לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-08-2006, 13:30
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
רצ"ב ה"אמירות" שלי מלמעלה ועד למטה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "תקרא מה כתבת למעלה, תקרא את התגובות לדבריך ואח"ע טען כרגיל שלא מבינים אותך"

לפיהקצב הזה יהיה צורך להכיל את "אברבנל" שלך על כל שטח מדינת ישראל

בתגובה להודעה מספר 7שנכתבה עלידי יסעור שמתחילה ב "עדיף זהבה בתוך אברבנל מאשר זהבה מחוץ לאברבנל"

ואת האברבנל הנוכחי להותיר לאנשים כמוך, שיכלו לפנטז שם על מלחמות, הרגודם.

נסיגותהן מונח שלך - עם ישראל שבע מלחמות(ל"ת)

לאוחבל, זה רק יגדיל את יסורינו

בתגובה להודעה מספר 12שנכתבה עלידי זוהרת שמתחילה ב "תגיד לי , אתה באמת מאמין שהחודש האחרון גרם בעם הזה לתזוזהשמאלה ?"

חוץ מזה מי מדבר על שמאל וימין - הימין איננו חפץ להגיע להסדר? בימיןאין כאלו המוכנים לוותר עש שטחים תמורת שלום. האם ביבי לא היה מוכן לעשות וויתוריםבגדה, ברצועת עזה וברמת הגולן.

הסווג בין ימין ושמאל הוא אנכרוניסטי מימיושל בגין ויערי. האם בן גוריון (שהוגדר כשמאל) הוא אכן תפקד כשמאלי ?

אני אינני מוצא כל סתירה בין המסרים.
להזכירך שמה שנכתב הוא תגובה למכתבי אחרים ובדוד כל מסר היא הוצאה מפורשת של דברים מהקשרם.

אולי תסבירי עצמך בצורה יותר מפורשת ואנסה להבין את הערתך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-08-2006, 15:10
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
C&P מבולבל לא ישנה את העובדה שלפחות בני מקרים באשכול זה ניסית לטעון שמעגל "המפוכחים"
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "רצ"ב ה"אמירות" שלי מלמעלה ועד למטה"

הולך ומתרחב סביבך .

וזו לא פעם ראשונה בפורום הזה שאתה מנסה לטעון טענות הזויות מאין אלו ומהבחינה הזו אתה מאד מזכיר לי את חלק מקהל תומכי ש"ס ושות' שכל עת שמתקרב מועד הבחירות הם טוענים בלהט הזוי לנצחון צפוי בגלל שהולך ומתרחב קהל החוזרים בתשובה

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.- קישור

מקור הרשע - עברית / אנגלית מישהו ב"פרש" סבור שהשנאה הערבית אלינו נובעת מ"פחד השתלטות")

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

“I believe that forgiving Hisbollah is God's function. The Israeli's job is to arrange the meeting" (שטות רלוונטית שיוחסה בזמנו לשוורצקופף)

ישן 21-08-2006, 15:15
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

תקרא שוב את מה שכתבתי
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אני בחיים לא שמעתי את ש"ס אומרים שהם מנצחים בגלל שיש יותר קהל של חוזרים בתשובה"

וגם אם לא תצליח להבין את ההבדל בין הדברים שלי לבין הצרחה שלך אז אנא ממך , עשה לי טובה, תפסיק לשפוך לכיוון שלי את ה"ריגשי" שלך.

נ.ב. - יש כאן כותבים שלהידמות להם גרוע בעיניי הרבה יותר מאשרלהידמות לישראל / דן

מקור הרשע - עברית / אנגלית מישהו ב"פרש" סבור שהשנאה הערבית אלינו נובעת מ"פחד השתלטות")

“I believe that forgiving Hisbollah is God's function. The Israeli's job is to arrange the meeting" (שטות רלוונטית שיוחסה בזמנו לשוורצקופף)

נערך לאחרונה ע"י זוהרת בתאריך 21-08-2006 בשעה 15:18.
ישן 21-08-2006, 17:07
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
אם אתה לא יודע
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא זה מה שכתבתי - ציינתי רק היכן עובר הגבול הבינלאומי"

את הגדה המזרחית של הכינרת איבדנו בין 1948 ל1967, כי מן הסתם על קו גבול של כמה עשרות מטרים צריך להפגין נוכחות בשביל לשלוט, צה"ל היה עושה סיורים והסורים היו עושים מארבים, עד שצה"ל התייאש והפסיק והסורים השתלטו, וזה נהיה שלהם עד 1967, אז שוחרר יחד עם כל רמה"ג.

מבחינתם הם תובעים בצדק בעלות, מכיוון שהיהוד הדפוקים הכניסו לעצמם לראש שכיבוש זה רע, להרוג באויב זה רע ומלחמת מנע זה רע, בעוד אצל הערבים כיבוש, הרג, רצח, טבח (יש אפילו חמולה בישראל שמתגאה בשם "דבאח" על שם הטבח שעשתה בחמולה אחרת בדרכה לכאן מסוריה), אונס, ביזה, פיצוץ עצמך באמצע שוק הומה וריסוק מטוסי נוסעים אל תוך בניינים זו גאווה גדולה ועל כך אף זוכים למקום בגן עדן. מכאן שהערבים רואים שום דבר פסול בלכבוש ולהרוג ביהוד ועוד לקבל מהיהוד המטומטמים שטחים שהם הפסידו כאשר ניסו לערוך בהם רצח עם, כל זה בעבור חתיכת נייר, הערבים לא יודעים את עצמם מרוב אושר, האויב שלנו מפגר! והיהוד לא רק משתפים פעולה אלא גם יוזמים את ההרס של עצמם! איזה מזל שאנחנו נלחמים בערבים, אחרת כבר מזמן היינו מזמן בקרקעית הים.

ישן 22-08-2006, 06:46

עקירת יהודים/ישראלים אינה מקובלת עלי והיא נעשתה אילוץ מחוסר תבונה מדינית
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ראינו כבר את ה"שינויים וההתאמה שלך". אפילו בשמירת צפון הרצועה לא תמכת..."

באשר לקביעת גבולות - כל גבול לגופו.

ברצועת עזה, בלבנון ובמצרים תמכתי ואני תומך בחזה לגבול הבינלאומי.

בירדן ובגדה תמכתי ואני תומך בשנויי גבול על פי התנאים הכוללים של השטח. קווי גבול שלדעתי יבטיחו את קיומה של מדינת ישראל לדורות.

באשר לסוריה, עדין לא התוותי את קווי הגבול המקובלים עלי - אעשה זאת כאשר זה יהיה אקטואלי.
מה שלבטח אין במקרה הזה לחזור למצב של 1967, בה היו חריגות עקרוניות, של הסורים מתחומי הגבול הבינלאומי. אין לוותר על כל השטח המפורז - כולו חייב להיות בשטחה של מדינת ישראל. כל שטח הגולן חייב להיות מפורז מכל נשק כבד כולל איסור טיסות של מטוסים סוריים ואחרים למעט טיסות צה"ליות וצה"ל חייב להחזיק, לפחות ל-20 שנה, נקודות שולטות בשטח.
לגבי ישובי הגולן - קיימים מגוון רחב של פתרונות בדיוק כפי שהסתמנו פתרונות בעת יציאתנו מסיני. הצעות שנטרפו במעשינו הנלוזים, שנעשו ביוזמת אריל שרון, שבמעשיו קבע את נורמת הסרת הישובים הישראליים.

הסקת מסקנות גורפת - איננה נכונה ועוד יותר איננה ראויה ואפילו מסוכנת. כל נושא חייב להבחן לגופו בקפידה. תוך כדי התייחסות מקיפה, למקום, לזמן, לתנאים (המקומיים והגלובליים), ליכולות וכו'.
ישן 21-08-2006, 10:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
וואו, אתה כותב דבר והיפוכו - והכל מתוך אותו להט דתי למען השגת פיסת הנייר הקדושה...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני שומע בדיוק את קולות הערבים ולמרות הכל חייבים ליצב את המצב ולהרגיע את השטח"

מצד אחד שכנינו אינם אוהבים אותנו כי "אנחנו נחשבים בעיניהם לנטע זר", ומצד שני הם לא אוהבים
אותנו "מפחד השתלטות" (ואפילו יש לך רעיונות שאם ניסוג כל הזמן, הם יראו שאנחנו בכלל לא
בכיוון של להשתלט...).
כשאתה כותב על כך שהן "משלימות עם עובדת קיומנו", עולה החשש שאתה לא ממש גר פה. מעולם
לא הייתה ההכרה בנו מוטלת בספק גדול יותר מאשר עכשיו. ישנה מדינה ששתי חטיבות מצבאה
שוכנות על גבולנו הצפוני, ומפתחת איום קיומי עלינו - שקוראת בגלוי למחיקתנו. אותה מדינה
ה-ר-ב-ה יותר פופולארית מאיתנו במזה"ת. האוגדונר שלה בלבנון, הוא האיש הכי אהוד בעולם הערבי, בדיוק בגלל שהוא לוחם בנו וחפץ בהשמדתנו - ואתה מספר על כך ש"אחת אחת" מדינות
האזור מכירות בנו...

דן, מותר לתמוך בנסיגות, אבל לפחות תנמק זאת במשהו מתוך עולם המציאות, ולא בטקסטים
מתוך כתבי הקודש של דת ה"שלום"...
ישן 21-08-2006, 11:32

היכן כתוב שחייבים לקבל את מלוא תנאי הצד השני במו"מ-כבר היו דברים מעולם
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי מקרוני שמתחילה ב "ישראל "הטיפש" תתעורר"

אם היינו מקבלים את כל דרישות הערבים כבר לא היינו.

אני טוען תמיד שבנוסף לכוח בנוסף לכוח יש גם לפעול בדרך דפלומטית. דפלומטיה איננה הורגת - מכסימום, אינה משיגה את יעדיה וההסדר עשוי להדחות לשעה מתאימה יותר. המלחמה תמיד מחכה. - המלחמה תמיד הורגת.

אינני יודע מהיכן הפחד, שאולי אולי יושג שלום - בתנאים שאנחנו כן אנחנו נסכים להם. אינני מדבר על שלום כפוי - מה שעשוי להגיע אם נמשיך אך ורק בדרך הלוחמנית.

אנשים מקובעים שאינם בעלי מעוף אינם מוכנים לצאת מתוך ה"בועה" בה הם מצויים. לחשוב בגדול ואולי להגדיל את הסכויים להשגת הישגים תוך כדי מזעור הסיכונים.
ישן 22-08-2006, 09:51
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

ברשותך , שאלת הבהרה קטנה
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מי שכובש חייב בבוא היום לותר לפחות על חלק משטחים כבושים."

אמרת "ישנם שטחים ודרישות, שאסור לוותר עליהם בשום מקרה - אפילו אם חוסר הוויתור לא יביא להרגעת תופי המלחמה ועשוי לגרום למלחמה עצמה" .
האם תוכל לומר מהם לדעתך ה"שטחים ודרישות שאסור לוותר עליהם" בחזית הסורית ומהם אותם שטחים אל מול SO CALLED פלשתינאים ?

זה נשאל בהנחה שאתה אכן מעוניין להיות פחות עמום ומובן יותר גם באזני פשוטי העם והטפשים שכותבים כאן .

נערך לאחרונה ע"י זוהרת בתאריך 22-08-2006 בשעה 10:09. סיבה: תוספת הסרת עמימות :)
ישן 22-08-2006, 10:19

כתבתי כבר מספר פעמים ואנסה לחזור על רוח הדברים
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "ברשותך , שאלת הבהרה קטנה"

משהו עוד יכול לעשות השואה ו"למצוא סתירות" - אני מדגיש הרוח היא אותה רוח, אולי אחסיר או אוסיף סעיפים.

לגבי סוריה:
1. אסור הענות לדרישות בהקשר לישיבת הסורים על הכנרת
2. אסור להענות לדרישות לחזרה לקווי 1967
3. אסור להענות לדרישות של אי פרוזה של רמת הגולן
4. אסור לוותר על השטחים המפורזים ועל קיום נוכחות של צה"ל במספר אתרים שולטים על מדינת ישראל

לגבי הפלסטינאים:
1. אסור להענות לדרישת זכות השיבה אל תוך מדינת ישראל
2. אסור להענות לדרישה של פנוי ישובים גדולים הנושקים לקווי 1967 (תרשי לי שלא לשטט מפות)
3. אסור להענות לדרישות של פנוי מידי של הבקעה מנוכחות צבאית ישראלית
4. אסור להענות לדרישות של פרוק הגדר כולה (=ניתן להענות לשנויי תוואי מסויימים)

כמובן שתנאי בסיסי הוא שלא תתקיימנה כל פעולות טרור מתוך שטחיהם או בעדודם בישראל ובכל מקום בעולם כנגד ישראלים ויהודים.

אלו הם "איסורי" באופן הכללי ביותר.
עכשיו יבואו כאלו שיוכלו ל"נגח" אותי, לא להאמין לי, לעוות את דברי וכו' כ"מיטב ליבם" של כותבים בפורום
הכנתי עבורכם "טרף קל".
ישן 22-08-2006, 10:31
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

למה "טרף קל" , בדיוק להפך
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כתבתי כבר מספר פעמים ואנסה לחזור על רוח הדברים"

מנסה לגרום לך להיות עמום פחות .

ציטוט:

לגבי סוריה:
4. אסור לוותר על השטחים המפורזים ועל קיום נוכחות של צה"ל במספר אתרים שולטים על מדינת ישראל

1+2. אז מה כן ?? ומה אם המשמעות של אי הענות להשבה מלאה של רמת הגולן לקווים הנדרשים ע"י
הסורים הינה פיצוץ המו"מ כולו ?
4. מהם אותם אתרים ?.
האם ברורה לך המשמעות של השארת כוחות צה"ל במובלעות (בהנחה שהאתרים
שאתה מדבר עליהם הינם מובלעות) בתוך שטח טריטוריאלי סורי ואיך תפתור בעיות לוגיסטיות ?
מה תהיה תגובתו של ח"כ גלאון או ח"כ חנין (או ממשיכי דרכם) כאשר יקומם ארגון גרילה סורי שיבצע
פיגועים בטענה כי ימשיך לעשות כן כל עוד יושבים כוחות ציוניים על אדמה סורית כבושה ?

ציטוט:
לגבי הפלסטינאים:
2. אסור להענות לדרישה של פנוי ישובים גדולים הנושקים לקווי 1967 (תרשי לי שלא לשטט מפות)

1. OK ,
2. לא צריך לשרטט , ציין את אותם ישובים והגדר את המוכנות שלך להמשיך ולספוג פיגועי טרור
"לגיטימיים" שמקבלים את הלגיטמציה שלהם מהכיבוש.
3. "לא פינוי מיידי מנוכחות צבאית " , משמע פינוי אזרחי ויצירת רצועת בטחון ??! , לא הבנתי למה אתה
זקוק לנוכחות צבאית שם ומדוע קיומה מהווה עבורך עילה למניעת הסכם , כמו כן מהו לוח הזמנים
שלך לפינוי טוטאלי של הבקעה .
4. שינויי תוואי ?? ברור לך שאם אין רציפות לגדר הרי שהיא חסרת משמעות .

ישן 22-08-2006, 11:45

אני מתייחס כאן לעקרונות ואינני משרטט מפות-יש מי שמתפקידם לשרטט מפות
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "למה "טרף קל" , בדיוק להפך"

ציטוט:

אנא בכבודך פתחי מילון ותראי מהי משמעות המילה אסור.למילה אסור לדעתי קיים פרוש אחד - אם מבקשים לקיים איסורים אלו - לא יהיה הסכם וימשך המצב הנוכחי, עד שתבוטלנה הדרישות

אינני מתכוון למובלעות לדעתי ישנם מספיק אתרים כאלו בתחומי השטחים המפורזים דאז. כפי שכתבתי אינני משרטט מפות ומשרטטי המפות יצטרכו לתת תשובה מתאימה.
ממתי את מתחשבת בתגובתם של שני חברי הכנסת הנכבדים גלאון וחנין.
כמובן שאם לא יהיה הסכם הכל פתוח ואני מקווה שצה"ל יוכל להשיב מלחמה שערה.

כבר ציינתי שאינני מתכוון לשרטט מפות. כל מי שמתבונן על המפה הקיימת יכול להבחין מהי כוונתי בהגדרת ישובים גדולים הנושקים לקווי 1967. נושקים נושקים ולא בעזרת תרגילים.
הגדר חייבת לשרת את צורכי הבטחון האמיתיים, שחלק מהם הוא מזעור הפגיעה ברכושםובהליכי חייהם של הפלסטינאים. (להזכירך ששנוי תוואי הגדר יתכן רק בעקבות הסכם עם הפלסטינאים - ללא הסכם הגדר תשאר במקומה בכפוף להחלטות בג"צ)
אינני מבין מהיכן הסקת שאני ממליץ על גדר לא רציפה

באשר לבקעה מה שחשובה שם נוכחות צה"ל לפרק זמן ארוך ועד שנווכח בכנותו של ההסכם ובבצועו. תושבים אינם חייבים להיות שם אבל אינני פוסל את המצאותם. למרות שנדמה לי שהמצאות תושבים תקשה על הצבא למלא את תפקידיו.

בהקשר לכל השאלות האופרטיביות - במסגרת השיחות וההסכם אם יבוא יהיה מקום לדיון על הכל. כרגע הנושא רחוק מבשלות.

להזכיר לך שאלתך עסקה לאלו דרישות אסור לדעתי לממשלת ישראל להענות אפילו שאי ההענות תחייב המשך השמוש בכוח.

ישן 22-08-2006, 11:53
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

ואח"כ אתה מייל על כך שלא מבינים אותך
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני מתייחס כאן לעקרונות ואינני משרטט מפות-יש מי שמתפקידם לשרטט מפות"

בהודעה האחרונה שלך יש הרבה בלה בלה בלה בלה ובסיומו של דבר אתה אומר "להזכיר לך שאלתך עסקה לאלו דרישות אסור לדעתי לממשלת ישראל להענות אפילו שאי ההענות תחייב המשך השמוש בכוח." ----
נכון !! וקיויתי (הגם שלא האמנתי) לקבל תשובות שאינן עמומות!

ישן 22-08-2006, 12:52

אולי תבהירי לי היכן תשובותי המעורפלות
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "אתה מעייף ! כנראה שאין לך יכולת לענות תשובות ברורות שאינן משתמעות ל17 פנים"

לגבי סוריה:
===== כנרת כל אחד יודע
===== קווי 1967 קווים ברורים
===== רמת הגולן מופיעה על כל מפה; פרוז - הכוונ ללא כל נשק כבד (עכשיו אני עשוי להשאל-כמה כבד זה כבד אצלך)
===== שטחים מפורזים - מוגדרים בפירוש
===== הדבר היחיד שידרש ויקבע במהלך מו"מ הם האתרים השולטים-אותם יש להתוות בשטח על פי הטופוגרפיה ודרישות הצבא

לגבי הפלסטינאים:
===== זכות השיבה היא דרישה אולטימטיבית של הפלסטינאים להחזיר לבתיהם את כל הפלסטינאים שעזבו את בתיהם במהלך מלחמת השחרור כולל צאצאיהם, כלותיהם, חתניהם ובני משפחותיהם.
===== ישובים גדולים ( עכשיו אשאל - כמה גדול זה גדול) הנושקים לקווי 1967 ניתן לראותם בכל מפה (אני מפנה לאטלס כבישי ישראל בהוצאת מפה מהדורת 2007)
===== בקעת הירדן היא שטח מוגדר כמו גם צבא ההגנה לישראל
===== גדר הבטחון, לפחות בקטעים שכבר נבנו, היא תוואי מוגדר (גם הוא מופיע באטלס שהוזכר למעלה

בעקבות שאלתך הרחבתי.
עכשיו מרכזתי יותר את תשובתי
ישן 22-08-2006, 15:12
  סתמבא D סתמבא D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
מידע נתניהו הגדיר את זה הכי נכון שאפשר בנאומו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "ח"כ גלאון: "עדיף שלום עם סוריה בלי רמת הגולן מאשר רמת הגולן בלי שלום""

העולם הערבי מניח את נשקו - אין מלחמה

ישראל מניחה את נשקה - אין ישראל

והחלק השני של המשוואה

"בריתות והסכמים עושים עם חזקים"

מה המשמעות של כל זה ?

מאוד פשוטה, קודם כל אנחנו נמצאים במזרח התיכון, אם אתה לא חזק, ולא מפגין את כוחך מפעם לפעם , או שיצרת הרתעה ראויה - יתגרו בך, יפגעו בך, וינסו כל כמה עשורים לפתוח במלחמה ערבית מוסלמית כוללת עליך.
לגבי הטענה על השלום שלנו עם מצרים, גם השמאלנים הכי גדולים יגידו שמדובר על "שלום קר"
קרי, אין כל יחסים, תרבותיים או מסחריים בינינו לבינם, כי ככה מצרים מעדיפה, להזכיר גם שהם אוגרים נשק לשעת כושר לתקוף אותנו, לקראת למלחמה הכוללת הבאה

אין כל הבדל בין "מלחמה קרה" בינינו למצרים לבין "שלום קר"
גם עם סוריה זה מצב דומה... אין שלום, אנו מדינות עוינות אבל הצד השני מודע לכך היטב שלא כדאי להיכנס לעימות ישיר איתנו, כי הוא ישלם מחיר שהוא אינו יכול לשאת.

בואו נהיה ריאלים, מדינות בעלות שילטון דיקטטורי, איסלמי פונדמנטליסטי, לעולם לא היו ולא יהיו פרטנר לאיזשהו הסכם, אלה שלטונות דתיים פנאטים ששוטפים את מוחם של אזרחי מדינתם לשינאתנו ולהריגתנו, אין כל סממן אמיתי מערבי שם. הטענה של השמאל: "עד מתי נצטרך לחיות על חרבינו ? " יש לה תשובה פשוטה, מלחמה היא מצב שבו לצד השני יש אמצעים מספיק טובים על מנת להסב לנו נזק והוא משלים עם הנזק שאנו יכולים לעולל לו בחזרה, ומוכן לספוג אותו, לרוב מתוך ציפיה של התאוששות/ לא תפגע בו אישית/ תשרת אינטרס מוסלמי כולל (איראן) גם במחיר המדינה של אותו שליט.
שלום לא יהיה כאן, אבל אפשר להבטיח שקט אם יוצרים הרתעה נכונה, אם האוייבים שלנו מבינים שלא שווה להם לפתוח איתנו חזית, וגם לא לפגוע בחיינו הסדירים על ידי פיגועי טרור מפעם לפעם או שיגורן של קטיושות, סאגרים ושאר טילים ופגזים.
לא חייבים לחיות על החרב...אפשר להיות דרוכים עם האצבע על ההדק, או על "הכפתור" ולא להיות שאננים, ואז לא נשלם מחיר מיותר, יהיה כאן שקט, מהטעם הפשוט, שאנחנו מדכאים את יצר ההרס והמלחמה של אויבינו בנו, כשהם נאלצים לבצע חשבון פשוט של רווח והפסד, אם ההרתעה שלנו טובה דיו, האוייב יעדיף להימנע מכל עימות איתנו, וכתוצאה, במדינת ישראל ישרור שקט.

כמה מילים אחרונות על משמעותו של המושג "שלום" ו- "פרטנר"

הסכמי שלום נחתמים בראש ובראשונה בין עמים, בין תרבויות ולא בין שליטים, לא בין דיקטטורות ולא בין דמוקרטיה לדיקטטורה, להיפך, כשמדינה מערבית דמוקרטית חותמת על הסכם עם שילטון דיקטטורי אכזר שמדכא את אזרחיו שלו, אנו נותנים לו לגיטימציה כשלטון שכזה, ומשלימים עם דמותו - זה דבר בלתי מוסרי בבירור.

צריך לזכור, שאף מדינה ואף שלטון, אינם פועלים בתמימות, אם גוף כזה או אחר חותם על הסכם "שלום" הוא בראש ובראשונה חותם על משהו שיש לו אינטרס פרקטי חומרי כזה או אחר בו, ולגבי ויתור על שטחים, הכל נובע מהסיבה לעימות שהגענו אליו מלכתחילה, ופה בעלי הזיכרון הקצר מעדיפים לשכוח, את רמת הגולן שכבשנו ב-67 כבשנו לאחר שהצד השני בחר לתקוף אותנו, כחלק ממלחמה כוללת שנועדה להשמיד את מדינתו, ולא לשפר עמדה טריטוריאלית, או השתלטות על מחצבים טבעיים כאלה או אחרים...הצד השני הפסיד, ואיבד את רמת הגולן, שבה זכינו בדם חיילינו, במלחמה צודקת על קיומנו, והיום - אנו מיושבים שם באזרחים שלנו, בנוסף, רמת הגולן מהווה נכס אסטרטגי ביטחוני-גיאוגרפי וגם נכס כלכלי, שתשתיות חקלאיות שמביאות לנו הכנסה מצויות שם, אם צד כלשהו רוצה שלום הוא אינו מתנה אותו, נורמליזציה ויחסים בין תרבויות, בין עמים אינה דבר שצריך להיות תלוי ומותנה בשום דבר אחר, בטח לא בנכסים של צד זה או אחר, באלגוריה, זה כמו שבריון שכונתי נטפל לילד שלא עשה לו כלום ומאיים עליו שאם לא ישלם לו כך וכך כסף, אז הוא יכה אותו, צורה שונה לכך היא מושג "הפרוטקציה" הכה מוכר לנו ממושגי העולם התחתון, זו בדיוק התפיסה השלטת במזרח התיכון.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:03

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר