לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2005, 09:08
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
ניסים משעל על מתנחלי יצהר:"חצו את הגבול... אנחנו באותו מסלול של חורבן בית שני".

משעל חם מאוד

נסים משעל, הכיפה הבכירה של המגזר, התראיין אצל אלי יצפאן ונתן בראש למתנחלי יצהר ונוער הגבעות. "חצו את הגבול... אנחנו באותו מסלול של חורבן בית שני". ויש עוד

אחת החידות המסקרנות ביותר המעסיקות את התקשורת הישראלית וצופי הטלוויזיה היא עמדתו הפוליטית של ניסים משעל. לפני מספר ימים התארח משעל בתוכניתו של אלי יצפאן בערוץ 3 לשיחה אקטואלית רצינית ונתן דרור ללשונו. לא, לא שמענו מה הוא שם בקלפי, אבל כן שמענו מה דעתו על תושבי יצהר, על סירוב פקודה ועל המאבק נגד פינוי יישובים. וגם יצפאן לא שמר על זכות השתיקה. להלן הממצאים:

"היית מדריך בבני עקיבא". משעל אצל יצפאן. /images/archive/gallery/239/175.jpg

יש לי בן בצנחנים

יצפאן: היום פורסם תסריט האימים של ראש השב"כ, אתמול בועדת החוץ והביטחון והיום בעיתון: התנגדות הימין הקיצוני לפינוי, מדברים על נוער הגבעות, מדברים על אנשים שבכלל לא מעניין אותם לא שלטון, לא חוק, לא מדינה, לא כלום. יש בזה, באמת כמו שאומרים, משהו נורא מסוכן לחברה הישראלית?

נסים: תראה, שנינו בוגרי בני עקיבא. אתה היית מדריך בבני עקיבא הרבה שנים. קיבלת את החינוך הזה ואתה יודע שהחינוך הזה יש בו איזה שהם יסודות. אבל ברגע שאתה רואה את המתנחלים מתחילים לפגוע בחיילים, זה שבר, זה חציית גבול.

יש לי בן בצנחנים בגדוד 202. גדוד 890, גדוד מקביל, חטף מכות בפינוי של שני קרוואנים רק באזור יצהר. תדמיין מה יקרה כשיתחיל הפינוי האמיתי. פתאום הצבא שהיה קודש, והוא עדיין קודש לכולנו, הפך להיות יריב.

יצפאן: אני רוצה לשאול אותך, מכיוון שאתה בזרם הזה ואנחנו גם נפגשים אצל מישהו מאוד מיוחד. מה? הם אדוני הארץ? הם רואים מה שאנחנו לא רואים? הקב"ה העניק רק להם את הארץ הזאת? רק הם חרדים? הרי כולנו יהודים...

נסים: תראה, בוא נכבד אותם...

יצפאן: אנחנו מכבדים אותם, כיבדו אותם שנים, מיליארדים.... יש רגע אמת, רגע שבו מדינה, שיש לה ממשלה ריבונית נבחרת, מקבלת החלטה קשה. אני רוצה לשאול, האם החלטה של ממשלה במדינה כזאת, שיש בה רוב, האם היא לא קבילה למתנחלים? תשמע, מה שעובר עליהם הוא איום ונורא...

נסים: תראה, צריך להגיד, למען האמת ההיסטורית, שמי שהעלה אותם לשם זה כל ממשלות ישראל לדורותיהן, כולל העבודה וכולל הליכוד דחפו אותם, וכולל חברך הטוב אריק שרון. עכשיו, כשבאים לפנות אותם, יש משבר אמיתי אצלם.

זה לא מצדיק בשום צורה להפר חוק, לסרב פקודה, להרים יד על חייל או לעשות מה שאנחנו ראינו לפני יומיים. כשאני חושב מה אמור להיות בעתיד כשיגיעו ליישובים עצמם, יודע מה? אני באמת מתפלל שנעבור את זה לא בשפיכות דמים ולא במשבר. זה מזכיר לי את ערב הקמת המדינה, את אותו משבר של הלגיטימציה של סמכות השלטון. שלטון שקיבל החלטה, באה קבוצת אנשים ומערערת על הסמכות הזאת, וזאת חציית גבול איומה ומסוכנת.

יצפאן: זאת אומרת, אם אני קצת מפרש את דבריך, אין בעיה בלהפגין, וכמו שאמרו חכמים ממני בתחום הביטחון: קצף... שיהיה פיזי אבל לא נשק.

נסים: תראה, ראש השב"כ בוועדת חוץ ביטחון אומר שהוא חושש מפרובוקציה של ירי של מתנחלים - זה סוף הדרך. לחשוב לאן הגענו, שמי הוא האויב? החיילים.

יצפאן: לאיראנים יהיה הרבה שמחה לשונאינו. יהיה להם הרבה שמחה והם יגידו 'או היהודים עושים לעצמם את זה שוב' הרי כל ההיסטוריה...

נסים: לכאורה חורבן הבית השני. על מה חרבה ירושלים? על שנאת חינם. אנחנו הולכים בדיוק באותו מסלול של ההיסטוריה שלנו.

יצפאן: מה שמדהים אותי זה שזה אנשים מדהימים, החבר'ה האלה שהם חובשי כיפות סרוגות, כל הזמן אומרים 'מלח הארץ, מלח הארץ' והם באמת מלח הארץ, והם נשלחו, כמו שאמרת, על ידי כל ממשלות ישראל. הגיע רגע אמת, הממשלה החליטה, הציבור רוצה, ועם כל הקושי ועם כל הכאב, לא ייתכן שקבוצה של אנשים, שיהיה 50 אלף, 100 אלף, תפרק את המדינה הזאת, שהיא גם ככה מסובכת ומבולגנת. יש צרות ואנשים רעבים ועוני וחינוך, והדבר הזה מסיט לנו את החיים כל הזמן. זה פשוט לא ייתכן...

נסים: הערב הם מבינים, המתנחלים שמפגינים בירושלים, שהקמת הקואליציה החדשה סגרה בפניהם את הדלת לערער את ההליך הדמוקרטי. כבר אין חלום שהמשלה הזאת תיפול. עכשיו יש להם שתי אפשרויות - לקבל את מה שהממשלה הזאת, ותהיה הצבעה בכנסת על חוק פינוי פיצוי, או ללכת לדרכים - שסופן מי יישורנו.

יצפאן: ניסים, שיהיו לנו בשורות טובות, לעם ולמדינה קודם כל, ושנהיה בריאים.

nrg

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר