לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2006, 09:22
  הפטריוט הישראלי הפטריוט הישראלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.10.06
האלוף עמידרור על האיום הצרפתי: "אם הצרפתים יירו עלינו נירה בחזרה"

לשעבר ראש חטיבת המחקר באמ"ן, האלוף יעקב עמידרור, מסביר שהפסקת הטיסות הישראליות מעל דרום לבנון תהווה פגיעה משמעותית ביכולתה של ישראל לאסוף מודיעין משום שהאיכות של תמונות הלוויין נמוכה בהרבה משל המטוסים מבחינת רזולוציה וכן מבחינת אפשרות לכמות צילומים גדולה יותר בכל תקופת זמן. נכון לרגע זה, מסביר עמידרור, אין לכוחות יוניפיל בשטח את היכולת הצבאית ליירט מטוסים ישראליים אך הצרפתים מסוגלים לבנות יכולת כזו שתעמיד את ישראל בדילמה קשה. "צריך להסביר לצרפתים שאם הם יירו עלינו אנחנו נירה בחזרה. אנחנו מדינה ריבונית שיש לה צרכים ריבוניים ולא יכולים לסמוך על הרצון הטוב של צרפת"

נערך לאחרונה ע"י הפטריוט הישראלי בתאריך 23-10-2006 בשעה 09:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2006, 12:22
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
עוד חכם כזה ואבדנו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הפטריוט הישראלי שמתחילה ב "האלוף עמידרור על האיום הצרפתי: "אם הצרפתים יירו עלינו נירה בחזרה""

מעציב אותי שוב לראות כיצד אדם שהיה מפקד המכללות הצבאיות, קרי מערכת ההכשרה של בכירי המערכת הבטחונית, לוקה בעיוורון מדיני.
כאילו לא עוזרין קבין של השכלה וניסיון לאדם, ובשורה התחתונה הוא מחזיק בעמדה של "כולם נגדנו ומותר לנו לעשות הכל", תוך התעלמות מכללי משחק בסיסיים כגון ריבונות לבנון על המרחב האווירי שלה.

אולי לרגע יחשוב כיצד טיסות ישראליות במרחב האווירי הלבנוני נתפשות על ידי לבנונים שאינם שוחרי חיזבאללה? אולי יחשוב כיצד חדירה למרחב האווירי של מדינה אחרת נתפשת בעולם? אולי יחשוב איזו משמעות בין לאומית תהיה אם כח צה"לי יהרוג חיילים מכח השלום הצרפתי?
ישן 23-10-2006, 18:50
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "גנרל פלגריני רמז בצורה די בוטה. למעשה, הוא איים בשפה דיפלומטית."

ודוק - הוא איים. אילו רצה לירות, אולי לא היה מאיים. מצד שני, הוא לא יכול לשבת ולגרבץ בשטח לבנון בזמן שישראל מפרה את ריבונותה האווירית של המארחת שלו השכם והערב, וזה עוד לפני שאנחנו נכנסים לקטע הוותיק של הצרפתים עם לבנון. לו אני במקומו, גם הייתי משמיע איומים, ולו כדי לצאת ידי חובה. מצד שני, עלול להיווצר צורך מאוד לא נעים לממש אותם.

לישראל נאמר לחדול מטיסותיה בשמי לבנון. ישראל רואה בטיסות אקט הנדרש למעקב אחר העברת נשק לחיזבאללה. הנקודה היא שישראל לא רוצה לחדור לשמי לבנון לשם החדירה גרידא, והצרפתים לא רוצים להפעיל נ"מ נגד ישראל אלא רק להניא אותה מטיסותיה.

אז הצרפתים מאיימים, וישראל גם מאיימת. וזה רק מה שראינו בעיתון - הדברים החמים באמת לא מגיעים לשם. כך או אחרת, לשני הצדדים יש אינטרס מנוגד (טיסות של ישראל כן/לא) ואינטרס משותף (לא להגיע לאלימות). וכאן מתחיל מיקוח על משהו. סביר להניח שאני אדע ממנו רק במשתמע, אלא אם כן מישהו העונה לשם הקוד "קצין בכיר" יתקשר בטעות אלי הבייתה במקום ללשכה שלו...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:56

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר