שמולו, כאל בן אדם!
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ש.נ שמתחילה ב "מזלנו שהרופאים מתייחסים אל החולים כל"סטייק""

אם הפך התייחסותו לאדם, כאל סטייק, ראוי שימיר מקצועו להיות קצב.
אך אין קשר להתנהגותו, אל מול הנורמה האלימה, שקיימת במדינה הזו. צריך להעניש את האחים חתוכה בכל חומרת הדין ואין זה משנה כלל, אם צדקו, כי יחס הרופא אינו הולם.
האלימות הזו נוגעת בכל רובד בחברה שלנו, בקרוב עוד עלולה לקום איזו אגודה למען המכה, ואני בטוחה, שיהיה מישהו שיצדיק את קיומה....
ואיזה מסכנים שהם, האחים הללו, איזה ביש מזל, את האנרגיה השלילית שלהם, הם בחרו להוציא על רופא בכיר....איזה מעשה חלם, כן, יכלו להכות רופא בדרגה נמוכה יותר ולצאת מזה בשקט.....איך יש להם את החוצפה לציין זאת, אני לא מבינה.
או שאולי לא הבנתי נכונה והם כעת, פותחים במסע למען הרופא הזוטר......

ולנושא התייחסות הרופאים בארצנו - ראוי היה שגם בנושא זה, ללא קשר לאירוע המצער, יבוצע ריענון לרופאים, חלקם, כבר שכחו שהאנשים מולם, זה בני אדם, בני אדם סובלים, לחלקם, אלו ימים אחרונים.
מי שמבקר בבתי החולים (לצערי אני אחת מאלו), בימים אלו, יכול להזדעזע ממה שמתרחש שם. חולים שוכבים במסדרונות, יחס אחיות ורופאים לכמות החולים, מגוחך, ואין פלא שלאחר מכן יבואו אליהם בטענות לגבי היחס,הרי הם אינם רובוטים. תרופות, צריך להביא מהבית. אין תרופה - זו בעיה שלך, בית החולים אינו מספק. (וזו תשובה ששמעתי מרופא לחולה.....).משחררים חולים הביתה בעודם חולים מאד, כי אין מקום. או שאין מאשפזים חולים, הזקוקים לבידוד, שוב, כי חסר מקום. בקרוב יבקשו שנביא את המצעים והאחות הפרטית... כך שאם יש תרעומת, אני מבינה.
אז, יהיו כאלה שמייד יאשימו את משרד הבריאות ואת הממשלה, אבל עדיין, רופא שבחר במקצוע זה, שהוא מקצוע כפוי טובה בהרבה מקרים, צריך להיות מסוגל לעבוד בתנאים הללו ולא לאבד את האנושיות שבו.
ולידיעת אדוני, ש.נ., הרופאים הכי טובים שאני מכירה, הם אנושיים להפליא. חבל, שחלקם גם מאד יקרנים.........

תודה ל AVIV-Y על החתימה ושדרוגה.

נערך לאחרונה ע"י סולידי,ספונטני,רגיש בתאריך 10-01-2005 בשעה 17:27.
ישן 10-01-2005, 17:59
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
על זה אומרים - זול זה יקר
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סולידי,ספונטני,רגיש שמתחילה ב "רופא צריך להתייחס לחולה שמולו, כאל בן אדם!"

אני בעד לחזור לשיטה הישנה של רפואה פרטית. מעדיף לשלם 200 ש"ח לפגישה עם רופא, אבל לפחות אדע שהרופא אדיב, שהוא יתן לי את הטיפול הטוב ביותר שמגיע לי, והכי חשוב - שיעבוד בשבילי, לא בשביל איזה גוף מנופח מתקציבים.

היום הייתי בפעם הראשונה בטיפול שיניים אצל רופא פרטי, אחרי שמכבי פיטרה את הרופא הקודם שלי (ואת כל שאר עמיתיו). מה אומר ומה אגיד ? כמעט ואפשר היה לקרוא לזה תענוג - איזה יחס, איזה רגישות, לא האמנתי שטיפול שיניים יכול להיות עד כדי כך נוח ולא-מלחיץ, שרופא ישב איתי על הצילום ויסביר לי בסבלנות בדיוק מה קרה ומה הוא עומד לעשות. זה ההבדל הקטן, כשהרופא יודע שהוא עובד בשבילך - הוא יעשה הכל. כשאתה רק הגורם המפריע, זה שמונע ממנו לצאת להפסקת צהריים מוקדמת - למה שישקיע בך ?
ישן 10-01-2005, 18:34
  סולידי,ספונטני,רגיש סולידי,ספונטני,רגיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
אתה מעדיף רפואה פרטית,
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "על זה אומרים - זול זה יקר"

אך יש כאלו שידם אינם משגת. אותם צריך לראות ראשונים.
רופא לא צריך לקחת חלק משיקולי תקציב, כשהוא נותן טיפול. הדבר היחיד, שהוא צריך לקחת בחשבון, זה את טובת החולה.
אנחנו, בעלי אמצעים, ולצערי, אנחנו "קונים" את הטיפול הטוב ביותר (וזה עדיין, לא תמיד מספיק). ואנחנו מקורבים אישית למספר רופאים, מה שעוד יותר מקל עלינו, אבל זה אומר דרשני אחד גדול!
מתפתחת ,כלומר, התפתחה כבר, רפואה למיעוטי יכולת ורפואה לבעלי אמצעים.
וזה ממש עצוב ומפחיד. לדעתי, זו זילות במושג חולה ובמושג אדם.

אגב, אצלנו אומרים "אני לא מספיק עשיר, כדי לקנות בזול"

שרק נהיה בריאים.

תודה ל AVIV-Y על החתימה ושדרוגה.

נערך לאחרונה ע"י סולידי,ספונטני,רגיש בתאריך 10-01-2005 בשעה 18:34. סיבה: שכחתי לברך......
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר