לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2006, 14:37
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
איראן - סקירה על שת"פ צבאי ועסקאות אמל"ח בשנים האחרונות.

לאור העץ שדן ב"עידן הפוסט-איראני-גרעיני" חשבתי להסתכל על עסקאות האמל"ח והשת"פ הצבאי של איראן בשנים האחרונות ולנסות לראות לאיפה היא מתקדמת, אם בכלל. חלק מהדברים מובנים מאליהם, חלקם עלומים בשבילי. למישהו יש רעיונות?

נ.ב. – הכול כמובן ממקורות אזרחיים בלבד. אם למישהו יש מידע סותר, אני אשמח לעמת את המקורות.

שיתוף פעולה בין מדינתי:

כוחות על אדמה זרה:

א. 50 אנשי משמרות המהפכה בלבנון – תמיכה בחיזבאללה.

ב. 50 אנשי משמרות המהפכה ב UNMEE (כוח שמירת השלום באריתריאה) – ניסיון מיצוב מעמדה באו"מ? ולמה דווקא אנשי משמרות המהפכה? הדבר היחיד שאני חושב עליו הוא הקמת חיזבאללה מקומי.

הסכמי הגנה צבאית הדדית:
  • הודו מ 2003 – נגד מי? רק פקיסטאן בניהם. אני מבין למה זה טוב להודו, למה זה טוב לאיראן? הרי כבר יש להם ברית הגנה הדדית עם פקיסטאן. יש למישהו רעיון?
  • פקיסטאן מ 2003 – המדינה המוסלמית השנייה בגודלה בעולם, עם 80% סונים ותמיכת ארה"ב. חכם לכרות דווקא איתם ברית צבאית. הם האויב הטבעי הכי חזק.
  • אזרבייג'ן מ 2005 – כנראה דרך לוודא שסכסוכי הגבול השקטים עד כה לאורך חוף הים הכספי לא יסלימו.
  • טג'קיסטאן מ 2005 – כנראה שאריות של השת"פ שלהן לתמוך בברית הצפונית נגד הטאליבאן.
  • עירק מ 2005 – משחק כפול קלאסי, אני מחזק קשרים פוליטיים, ובמקביל מערער את המצב במדינה באמצעות שליחים. ע"ע חיזבאללה.

תמרונים משותפים:
  • עומן מ 99' – משקיפים ניטראליים בתמרונים ימיים של צבא עומן. סגירת המפרץ היא צעד ראשון של חה"י האיראני בהגנה על המדינה.
  • איטליה מ 01' – לא מצאתי שום נתונים על התרגול המשותף הזה. מישהו?
  • פקיסטאן מ 03' – תמרון ימי משותף להגנה על החופים. שוב, כנראה תרגול לחסימת מפרץ אומן.
  • הודו מ 03' – עדיין אין לי מושג למה נועדה הברית הצבאית עם הודו. עצות?

רכש וסיוע ביטחוניים שהתקבלו (כולל כמה הפתעות):
  • משנת 2002:
א. הונגריה- ציוד תעשייתי בעל "שימוש כפול". יכול לשמש לייצור חומרי לחימה כימיים.

ב. ישראל – מכירת חלקי חילוף לנגמ"שי M-113 – צוין שהעסקה לא אושרה ע"י 2 הממשלות. מישהו יכול לתת לי עוד פרטים? המקור הוא ג'יינס, אבל אין לי מנוי.

ג. הרפובליקה העממית של סין – רכש של טיל נגד ספינות לטווחים בינוניים FL-10 (כמעט ולא מצאתי פרטים על האמל"ח הזה, למישהו יש מידע?). ספינות C-14 China Cat (ושוב אני חוזר לשאלה הישנה, מדובר בפירוש בספינה נושאת טילים, אבל הייעוד שלה, לפחות רשמית, הוא ספינת סיור. מישהו יכול בבקשה למתוח בשבילי את הקו בין Patrol Boat לסטי"ל? או שהם חופפים?), טיל נ"מ HQ-7 (גרסא סינית של ה Crotale הצרפתי).

ד. ברה"מ – תחילת ייצור T-72 בצורה עצמאית (דגם Sלפי חלק מהפרסומים. לא מכיר את הדגם, מישהו יכול לפרט?). רכש מסוקי תובלה Mi-17, סיוע טכנולוגי של מדעני גרעין בבושאר.
  • משנת 2003:
א. גרוזיה (גאורגיה) – השבחת מטוסי סוחוי 25 (שמישהו יעזור לי פה, ממתי גרוזיה משביחה לאחרים מטוסים? הם "ירשו" בסיס תעשיה אווירית עם פירוק ברה"מ או משהו? מאיפה הידע והמהנדסים?)

ב. הודו – סיוע בהשבחת T-72 (סביר, גם ההודים בונים אותו בעצמם) ומיג 29 (להודו יש אפילו דגם ייחודי להם של מיג 29 לנושאת מטוסים).

ג. איטליה – שת"פ בשיגור לווינים לחלל.

ד. לטביה – רכז של מערכות נ"מ (מאיזה סוג?) ואמר"לים (שוב, מאיזה סוג? רוב המידע על לטביה ניתן בשפות קיריליות...)

ה. צפון קוריאה – טק"קים (כנראה רק נודונג I, לפי חלק מהמקורות גם II) ושת"פ בהעשרת אורניום.

ו. הרפובליקה העממית של סין – סיוע של טכנאי גרעין.

ז. ברה"מ – רכש של סוחוי 25, ארטילריה מונחית ליזר (כנראה פגזי Krasnopol-M 155 מ"מ – לפחות ע"פ הצהרות ארה"ב).

ח. אנגליה – ציוד ראיית לילה (מאיזה סוג?).
  • משנת 2004 (שנת התובלה האווירית? מה קרה ב 04 שהריץ אותם לקנות רק מטוסי תובלה כבדים?):
א. ברה"מ – מטוסי תובלה טופולוב 334.

ב. אוקראינה – מטוסי תובלה אנטונוב 140.
  • משנת 2005:
א. הודו – שיפוץ בסיסי ח"י (לא מצאתי פירוט של איזה אמל"ח הותקן שם. מידע? מישהו?).

ב. הרפובליקה העממית של סין – רכש של טילים נגד ספינות לטווחים בינוניים TL-10 ו- TL-6.

ג. ברה"מ - רכש אלמנטים לוויניים (Zohereh – לווין תקשןרת שישוגר ב 07').

ד. אוקראינה – טילי שיוט ארוכי טווח מדגם Kh-55 (טווח של 3000 ק"מ, מסוגל לשאת רש"ק אטומי, לשיגור ממטוסים או צוללות).

ייצוא וסיוע ביטחוניים שניתן:
  • משנת 2002:
א. לבנון – סיוע שנתי מוצהר של 100 מיליון דולר לחיזבאללה. הקמת מחנה אימונים של משמרות המהפכה בבקעה.

ב. לוב – אימון זרוע הטק"ק של צבא לוב (כנראה סקאד B ו-C, אני לא מוצא ממש מידע על צבא לוב).

ג. סודן - מכירת נגמ"שים (כנראה ה MT-LB הישנים שהם נפטרים מהם לטובת הבורג מייצור מקומי).

ד. סרי לנקה – סיוע בשדרוג של סקאד C.

ה. סוריה - סיוע בשדרוג של סקאד C, סיוע בייצור סדרתי של חומרי לחימה כימיים (מוכחש ע"י הממשלות).
  • משנת 2003:
א. לבנון – הספקת ארטילריה רקטית 80 מ"מ ו- 122 מ"מ לחיזבאללה (הקטיושות ה"קלאסיות" שלנו).

ב. הרפובליקה העממית של סין - סיוע מדעי בפיתוח טכניקות צילום לוויני.
  • משנת 2004:
א. סיוע כלכלי ישיר ומצהר ל"צבא המהאדי" של אל סאדר בעירק ("Mahdi Army" " Muqtada al-Sadr").

ב. לבנון – הספקת טילי נ"ט (כנראה בעיקר AT-3 דגם רעד ו AT-5 דגם טוסאן), נגד ספינות (c-802 הידוע), נ"מ (סטרלות) ומזל"טי מוהאג'ר – כולם ישירות לידי החיזבאללה.
  • משנת 2005:
א. העברת טכנולוגית טילי שיוט ארוכי טווח מדגם Kh-55 אוקראינים לידי צפון קוריאה.

ב. פלשתין – סיוע שנתי מוצהר של 20 מיליון דולר לחמאס.

ג. סרי לנקה – מכירת ספינות פטרול (לא הצלחתי להבין מאיזה סוג).

למישהו יש תשובות חכמות לשאלות שנשארו פתוחות?

הדברים היחידים שבאמת הקפיצו לי את תשומת הלב היו טילי השיוט האוקראינים (דיוק וטווח לרש"ק גרעיני) והשילוב של תמרונים ימיים במפרץ עומן עם רכש טילי הים הסיניים (סגירת המפרץ הפרסי מהווה חזית קדמית לכל מלחמה עם גורם לא מקומי).

מה דעתכם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2006, 14:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

להלן ריכוז השאלות הפתוחות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "איראן - סקירה על שת"פ צבאי ועסקאות אמל"ח בשנים האחרונות."

להלן ריכוז השאלות הפתוחות:

א. למה הם שלחו אנשי משמרות המהפכה ל UNMEE?

ב. למה נועדה הברית הצבאית עם הודו?

ג. תמרונים משותפים עם איטליה ב 01' והודו ב 03' – למישהו יש עוד מידע בנושא?

ד. רכש של חלקי חילוף ל M-113 מישראל???

ה. טיל נגד ספינות FL-10 – נתונים על הטיל? האם הוא קשור ל JJ/TL-10? מה המאפיינים שלו?

ו. China cat – סטיל או ספינת סיור? איך מבדילים בניהם (במקורות שונים היא מסווגת בצורה שונה, אותה בעיה הייתה לי בעבר עם ה"אוסה" המצרית).

ז. T-72 דגם S – לא מכיר את הדגם הזה, מה מבדיל אותו מאחרים?

ח. ממתי גרוזיה משביחה מטוסי קרב?

ט. אילו רכבי נ"מ נמכרו לאיראן ע"י לטביה ב 2003? (אני לא מבין רוסית...).

י. מה קרה ב 2004 שכל תקציב הרכש הופנה למטוסי תובלה?

יא. שיפוץ בסיסי חה"י ע"י הודו ב 05' – קשה לי להאמין שאלו רק עבודות תשתית, יש למישהו מושג באיזה אמל"ח מדובר?

יב. אילו נגמ"שים נמכרו לסודן ב 02'? הניחוש שלי לגבי MT-LB מוצדק?

יג. מהם המאפיינים של מזל"ט מוהאג'ר (Muhajer UAV)?

יד. אילו ספינות פטרול נמכרו לסרי לנקה?

והכי חשוב – למה? לאן כל זה מוביל אותם?

ישן 28-10-2006, 15:36
צלמית המשתמש של ofir_arzi
  ofir_arzi ofir_arzi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "להלן ריכוז השאלות הפתוחות:"

זה מוביל אותם למסלול התנגשות עם ארה"ב,איראן מציגה את עצמה באלטרנטיבה לארה"ב ולכן היא שולחת זרועות אל מדינות אחרות,היא שולחת סיועים,קונה,מוכרת ומחזקת את הקשרים שלה באותם מדינות.
המדינות האלה שמצד אחד הם לא מדינות חשובות(כמו סרי לנקה) אבל מהצד השני דווקא חשובות מאוד(טילי השיוט האוקראינים)גם מהבחינה הטכנולוגית אבל גם באו"ם,כי כשיגיע היום ובו תעלה באו"ם הצעה להגביל או לתקוף את אירן,למען מי המדינות האלו יצביעו?למען ארה"ב שטוענת שאירן היא איום או למען אירן שתמכה או אימנה או קנתה נשק או טכנולוגיות מהם?
ויש לזה גם דוגמה:רוסיה,שאירן משלמת לה מליארדי דולרים בשביל טכנולוגיות גרעיניות,לא עושה כלום כדי למנוע את האיום הזה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-10-2006, 18:00
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
ראשית...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "להלן ריכוז השאלות הפתוחות:"

תודה רבה על ריכוז המידע !
מעניין מאוד וענייני !

שנית - מס' התיחסויות ותשובות אפשריות....

1 - בעניין הגדרת סטי"ל/ספינת סיור: סטי"ל הנה הגדרה הקיימת בחיל הים שלנו אך ע"פ לא מעט מקורות ההגדרה המקובלת לסוג זה של ספינות היא סוג הכלי/ספינה - "PATROL FORCE כשהדגם הספציפי הוא "FAST ATTACK CRAFT - MISSILE " לעומת זאת ספינה בסדר גודל שכזה אשר חימושה יתבסס על תותחים תכונה/תסווג תחת ההגדרה "FAST ATTACK CRAFT - GUN " !

ההגכדרה של PATROL BOAT היא - כלי שייט באורך של 45 - 85 מטר שאינו מיועד לפעולה "בים הפתוח" אלא בקרבת החוף וחימושו מתבסס לפחות על תותח בקוטר 76 מ"מ !
או כפי שכתוב ב"ג'יינס - 45 - 85 M NOT DESIGNED TO OPERATE IN OPEN OCEAN . MUST HAVE AT LEAST 76MM ARMAMENT. מכאן שההגדרה לכלי האיראני יכולה להתאים/מכסה את האפשרויות....

2 - בעניין רכש של מטוסי תובלה "מזרחיים" - סביר כי צי מטוסי ההרקולס האיראניים סובל ממחסור בחלפים/אבידות של מטוסים לאורך השנים (רק השנה הם "הזדכו" על עוד אחד לפחות שנחת לתוך בניין מגורים) מה שהביא להחלטה על חידוש צי מטוסי התובלה ולרכוש מטוסים מדגמים להם לא תהיה בעייה של רכש חלפים.

3 - שת"פ צבאי עם הודו - איני יודע מה ולמה אך דבר אחד חייב להלקח בחשבון והוא השת"פ הישראלי עם ההודים הכולל מכירה של אמל"ח ומערכות שצריך לחשוב היטב לאן הן יכולות להגיע בסופו של דבר כפרטים בודדים לצורך חקר ביצועים ויכולת ! מדאיג...

4 - בעניין הלובי - כבר מזמן שרציתי להעלות את הנושא הלובי כאן בפורום !
מה קורה עם המדינה הזו?
האם קדאפי עדיין משתף פעולה עם המערב כפי שהחל לפני כשלוש שנים?
מה הסטטוס???...
4 - בעניין האספקה של ארטילריה רקטית ללבנון/חיזבאללה - למה הכוונה ב"רקטות 80 מ"מ" ?? - רקטות בקוטר זה מקובלות אולי כרקטות א/ק לשיגור מכלי טייס אך לא כרקטות ק/ק ארטילריות ! מעניין במה מדובר !
בעניין שאר הדגמים ניתן לדעתי להוסיף גם את רקטות ה 107 מ"מ ומשפחת הרק"ק הכבידות "פלאק 1/2 ופאג'אר 3/5 ואולי גם אחרות )...

דיון מעניין !

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 28-10-2006 בשעה 18:04.
ישן 28-10-2006, 18:43
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ראשית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
בעניין הגדרת סטי"ל/ספינת סיור: סטי"ל הנה הגדרה הקיימת בחיל הים שלנו אך ע"פ לא מעט מקורות ההגדרה המקובלת לסוג זה של ספינות היא סוג הכלי/ספינה - "PATROL FORCE כשהדגם הספציפי הוא "FAST ATTACK CRAFT - MISSILE " לעומת זאת ספינה בסדר גודל שכזה אשר חימושה יתבסס על תותחים תכונה/תסווג תחת ההגדרה "FAST ATTACK CRAFT - GUN " !
ההגכדרה של PATROL BOAT היא - כלי שייט באורך של 45 - 85 מטר שאינו מיועד לפעולה "בים הפתוח" אלא בקרבת החוף וחימושו מתבסס לפחות על תותח בקוטר 76 מ"מ !
או כפי שכתוב ב"ג'יינס - 45 - 85 M NOT DESIGNED TO OPERATE IN OPEN OCEAN . MUST HAVE AT LEAST 76MM ARMAMENT. מכאן שההגדרה לכלי האיראני יכולה להתאים/מכסה את האפשרויות....

תודה, סוף סוף הבנתי למה סטיל נקרא patrol boat בהרבה מקורות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
בעניין רכש של מטוסי תובלה "מזרחיים" - סביר כי צי מטוסי ההרקולס האיראניים סובל ממחסור בחלפים/אבידות של מטוסים לאורך השנים (רק השנה הם "הזדכו" על עוד אחד לפחות שנחת לתוך בניין מגורים) מה שהביא להחלטה על חידוש צי מטוסי התובלה ולרכוש מטוסים מדגמים להם לא תהיה בעייה של רכש חלפים.

צודק לחלוטין. לא שמתי לב שרוב מטוסי התובלה שלהם הם בואינג והרקולסים משנות השבעים...
אבל למה לא להחליף אותם בצורה הדרגתית מסודרת? למה בשנה אחת להסיט את את כל המשאבים כדי לסתום פרצה? טוב, אני אפעיל פה את התער של אוקהם ואניח שהם אנושיים בדיוק כמונו, איזה פקיד לא שם לב, הפוליטיקאי גנב את הכסף והגנרל התעורר רק כשמטוסים התחילו ליפול מהשמיים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
שת"פ צבאי עם הודו - איני יודע מה ולמה אך דבר אחד חייב להלקח בחשבון והוא השת"פ הישראלי עם ההודים הכולל מכירה של אמל"ח ומערכות שצריך לחשוב היטב לאן הן יכולות להגיע בסופו של דבר כפרטים בודדים לצורך חקר ביצועים ויכולת ! מדאיג...

יש בזה הרבה. אני לא שמתי לב להיקש הלוגי הזה... יפה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
בעניין הלובי - כבר מזמן שרציתי להעלות את הנושא הלובי כאן בפורום ! מה קורה עם המדינה הזו? האם קדאפי עדיין משתף פעולה עם המערב כפי שהחל לפני כשלוש שנים?
מה הסטטוס???...

חיפשתי על לוב פעם מידע בהקשר לעבר שלה עם מצרים, ועכשיו שוב כדי לאמת את רכישת הנגמ"שים, אבל לא מצאתי כלום. אני אסתכל עליהם יותר ברצינות אם יש לגביהם עניין, נראה מה אני אוכל להעלות בחכה. אולי שבת הבאה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
בעניין האספקה של ארטילריה רקטית ללבנון/חיזבאללה - למה הכוונה ב"רקטות 80 מ"מ" ?? - רקטות בקוטר זה מקובלות אולי כרקטות א/ק לשיגור מכלי טייס אך לא כרקטות ק/ק ארטילריות ! מעניין במה מדובר !
בעניין שאר הדגמים ניתן לדעתי להוסיף גם את רקטות ה 107 מ"מ ומשפחת הרק"ק הכבידות "פלאק 1/2 ופאג'אר 3/5 ואולי גם אחרות )...

זהו, שעל פאג'ר ופלאק לא מצאתי תיעודים כתובים פרט למקורות ישראלים. מצד שני אנחנו יודעים שהיו להם, זה מסקרן אותי. מה ההסתברות שהמקור הוא סורי ולא איראני כמו שאנחנו טוענים? אופציה אחרת היא שלא חיפשתי מספיק טוב...

בקשר לרקטות 80 מ"מ, אני חשבתי שהתכוונו לקטיושות 82 מ"מ המיושנות של ה BM-8 של מלחה"ע ה II, או למשהו כמו ה D-3000 וואליד המצרי.

ד"א בקשר ל 107 מ"מ - האם אתה מתכוון ל Type 63 הסיני? אני לא מצליח למצוא נתונים על האמל"ח הזה... טווח פיזור, CEP, טווחי ירי, קבועי זמן לשיגור וטעינה - כל מידע שיש לך יתקבל בברכה...

ישן 28-10-2006, 19:06
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
נתחיל מהסוף...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=לבני] בעניין הגדרת..."

בעניין הרקטות:

לגבי ה TYPE 63 הסינית - קיימים לא מעט העתקים של הרקטה המוצלחת הזו ביניהם מייצור צ.קוריאני (הן לרוב צבועות באפור כהה), טורקיה, מצריים, עיראק ואפילו ד.אפריקה !
קיים גם דגם איראני לרקטה (כולל כמה דגמי משגרים עבורה בין השאר כאלה המיועדים להתקנה על כלי שייט) רקטות מהדגם האיראני נתפסו זה מכבר על גבי אניית הנשק "קארין A " וכינויו של הדגם הנו "חסאב".

יש לא מעט חומר על רקטת ה 107 מ"מ כשמה שיש לי כרגע ב"שליפה" מהזכרון הם הפרטים הבאים:

טווח - 8 ק"מ.
משקל חנ"ם ברש"ק - 1.2 קילוגרם (טי.אן.טי).
מנוע רקטי המרכב ממספר מוטות של הודף מוצק ו 6 פיות פליטה וונטוריות מוטות בזוית.
המרעום המקובל לשימוש ברקטות אלו הוא ה V 25 הרוסי (שבמקור יועד לרקטות ה 140 מ"מ הישנות) וכן העתק סיני בשם MJ 1 .
בשנים האחרונות פותחו על ידי הסינים עוד מספר דגמי רשקי"ם עבור רקטות ה TYPE 63 ביניהם רש"ק מוץ ורש"ק מצרר נ"א - נ"ט. (יש עוד הרבה מידע על מע' הנשק והחימוש הזה אך איני חושב שזה יתרום לדיון כרגע היות ומדובר בנתונים "טכניים יבשים" - אם תרצה אפשרי בפרטי).

לגבי ה BM 82 הסבירות כי מדובר בדגם זה היא אפסית עקב היות המערכת מיושנת ביותר (בא ניתן להם בכל זאת קצת קרדיט) וכן בעניין הרקטות המצריות קשה לי להאמין בכך !
המצרים לא יקחו סיכון שאמל"ח מתוצרתם יופיע לפתע בידי ה"חיזבאללה" ולדעתי באופן כללי וגורף יימנעו מכל חשיפה של קשר צבאי (אם קיים כזה) עם איראן ! הסיוע האמריקאי יהייה הרי בסכנה גדולה בשל כך...

אגב - קטיושה = רקטת ה BM 13 בקוטר 130 מ"מ בלבד !.....

בעניין הרכש המאסיבי של מטוסי תובלה - איני סבור שמדובר ב"מחטף" כזה או אחר היות ולדעתי אם אכן כך היה מישהו שם היה משלם ביוקר על מעשה שכזה....
התשובה מסתתרת למיטב הבנתי בדוקטרינה הצבאית האיראנית שייתכן ועברה שינויים ואולי מתבססת היום יותר על פריסת כוחות מוצנחים בעומק שטח האוייב או משהו בסגנון הזה !
שינוי תו"ל לחימה/דוקטרינה יכל להביא בהחלט למגמה של הצטידות בכלי טייס מהסוג הזה ואולי שווה לבדוק את העניין ...

לבני.
ישן 28-10-2006, 20:23
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

מצאתי כמה עסקאות אמל"ח לוביות:
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ראשית..."

1. מטוסי תובלה G222 דגם T (הסטנדרטי) הושבחו בקנדה ב 2003.
  2. מסוקי Augusta 109 (משמשים בעיקר כמסוקי חילוץ והצלה, אבל יש להם דגם צבאי של מסוק תקיפה קל) נרכשו מאיטליה השנה.
  3. מטוסי סוחוי 24 מיושנים הוחזרו לכשירות ע"י הפדרציה הרוסית שנה שעברה.
זהו, זה כל מה שהצלחתי לגלות בינתיים....
שבת הבאה אני אנסה למפות את האמל"ח שלהם.

נ.ב. - מצאתי מקור אחד שמדבר על רכש של BTR 50/60 יד שניה ע"י לוב, אז אולי זו עסקת הנגמ"שים מצדה השני...

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 28-10-2006 בשעה 20:28. סיבה: תוספת מידע.
ישן 28-10-2006, 17:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

off topic בנושא רוסיה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "הערה לסדר"

אם כבר אז הפדרציה הרוסית וגם זה לא נכון.
רוסיה היא למעשה נסיכות קטנה שלא כוללת הרבה יותר ממוסקבה עצמה, וכיום באמת נקראת רישמית הפרובינציה של מוסקבה.
הפדרציה הרוסית, שירשה למעשה את מה שנשאר ממהרפובליקות הסוציאליסטיות הסוביטיות המאוחדות כוללת כיום 88 תת יחידות מתוכן 21 רפובליקות, 48 פרובינציות (oblasts) "רגילות", 7 טריטוריות, פרובינציה עצמאית אחת (הפרובינציה היהודית ד"א...), 9 מחוזות עצמאיים ו-2 ערים פדראליות.

אני עדיין לא הצלחתי להבין לוגית איך לנסיכות חלשה כ"כ יש כל כל הרבה מזל שכולם בסביבה מרסקים את כל המעצמות של אותה תקופה שסבבו אותה (נסיכות קייב, רפובליקת נובגורוד, וולודימיר) ונתנו לה להשתלט על כל השטח, אבל הפדרציה מכילה הרבה עמים שונים שהם ממש לא רוסים, גם אחרי כל השנים שהקומוניסטים ניסו "לשכנע" את כולם שהם עם אחד.

הפדרציה מכילה יותר מ 160 קבוצות אתניות שונות הדוברים יותר מ 100 שפות שונות, מובן מאליו שרובם לא רוסים.
תשאל את ילידי הפדרציה, לקרוא למישהו יליד רוסיה המקורית, מוסקוויט, לפעמים אפילו יכול להוות קללה מרומזת.

מאחר וביקשת כל כך יפה, אני אתחיל להתייחס למדינה הזו כאל הפדרציה הצפון אסיאתית, אבל לא רוסיה...

ישן 29-12-2007, 20:43
  SkyMarshal SkyMarshal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "off topic בנושא רוסיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
אם כבר אז הפדרציה הרוסית וגם זה לא נכון.
רוסיה היא למעשה נסיכות קטנה שלא כוללת הרבה יותר ממוסקבה עצמה, וכיום באמת נקראת רישמית הפרובינציה של מוסקבה.
הפדרציה הרוסית, שירשה למעשה את מה שנשאר ממהרפובליקות הסוציאליסטיות הסוביטיות המאוחדות כוללת כיום 88 תת יחידות מתוכן 21 רפובליקות, 48 פרובינציות (oblasts) "רגילות", 7 טריטוריות, פרובינציה עצמאית אחת (הפרובינציה היהודית ד"א...), 9 מחוזות עצמאיים ו-2 ערים פדראליות.
אני עדיין לא הצלחתי להבין לוגית איך לנסיכות חלשה כ"כ יש כל כל הרבה מזל שכולם בסביבה מרסקים את כל המעצמות של אותה תקופה שסבבו אותה (נסיכות קייב, רפובליקת נובגורוד, וולודימיר) ונתנו לה להשתלט על כל השטח, אבל הפדרציה מכילה הרבה עמים שונים שהם ממש לא רוסים, גם אחרי כל השנים שהקומוניסטים ניסו "לשכנע" את כולם שהם עם אחד.
הפדרציה מכילה יותר מ 160 קבוצות אתניות שונות הדוברים יותר מ 100 שפות שונות, מובן מאליו שרובם לא רוסים.
תשאל את ילידי הפדרציה, לקרוא למישהו יליד רוסיה המקורית, מוסקוויט, לפעמים אפילו יכול להוות קללה מרומזת.
מאחר וביקשת כל כך יפה, אני אתחיל להתייחס למדינה הזו כאל הפדרציה הצפון אסיאתית, אבל לא רוסיה...

אני מסכים עם מר ענבר שנכון יותר להגיד רוסיה או לחילופין הפדרציה הרוסית.

להגיד שרוסיה זו נסיכות קטנה זה כמו להגיד שארה"ב היא אוסף של מדינות עצמאיות שמנהלות ביניהם מלחמות (1861), ויש בה לאומים העוסקים בפעילות חתרנית ממש בזמן הזה (Lakota Indians Withdraw Treaties Signed With U.S. 150 Years Ago).

בקשר למשפט האחרון - אתה יכול, כמובן, אבל אף אחד לא יבין על מה אתה מדבר.
-Lieutenant General William E. Kepner

ישן 29-12-2007, 22:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי SkyMarshal שמתחילה ב "[QUOTE=cre666][size=1]אם כבר..."

אם שמת לב, עבר די ברבה זמן מחילופי הדברים שאליהם אתה מגיב. כבר סיכמנו את הנושא הזה בפרטי, וכן תגובתי אכן הייתה קצת חריפה.

כמה עובדות לגבי רוסיה:

1. רוסיה (או רוס-קהגנאת) הוא שמו של השטח בו חיו מספר שבטים שנשאו את השם הקיבוצי רוס (Rus), בשיאם היא הייתה נסיכות צדדית, קטנה וחסרת חשיבות אסטרטגית.
  2. קייב (ששלטה בה החל מ 880 לספירה), שהייתה אימפריה הרבה לפני ששבטי רוס הקימו שלטון עצמי, הוחרבה ע"י ההונים.
  3. וולודימיר-סוזדאל ששלטה על רוב שטחי רוס לאחר נפילת קייב, הוחרבה ע"י ההונים גם היא.
  4. מוסקבה, השריד העצמאי היחיד של רוס, הייתה עיר צדדית שהמונגולים לא ממש גילו בה עניין מיוחד, ולכן היא מכל השטחים מסביב שרדה עם עצמאות מלאה ונקראה נסיכות מוסקבה ולאחר מכן הדוכסות הגדולה של מוסקבה. שים לב - מוסקבה, על שם העיר, ללא קשר לשם העם שכבר התבולל עם כ"כ הרבה לאומים שלא נותרו בו שאיפות לאומיות בשלב זה.
  5. הרפובליקה הנובגורודית (שגם היא שלטה בשטח של רוס בתקופת שושלת רוריק) נפלה בגלל נסיכות טוור.
  6. הקהגנות של קזאן נפלה מאחר וכל יתר בעלי בריתה היו מעורבים במלחמות בינהם והיא עמדה לבדה מול איוואן האיום.
  7. רק כשאיוואן האיום הכריז על עצמו כעל קיסר המזרח (צאר) הוא היה צריך להמציא מחדש שם לקיסרות שלו, והוא חפר מהקבר את השם רוסיה, שהתייחס כאמור רק לחלק קטן מאוד מהשטח.
  8. עובדות אלו מחזירות אותי למסקנה המקורית - אין שום קשר בין השם רוסיה והפדרציה האמורה.
עובדה פשוטה לגבי ארה"ב - השם "ארצות הברית של אמריקה" הוא שם שנהגה לראשונה ב 4 ביולי 1776 ושנבחר ב15 בנובמבר 1777 ע"י הקונגרס כשם כולל לכלל המדינות (States) המשתתפות באיחוד.

אם לארה"ב היו קוראים "הפדרציה של גטיסבורג" (ע"ש הנאום) או "הפדרציה של פילדלפיה" (בגלל מיקום החתימה) או כל שם לא מייצג אחר - גם איתו הייתה לי בעיה.

לאור האמור לעיל יש לי מספר מסקנות:
  1. הסכמתך עם מר ענבר (שכבודו במקומו מונח) לא קשורה לעובדות ההיסטוריות (אם כי היא עדיין זכותך המלאה).
  2. ההשוואה של ארה"ב לפדרציה הרוסית, תחת קטגוריה זו של מהות השם, ובעקבותיה הדוגמא שלך לא נכונות מאחר והן לא נשענות על העובדות ההיסטוריות.
  3. מאחר וכל המידע ניתן היום להשגה בקלות, אני ממליץ לך לקרוא ולפני שאתה כותב. בתחום זה תתחיל ב Tale of Bygone Years (נקרא באנגלית גם The Primery Chronicle) על דברי ימי קייב,Annals of St.bertin על דברי ימי הפרנקים ואת כתבי אחמד איבן רוסטא (Rustah). אלה המקורות הקדומים ביותר שאני מכיר על האזור הזה בתקופה זו.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 29-12-2007 בשעה 22:31.
ישן 28-10-2006, 17:07
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

אסטרטגיה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי jibel שמתחילה ב "בסיס כלכלי\מסחרי טוב יותר עם מדינות אחרות לא יכול להזיק"

השאלה היא האם הרכש של איראן יכול להגיד לנו משהו על הכוונות/בניית היכולות שלה?
אני ציינתי את הדברים החשובים שראיתי, חשבתי אולי מישהו יוכל ליצור איזה היקש לוגי שאני לא יצרתי ולהציג תמונה יותר גדולה.

בקשר לאמר"ל הבריטי, מצ"ב קישור לאתר הרשמי של "בית ההמונים" הבריטי.
http://www.publications.parliament....aff/80/8005.htm
הטענה היא שזה חלק מהסיוע שלהם למלחמה בסמים (אפגניסטאן מציפה את איראן בסמים מאז הטאליבאן ירדו מהשלטון. הציוד לפי הצהרתם נרכש בכספי משלם המיסים הבריטי...
שוב, לא מצאתי באיזה אמר"ל מדובר, רק שמג"ב האיראני היה אמור להצטייד בו.

ישן 28-10-2006, 20:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אני מניח שהנתונים הם ממקור אמין כמו SIPRI, או IISS, לא?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "איראן - סקירה על שת"פ צבאי ועסקאות אמל"ח בשנים האחרונות."

חשוב לציין שחרף אמינות המקורות, הרי שהם מוגבלים (ובהרבה מקרים מוצאים עצמם תלויים
באינפורמציה רשמית - כמו למשל הדיווח המצרי על הוצאות בטחון, שבכלל לא מתקרב להוצאה
האמיתית שלהם בתחום זה...).

נוכחות אנשי פאסדראן (משמרות מהפכה) היא דבר שלא ידווח באופן רשמי, אלא אם כן נחשף ע"י
אחרים ולאיראן לא היה אינטרס להכחישו. אני מניח שבעראק יש יותר מ50 סוכנים איראניים, ובכ"ז
הם לא מדווחים פה...

אין מה להתרגש מתמרונים עם עומאן מ1999. אנחנו עושים תמרונים עם הירדנים לפעמים - מי שהו חושב שהם בעלי ברית בעת חירום? זו דיפלומטיה ותו לא.
ראשית, עומאן היא מדינה פרו מערבית מובהקת. הסלטאן שלה, קאבוס בן סייד, הוא תוצר מוחלט של
הכשרה בריטית (בדומה למלך חוסיין בירדן), ואין ספק לגבי המקום שאליו הוא משייך עצמו. הוא
ל-ע-ו-ל-ם לא יתמוך בסגירת המפרץ הפרסי - ואני מטיל ספק ביכולת האופרטיבית האיראנית לבצע
דבר כזה - שהוא קאזוס-בלי מבחינת ארה"ב.

לגבי טילי השיוט - כל שיפור יכולת איראני בתחום חיזוק הזרוע הארוכה, צריך להדאיג אותנו.
הבעייה הראשית היא, עם זאת, לדאוג שלא יהיה מה לשים על ברש"קים של טילים אלה...
ישן 28-10-2006, 20:53
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בערך...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מניח שהנתונים הם ממקור אמין כמו SIPRI, או IISS, לא?"

SIPRI במקרה הזה פירט רק עד 2000. אני חיפשתי את השנים האחרונות. IISS לעומת זאת בהחלט היווה מקור.

הנחת היסוד שלי היא שהמקורות מוטים מעצם המצאותם ברשת. מידע שאני לא מסוגל להצליב, או לצטט ממקור טוב מאוד (אתר רשמי של הפרלמנט הבריטי, בעסקה שהיא נגד האינטרסים שלהם לפרסם, לדוגמא) אני אכתוב עם הסתייגות או שלא אכתוב בכלל.

אני מניח שאתה צודק ואנשי משמרות המהפכה נמצאים גם בעירק בכמויות גדולות, פשוט לא מצאתי על זה תיעוד סביר.

אני לא מטיל ספק בנאמנות עומן, אני כן מעוניין בלמה האיראנים משתתפים בכל תרגיל שמתרחש בפתח המפרץ...

ישן 29-10-2006, 21:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

סגירת מפרץ עומן.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=ori] ...סגירת המפרץ..."

העובדה היא שהאיראנים חידשו את מערך הסטי"לים שלהם לפני כמה שנים ועכשיו מחזקים את מערך הטילים נגד ספינות שלהם. רוב בריתות ההגנה שלהן הן עם מדינות שקרובות למפרץ עומן (הודו, פקיסטאן, עומן).
יש גם היגיון אסטרטגי בלנהל קרבות בלימה במפרץ עומן (במיוחד בחלק הצר שלו) ע"מ לשלוט בכניסת כוחות ימיים שיכולים לאיים על רוב מרכזי הגרעין (שפזורים לאורך החוף) ועל רוב שדות הנפט האיראניים (לאורך הגבול עם עיראק מהשט-אל-ערב ועד לכורדיסטאן).

עכשיו השאלה היא האם, מתי וכנגד מי הם יעשו את זה.
לדעתי אם ארה"ב תנסה לתגבר את כוחה הימי במפרץ צפויה לה התנגדות קשה - איראן פשוט תטען שהכניסה לתחום השיפוט הימי שלה עם ספינות מלחמה מהווה פעולת מלחמה ללא הצהרת מלחמה, דבר שאסור ע"פ האמנות שארה"ב חתומה עליהן מול האו"מ.
שילוב של שדה קרב מקומי וצידוק בין לאומי... אותי זה היה מפתה להגיב....

ישן 31-10-2006, 23:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

יכולת דווקא יש.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "באופן חד משמעי - לאיראן אין יכולת לעשות מהלך מטורף כ"כ (ששקול להכרזת מלחמה על ארה"ב)"

If there is a will, there is a way.
עכשיו השאלה היא איך לממש אותה.
בהנחה שאיראן כן במסלול התנגשות עם ארה"ב, היא צריכה לעשות 2 מהלכים הגנתיים ראשוניים.
להציב כוחות קרקע על גבול עירק (בגלל ששם ריכוזי כוחות הקרקע הזמינים של ארה"ב) ו"לנקות" את המפרץ מנוכחות ארה"ב.
אני הייתי מתחיל בזה שעם ההצהרה הבאה מישראל על הפצצת הכורים, חה"א האיראני יפטרל בצורה יותר הדוקה על קו החוף עם מפציצים חמושים. החורף מתקרב עכשיו יהיו סערות, המפרץ הפרסי הוא לשון ים די צרה ולא עמוקה, סביר להניח שספינות אמריקאיות, כמו שלפעמים קורה, יכנסו ויצאו מגבולות המים הטריטוריאליים של איראן (אי אפשר להימנע מכך ברוחב הזה של נתיבי המים. אל תשכחו שנושאת מטוסים צריכה עומק כדי לשוט וספינות הסיוע שלה פזורות מסביבה בפיזור מבצעי). כל פעם שהמכ"ם קולט כניסה, ולו של מייל ימי אחד למים הטריטוראליים שלי, הייתי מגיש תלונה רישמית לאו"מ. אחרי 4-5 פעמים, על כל "חדירה" כזו הפטרול חופים האווירי שלי יתן גיחה קטנה לכיוון קבוצת הקרב, אבל לא יצור מגע. רק יקפיץ אותם. אולי ישחרר נורים מדי פעם.
יום אחד אני אודיע שאני רוצה להיפתח למערב ושאני לא מעוניין שארה"ב כל הזמן "תחזיק אקדח צמוד לרקה שלי" כפי שהיא עושה עם קבוצת הקרב הזאת. אני אשלח כוחות צבא לגבול עירק שיסגרו את הגבול ולא יאפשרו לטרוריסטים לעבור. אני אבקש מהאו"מ משלחת של צרפתים/גרמנים/אוסטרים או כל אחד שיבואו לבקר בכורים שלי - רק לא את ארה"ב - מחרחרי המלחמה האלו!
עד שהם יגיעו, יקח להם הרי לפחות שבועות להתארגן, אני אחכה ללילה אחד בלי ירח ואשלח את אחד ממטוסי הפטרול, ע"פ הנוהל, לעשות גיחה ליד הנמ"ט. במקביל אני אשלח זודיאקים (חתימה נמוכה) עם c-802 ו HY באיגוף משני צדדי קבוצת הקרב, במרחק המקסימלי שטווח הטילים מאפשר- 80 ק"מ לפחות. אם הם לא יפילו את המטוס, הוא פשוט ישחרר נורים. מטח ראשון של עשרות c-802 ו HY מסירות קלות ממרחק של מעל 80 ק"מ יתן אפקט עצום, מטוסי הפטרול, כמו תמיד מחומשים לעייפה, יתנו את הגל השני, בחיפוי סוללות נ"מ מהקרקע וישלימו את העבודה תוך דקות, לפני שרוב חיילי ארה"ב יגיעו לעמדות קרב.

פרל הרבור בגרסאתו המודרנית.

20 דקות אחרי היריה הראשונה אני משחרר הודעה לכל מי שמוכן לשמוע שהאמריקאים תקפו מטוס פטרול שבדק חדירה שלהם למים הטריטוריאליים שלי, כוחותי נאלצו להגן על עצמם, וההודעה הבאה תתיחס לכך שכשהצי של ארה"ב התחיל לתקוף מטרות חוף (מטוס שלי יוריד את הפצצה הזאת בדרך ליעף הפצצה ראשון) נאלצתי להגן על מדינתי. השריון כבר פרוס לאורך גבול עירק, חסימת מפרץ עומן לכוחות ארה"ב בלבד (אני אתן לאחי הערבים לספסר בנפט, לא רוצה לפגוע בהם), ומעל הכל -
אני אפנה בתחינה נואשת לאו"מ לבוא ולהציל אותי מהתוקפן הנורא ארה"ב שהחזיקה אקדח בצמוד לרקתי ו"פלטה" יריה...
אני אבקש שהאו"מ ישלח כוחות צרפתים, רוסים וסינים שיוודאו שקיימת הפרדת כוחות בין ארה"ב התוקפנית וכוחותי - אני במים הטריטוריאליים שלי בלבד,הם מחוץ למפרץ... כי אני לא רוצה מלחמה, אני הרי איש של שלום....

להוריד את ארה"ב על ברכיה, ולתת לה את הבחירה בין להפסיד ובין לסרב לפשרה של האו"מ...
אם היא מסרבת לאו"מ יש לי צ'ק פתוח מסין ורוסיה נגדם...

אפשר לעשות את הכל, רק צריך למצוא דרך איך לעשות את זה חכם...
עכשיו רק נשארתי עם למרוח את צוותי הסיור של האו"מ, אם מישהו בכלל יזכור שהבטחתי ביקור בכורים בשלב הזה...

ישן 29-12-2007, 19:54
  shalom77 shalom77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.03
קלנסי לא היה חושב על תרחיש כזה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "יכולת דווקא יש."

ובכל זאת -
+ מצבה הכלכלי של איראן אינו נוח - למרות עתודות הנפט שלה היא בעלת כושר זיקוק נמוך והיא זקוקה ליבוא שלתזקיקים מחו"ל. לכן יש שם בעיות של האמרת מחירי החשמל והדלק לתחבורה. תרחיש כזה כמו שמתואר כאן יביא את איראן על סף התמוטטות, מה גם שאני לא בטוח שיש לה עתודות של דס"ל ודיזל לבצע מהלך צבאי משמעותי.
+ ארה"ב היא לא כמו שום מדינה בעולם. גם האיראנים יודעים שהם לא יכולים להתבכיין על תוקפנות אמריקאית ולצפות למהלך בין לאומי משמעותי. בכל פעם שהאמריקאים נקטו בתוקפנות נגד מדינה ריבונית - פנמה, לוב, עירק, איראן - הקהילה הבינלאומית או עמדה מנגד או הגיבה במחאה רפה.
+ לאיראן אין צ'ק פתוח מסין ורוסיה [ככה אני כותב את השם של המדינה הזו]. כפי שאפשר לראות שתיהן מוכנות שאיראן תלך על הסף, אבל לא שהיא תחצה אותו. במקרה של איום על שוק הדלק העולמי סין, התלויה נואשות ביבוא של דלק, לא תוכל להרשות לעצמה הסלמה כזו.
+ מסופי הגז הנוזלי של איראן שמחוץ למפרץ הפרסי/ערבי חשופים לפגיעה שתשתק בעצם את היצוא האיראני המשמעותי ביותר (חוץ מפיסטוקים).
+ זודיאקים לא מסוגלים לשגר טילי ים ים בסדר גודל של ה- C-802. יש לאיראנים כלים גדולים יותר, ממקור צפון קוריאני שכן מסוגלים, אבל הם לא בעלי חתימת מכ"ם כל כך נמוכה כמו סירות גומי.
ישן 28-12-2007, 18:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

הקפצה.

הקפצתי את השרשור הזה ע"מ להכניס את הידיעות הבאות לקונטקסט.

פורסם היום באתר חדשות אירני רשמי שאירן רכשה רשיון ייצור ל TU-204 ול TU-334 בעלות של 3 ביליון דולר.

מקור: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8610050004

למישהו יש שמץ של מושג, במיוחד לאור הרכש הפתאומי של מטוסי מטען ונוסעים בינוניים במהלך 2004, למה לאירן להשקיע כ"כ הרבה במטוסים כאלו?
בשרשור אחר כבר פסלנו את האופציה של חיל משלוח משוריין מוטס, ואם החלפת מערך התובלה (שהתבסס בעיקר על הרקולסים מתחילת ה 70') הייתה המטרה - הם השיגו אותה כבר ב 2004.

מצ"ב הכתבה במקור:
در مقابل دريافت سه ميليارد دلار

روسيه امتياز ساخت دو نوع هواپيماي توپولوف را به ايران واگذار مي كند

خبرگزاري فارس: روسيه درنظر دارد با دريافت سه ميليارد دلار، امتياز ساخت هواپيماهاي توپولوف2004-100و 334 را به ايران واگذار كند.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://media.farsnews.com/Media/8209/Images/jpg/A0022/A0022650.jpg]
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از شبكه تلويزيوني آر بي سي روسيه،شركت هواپيماسازي روسيه در حال مذاكره با ايران براي واگذاري امتياز توليد هواپيماهاي مسافربري توپولوف 2004-100و توپولوف 334 به اين كشور است.
به گفته يكي از منابع نزديك به شركت هواپيماسازي روسيه دور جديد مذاكرات دو طرف در اين خصوص كمتر از دو ماه ديگر در ماه فوريه برگزار مي شود.
مبلغ مورد نظر روسيه براي واگذاري امتياز ساخت اين هواپيماها به ايران سه ميليارد دلار اعلام شده است.
اگر مذاكرات با موفقيت رو به رو شود كار مونتاژ اين هواپيماها از سال 2011 در ايران آغاز خواهد شد و چهار سال پس از آن توليد اين محصولات در ايران محلي مي شود.
انتهاي پيام/

זאת פורסמה לפני יומים:
התחיל ייצור המוני של רכב ה Safir (הם משגעים אותי עם השמות האלו, לכל שם יש 2-3 מערכות שונות - ספיר לדוגמא הוא גם השם של T-72S מייצור מקומי).
מדובר ברכב קל במספר דגמים: פו"ש, אמבולנס, מטל"ר 107 מ"מ, טילי TOW ומקל"ר.
3000 כלים כבר יוצרו, יעדי ייצור לשנה הקרובה עןמדים על 5000 כלים נוספים.
בסה"כ זה נראה כמו ה"האמר" שלהם.

מקור: http://www.presstv.ir/Detail.aspx?i...ionid=351020101

Iran's tactical vehicle in mass production
Wed, 26 Dec 2007 11:50:17

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.presstv.ir/photo/20071226/jalili20071226092016359.jpg]
Iran military forces during a maneuver
The Iranian Defense Ministry has begun the mass production of the Safir tactical vehicle which can carry various missile launchers.

The ministry has already produced 3,000 Safir vehicles and is expected to manufacture an annual 5,000 as of next year, Farsnews reported.

Experts at the ministry have designed Safir in such away that it enables the setup and use of various weapons such as a Tow missile launcher, a 107mm rocket launcher, or a GMG (grenade machine gun) launcher.

Safir can also be used as a command and communications vehicle or ambulance in battlefields.

In comparison to other similar models, Safir is considered to be a leading vehicle as it is equipped with a powerful engine, a steel chassis, and a strong body.

Low fuel consumption, efficient power transmission and suspension systems, compatibility with Iran's various geographical conditions as well as being equipped with powerful axles are said to be among its other characteristics.

וזאת התפרסמה בתחילת השבוע:
הנחתת ה 14 במספר של חיל הים האירני הצטרפה לחיל הים האירני.
מימדים: אורך: 49.5 מ', רוחב: 14.5 מ', גובה: 3.2 מ', מהירות 12 קשר ימי, דחק - 1000 טון.
מיוצרות באירן ע"י מספנות
"שאהיד מוסאווי" ( Shahid Mosavi ) כחלק מהזמנה של 40 נחתות.

מקור: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8609110246

הודעה:
چهاردهمين لندينگ كرافت وزارت دفاع به آب انداخته شد

خبرگزاري فارس: چهاردهمين لندينگ كرافت ساخته شده در صنايع دريايي شهيد موسوي وزارت دفاع امروز در آبهاي ساحلي خرمشهر به آب انداخته شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، اين لندينگ كرافت 1000 تني با اعتبار چهارده ميليارد ريال با سرمايه‌گذاري سازمان بنادر و كشتيراني جمهوري اسلامي ايران و سفارش بخش خصوصي تحت نظر شركت رده بندي آسيا در مدت 15 ماه ساخت شده است.
اين شناور داراي 5/49 متر طول 5/14 متر عرض و 2/3 متر ارتفاع با سرعت 12 گره دريايي و شعاع عملياتي 800 مايل، ظرفيت حمل 1000 تن بار را دارد.
شركت صنايع دريايي شهيد موسوي وزارت دفاع از مهر ماه 1383، 40 فروند شناور را در دست ساخت دارد كه چهاردهمين فروند آن امروز مورد بهره‌برداري قرار گرفت و ما بقي آن تا پايان نيمه اول سال 87 به آب انداخته خواهد شد.
انتهاي پيام/

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 28-12-2007 בשעה 18:46.
ישן 29-12-2007, 20:27
  SkyMarshal SkyMarshal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
גרוזיה (גאורגיה) – השבחת מטוסי סוחוי 25 (שמישהו יעזור לי פה, ממתי גרוזיה משביחה לאחרים מטוסים? הם "ירשו" בסיס תעשיה אווירית עם פירוק ברה"מ או משהו? מאיפה הידע והמהנדסים?)

אוקראינה – טילי שיוט ארוכי טווח מדגם Kh-55 (טווח של 3000 ק"מ, מסוגל לשאת רש"ק אטומי, לשיגור ממטוסים או צוללות).

מטוסי סוחוי-25 הסדרתיים היו בייצור ברפובליקה הסובייטית הסוציאליסטית של גרוזיה עוד בסוף שנות ה-70 [קישור]. גם כיום מטוסים אלו מהווים את אחד המוצרים של Tbilisi Aerospace Manufacturing [TAM] [כפי שניתן לראות באתר הרשמי].

יותר מכך, אחת הגרסאות של סו-25, ה-Su-25KM Scorpion נולדה משיתוף פעולה בין TAM לאלביט [קישור ; מידע רב גם באתר TAM]. ב-2003 הייתה פרשה על העסקה בין הגרוזיה לאירן, וזה הוביל למשבר מסויים ביחסים בין גרוזיה לישראל. מסקירה ראשונית לא התקיימה מכירה של המטוסים [1 - עדיף להיעזר בחיפוש; 2], אלא רק ביקור של מומחים\טכנאים מגרוזיה באירן למטרת השבחת Su-25 (היה גם חשש שהיה שיתוף פעולה גרעיני - ראו מקורות הנ"ל).

העסקה בין אקראינה לסין ואירן (וע"פ כמה מקורות גם פקיסטן) נערכה ב 2000-2001. ההצהרה באה ב-2005 , כאשר יושנקו הודה בזה והבטיח לחקור את העניין. בכמה מקורות בשפה שרוסית נאמר כי מדובר על מכירה של 6 טילי שיוט לסין ואירן כל אחת [רוסית 1,2].

בזמנו קראתי מאמר של מכון מחקר רוסי על אפשרות של ייצור טילי שיוט באירן על סמך הידע מ Kh-55. הנה הגרסא האנגלית שלו [קישור PDF 450KB].
-Lieutenant General William E. Kepner

ישן 30-12-2007, 21:59
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07

בעניין השם - לאחר פירוק ברה"מ הייתה שאיפה לראות במה שנשאר מ"רפובליקה סובטית סוציאליסטית פדרלית רוסית" את המשך ישיר כמעט ל"אימפריה הרוסית" (מכן החזרת הדגל וכו'). אלא כיוון שלא היה אפשרי מסיבות ברורות לתת למדינה שם "אימפריה הרוסית", קראו לה "פדרציה רוסית". ואין פה שום קשר להיסטוריה העתיקה. זאת על פי דעתי.

בעניין שת"פ בטחוני בין ברה"מ\רוסיה לאיראן - הייתה כתבה טובה בעיתון רוסי "קומרסנט", אם תיזכורת לעסקאות אללו. אני מביא אותן כאן. השנים הן שנות חתימת ההסכם.

שנת 1989: איראן קיבל 20 מטוסי מיג-29, 4 מטוסי מיג-29UB (דגם אימון\קרב), 12 מפציצים טקטיים סו-24MK, שתי מערכות S-200VE (כנראה שני אגדים), טילי אוויר-אוויר. סך עלות העסקה: 1.3 מיליארד דולר.

שנת 1990: 4 צוללות מדגם 877EKM ("קילו" על פי כינוי נאט"ו) ובניית תשתית שתתמוך בהן; סך עלות העסקה: 1.6 מיליארד דולר; רוסיה הספיקה למסור 3 צוללות ובניית הבסיס לא הושלמה. לפי הסכם מאותה שנה איראן הייתה צריכה לקבל 1,000 טנקים ו-1,500 רקמ"ים (חלקם להרכבה באיראן); למעשה סופקו 422 טנקי T-72S ו-413 רקמ"י BMP-2; כמו כן סופק גם החימוש לאמל"ח הזה; סך עלות העסקה: 668 מיליון דולר.

תחלית שנות ה-90: איראן קיבלה גם 12 מסוקי מי-17 ו-5 מסוקי מי-171. לפי כלי תקשורת, באותו זמן איראן גם קיבלה 100 מערכות נ"מ "איגלה".

בשנת 1995 נחתם הסכם "גור-צ'רנומירדין", שלפיו רוסיה לא חותמת על הסכמים נוספים עם איראן, ובתמורה אמריקאים משגרים חלק מהלווינים שלהם באמצעות הרוסים (סך הכל עלות השיגורים הסתכמה בכ-2 מיליארד דולר). רוסיה יצתאה מההסכם הנ"ל בשנת ה-2000.

2002: איראן קיבלה 33 מסוקי מי-171.

2003: 3 מטוסי תקיפה סו-25.

2005: 3 מסוקי מי-17B-5. בדצמבר נחתם הסכם ל-29 מערכות נ"מ "טור-M1" על סך 700 מיליון דולר. הושגה הסכמה לשידרוג של סו-24 ומיג-29 האיראניים.

2007: החלו דיונים בנושא רכישת 50 מנועי סילון RD-33 (לפי הערכה בסך של 150 מיליון דולר) וכמה מנועי RD-5000. כמו כן, יש דיבורים אודות אפשרות הרכבת הדגם המשופר של מסוק KA-32 באיראן.

---

T-72S הוא דגם ייצוא של T-72B. תמונות מפורטות - כאן: http://www.otvaga2004.narod.ru/xlop...ank_t72s_03.htm

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 30-12-2007 בשעה 22:02.
ישן 31-12-2007, 10:23
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מידע מעניין ביותר !..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
ומה שמסקרן אותי במיוחד מבין כל מה שמוזכר ברשימה הזו הוא עניין המנועים !
מסקרנת אותי השאלה - האם מדובר במנועים אשר מיועדים לשמש כרזרבה עבור כלי טייס קיימים או שמא כמנועים עבור כלי טייס שהאיראנים טוענים שנמצאים בפיתוח ?....

לאיזה מטוסים רוסיים מתאימים מנועי ה RD מן הדגמים המוזכרים ברשימה?...

המידע לגבי מנועים הוא חשוד ביותר, ומקורות אחרים שוללים אותו. RD-33, כאמור, הוא מנוע המותקן במיג-29. ב-RD-5000 הכוונה כנראה ל-RD-93, שהיא גירסה של RD-33 ללא ה-afterburner, שפותח עבור FC-1 הסיני-פקיסטאני. תיאורטית, RD-33 יכולים לשמש להחלפת מנועים במיגים האיראניים. ל-RD-93 אין ממש שימוש כרגע, יתכן והיה בו צורך כשאיראנים עדיין היו מפתחים את ה"שפק" שלהם. אלא שהפיתוח נעצר, ואין מטוסים איראניים אחרים שלתוכם אפשר להכניס את המנוע.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 31-12-2007 בשעה 10:27.
ישן 30-12-2007, 22:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "בעניין השם - לאחר פירוק ברה"מ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
T-72S הוא דגם ייצוא של T-72B. תמונות מפורטות - כאן: http://www.otvaga2004.narod.ru/xlop...ank_t72s_03.htm

החבר'ה האלו ממש משגעים אותי.
T-72S הוא אכן גרסאת ייצור של T-72B,
רק ש T-72Z הוא שדרוג מקומי של T-55.
גרסאת ה T-72Z נקראת סאפיר, שם זהה לרכב השטח (מקביל להאמר) החדש שלהם.
"נור" הוא השם הרישמי של טיל נגד ספינות מייצור מקומי והכינוי של טיל נגד ספינות סיני.
"פאג'ר" 3 הוא השם של מטל"ר 240 מ"מ ושל טיל בליסטי. "פאג'ר" הוא גם השם של תותח ימי 76 מ"מ מייצור מקומי.
"רעד" הוא שם של טילי סאגר מייצור מקומי, סדרת תומ"תים מייצור מקומי וסדרת רקטות כבדות.

זה מסבך את החיים בצורה מהותית כשמנסים להעריך את הסד"כ שלהם,
כל הכבוד להם על מחלקת ביטחון מידע יצירתית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:55

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר